Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

μαμάδες Νοεμβρίου 2012


kellymom

Recommended Posts

Με την αντιβίωση είναι πολύ καλύτερα, ευτυχώς!!!

Αχ, ωραία, θα τη καμαρώσεις τη κούκλα σου...

Εγώ θα στρώσω κατά τις 10 Νοέμβρη, δηλαδή να κάνω πρώτα τα γενέθλια του μικρού και μετά να στρώσω... κρίμα είναι να μου πατήσουν οι καλεσμένοι τα φρεσκοπλυμμένα χαλιά... Τις υπόλοιπες μέρες, που έρχεται κάποιος στο σπίτι, του ζητάω και βγάζει τα παπούτσια του, αλλά τώρα που θα είναι και άνθρωποι που δεν έρχονται συχνά, ντρέπομαι να τους πώ να βγάλουν τα παπούτσια τους, οπότε θα στρώσω την επόμενη μέρα!

Καλά στο mall εγώ πάω συνήθως με το σύζυγο μαζί, οπότε αν τύχει και θέλω να δοκιμάσω κάτι κρατάει ο σύζυγος τον μικρό και η μεγάλη φυσικά έρχεται μαζί μου στο δοκιμαστήριο... το να είμαι μόνη μου και να δοκιμάζω, δε "παίζει" σαφώς!!!

Πώ πω.... ζαχαροπλαστείο.... εγώ θα είχα γίνει υπέρβαρη αν είχα ζαχαροπλαστείο... είμαι πολύ του γλυκού και κυρίως της σοκολάτας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 200
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΜΙΝΝΙ και εγω δεν θελω να μου πατουν τα χαλια αλλα δεν μπορω να πω στον κοσμο να βγαζι τα παπουτσια του.Αχ τι μου θυμησες τωρα ,γνωστος γιατρος μας ελεγε οτι οταν παει καποιος σπιτι του του λεει να βγαλει τα παπουτσια του χρονια πολλα αυτη η ιστορια και λεει οτι τα παιδια του δεν αρρωστησαν ποτε γιατι με τα παπουτσια φερνουμε στο σπιτι τα μικροβια.ΜΙΝΝΙ ποσο ειναι η κορη σου ειπαμε??

Link to comment
Share on other sites

Η κόρη μου είναι 3,5 ετών και είμαστε στη φάση τώρα που έρχεται συνέχεια από πίσω μου και ρωτάει τα πάντα... Τι είναι αυτό, τι είναι το άλλο...

Από τη μία μου αρέσει όλο αυτό, να της εξηγώ, από την άλλη μ'έχει φέρει σε δύσκολη θέση κάποιες φορές...

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΝΝΙ καλημερα!!! πως εναι σημερα ο μικρος σου?? εμεις καλα προς το παρον..Τι να κανουν τα μικρουλια θελουν παρεα γιαυτο τρεχουν πισω μας.οταν ομως μεγαλωσουν θα τα ζηταμε και αυτα θα θελουν τους φιλους τους.Εγω εχθες αφησα την μεγαλη αγγλικα και μετα πηγα με τον μικρο κουνιες ευτυχως ειχε παιδακια και περασε η ωρα μεχρι να γυρισουμε να παρουμε την αδερφη μας.Σημερα ξυπνησε το βραδυ και εκλαιγε και τον κατεβασα και κοιμηθηκε στον καναπετο εχουμε αυτο συνηθειο καμια φορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Ευτυχώς είμαστε πολύ καλά... προς το παρόν... γιατί με τις ιώσεις τώρα το χειμώνα δε ξεμπερδεύεις εύκολα!

Έχει ανοιξιάτικες μέρες τώρα και καλό είναι που το εκμεταλλεύεστε γιατί από Πέμπτη άκουσα ότι θα χειμωνιάσει...

μπαμπι επειδή ακριβώς αργότερα ούτε που θα μας μιλάνε τα μπουμπούκια μας, προσπαθώ να τα παίρνω συνέχεια μαζί μου και να περνάω πολλές ώρες μαζί τους να τα χορτάσω... γιατί αυτές οι ηλικίες είναι οι πιο όμορφες και δε ξαναγυρίζουν πίσω... Πολλές φορές βέβαια είναι κουραστικό, αλλά αργότερα θα τις αναπολώ αυτές τις στιγμές!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα ΜΙΝΝΙ!!! BAby girl? που χαθηκες?? ελεπιζω να ειστε καλα!!! Εμεις παλι ξυπνησαμε το βραδυ και τον εβαλα στον καναπε να κοιμηθει που ειναι στο δωματιο του,μαλλον δν θελει το κρεβατι του..για να δουμε μηπως πρεπει να του παρουμε απο τωρα μεγαλυτερο.Την κορη μου μετα τα 4 της αλαξα κρεβατι κοιμοταν στην κουνια που κοιματε ο μικρος τωρα.Καλα κανεις και εμεις το ιδιο οπου παμε παμε ολοι μαζι εκτος απο ελαχιστες εξαιρεσεις που κ που.Εαν θες ΜΙΝΝΙ Μπορουμε να συναντηθουμε καποια φορα που θα ειμαστε καλα...μου λες και με πμ οπως λες.. παω να μαγειρεψω...τα λεμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!

Καλά είμαστε, ευτυχώς!

όσο για τον ύπνο, εγώ δεν είμαι η πλέον αρμόδια να σε βοηθήσω γιατί μέχρι σήμερα, αν έχω κοιμηθεί 5 βράδια σερί είναι ζήτημα! Ο δικός μου θα ξυπνήσει, είτε γιατί του έφυγε η πιπίλα και τη ζητάει, είτε γιατί θέλει γάλα, είτε γιατί θέλει να μυρίσει μανούλα, κοκ... Δράμα η κατάσταση! Λέω ή που θα μου γίνει το καλύτερο παιδί ή που θα συνεχίσει να είναι έτσι γκρινιάρης άντρας!:tongue:

Σήμερα γέννησε και η κουμπάρα μου και θα πάμε να τη δούμε αύριο! Πήγα και ψώνισα σήμερα το πρωί κάτι ζιπουνάκια για το μωρό και ανυπομονώ να δώ βρεφάκια!!!

Εννοείται ότι αν βρούμε ένα μέρος να βολεύει όλους μας, σαφώς και να βρεθούμε. Είναι που μένουμε αρκετά μακριά η μία από την άλλη και δυσκολεύει λίγο τη κατάσταση! Ειδικά τα πρωινά που έχουμε μόνο τ'αγόρια μας, ίσως είναι λίγο καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!!εμεις διαβαζουμε και εχουμε και αγγλικα μετα.....Εχω σχεδον καθαρισει το σπιτι αλλα τα χαλια οπως ειπα θα ερθουν το σαββατο και πρεπει παλι να σφουγγαρισω πριν τα βαλω γιατι τα πιτσιτρικια σερνοντε κατω και εαν χαλασει ο καιρος απ αυριο οπωςειπε ... ,αντε να δουμε.ΜΙΝΝΙ εγω ελεγα επειδη ειμαστε μακρια εαν ηθελες να βρεθουμε οικογενειακα ολοι μαζι ,καθοντε εσενα εαν παμε σε μαγαζι η μηπως καλυτερα σε στυλ παιδοτοπο?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απ'ότι φαίνεται θα στρώσω τα υπνοδωμάτια το Σαβ/κο και θ'αφήσω το σαλόνι για μετά τα γενέθλια του μικρού...

Η μεγάλη μου θα κάτσει όπου και αν πάμε, δεν έχω πρόβλημα με αυτή, ο μικρός από την άλλη, θα κάτσει για κανά μισάωρο ήσυχος και μετα θ'αρχίσει να βαριέται και να γκρινιάζει... Οπότε μάλλον για κανένα μέρος με κάτι ν'απασχοληθούν τα μικρά!

Πότε γυρίζει ο άντρας σου? Ή μηπως γύρισε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

χάθηκα αλλά είχα 2 μέρες άδεια και στο σπίτι χάλασε το λαπτοπ και δεν είχα ιντερνετ.

δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω γιατί μετά την άδεια έχω απίστευτη δουλειά....:confused:

ελπίζω να είναι καλά τα μικρά σας... εμείς έχουμε λίγες μυξούλες ακόμα αλλά γενικά είναι ΟΚ.

πήγα στην ενδοκρινολόγο και μου έκανε γενικό τσεκ απ (εξετάσεις θυρεοειδή, καμπύλη ζαχάρου και πολλές άλλες) αλλά ευτυχώς όλα είναι εντάξει. μόνο μαστογραφία μου μένει τώρα αλλά μάλλον τον άλλο μήνα

φιλιά στα ζουζούνια σας και θα σας διαβάσω για να σχολιάσω αύριο:tongue:


HLddp2.png

fbtQ5Qf.jpgfbtQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτισια!!!Τι αερας εδω στην αθηνα!! χαλαει ο κοσμος και ετοιμαζετε για καταιγιδες,οπως ειπαν...Ευτυχως εμεις εχθες πηγαμε κουνιες οποτε εκμεταλευτηκαμε τον καλο καιρο.Βaby girl εσας τι καιρο εχει εκει στ μερη σας???? Καλη δυναμη στην δουλεια σου!!!!ΜΙΝΝΙ οχι δεν γυρισε ακομη μαλλον το Σαββατο και ισως κανουμε καμια βολτα μονοι μας το βραδυ την κυριακη μαλλον ολοι μαζι καλα να ειμαστε....Ξερεις μια καλη λυση θα ηταν το mall oxi σαββατο ομως κυριακη καλυτερα που δεν θια εχει κοσμο....Εγω περιμενω τωρα την κοπελα που παιζει με τον μικρο στα αγγλικα και παω να του κανω κρεμα .τα λεμε παλι!!!καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,,,!!!! Που είστε καλε που χαθηκατε??? εμείς είμασταν με τον μπαμπά μας αν και άργησε να έρθει από την Κυριακή μέχρι και την Τρίτη που έφυγε .πηγαμε και στην παρέλαση ευτυχώς έκανε καλό καιρό εννοώ δεν έβρεχε.Καμαρωσαμε και την μεγάλη ήταν ντυμένη κρητικακι. Είχαμε και ένα ατύχημα με τον μικρό έκοψε λίγο το δάχτυλο του το μικρό και το έχουμε δεμένο έτσι είπε ο γιατρός μέχρι αύριο το πρωί ,την γλιτώσαμε με αυτοκόλλητο ραμα.Αχ τι να κάνουμε εμείς οι μανούλες...Μιννι που είστε Baby girl εσείς πως περάσετε????τι κάνουν τα ζουζούνια σας..???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!

Και εις ανώτερα μπαμπι για τη κορούλα σας! Να τη καμαρώσετε και σημαιοφόρο!

Λίγες μέρες ήρθες ο μπαμπάς σας... Έρχεται και φέυγει πολύ γρήγορα! Δύσκολο όλο αυτό...

Περαστικά στο μικρούλι σου! Πώς το έκοψε?

Εμείς έχουμε ακόμη βήχα. Και η μεγάλη μου και ο μικρός... τι θα γίνει μ'αυτό? Δε θα τους περάσει?

Σήμερα έχει λίγο καλύτερο καιρό και θα βγώ με τον μικρό για κάτι ψώνια!

Εν τω μεταξύ, παρατηρώ ότι πολλές βιτρίνες έχουν στολίσει με χριστουγεννιάτικα.... Πολύ μ'αρέσει αυτή η γιορτή!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Μιννι ,,, !!! Ευχαριστούμε για την κόρη μου!,,,ο μπαμπάς μας θα έρθει πάλι αύριο μεθαύριο και μάλλον. Θ. Κάτσει αυτήν την φόρα αρκετά.Ο μικρός έπιασε μια πιαστρα κρέατος ανοξείδωτη και έκοψε το δάχτυλο του.Τα Χριστούγεννα και. Εμένα μου αρέσουν όταν ταξιδεύουμε Χάχα.ΕΠειδη τα τελευταία χρόνια μένω Αθήνα συνήθως Χριστούγεννα κάνουμε με τους συγγενείς του άντρα μου και έχω αρχίσει και βαριέμαι.Κανα δυο χρονιές κάναμε εκτός Αθηνών και περάσαμε πολύ ωραία,ίσως το κάνουμε και φέτος θα δείξει.υγεια πανω απολα.παω για ύπνο γιατί έχουμε πρωϊνό ξύπνημα.καλό βράδυ κΑι περαστικά σας γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...