Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Βλέπω ότι όλες μας είμαστε κάπως........ κακοδιάθετες! Πάλι καλά, Δόμνα μου, που έχουμε τα βλασταράκια μας! Αν και για να πω την αλήθεια, πέρασα τόσο άσχημα την προηγούμενη εβδομάδα στη δουλειά που δεν με παρηγορούσε τίποτα. Μία λάθος κίνηση των μαθητών, μία τιμωρία που τους επιβλήθηκε και η κατάσταση ξέφυγε τελείως. Εγώ είμαι πάρα πολύ στενοχωρημένη, δεν θέλω να πηγαίνω στη δουλειά, δεν παίρνω πλέον καμία χαρά σε αυτό το περιβάλλον. Αισθάνομαι πως η δουλειά μου δεν αναγνωρίζεται. Μάλλον αυτό είναι το κακό στα σχολεία της πόλης. Οι μαθητές ενδιαφέρονται μόνο για τα φροντιστήριά τους. Εμάς τους καθηγητές μάς αντιμετωπίζουν πολύ υποτιμητικά. Σαν να μην αξίζουμε τίποτα και μην τολμήσουμε να τους δώσουμε ασκήσεις.......Η που δεν θα τις κάνουν και θα σε γράψουν στα παλιά τους τα παπούτσια ή που θα φωνάζουν που τα φορτώνουμε. Αχ, τι καλά ήμουν πέρυσι στο μικρό σχολείο που τα παιδιά έπαιρναν πράγματα από τον καθηγητή και στηρίζονταν σε αυτόν! 


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα φιλενάδες μου!

Είναι η ανάδρομη Αφροδίτη στον Ιχθύ και έχουν πέσει πολλά μαζεμένα που επηρεάζουν τα ψαράκια γενικότερα.. Ο γιος μου είναι ψαράκι (αύριο έχει γενέθλια, γίνεται 4 το καμάρι μου), εγώ έχω ωροσκόπο ιχθύ και μου έχει τινάξει τα πέταλα.. τι να πω.. Περνάω κι εγώ μια πολύ δύσκολη περίοδο με τον μικρό.. έχει κάποιες συμπεριφορές που μας προβληματίζουν πολύ και έχουμε απευθυνθεί σε ειδικό. Θα ξεκινήσουμε παιγνιοθεραπεία από βδομάδα για να μπορέσουμε να καταλάβουμε τι ακριβώς τον ενοχλεί και τι τον έχει πειράξει.. Το Σάββατο έχουμε και το πάρτυ γενεθλίων μας - για πρώτη φορά σε παιδότοπο - και το περιμένει πως και τι. Θα έρθει και η αδερφή μου με τα ανηψάκια μου και ανυπομονώ να τους δω!

Από υγεία τέλεια.. Ας ελπίσουμε ότι θα αλλάξει και η διάθεσή μας το συντομότερο!

Μάρτζι μου πόσο διαφορετικά είναι τα τωρινά παιδιά από μας.. Δεν σέβονται τίποτε, δεν υπολογίζουν τίποτε και βγάζουν και μια γλώσσα να.. Του χρόνου τι θα κάνεις; Θα παραμείνεις εκεί που είσαι;

Συμπεθέρα κουράγιο.. Η εφηβεία δύσκολο πράγμα.

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή βδομάδα να έχουμε!

Τελικά στο πάρτυ περάσαμε τέλεια. Ήρθαν όλοι του οι φίλοι, η νονά του του έφερε μια εξαιρετική τούρτα Spiderman, ο παιδότοπος τα είχε όλα πολύ προσεγμένα και το κατευχαριστηθήκαμε όλοι.. Δυστυχώς όμως επειδή ο μικρός μου έχει μια ευαισθησία στο αναπνευστικό του από χθες τον έχει πιάσει ένας πολύ δυνατός βήχας. Φοβήθηκα να τον πάω στο πάρτυ του κολλητού του γιατί αφενός δεν ήθελα να μου χειροτερέψει και αφετέρου δεν ήθελα να κολλήσει κανένα παιδάκι τίποτε και έτσι κάτσαμε σπίτι και παίξαμε πλαστελίνες.. Του ξεκίνησα από χθες εισπνοές με νεφελοποιητή και θέλω να ελπίζω ότι σήμερα θα είναι καλύτερα. Το βράδυ έχουμε το πρώτο μας ραντεβού με την παιγνιοθεραπεύτρια. Για να δούμε πως θα πάμε.

Και συνεχίζω.. η πρώτη συνάντηση με την παιγνιοθεραπεύτρια πήγε μια χαρά. Ας ελπίσουμε ότι θα συνεχίσουμε έτσι. Σήμερα ο μικρός ξύπνησε λίγο τσαλακωμένος. Τον πήγα σχολείο βέβαια αλλά ενημέρωσα την ιδιοκτήτρια και της είπα να έχει το νου της και ότι κι αν συμβεί να με πάρει τηλέφωνο.

Το καμάρι μου ζήτησε σπανακόρυζο. Δώστε τα φώτα σας διότι δεν έχω φτιάξει ποτέ στη ζωή μου.

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κοριτσάρες μου πού είστε; Πώ; χαθήκαμε έτσι;;;;; Αντε να ξεκινήσουμε σιγά σιγά.........

Είμαστε καλά. Η μικρή μεγαλώνει, ομορφαίνει, είναι γλύκα.......

Εγώ τελειώνω και θα κάνω πάρτυ μόλις φύγω από αυτό το σχολειο. 

Πείτε μου τα νέα σας


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα και καλή βδομάδα να έχουμε.

Από υγεία είμαστε καλά, από διάθεση όχι και τόσο όμως μιας και έχει προκύψει μια αρκετά μεγάλη ζημιά στο σπίτι στο χωριό που απαιτεί αρκετά λεφτά. Ευτυχώς είναι ο αδερφός μου εκεί και έχει αναλάβει τους μαστόρους και την επίβλεψη αλλά το κόστος μεγάλο.. Θα ζοριστούμε πάρα πολύ αλλά πρέπει να γίνει διαφορετικά θα ρημάξει..

Ο μικρός λέει συνέχεια λέξεις και εκφράσεις που μας κάνουν να απορούμε .. μας πιάνουν και τα γέλια εννοείτε.. ειδικά όταν λέει το κομπιούτερ "κομπούκετ" και το τζάγκουαρ "τζάμπουαρ"... αλλά είναι όλα τα λεφτά.. δεν χορταίνω να τον κοιτάζω και να περνάω χρόνο μαζί του. Το Σάββατο φεύγουμε αεροπορικώς για Αλεξανδρούπολη. Θα πάμε να επισκεφτούμε το βαφτιστηράκι μου και μιας και τη Δευτέρα είναι αργία για μένα είπα να το εκμεταλλευτώ δεόντως.. Ανυπομονώ.

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

κοριτσαρες μου, που είστε; χαθήκαμε. Εύχομαι να είστε καλα, να κάνατε πολλά μπάνια και να φορτωσατε μπαταρίες. 

εμείς δυστυχώς δεν κάναμε μπάνια αυτό το καλοκαίρι. Μόνο 2 εξορμήσεις είχαμε. Αλλα μας καταχαρηκαν τα νοσοκομεία. Μια βδομάδα, μες στο 15αυγουστο, η μικρή. Και τωρα μέσα εγώ.....τιποτα το σοβαρό. Πρόβλημα με το λαιμό.

 

να μαζευτούμε σιγα σιγα;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κοριτσάκια όμορφα! Ελπίζω να είστε όλες καλά και όσες είσασταν αρρωστούλες να αναρρώσατε.

Κι εμείς είχαμε ένα πολύ περίεργο καλοκαίρι.. Ειδικά ο Αύγουστος ήταν ο χειρότερος μήνας ever.. τι να πρωτοθυμηθώ.. ένας συνάδελφος έπαθε ανακοπή και γλύτωσε στο τσακ, μια συνάδελφος ήταν έγκυος και έχασε το μωρό στον 9ο μήνα, ο πεθερός μου μπήκε στο νοσοκομείο με πνευμονική εμβολή, μας έκλεψαν κάτι εξαρτήματα από το αυτοκίνητο..

Ευτυχώς από υγεία όμως εμείς είμαστε καλά.

Ο μικρός πάει προνήπιο φέτος και ανυπομονούσε να ξεκινήσει. Του είχαν λείψει οι φίλοι του.. Τουλάχιστον εμείς ευχαριστηθήκαμε μπάνια και διακοπές..

Καλή αρχή σε όλα τα παιδάκια και καλή σεζόν σε όλες τις μανούλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μόλις κατεβάσαμε και την τελευταία κούτα στην αποθήκη, Εδω και μια εβδομάδα μένουμε πλέον στην ωραία Αλεξανδρούπολη και ζητάω τα φώτα  από τις μαμάδες του δημοτικού για φροντιστήρια αγγλικών στην πόλη, και καμιά δασκάλα για διάβασμα του παιδιού στο σπίτι... δυστυχώς λόγω δουλειάς γυρίζω αργά... Μαμάδες οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη, γιατί με την μετακόμιση και πρώτη φορά σε καινούργια πόλη έχω πελαγώσει.Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Η Μαγδα ειμαι ελπιζω να εισαστε ολες καλα!!! Μαρτζυ μου τετοια μερα παντα σε θυμαμαι. Τα φιλια μου εχω να μπω πανω απο χρονο και εχασα τους κωδικους.

πω πω ολα αλλαξαν.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

κοριτσάκια μου όμορφα, καλές μου φίλες, τι κάνετε; κάθε μετά σκέφτομαι πως θα μπω να σας γράψω τα νέα μου και να μάθω τα δικά σας αλλα λίγο οι υποχρεώσεις, λίγο ότι ξεχνιέμαι, το αφήνω.... Μάγδα μου, που είσαι, ρε κορίτσι; πως χάθηκες έτσι; τι κάνουν τα παιδιά; γιατί με θυμάσαι πάντα στις 8 Σεπτέμβρη;  Δόμνα μου, τι Αύγουστος ήταν αυτός....πολυ δύσκολος όντως....δεν ρωτώ πολλά, γιατί αυτο με τη συνάδελφο με σοκαρε...

τα δικά μου νέα. Φέτος είμαι σε ειδικο σχολείο κι είμαι πολύ καλα. Ξεκούραστη. Τα πρωινά λίγο δύσκολα αλλα τα απογεύματα χαλαρα. Η μικρή καλα είναι. Μικρό αστεράκι. Έξυπνο, τσαχπίνικο, λίγο ντροπαλό. 

κορίτσια μου, να τα λεμε. δεν ξεχνώ πόση παρηγοριά έβρισκα σε σας όταν δεν καταφερνα να μείνω έγκυος. Περιττό να σας πω πως για δεύτερο μωρο δεν τα καταφέρνουμε, αλλά δεν πειράζει. 

 


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια ,ου, πού είστε; Τι κάνετε; Αχ, πώς χαθήκαμε πάλι έτσι!!!  ελάτε να ξαναρχίσουμε! 

Εμεις είμαστε καλά ολοι μας. Δεύτερο παιδάκι δεν καταφέραμε να κάνουμε, αλλά δεν μας πειράζει,. Να είναι καλά το κοριτσάκι μας κι έχει ο Θεός. Αλλωστε τώρα μεγάλωσα πολύ. Δεν ξέρω αν έχω αντοχές για δεύτερο.

Μπείτε!!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...