Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

μαμάδες Νοεμβρίου 2012


kellymom

Recommended Posts

μπαμπι που θα πάει θα σας περάσει και ο βήχας. βέβαια δεν βοηθάει και ο καιρός με αυτά τα σκαμπανεβάσματα στη θερμοκρασία

μήπως ξέρεις κανένα παιδικό αγγλικό βιβλίο για τη μικρή με εικόνες?

θα ξεκινήσω εγώ να της μαθαίνω καμιά αγγλική λεξούλα γιατί λίγο που το έψαξα εδώ που μένω, δεν υπάρχει φροντιστήριο που να κάνει αγγλικά σε τόσο μικρά. εδώ τα ξεκινάνε από 5 χρονών.

ενώ στη Θεσσαλονίκη και στην Αθήνα μου είπαν ότι υπάρχουν αρκετά φροντιστήρια που παίρνουν παιδάκια από 2,5 ή 3 ετών (να μιλάνε καλά βέβαια) και τους κάνουν αγγλικό παιχνίδι, κυρίως με λεξούλες απλά τραγουδάκια


HLddp2.png

fbtQ5Qf.jpgfbtQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 200
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Baby girl ο αντρας μου αγορασε της κορης μου τις μικρες; κυριες και τους μικρους κυριους στα αγγλικα του Hargreave Roger και λεει οτι ειναι απο 2 ετων και πανω,Ειναι καλο και το παρακολουθει και ο μικρος μου οταν τους διαβαζει ο συζυγος

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα σήμερα στο παιδικό που πάει η κόρη μου διδάξανε αγγλικά. Τώρα τι κατάλαβε η δικιά μου, ένας θεός ξέρει...:rolleyes:

Με τον μικρό μου τα'χω παίξει τελείως... Εκτός από το γάλα, τώρα δε θέλει και τίποτα άλλο... αν δεν τον ζορίσω αρκετά, δε θα φάει όλη μέρα τίποτα... είναι πολύ ψυχοφθόρο αυτό...

Link to comment
Share on other sites

MINNI o μικρος σου ειναι ετσι απο μικρος στο φαγητο? τρωει αλεσμενα ακομη??εμεις οτι εχει κρεας κατα βαση τ αλεθουμε αλλα γενικα τρωει ευτυχως,η κορη μου ηταν κ ειναι μιζερη στο φαγητο τρωει αλλα λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κανά τρίμηνο δε ήθελε το γάλα και τώρα καμιά 2 μέρες δε τρώει τίποτα, αν δε τον ζορίσω...

Γενικά τρώει λίγο, δεν ήταν ποτέ του φαγητού, αλλά δε με πείραζε... έλεγα ας φάει όσο θέλέι, δε τον πίεζα. Τώρα δε τρώει απολύτως τίποτα, αν δε ζορίζω τη κατάσταση...

Τ'αλεσμένα τα'χουμε κόψει, έχει βγάλει και όλα του τα δόντια και μπορεί να φάει τα πάντα...

Εν τω μεταξύ, χτές το βράδυ ξύπνησε και ζητούσε γάλα... αφού δε τρώει καλά όλη την ημέρα, πεινάει και δε καλοκοιμάται κιόλας!

Όσο καλόφαγη και συνεργάσιμη είναι η μεγάλη μου, τόσο ζόρικος είναι ο μικρός... Αφού σκεφτόμουν ότι αν είχε γεννηθεί πρώτος, θα σκεφτόμουν πολύ να κάνω δεύτερο παιδί μετά από όλη αυτή τη ταλαιπωρία...:rolleyes: Αμαρτία αυτό που λέω, αλλά πραγματικά με έχει "ρίξει" η όλη του μιζέρια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

ΜΙΝΝΙ μήπως δεν έχει όρεξη επειδή ήταν αρρωστούλης?

θα έλεγα να δοκιμάσεις να του δίνεις όλη μέρα κάτι λίγο να τρώει έτσι ώστε να τρώει συνέχεια αλλά μικρές ποσότητες για να μην είναι νηστικός.

αν τρώει όλη μέρα κάτι, έστω και λίγο τότε μάλλον δεν θα ξυπνάει το βράδυ.

βέβαια ότι το βράδυ ξυπνάει και ζητάει γάλα είναι καλό μεν γιατί πίνει γάλα αλλά από την άλλη και εσύ ξυπνάς βραδιάτικα και μπορεί να το συνηθίσει ο μικρός.

μπαμπι θα ρωτήσω για το βιβλίο και μάλιστα έχουμε και ένα bazaar βιβλίου αυτές τις μέρες και όλο και κάτι μπορεί να βρω

η μικρή μου χτες το απόγευμα είχε μυξούλες και το βράδυ δεν μπορούσε να κοιμηθεί πολύ καλά. της έβαλα σπρέυ στη μύτη (ένα της frezyd....) που είναι για μωρά. με τον ορό μας ακούει όλο το τετράγωνο ενώ με το σπρέυ ήταν λίγο καλύτερα τα πράγματα.

βήχα δεν είχε χτες, ελπίζω να μην είναι κάτι και να το περάσουμε ελαφριά...


HLddp2.png

fbtQ5Qf.jpgfbtQp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο εμενα!!! MINNI εμεις με την μεγαλη δεν μπορεις ν φανταστεις τ ζορυ ειχαμε μεχρι και 6 χρονων την ταιζαμε και δεν μασουσε με τιποτα βαριοταν τα κρατουσε στο στομα.Ε τωρα με τον κωνσταντινο καλυτερα τα πραγματα ευτυχως προς το ΠΑΡΟΝ!!!χαχα τι να κανουμε εινια δυσκολο να μεγαλωνεις παιδια φανταζομαι δεν εχεει κανεις αντιρρηση σε αυτο..ποσο μαλλον οταν δεν εχεις βοηθεια απο κανεναν.Εγω το μονο που θελω πια εινια να ειμαστε ολο καλα γιατι με τις αρρωστιες εχω τρελαθει...υγεια πανω απολα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Baby girl ελπίζω να είναι κάτι περαστικο και να περάσει γρήγορα... Καλά αυτό με τον ορό είναι μαρτύριο... Και εγώ κάθε φορά που του βάζω μας ακούει το τετράγωνο!!! Από λίγο και συνέχεια του δίνω μπουκιές για να μη μένει νηστικός. Μ'ένα πηρούνι/κουτάλι είμαι συνέχεια από πίσω του!:(

μπαμπι το να μεγαλώνεις παιδιά θεωρώ ότι είναι η δυσκολότερη δουλειά που υπάρχει... Εκτός από τη σωματική κούραση, είναι και η ψυχική...

Πάντως οι γυναίκες που αποφασίζουν και κάνουν 3 και 4 παιδιά είναι ηρωίδες... τις θαυμάζω απεριόριστα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

ΜΙΝΝΙ με έκανες και γέλασα! φαντάζομαι την εικόνα με το γιο σου μπροστά και εσένα από πίσω να τον ταϊζεις. αχ κλασσική ελληνίδα μάνα.... τελικά όλες έτσι γινόμαστε είτε από ανάγκη (όπως εσύ) είτε όχι...

μπαμπι πως είναι τα μικρά σου? σας πέρασε ο βήχας?

εμείς χτες πήγαμε κολυμβητήριο και φυσικά κάναμε πολλές βουτιές στη μικρή. της άρεσε πολύ! και ευτυχώς μετά η μύτη της ήταν αρκετά καλύτερα και το βράδυ κοιμήθηκε ήσυχη.


HLddp2.png

fbtQ5Qf.jpgfbtQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!

Πολύ χαίρομαι που είσαστε καλύτερα... τελικά το κολυμβητήριο κάνει καλό και στα κρυολογήματα...

Άστα, τραγική η κατάσταση... και το ωραίο που έχω σκεφτεί είναι ότι τώρα τον κυνηγάω για να φάει και όταν μεγαλώσει θα τον κυνηγάω να μη φάει γιατί μπορεί να μου γίνει παχουλός... έτσι συνήθως δείχνουν τα στατιστικά!

Το βράδυ πάλι είχε ανησυχία και δε κοιμόταν... μάλλον ενοχλείται από το μπούκωμα... Έχω να κοιμηθώ σερί όλο το βράδυ 2 χρόνια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια!!Εμεις εχουν βηχα κια τα δυο ακομη αλλα καλυτερα ολο και λιγοτερο!!Σημερα θα παμε παιδιατρο για να μας συμπληρωσει ενα χαρτι που θελουν απο το σχολειο και να μας γραψει φαρμακα και σε λιγες μερες θα ξαναπαμε για εμβολιο της γριπης..Εμεις κοριτσια με τον ορο εχουμε αλλο κολπο,περνουμε 10αρα συριγγα φυσικα χωρις την βελονα και ορο μεγαλο μπουκαλι ο μικρος σκυβει μονος του στον νυπτηρα και του βαζω εναλαξ στο ενα και στο αλλο ρουθουνι και βγαινει ολη η μυξα

αυτο το κολπο μας το μαθανε στο ιασω παιδων οταν νοσηλευτηκε ο μικροςμακρια απο ολους.Η μεγαλη το κανει μονη της βεβαια τωρα πια.Ετσι μας βγαινει ολη η μυξα.Εαν εχουν και μπουκωμα εχουμε και ενα διαλυμα μειγμα με otrivin kai garamad και μας βοηθαει επισης.Εμεις ξυπνησαμε νωρις σημερα και περιμενουμε την κοπελα που πμιαλει αγγλικα στον κωνσταντινο.Μαγειρευω ψαρια τσιπουρες σημερα και εχω και κατι μικρες ακομη δουλειες.ΜΙΝΝΙ αυτο με τον υπνο ειναιν μεγαλο θεμα και εμεις πανω κατω τα ιδια....Κ ειδικα εαν ειναι αρρωστα που ξενυχταω την νυχτα και το πρωι εχουμε σχολειο και τα υπολοιπα......

Link to comment
Share on other sites

Εμένα βλέπουν τον ορό και τα δύο και τρέχουν με κλάματα να φύγουν... Θα το προσπαθήσω αυτό που λές να δούμε...

Σήμερα εγώ μαγειρεύω μπιφτέκια στο φούρνο με πατάτες!

Εν τω μεταξύ ότι έντομο κυκλοφορει στον αέρα, θα τσιμπήσει τον μικρό. Τι αντικουνουπικά βαζω στο σπίτι, τι ψεκάζω τον ίδιο, όλο και κάποιο θα τον τσιμπήσει και μάλιστα πρήζεται εκείνο το σημείο!

Αυτός ο μικρός τελικά είναι περίπτωση παιδιού...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες!!! Πως ειστε ? πως εινια τα παιδακαι σας!!Εμεις τα ιδια με το βηχα!!!Φυσικα και εχθες και σημερα ξυπνησαμε νωρις ,ο μικρος 8 ωρα προχθες κοιμηθηκε 12 κια ξυπνησε 8 οτι ωρα και να κοινηθει ξυπναει 8,οποτε ουτε το σκ κοιμομαστε!!!Εχθες τους πηγα μια βολτα στο mall πηρα και κατι ρουχα της μικρης ελεγα δεν θα εχει κοσμο το απογευμα αλλα ειχε,τελικα πολυ κριση στο mall χαμος γινοταν....τους πηγα και στον παιδοτοπο παιξανε και μετα το βραδυ σπιτι.Τωρ εχουμε ακομη λιγο διαβασμα με την μεγαλη και περιμενω και την γυναικα του ξαδερφου του ανδρα μου να ερθει απο εδω καμια βολτα.Εσεις πως περασατε περνατε???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εμένα τελικά ο μικρός μου τη Παρασκευή ξανακάνει πυρετό και αποφασίζω να τον πάω στο γιατρο να το δεί. Είχε ακροαστικά και δε γλυτώσαμε την αντιβίωση δυστυχώς...:( Του έδωσε την amoxil και από το Σάββατο μέχρι και σήμερα είναι πολύ καλύτερα!

Εμείς το Σάββατο, μιας και είχε καλή ημέρα, πήγαμε στο πάρκο Τρίτση στους Αγίους Αναργύρους... Το έχετε επισκεφτεί ποτέ? Καλά είναι για περπάτημα αλλά δεν είχε κάτι ιδιαίτερο για τα παιδιά, κάποιον παιδότοπο, κατι να δούνε... εκτός και αν εμείς δε το γυρίσαμε όλο και δε το καταλάβαμε! Είδαμε τις πάπιες και είχε και ένα μέρος με ερπετά που πλήρωνες είσοδο για να μπείς να τα δείς... θέλαμε 15€ όλοι μαζί και τελικά δε μπήκαμε!

Στο mall μπαμπι, όποτε και αν έχουμε πάει, γίνεται πάντα χαμός... Είναι ένα μέρος που μπορείς να βολτάρεις, να χαζέψεις, να φάς, να πιείς, χωρίς να χρειαστείς να μετακινηθείς πολύ! Να δείς όταν βρέχει, τι γίνεται εκεί μέσα... Με γειά τα ρουχαλάκια σας...Εσύ δε πήρες τίποτα? Εγώ όποτε θα πάω, θα πάρω το τσουρέκι μου από τον Τερκενλή...:tongue: Τρελαίνομαι για τσουρέκια...

Σήμερα έχει πολύ αέρα, κάτσαμε σπίτι και χαλαρώνουμε!!!

Θα παρελάσει η κόρη σου την 28η?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!τι κανετε??ε λπιζω να ειστε καλυτερα σημερα ΜΙΝΝΙ,Εμεις καλα ειμαστε ευτυχως τα ιδια.Εχθες δεν πηγαμε πουθενα μονο στην θεια μου απο κατω για λιγο μιας κια η μεγαλη πηγε πανω στην γιαγια της να την δει το απογευμα.Σημερα εβγαλα και τα παπλωματα που τ ειχα μαζεμενα να αεριστουν και τηλεφωνησα να μου φερουν και τα χαλια το σαββατο.θαβαλω οτι μπορω μου και κανα δυο οταν γυρισει ο αντρας μου την επομενη ισως.ΜΙΝΝΙ εγω κοιτουσα διαφορα στο mall αλλα με δυο παιδια δεν υπηρχε περιπτωση να δοκιμασω η να μπω στα δοκιμαστηρια γιατι ειχε ουρα.Καλα εινια δεν παμε πολυ συχνα .Η κορη μου γραφτηκε στο λυκειο ελληνιδων και θα κανει παρελαση με παραδοσιακη φορεσια δηλωσαμε και συμμετοχη.Κανονικα στο σχολειο δεν κανουν νομιζω απο του χρονου απο τεταρτη ισως.Ημεγαλη σου ειναι καλα ??ΜΙΝΝΙ?? πηγε σχολειο ε? Ναι εχουμε παει μια φορα στο παρκο του τριτση δεν ενθουσιαστηκα και πολυ ,,μπορεις να περπατησεις αρκετα και να κανεις ποδηλατο αλλα δεν εχει κατι να δεις πως ειπες και εσυ...

ΜΙΝΝΙ αχ αυτα τα γλυκα του τερκενλη......Το γεμιστο τσουρεκι περνεις??? να σου πω οτι ο αδερφος μου δουλευει στην παραγωγη του τερκενλη στην θεσσαλονικη...ειναι ζαχαροπλαστης και ειχαμε και μαζι ζαχαροπλαστειο στο χωριο στισ σερρες περιπου 8 χρονια.,οποτε ειμαι καλη γνωστης της ζαχαροπλαστικης

χαχαχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...