Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια! Έχω μια ερώτηση σχετικα με την κακη ποιότητα του σπέρματος.Ο άντρας μου έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια,όπως μας είπε η ανδρολογος.Πριν 3χρονια που είχε κανει σπερμοδιαγραμμα,ήταν κακό,απλά δεν είχαμε πάει σε ανδρολογο και μας είχε πει τότε ο γυναικολόγος,πως έχει ολιγοσπερμια.Παρολα αυτά κάναμε ένα κοριτσάκι και έχω στο ιστορικό μια μηδενική χοριακη,μια βιοχημική και μια παλινδρομη κύηση.

      Όταν ένας άντρας εχει τερατοσπερμια,μπορεί να κανει υγιή έμβρυα με μικρογονιμοποιηση?Ρωτάω γιατί δεν ξέρω αν είχε πριν τρία χρόνια η αν προέκυψε τώρα.Οσες είχατε τέτοιο θέμα,πως το χειριστηκατε?Είδατε κάποια βελτίωση?Απ' όσο μας είπε η ανδρολογος,δεν πρόκειται να κάνουν κάτι ουσιαστικό ούτε οι βιταμίνες,ούτε η εγχείρηση στην κιρσοκήλη.Μας είπε πως  είναι πολύ κακό το σπέρμα και είμαστε τυχεροί που έχουμε κάνει παιδι..

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Μάγδούλα, στην αυχενική μου το είπε ο γιατρός με επιφύλαξη βέβαια, αλλά επαληθευτηκε!

Κορίτσια χτυπησα χθες το κεφαλι μου κι είμαι χάλια! πονάει το άτιμο!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κι από μένα!

Μαγδούλα μου το ότι συνεχίζονται οι πρωϊνές σου αϋπνίες για μένα είναι ένα δείγμα ότι όλα πάνε καλά! Εγώ μετά την β' επιπέδου άρχισα να κοιμάμαι χωρίς διακοπές!

Το φύλο συνήθως φαίνεται καλύτερα γύρω στην 15η βδομάδα! Εμάς στην αυχενική μας είπαν με επιφύλαξη κορίτσι όμως ο γιατρός μου στην 15η βδομάδα μου είπε ότι κατά 95% είναι αγόρι και έπεσε μέσα! Το μωράκι να είναι γερό και το φύλλο είναι το τελευταίο που μας ενδιαφέρει!

Μάρτζι μου πολύ καλά θα κάνεις και δεν θα διακινδυνεύσεις επ' ουδενί την υγεία του μωρού και τη δικιά σου.. Όπως πολύ σωστά είπες αμάν κάναμε για να τα καταφέρουμε, δεν είμαστε τώρα για παιχνίδια.

Θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου από τον γιατρό.. Αλήθεια το κεφάλι σου πως κατάφερες και το χτύπησες;

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Tα νέα μας είναι πολύ καλά! Η μπεμπούλα μας μεγαλώνει πολύ φυσιολογικά! Εφταδε στα 862 γρ. κι ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος από την ανάπτυξή της! Αχ, πόσο χαρούμενη είμαι! Μακάρι να πάνε όλα καλά ως το τέλος!

Δόμνα μου, χτύπησα στο ντουλάπι της κουζίνας. Το ξέχασε ανοιχτό ο άντρας μου, γύρισα να πετάξω κάτι σκουπίδια και κοπάνησα στην γωνία! Ασε, με πονάει πολύ, αλλά δεν με νοιάζει τόσο! Η μπέμπα να είναι καλά κι ας πονάει λίγο το κεφάλι της χαζομαμάς!!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Tα νέα μας είναι πολύ καλά! Η μπεμπούλα μας μεγαλώνει πολύ φυσιολογικά! Εφταδε στα 862 γρ. κι ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος από την ανάπτυξή της! Αχ, πόσο χαρούμενη είμαι! Μακάρι να πάνε όλα καλά ως το τέλος!

Δόμνα μου, χτύπησα στο ντουλάπι της κουζίνας. Το ξέχασε ανοιχτό ο άντρας μου, γύρισα να πετάξω κάτι σκουπίδια και κοπάνησα στην γωνία! Ασε, με πονάει πολύ, αλλά δεν με νοιάζει τόσο! Η μπέμπα να είναι καλά κι ας πονάει λίγο το κεφάλι της χαζομαμάς!!!!

Χαίρομαι τόσο πολύ κοριτσάκι μου που η μπεμπούλα σας μεγαλώνει μια χαρούλα και γίνεται τσουπωτή - τσουπωτή... Και η μανούλα κατουριέται πάνω της για την κοράκλα της.. Είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε τέλεια μέχρι τέλους! Θα μας χαμογελάσει και μας η τύχη κοριτσάρα μου είμαι βέβαιη!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι τόσο πολύ κοριτσάκι μου που η μπεμπούλα σας μεγαλώνει μια χαρούλα και γίνεται τσουπωτή - τσουπωτή... Και η μανούλα κατουριέται πάνω της για την κοράκλα της.. Είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε τέλεια μέχρι τέλους! Θα μας χαμογελάσει και μας η τύχη κοριτσάρα μου είμαι βέβαιη!

Μακάρι Δόμνα μου! Μακάρι!!!!:P:p


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ καλημέρα σας!

Ιδιαιτέρως πρωϊνή σήμερα μιας και κοιμόμουν από τις 9.30 χθες το βράδυ... και στις 3.30 σηκώθηκα για 2η φορά για κατούρημα και μετά δεν μου κόλλαγε ύπνος.. ήρθε και μου κατσικώθηκε μια ελαφριά καούρα και έδεσε το γλυκό..

Μάρτζι μου έσπασες κι εσύ το φράγμα των 100 ημερών! Τέλεια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα μου πρωινη πρωινη!!!! Εγω ξυπνησα 1 φορα στις 3 μετα κοιμηθηκα στης 4 και ξαναξυπνησα στις 5 οπου και σηκωθηκα και εφαγα!!!:):) Αληθεια που ωφειλετε αυτο το πρωινο ξυπνημα?? στην προγεστερονη???

Μαρτζυ μου μπραβο κοπελα μου μεγαλωσε η μικρη!!!!:)


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,βλεπω πρωινα τα κοριτσια της παρεας.

Μαρτζι μου,ποτε περασε ο καιρος,αντε κοριτσακι μου,δε θα αργησει να ερθει η ωρα που θα κρατησεις τη μπεμπουλα σου αγκαλια.

Χαιρομαι πολυ που βλεπω οτι οι εγκυουλες της παρεας ειναι καλα,και τα μωρακια τους ακομα καλυτερα!!!!

Εμεις ειμαστε μια χαρα,η μικρη τα πηγε περιφημα και στο 2ο τεστ,και ελπιζω οτι αν συνεχισει με αυτο το ρυθμο,θα καταφερει να μπει στη γερμανικη σχολη.Αυριο τα ξημερωματα,το κοριτσι μου με το μπαμπα της αναχωρουν για την 3ημερη εκδρομη στην Αθηνα.Πολυ θα ηθελα να τη συνοδευσω εγω,μπας κι ειχα ετσι την ευκαιρια να βρεθω και με Αθηναιες φιλες απο το καφε,αλλα δυστυχως το προγραμμα της εκδρομης με μια δικη μου πιθανη ημικρανια,δε μου παει καθολου..........δεν πειραζει,ευχομαι καποια στιγμη να μπορεσουμε να βρεθουμε ολες μαζι,θα ηταν απλα τελειο!!!:P


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Manoy, τέλεια θα ήταν να βρισκόμασταν κάποια στιγμή! Πού θα μας πάει.....Θα έρθουν έτσι οι καταστάσεις που μπορεί και να γίνει αυτό που τώρα φαντάζει σαν όνειρό!

Μπράβο στην μικρή σου!

Οι άλλες δύο εγκυούλες βλέπω ξυπνάν από τα άγρια χαράματα! Εγώ πάλι του δίνω και καταλαβαίνει. πριν τις 10 σπανιώς να σηκωθω΄!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και πάλι!

Μαγδούλα όντως η αυπνία οφείλεται στις ορμόνες της εγκυμοσύνης.. Κι εγώ τρελλή αυπνία μέχρι και την β' επιπέδου.. ίσως παίζει ρόλο και το άγχος καθώς και οι διάφορες αγωνίες που συσσωρεύονται μέσα μας.. τι να πω..

Μανού μου λυπάμαι που δεν τα κατάφερες να έρθεις στην Αθήνα.. Αν ερχόσουν σίγουρα θα κινούσα γη και ουρανό να τα πούμε από κοντά μιας και στο χρωστάω ακόμη από τότε που ήρθα Θεσσαλονίκη.. Ίσως το καλοκαίρι καταφέρουμε να μοιράσουμε κάπως την απόσταση και να τα πούμε από κοντά.. Για πιο νωρίς με τον μπέμπη δεν το βλέπω!

Οι ημικρανίες είναι εκ γεννετής; Έχω μια αγαπημένη μου θεία που ταλαιπωρείται από παιδί με τις ημικρανίες και λύση δεν έχει βρει ακόμη.. Το μόνο που τη βοηθάει κάπως είναι το απόλυτο σκοτάδι και η ησυχία.. Δυο τρεις φορές έχω νιώσει πονοκέφαλο που είναι σαν να μου χτυπάνε το κεφάλι με σφυριά και πραγματικά είναι ανυπόφορο.. Πόσο μάλλον να μου συμβαίνει συχνότερα.. Τουλάχιστον θα ηρεμήσεις μόνη στο σπίτι και θα κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν αλλά δεν έβρισκες το χρόνο μέχρι τώρα για να τα κάνεις!

Είπαμε το κοριτσάκι σου είναι αστέρι.. Εγώ είμαι απολύτως σίγουρη ότι θα μπει στη Γερμανική Σχολή και μάλιστα από τους πρώτους!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πήρα την άδεια και δεν θα χρειαστεί να γυρίσω στα βουνά! Ουφ! ξάλάφρωσα!

Πήγα στο mother care προχθες για να χαζέψω λίγο! Πολύ ακριβά ολα βρε κορίτσια! Σε τι εποχές νομίζουν πως ζούμε πια;;;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα..

Μάρτζι μου πολύ χαίρομαι που κατάφερες να πάρεις την άδεια και δεν θα είσαι αναγκασμένη να γυρίσεις στα κατσάβραχα.. Σίγουρα αισθάνεσαι πολύ ανακουφισμένη!

Όντως το Mothercare είναι πολύ ακριβό.. Κι εδώ στην Αθήνα κάτω από 20 Ευρώ δεν βρίσκεις σχεδόν τίποτε.. Ευτυχώς που εμάς θα μας δώσουν πολλά πραγματάκια και ρουχαλάκια η αδερφή μου και μια φίλη μου που έχει δίδυμα αγοράκια... Αλλιώς θα έπρεπε στην κυριολεξία να ξεπουληθούμε για να αγοράσουμε τα απαραίτητα..

Δεν ξέρω αν έχετε Jumbo στα Γιάννενα.. Λογικά θα έχετε.. Θα σου έλεγα να αγοράσεις αρκετά πραγματάκια κι από κει.. Τουλάχιστον τα αρχικά ρουχαλάκια που τα φοράνε τόσο λίγο.. Η αδερφή σου δεν μπορεί να σου δώσει κάποια που δεν κάνουν πια στη δική της μπέμπα;

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα..

Μάρτζι μου πολύ χαίρομαι που κατάφερες να πάρεις την άδεια και δεν θα είσαι αναγκασμένη να γυρίσεις στα κατσάβραχα.. Σίγουρα αισθάνεσαι πολύ ανακουφισμένη!

Όντως το Mothercare είναι πολύ ακριβό.. Κι εδώ στην Αθήνα κάτω από 20 Ευρώ δεν βρίσκεις σχεδόν τίποτε.. Ευτυχώς που εμάς θα μας δώσουν πολλά πραγματάκια και ρουχαλάκια η αδερφή μου και μια φίλη μου που έχει δίδυμα αγοράκια... Αλλιώς θα έπρεπε στην κυριολεξία να ξεπουληθούμε για να αγοράσουμε τα απαραίτητα..

Δεν ξέρω αν έχετε Jumbo στα Γιάννενα.. Λογικά θα έχετε.. Θα σου έλεγα να αγοράσεις αρκετά πραγματάκια κι από κει.. Τουλάχιστον τα αρχικά ρουχαλάκια που τα φοράνε τόσο λίγο.. Η αδερφή σου δεν μπορεί να σου δώσει κάποια που δεν κάνουν πια στη δική της μπέμπα;

Φιλάκια πολλά!

Θα μου δώσει και η αδελφή μου κάποια, αλλά και μία φίλη μου είπε πως θα μου δώσει τον αποστειρωτή και ρουχαλάκια:P Πάλι καλά! Πήγα και στα jumbo και πήρα τρία εσωρουχάκια! Καλούλικα είναι και πολύ φτηνα! Και κουβερτούλες οικονομικές είχε αλλά δεν νομίζω να τις πάρω από εκεί.

Επαθα και πλάκα με τα σουτιέν εγκυμοσύνης στο mother care! 45 ευρώ το σουτιέν;;;Ελεος, ρε Δόμνα! Να σου πω τι μου άρεσε μόνο εκεί! Μία κούνια με 245 ευρώ που γίνεται και κρεβατάκι! Βέβαια όταν ρώτησα για το στρώμα εκεί είπε το κορυφαίο : πως κοστίζει από 170 ευρώ και πάνω! Σιγά κυρά μου. Τοσο ακριβό; Και φαντάσου! Το πιο απλό κάνει 170 ευρώ!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...