Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

μαμάδες Νοεμβρίου 2012


kellymom

Recommended Posts

Χρόνια μας πολλά!!!:D:D:D

Τι δώρο σου έκανε ο σύζυγος για σήμερα?:tongue:

Εμείς πήγαμε, μετά από πολύ καιρό, μόνοι μας για καφέ το πρωί, χωρίς παιδιά, χωρίς κυνήγι και γκρίνια. Χαλαρώσαμε, ήπιαμε το καφεδάκι μας ήρεμα και μετά φάγαμε στης μαμάς μου παστίτσιο. Οπότε σήμερα, μπορεί να μη πήρα δώρο, αλλά χαλάρωσα και ευχαριστήθηκα τεμπελιά!!!

Από αύριο πάλι στη ρουτίνα μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 200
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα!!!χρονια μας πολλα εαν και αναδρομικα!!! εμενα γυρισε τη προηγουμενη ο ανδρας μου και τστην γιορτη της γυναικας βγηκα το μεσημερι με φιλη για φαγητο στο κεντρο!! ωραια περασαμε ,χρειαζοντε αυτα που κ που.α ωρα εχεις την μαμασ ου κοντα? μια χαρα.εμενα εινια 600 χιλιομετρα μακρια και εχω να την δω 8 μηνες .μπορει να ερθει αυριο...για να δουμε...περιμενω και τους κουμπαρους μου σημερα απο θεσσαλονικη για να δουμε ....αλλα ο μπαμπας μας φευγει μεθαυριο για αρκετες μερουλες!! εσυ που ησουν γιατι χαθηκες τοσο καιρο??? εισασταν αρρωστοι? ρε συ αφου εχεις την μαμα σου γιατι δεν αφηνεις τα πιτσιρικια η το ενα μονο να παμε για καφε μια μερα??

Link to comment
Share on other sites

Αν χρειάζονται λέει.... το έχουμε ανάγκη και να μείνουμε λίγο μόνες μας, χωρίς παιδιά...

Με το καλό λοιπόν να τη δεχτείς... Μεγάλη υπόθεση να μπορείς να την έχεις κοντά. Εμένα μένει Χαιδάρι, εγώ Πειραιά, οπότε έχουμε μια απόσταση, αλλά όχι σαν τη δική σου! Εργάζεται όμως και δε μπορώ να πώ ότι έχω βοήθεια, απλά ξέρω ότι όταν χρειαστώ κάτι, θα συγχρονιστούμε να τα βρούμε...

Τώρα που θα φτιάξουν και λίγο οι μέρες, θα μπεί επιτέλους η άνοιξη, ίσως καταφέρουμε να συναντηθούμε. Είναι μεγάλη η απόσταση μεταξύ μας και δε το παίρνω εύκολα απόφαση!

Το Πάσχα θα είναι φαντάζομαι ο σύζυγος μαζί σας?

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε η μαμά μου ,!!! Αλλα φεύγει ο άντρας μου,τι να κάνουμε υγεια παν ΑΠ΄ΟΛΑ και δουλεια.α μάλιστα αν δουλεύει η μαμά ναι εχεις ένα θέμα.δεν ειμαστε μακρια ρε....με το μέτρο είμαστε κοντά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ!! Δεν. Ξερω ακομη ποσό θα κάτσει αλλα φαντάζομαι κανά δυο βδοαμαδες,,,,θα προσπαθήσουμε γ βόλτες Ν και εχουμε πολλές υποχρεώσεις και δουλειές με τα παιδια σχολεία και δραστηριότητες.....ιός υμπεθερες δεν τα πάνε........χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Πώς τα περνάτε μαμά κάι κόρη??? Ευτυχώς έχει κάνει ηλιόλουστες μέρες και φαντάζομαι θα κάνετε πιο άνετα τις βόλτες σας. Αν και έχει παγωνιά ακόμη, αλλά πού θα πάει θα ζεστάνει...

Όσο για τις συμπεθέρες, μακριά και αγαπημένες...:wink:

Ο μικρός σου είναι τόσο μαμάκιας, όσο ο δικός μου? Μιλάμε τέτοια αδυναμία, τέτοια λατρεία που μου δείχνει, μ'έχει τρελάνει! Φυσικά μου αρέσει που μου δείχνει τόσο μεγάλη αγάπη, αλλά είναι κάποιες φορές που μ'έχει προβληματίσει. Π.χ με αγκαλιάζει ο μπαμπάς του και έρχεται και τον τραβάει από το χέρι να μ'αφήσει...

Η μεγάλη δε, αδυναμία στο μπαμπά της, αλλά όχι τόσο πολύ εξάρτηση!

Link to comment
Share on other sites

kκαλησπερα !!!βασικα δεν μας κανει καλο καιρο εκτος απο δυο μερουλες...τελος [παντων τι να κανουμε...πηγαμε μσαββατο στο mall χαμος ..πολυς κοσμος.....μια μερα μστο avenue....μετα εχουμε διαβασματα αγγλικα ,λυκειο ελληνιδων κατηχητικο....ολα αυτα σε δουλεια να βρισκομαστε....αυριο εχουμε γιορτη μεθαυριο παρελαση την πεμπτη παλι σχολειο...εσεις τι κανετε?

πως ειστε ? τα παιδια ? εσυ πως περνας? αντε θα βρεθουμε καμια μερα ?? κανονισε...και πες μου..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!!!! Τι κανετε είστε καλα?? τα παιδια καλα??? που χάθηκες βρε??? ελπίζω να είστε όλοι καλα!!, εμεις καλα πήγαμε επιτάφιο σημερα ο μικρος κατενθουσιασμένος και χτες και σημερα!!! Θα πάτε κάπου Πάσχα !!,??. Εμεις αυριο εδώ αθηνα και την Κυριακή πετάμε για Θεσσαλονίκη στον αδερφό μου για κανά δυο μερουλες!!! Καλα να περάσετε .,,!! Καλή ανάσταση ,με υγεια !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • 5 months later...

καλημερα μανουλε του Νοεμβρη!!! τι κανετε χαθηκαμε..εμεις ξεκινησαμε σχολειο εδω και τρεις βδομαδες προσπαθουμε να προσαρμοστουμε ..θελουμε ακομη τον χρονο μας,αντε και πλησιαζουν τα 3α γενεθλια μας......εσεις τι κανετε???τι κανουν τα ζουζουνια σας???

Link to comment
Share on other sites

Τσα!!!!!!!!!!!!!

Απ'ότι φαινεται δεν είμαστε πολλές...:rolleyes:

Πότε πέρασε ο καιρός και γινόμαστε αντράκια... Σαν χτές μου φαίνεται που το είχα μωράκι.

Έχουμε ξεκινήσει και εμείς παιδικό και τα πάμε μια χαρά. Έχει μάθει τραγουδάκια, παίζει με τη πλαστελίνη και το ευχαριστιέται!

Σήμέρα είδανε και θεατρική παράσταση στο παιδικό και μου είπε οτι χειροκροτούσε... Τί κατάλαβε βέβαια, δε ξέρω...:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλημερα μανουλες!!!! πλησιαζουν τα γενεθλια μας!!! εινια την παρασκευη αλλα επειδη η δασκαλα του θα λειπει την παρασκευη συννενοηθηκαμε να παμε αυριο μια τουρτιτσα!!! στο σχολειο φυσικα αφου εκει τωρα εχει παιδακια.....και αφου ειναι η πρωτη του χρονια!!!!!!την παρασκευη βεβαια που εινια τα γενεθλια του μπορει να κανω εγω μια τουρτιτσα στο σπιτι....ετσι για το καλο να σβησουμε ολοι μαζι κερακια και για τον πατερουλη μας που ειχε εχθες γενεθλια!!!!!τωρα για παιδακια δεν ξερω θα δω......εσεις τι θα κανετε?θα κανετε παρτυ????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσια!! εχω κ εγω μια μικρουλα που μολις εκλεισε τα 3!!! ειχαμε γεννεθλια 1/11....θα χαρω να τα λεμε!! εγω φετος πρωτη χρονια την ξεκινησα σταθμο...αλλα στην 3η βδομαδα που ξεκινησε μου αρρωστησε πολυ...κ τωρα την εχω δυο βδομαδες στο σπιτι...κ παλι δεν μπορω να πω οτι ειναι κ εντελως καλα,,,,ωστοσο νομιζω οτι απο δευτερα θα την ξαναστειλω,,,!

εσεις τα αγγελουδια σας τα στελνετε σε παιδικο σταθμο??


OOv7p2.png

goq7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Καλως ήρθες στη παρέα μας barbie!

Και εμείς ξεκινήσαμε πρώτη χρονιά στο παιδικό και φυσικά είχαμε και τις ανάλογες ιωσούλες μας. Είχαμε δύσκολη προσαρμογή στην αρχή, αλλά ευτυχώς πολύ γρήγορα συνήθισε και τώρα του αρέσει που πηγαίνει.

Βλέπω είσαι και εγκυούλα? Εργάζεσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...