Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Αλλαξα τικεράκι!!!:):)

Πολύ ωραίο το τικεράκι σου! Ωραία, θα βλέπυμε τις εβδομάδες σου! Εχεις ηρεμήσει καθόλου Μαγδούλα μου;

BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!!

Δομνινα μου σημερα κοιμηθηκα μεχρι τις 630:):)

Μαρτζυ μου εχω ηρεμησει αλλα οχι τελειως, νομιζω θα ηρεμησω μετα β επιπεδου επειδη μια μετρηση στην αυχενικη ηταν στα ορια!!! Περιμενω με αγωνια την β επιπεδου για να δω οτι όλα ειναι καλά!!! Επισης θελω πολύ να το ακουσω αν και ξερω οτι ειναι νωρις:)


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαγδα μου, να φανταστείς εγώ ακόμη είμαι αγχωμένη! Μέχρι να γεννήσουμε και να τα δούμε ότι είναι καλά και γερά το άγχος δεν θα φύγει! Και μετά θα ξεκινήσει άλλου είδους άγχος! Τεός, η ζωή μας δέθηκε με αυτά τα πλασματάκια και δεν προκειται να ησυχάσουμε ποτέ από την έγνοια τους!

Οσον αφορά την αυχενική χθες κάναμε στγκριση αυχενικής με την κουμπάρα μου και κατααγχώθηκα βλέποντας τις δικές μου τιμές σε σχέση με τις δικές της! Βρε, να μου λέει, η κοπέλα, τι αγχώνεσαι; Αφού κάνατε και την β επιπέδου! Αχ, να με έβλεπες! Οπότε δεν είμαι το κατάλληλο άτομο να σου πω μην αγχώνεσαι, γιατί ώραια τα λέμε στους άλλους, αλλά πρέπει να τα εφαρμόζουμε και στη ζωή μας! Κι από την στιγμή που εγώ δεν εφαρμόζω τίποτα και αγχώνομαι με το παραμικρό, δεν είμαι σε θέση να μιλάω!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου από την ηλιόλουστη Πάτρα!

Σήμερα βρήκαμε ευκαιρία με την αδερφή μου και αφήσαμε τον ανηψιό μου στην πεθερά της και πήγαμε τα δυο μας για καφέ στην παραλία, κάτι που το είχαμε ανάγκη και οι δυο και ταυτόχρονα και πάρα πολύ καιρό να το κάνουμε! Αλλάξαμε παραστάσεις βρε κορίτσια!

Μάγδα μου και Μάρτζι μου δεν πρόκειται να ησυχάσουμε ποτέ.. Με το που θα γεννήσουμε και θα τα πάρουμε στην αγκαλιά μας θα αρχίσουν ένα σωρό καινούργια άγχη.. Οπότε το παίρνουμε απόφαση και προχωράμε παρακάτω..

Εγώ στην Πάτρα κοιμάμαι μέχρι τις 8 το πρωί.. και αναρωτιέμαι μήπως πρέπει να μείνω μέχρι να γεννήσω εδώ!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Επέστρεψα χθες από την Πάτρα αφήνοντας πίσω τον πανέμορφο χαχανούλη ανηψούλη μου με βαριά καρδιά και απ' ότι βλέπετε από σήμερα πιστή στο πρωϊνό ραντεβού μας.. Έτσι, για να μη χαλάμε τις συνήθειές μας..

Είμαστε καλά, η κοιλιά τσιτώνει και με ζορίζει λιγάκι αλλά οι μέρες περνάνε σαν νερό.. Αύριο λέω να πάω να κάνω κάτι αιματολογικές για να δούμε με τον αιματολόγο αν και πότε θα κόψουμε τις αντιπηκτικές.. Λέω σιγά σιγά να βάλω κάποιες δουλειές στο πρόγραμμα διότι αν ο μπέμπης αποφασίσει να κάνει την μεγάλη εμφάνιση νωρίτερα θα τρέχουμε μετά και δεν θα φτάνουμε! Ελπίζω όλες να είστε καλά και να περνάτε τέλεια!

Καλέ, τι πράγματα είναι αυτά; Αν δεν μπω εγώ δεν μπαίνει καμία; Αίσχος και ντροπή, ντροπή και αίσχος!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δόμνα, γύρισες σπιτάκι και ξύπνησες πάλι από τα άγρια χαράματα! Τώρα ξεκίνα σιγά σιγά να ετοιμάζεις βαλίτσα κι ό,τι άλλο χρειάζεται! Ο καιρός πλησιάζει.....

Πέρασες όμορφα, ε; Πώς να μην περάσεις με τόσο όμορφη παρέα!

Εμάς έφτιαξε λίγο ο καιρός και επιτέλους βγήκα και περπάτησα! Ζορίζομαι τελευταία γιατί πονάει λίγο το αριστερό μου πόδι και το βράδυ δεν βολέυομαι στον ύπνο! Φροντίζω να κοιμάμαι πλάι μιας που άκουσα πως είναι η καλύτερη στάση ύπνου για εγκυος κι αισθάνομαι να πιάνομαι! Εμένα μου αρέσει ο ύπνος ανάσκελα, αλλά το αποφεύγω! Αποτέλεσμα; Μόλις γυρίζω πλευρό, να ξυπνάω και να πηγαίνω τουαλέτα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

geia sas κ απο μενα

στα γρυγορα οπως παντα...εμεισ καλα ευτυχως

εσεισ ολα καλα διαβαζω

δομνακι κουραγιο λιγο ακομα κ σου ρχεται

μαργκι πλαι κ απο αριστερα δεν θυμαμαι γιατι ομως:tongue:

μαγδα φιλια

κατι βρηκα: http://www.fisher-price.com/el_GR/playtime/parenting/articlesandadvice/articledetail.html?article=tcm:230-37711&parentcategory=pregnancy&subcategory=health+questions


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα..

Όντως μου φαίνεται ότι θα επιστρέψω στην Πάτρα διότι με το που γύρισα στην Αθήνα πάει ο σερί ύπνος μέχρι το πρωί.. έγινε καπνός και μαζί του επέστρεψαν οι καούρες.. Χαλάλι του όμως..

Μάρτζι μου ναι, όντως πέρασα πολύ όμορφα.. Χάρηκα τον ανηψούλη μου ο οποίος είναι πολύ καλόβολο μωράκι και τώρα μου λείπει πολύ.. Όμως έρχεται ο δικός μου να αναπληρώσει το κενό!

Όντως σιγά σιγά θα πρέπει να αρχίσω να ετοιμάζω κάποια πράγματα διότι ο μικρός μπορεί να αποφασίσει ξαφνικά να κάνει την εμφάνισή του και εμείς θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε.. Σήμερα λέω να πάω να κάνω κάτι αιματολογικές και σιγά σιγά μετά να οργανωθώ..

Ο πόνος που αισθάνεσαι στο πόδι είναι απολύτως φυσιολογικός.. Ανοίγουν οι σύνδεσμοι που βρίσκονται στην ένωση του γοφού με την ηβική περιοχή.. προετοιμάζεται η λεκάνη βλέπεις για τη γέννα.. Όσον αφορά στο ποια είναι η καλύτερη στάση για ύπνο.. στο πλάι και στο αριστερό πλευρό. Έτσι αιματώνεται καλύτερα η μήτρα και το μωρό τροφοδοτείται καλύτερα από τον πλακούντα.. Εγώ ανάσκελα δεν μπορώ καθόλου πια.. Με ζορίζει αρκετά..

Θα τα πούμε πάλι αργότερα!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!! Το βραδυ κοιμηθηκα χαλια!! Τι ηθελα και ανοιξα τηλεοραση εχασα τον υπνο μου κατα τις 9:30 και μετα δεν μπορουσα να κοιμηθω!!! 1:30 κοιμηθηκα και στις 5:30 ξυπνησα!!!!!Με 4 ωρες υπνο πως θα ερθει το μεσημερι!!!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ, τι νυχτοπούλια είστε εσείς!!!!Εχω πάθει πλάκα με τις ώρες που γράφετε!

Δόμνα μου, η πιο ωραία εξήγηση που πήρα για το πόδι μου! Πάντα ενημερωμένη κι έτοιμη να μας τα εξηγήσεις όλα! Μπράβο σου!!!!

Ναι, να αρχισείς να ετοιμάζεις τη βαλιτσούλα σου σιγά σιγά γιατί ο μπέμπης ανα πάσα στιγμή θα μας έρθει! Καλά, δεν το πιστεύω.....Μα πότε πέρασε ο καιρός! Πέρισυ είχαμε συναντηθεί στις 18 Μαρτίου Δομνα! Φετος περιμένουμε τα μωρά μας.......Λες να φέραμε τύχη η μία στην άλλη;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια καλησπέρα..

Σήμερα πήγα τελικά και έκανα κάποιες ειδικές αιματολογικές εξετάσεις για να δούμε αν και πότε θα σταματήσω τις αντιπηκτικές ενέσεις.. Τα αποτελέσματα θα είναι έτοιμα την ερχόμενη βδομάδα.. λέω να πάρω την αιματολόγο τηλέφωνο να κανονίσω ραντεβού για την ερχόμενη Δευτέρα απόγευμα που θα είναι έτοιμα και την ερχόμενη Τρίτη που μπαίνω στο μήνα μου έχω και ραντεβού με το γυναικολόγο..

Μάρτζι μου νομίζω ότι ναι, φέραμε γούρι η μια στην άλλη.. και γιατί όχι άλλωστε; δεν το αξίζουμε;

Πρέπει να ανασκουμπωθώ τώρα και να ετοιμάσω τη λίστα με τα απαραίτητα!

Μάγδα μου σε καταλαβαίνω απολύτως για τις αϋπνίες..

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! πώς είστε σήμερα;

Εμείς θα πάμε στις 4 για να δούμε την μικρή! Μακάρι να είναι όλα καλά! Σας φιλώ!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα μας είναι καλά! Η μικρή μας είναι μία χαρά! Εφτασε στα 1475 γραμ και εξελισσεται φυσιολογικά! Επόμενο ραντεβού στις 3 Απρίλη! Ολα καλά, απλά προέκυψε ένα θέμα παλι με την άδεια....Ελπίζω να το αντιμετωπίσω κι αυτό! Μακαρι η δουλεια μου να ήταν κοντά και να μην είχε χρειαστεί να ζητήσω καμία αδεία ως τώρα! Μπούχτισα πια!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι κοριτσάκια μου!

Πρωϊνή πρωϊνή όπως βλέπετε και σήμερα.. Και χθες το ίδιο πρωϊνή ήμουν αλλά δεν είχα διάθεση να μπω στο καφέ.. Συγχωρέστε με για αυτή μου την παράλειψη παρακαλώ..

Χθες είχα μια γεμάτη μέρα.. Το πρωί πήγα σε μια συμβολαιογράφο για να τελειώνουμε επιτέλους με την εφορία της μητέρας μου.. μας πήρε σχεδόν 3 ώρες.. Το μεσημέρι γύρισα σπίτι και ήρθε η κοπέλα που μου καθαρίζει το σπίτι και το έκανε λαμπίκο και μετά έφυγα γιατί στις 6 είχα σεμινάριο για την περιποίηση νεογέννητου που διοργάνωνε το Prenatal στο River West.. Πολύ ενδιαφέροντα όλα όσα λέχθησαν εκεί..

Σήμερα θα πάω στη φίλη μου με τα δίδυμα αγοράκια να πάρω επιτέλους τα ρουχαλάκια και τα πραγματάκια που μου έχει μαζέψει γιατί νομίζω πια πως ήρθε ο καιρός να αρχίσω το ξεκαθάρισμα, το πλύσιμο και την τακτοποίηση.. ίσως έτσι καταφέρω να το πιστέψω πως σε 3 βδομάδες γεννάω!

Πάντως χθες ούτε η συμβολαιογράφος αλλά ούτε και στο σεμινάριο μπορούσαν να πιστέψουν ότι σε 5 μέρες μπαίνω στον ένατο... Όλοι μου λέγανε ότι μάλλον το έχω χωνέψει το παιδί! Δεν φταίω εγώ αν ο γιος μου φροντίζει και διατηρεί τη μανούλα του μοντελάκι!

Μάρτζι μου τέλεια τα νέα για τη μικρή σας.. Μεγαλώνει μια χαρούλα και τρελλαίνει τη μαμά και τον μπαμπά. Πάλι θέμα έχεις με την άδεια; Νόμιζα πως είχε λήξει αυτό το θέμα αλλά ακόμη μάλλον δεν έχεις μπει στο διάστημα που μπορείς να πάρεις την άδεια κυοφορίας.. Θέλω να ελπίζω πως θα ξεπεραστεί και αυτό το τελευταίο εμπόδιο!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Σήμερα μπορώ να πω ότι εγώ κοιμήθηκα κάπως καλύτερα.. Ξύπνησα βέβαια πολλές φορές το βράδυ αλλά με ξανάπαιρνε ο ύπνος.. Ο άνδρας μου όμως ταλαιπωρήθηκε διότι λέει ότι ροχάλιζα! Αν είναι δυνατόν.. και ξύπνησε στις 4 και μετακόμισε στον καναπέ.. Ε δεν πειράζει.. ας κάνει μια θυσία και αυτός!

Κορίτσια δεν έχω ξεκινήσει ακόμη να πλένω και να σιδερώνω, ούτε έχω αγοράσει οτιδήποτε μπορεί να χρειαστώ.. π.χ. σελτεδάκια, πάνες αγκαλιάς, σαλιάρες, πανάκια για γουλίτσες και για να σκουπίζουμε τον πωπό μας.. πάντως έκανα πρόοδο.. χθες έκανα τη λίστα! οπότε νομίζω ότι αν και αργά προχωράω σταθερά!

Καλέ γιατί απέχετε τόσες μέρες;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...