Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

μαμάδες Νοεμβρίου 2012


kellymom

Recommended Posts

καλημερα!! το μηλοξιδο ειναι προιον του κορε το ζητας σαν σπρει προληψησ για ψειρες....εχει ειδικο στομιο που ψεκαζει....εμενα με περναει 5 χρονια δεν θυμαμαι εανσου το ειπα..δουλευει κοντα σας ο μπαμπας σας τουλαχισοτν....με τι ασχολειτε εαν επιτρεπεις?? καταλαβα ,εγω χρονια ασχολουμε με υπολογιστες ,βλεπεις 8 χρονια στην αθηνα εχω δικτυωθει σε φορουμ παλαιοτερα περισσοτερο αλλα τωρα ποιο λιγα πραγματα..με τα παιδια και μονη μου κατα βαση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 200
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι κανετε μπαμπι? Όλα και όλοι σας καλά?

Εμείς καλά, αν εξαιρέσεις ένα βήχα που τα έχει πιάσει και τα δύο και τους δίνω σιρόπι... Ευτυχώς δε μου έχουν κάνει ακόμη πυρετό...και ελπιζω να τη γλυτώσουμε!

Σήμερα έριξε ένα χαλάζι άλλο πράμα... σε εσάς εκεί έβρεξε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! Μπορείς να με λες Μαρία εάν θες ...ξαναθυμησε μου το όνομα σου.....σορρυ που δεν θυμάμαι.....εμάς εχθές εδώ κακό χαμό έκανε αλλα δεν έριξε χαλάζι......νομίζω γιατί ήμουν γυμναστήριο εκείνη την ώρα.ο μικρος μου άρχισε λίγο βήχα ..αλλα προς το παρόν δεν του δίνω κατι,,,,,, Κυριακή βγήκαμε μια βόλτα Γλυφάδα και πήγαμε στα goodys εκει και μετα ήρθαμε μια βόλτα προς τα μέρη σας...στον προφήτη ηλια.... Νομίζω πανω απο την Καστέλλα....εάν είμαστε καλα και θέλετε να βρεθούμε ΣΚ ?? ο,οι μαζί??? ξαναμιλάμε.....άντε καλημέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Έχω μια ευαισθησία στη μέση μου και κατά διαστήματα με "πιάνει"... Κυρίως στις αλλαγές του καιρού ή μετά από απότομο σήκωμα βάρους ή άλλης "απότομης" δραστηριότητας!

Οπότε τώρα είμαι σε μια φάση που πονάει απίστευτα η μέση μου και με τη παραμικρή κίνηση. Χρειάζεται ξεκούραση, αλλά πού τέτοια πολυτέλεια!:roll:

Έχω το σύζυγο και με τρίβει με κρέμες κάθε βράδυ, αλλά όταν σηκώνομαι κάθε μια ώρα γιατί κάτι θα θέλει ο μικρός, ε τότε καταλαβαίνεις ότι τσάμπα τις βάζω...

Εσείς όλοι καλά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!! καλα ειμαστε και εμεις δοξα το θεο.....περαστικα βρε και γρηγορα!!!!!!!!τα ιδια εμεις δουλειες σπιτι,καμια φορα γυμναστηριο οταν ειναι εδω ο συζυγος ,τωρα φευγει κυριακη αντε να δουμε...τι θα κανουμε...υπομονη παλι...εχουμε διαβασματα παλι αρκετα καθε Δευτερα τεστ και εχουμε και στα αγγλικα αυτην την Δευτερα σκ μεσα κια διαβασμα ,,,εσεις εχετε λιγο ακομη γιαυτα με την μεγαλη σου...και εχουμε κξαι τον μικρο ξυπανει 4 περιπου την ωρα που διαβαζει η μεγαλη και τρεχει πισω του χτυπαει τη πορτα να του ανοιξει και κλαιει..ενας χαμος...τωρα εκανα κεφτεδακια με πουρε και ειναι η γυναικα που παιζει με τον κωνσταντινο και σε λιγο παω και λαϊκη....αχ εμεις οι μαμαδες ειμαστε υπερηρωες...υπομονη.....καλημερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααα!!!

Ακόμη τα ίδια η μέση μου... δε λέει να φτιάξει... σκέφτηκα να πάω για φυσιοθεραπείες, αλλά μου είπαν ότι κατά τη διάρκεια αυτών θα πρέπει να ξεκουράζομαι για να έχουν αποτέλεσμα... Οπότε τ'αφήνουμε προς το παρόν μέχρι νεωτέρας...:roll:

Εμείς έχουμε ακόμη 2 χρονάκια για διαβάσματα. Και μένα ο δικός μου τη κυνηγάει και κλαίει όταν δε του δίνει σημασία και γίνεται ένας κακός χαμός.

Πραγματικά συγχαίρω τις μανούλες που αποφασίζουν να κάνουν 3 και 4 παιδιά... Δε μπορώ να με φανταστώ να κυνηγάω και τρίτο παιδί, θα καταλήξω στο ψυχιατρείο...:tongue:

Καλά διαβάσματα λοιπόν και καλά ψώνια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !!! τι κανετε? εμεις καλα δοξα το θεο!!! ο μικρος εχει ενα στερητικο συνδρομο χαχα λογω του οτι του εκοψα τα καρτουν σε ipod kai Kinhto και εχει μια μονιμη γκρινια και κλαμα ολη μερα αντε να δουμε..κανει κρυο σημερα... τελικα το βλεπω να μας χιονιζει μεχρι το βραδυ....η τουλαχισον να ριχνει χιονονερο.εσυ πως εισε με την μεση σου?? ειναι αληθεια αυτο με την μεση θελει ξεκουραση ετσι και αλλιως αλλα με δυο παιδια και μονη σου ολη μερα δυσκολο ...εκτος εαν ερχετε νωρις ο συζυγος....αυτες οι μανουλες που κανουνε πολλα παιδακια ε ναι εχουν μεγαλη τολμη και υπομονη αλλα σιγουρα θα εχουν και πολυ καλαη βοηθεια στο σπιτι διαφορετικα θα χανανε το μυαλο τους εμεις με δυο και τα παιζουμε τελειως για φαντασου 3 4 5 6 η 7

.μια μανουλα στο κατηχητικο που παω την κορη μου γεννησε το 5 και ο παπας της εκει ενοριας που παμε του αγιου γεωργιου εχει 7 παιδια.... ο καθενας οπως μπορει και πιστευει.βεβαια δεν ειναι μονο το θα κανω πολλα παιδια αλλα και τι μπορει να προσφερει ο καθε γονιος στο παιδι του και απο θεμα επιβιωσης και απο θεμα εκπαιδευσης πιστευω καταλαβαινεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Κάπως καλύτερα η μέση μου αλλά όχι και τελείως καλά...

Εμάς ξεκίνησε η εβδομάδα μας με ένα ωραιότατο συνάχι για τη κόρη μου που εύχομαι να μη ξεκινήσει και πυρετός...

Είχανε σήμερα και στο παιδικό πάρτυ αποκριάτικο και περάσανε τέλεια. Είχα σκοπό να μη τη πάω αλλά το παιδάκι περίμενε πώς και πώς αυτό το πάρτυ να φορέσει τη στολή της. Οπότε σήμερα το ευχαριστήθηκε αλλά από αύριο θα μείνει σπίτι...

Σίγουρα το να κάνεις πολλά παιδιά σημαίνει ότι θα πρέπει να έχεις και τα κατάλληλα εφόδια να τους προσφέρεις, την αντοχή και υπομονή αλλά και μια επιπλέον χείρα βοηθείας σε έκτακτη ανάγκη!

Τι θα τα ντύσεις τα παιδιά? Εμένα η κόρη ντύθηκε πειρατίνα και ο γιός ρομπέν των δασών!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.εμεις δεν έχουν σχολειο η μεγάλη αυριο εχουν μια ενημέρωση οι δάσκαλοι.η μεγάλη θα ντυθεί η σπάνιόλα η νεραιδοπριγκιπισα ,εχουμε δυο στολές.ο μικρος δεν ξερω ακομη δεν του έχω πάρει στολή...η περσινή που ήταν δεινόσαυράκι δεν του κανει και δεν ξερω ακομη,είδα μια στο jumbo κλόουν αλλα δεν ξερω εάν θα έχει νούμερα και άλλο κατάστημα κοντά μας δεν έχει...θα δω .παρτυ στο σχολειο την Τσικνοπέμπτη δεν μας είπαν ακομη τίποτα δεν ξερω εάν θα κάνουν.αλλα εχουμε πάρτυ γενεθλίων της ξάδερφος της το Σάββατο μασκέ όποτε εκει θα ντυθούν.παω να την πέσω σιγά σιγά να κερδίσω καμία ώρα ύπνο μιας και αυριο δεν εχουμε ξύπνημα στις 7 ελπίζω.καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα ειστε καλα? εμεις μια χαρα>>τα [ιτσιρικια τι κανουν?? τα εντυσες καθολου? εμεις τελικα ντυθηκε ο μικρος πειρατης τελευταια στιγμη την πηρα απο jumboπηρα το νουμρο 4 και του ειναι ισα ισα οποτε δεν του κανει γ του χρονου....θα πατε καπου τριημερο?? εμεις δεν ξερω ...ακομη γιατι ο συζυγος δουλευει δευτερα ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Εμείς έχουμε οικογενειακώς συνάχι με μύξες, βήχα, μπούκωμα... Λόγω αυτού, μολύνανε και τα ματάκια τους και τους βάζαμε σταγόνες tobrex. Οπότε μόνο για βόλτες δεν είμαστε...

Παρόλα αυτά, τα εντυσα πειρατίνα και ρομπέν των δασών και έκανα ένα τραπέζι σπίτι οικογενειακό για τις απόκριες...

Κουράστηκα όμως αρκετά... ίσως επειδή δεν ήμουν και εγώ απόλυτα καλά...

Το τριήμερο θα είμαστε σπίτι. Ο σύζυγος δε μας βγάζει έξω τέτοιες μέρες γιατί νευριάζει με τη πολυκοσμία και τη κίνηση. Προτιμούμε να βγαίνουμε κάποια άσχετη μέρα παρά αυτές...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα ΜΙΝΝΙ πως ειστε?

ελπιζω να ειστε καλα!!!εμεις καλα ειμαστε δοξα το θεο.τα παιδια καλα.καθαρα δευτερα τελικα και εμεις δεν πηγαμε πουθενα ο συζυγος δουλευε απο το σπιτι μονο το απογευμα κατα τις 5 μια βολτα για να πεταξουμε αετο αλλα ματαιο δε ειχε καθολου αερα....την κυριακη βγηκαμε μια βολτα ...για φαγητο και το απογευμα για καφε στο mall.μολις εκανα ψαρια και σε λιγο παω λαικη...εσεις??

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!!

Ελπίζω αυτός να είναι καλύτερος γιατί ο Φεβρουάριος, αν και μικρός, μου φάνηκε πολύ μεγάλος με τις ιώσεις, τη μέση μου και το παλιόκαιρο!!!

Πώς είσαστε? Τι κάνατε το Σαβ/κο?

Εμείς βγήκαμε μια περαντζάδα στα εμπορικά κέντρα. Το Σάββατο πήγαμε κοντά στα μέρη μας, το river west και τη Κυριακή επισκεφτήκαμε το Metro Mall στον Αγιο Δημήτριο! Λοιπόν εκεί, τα παιδιά το ευχαριστήθηκαν και εμείς φυσικά, αφού καταφέραμε να πιούμε το καφεδάκι μας ανενόχλητοι. Έχουνε για όλο το Μάρτιο στήσει playmobil σε διάφορους χώρους για ν'απασχολούνται τα παιδάκια μ'αυτά! Επίσης διάφορες εκδηλώσεις, κυρίως τα Σαβ/κα με ζωγραφική για τα παιδιά, μουσική, κουκλοθέτρο, face painting! Το έχουνε οργανώσει πάρα πολύ όμορφα!

Τώρα σκεφτόμουν να φτιάξω μουστοκούλουρα, αλλά ψιλοβαρέθηκα... Μάλλον θα τα φτιάξω αύριο με μία φασολάδα που έχω στο αυριανό μας μενού!

Νηστεύεις? Εγώ δυστυχώς όχι γιατί δε μπορώ να κόψω το γάλα και τα παράγωγά του. Το κρέας δε με πειράζει να μη φάω, αλλά γάλα, τυρί και τσουρέκι:tongue: μεγάλες αδυναμίες...

Link to comment
Share on other sites

Καλο μήνα και εσας!!! Καλα είμαστε !!! Εμεις Σάββατο πήγαμε για δουλειές και ψώνια εδώ κοντά σε εμάς γιατί η κόρη μου ειχε στο λύκειο Ελληνίδων δραστηριότητες και μετα ειχε και κατηχητικό...όποτεκαναμε μια στάση εδώ στο Χολαργό και πήγαμε goodys...σημερα σπτι ,το πρωί εκκλησία ο άντρας μου και τα παιδια ..εγώ μάζευα και μετα φάγαμε και έφυγε ο άντρας μου ταξίδι μεχρι την Παρασκευή...όποτε τωρα λεω και εγώ να την πέσω για υπνο γιατί το πρωί έχω 7 ώρα εγερτήριο,...εσείς τι ώρα ξυπνάτε....ρε ση να τα λέμε ποιο συχνά χαθήκαμε....άντε καλο βραδυ!!,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...