Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

Κοριτσια όλα αυτα δεν τα τρωω από την ημερα που γεννησα εκτος από τα γαλακτοκομικα που τα εκοψα καποια στιγμη τον 1ο μηνα γιατι ειχε λιγους κολικους η μπεμπα και ο παιδιατρος μου ειπε να τα κοψω και τα γαλακτοκομικα (ετρωγα καθε μερα τυρι και επινα γαλα) οπότε και σταματησαν οι κολικοι και το μωρακι μου δεν ξαναπονεσε. Προχθες λοιπον μου ειπε να κοψω και την ντοματα και να προσεχω την διατροφη μου!!!! Τι αλλο να κανω δηλαδη??? Παντως θεωρειται ο κορυφαιος παιδιατρος στην πολη που γινεται χαμός από ραντεβου! Και σε 2 αλλους που συμβουλευτηκα όταν γεννησα ακριβως την ιδια λιστα μου ειχαν πει να κοψω εξ αρχης. Λες και την εχουν ετοιμη!

Κοριτσια όταν λεμε αλλεργια τι εννοούμε? Ότι θα ειναι αλλεργικο το παιδι σε αυτο το τροφιμο και όταν θα το καταναλωνει το ίδιο ή μόνο σαν βρεφος μεσα από το μητρικό γάλα? Δηλαδη ενα βρεφος που παρουσιαζει αλλεργια στα γαλακτοκομικα όταν θηλαζει αργοτερα δεν θα μπορει να φαει γαλακτοκομικα? Περιεργο γιατι 99% των παιδιων δεν εχουν προβλημα με το γαλα το αγελαδινο.


tt193766.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αααα ξεχασα και το πιπερι και τις πιπεριες! χαχαχαχα! Σοβαρα τοσο καιρο αποφευγω όλα τα παραπανω. Ουτε κρεμμυδι στο φαγητο βαζω,ουτε πιπερι. Ο καλος μου ο αντρουλης που τα τρωει όλα νεροβραστα τοσο καιρο χωρις να φταιει ειναι ο ηρωας. Φιλακια κοριτσια και να περασετε μια όμορφη Κυριακή!


tt193766.aspx
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια όλα αυτα δεν τα τρωω από την ημερα που γεννησα εκτος από τα γαλακτοκομικα που τα εκοψα καποια στιγμη τον 1ο μηνα γιατι ειχε λιγους κολικους η μπεμπα και ο παιδιατρος μου ειπε να τα κοψω και τα γαλακτοκομικα (ετρωγα καθε μερα τυρι και επινα γαλα) οπότε και σταματησαν οι κολικοι και το μωρακι μου δεν ξαναπονεσε. Προχθες λοιπον μου ειπε να κοψω και την ντοματα και να προσεχω την διατροφη μου!!!! Τι αλλο να κανω δηλαδη??? Παντως θεωρειται ο κορυφαιος παιδιατρος στην πολη που γινεται χαμός από ραντεβου! Και σε 2 αλλους που συμβουλευτηκα όταν γεννησα ακριβως την ιδια λιστα μου ειχαν πει να κοψω εξ αρχης. Λες και την εχουν ετοιμη!

Κοριτσια όταν λεμε αλλεργια τι εννοούμε? Ότι θα ειναι αλλεργικο το παιδι σε αυτο το τροφιμο και όταν θα το καταναλωνει το ίδιο ή μόνο σαν βρεφος μεσα από το μητρικό γάλα? Δηλαδη ενα βρεφος που παρουσιαζει αλλεργια στα γαλακτοκομικα όταν θηλαζει αργοτερα δεν θα μπορει να φαει γαλακτοκομικα? Περιεργο γιατι 99% των παιδιων δεν εχουν προβλημα με το γαλα το αγελαδινο.

Οχι, οχι, ειναι απλα μια "αλλεργικη αντιδραση" που του συμβαινει τωρα που ακομα ο οργανισμος του δεν ειναι ωριμος!

Γνωμη μου να ρωτησεις κ μια συμβουλο θηλασμου γιατι το οτι ενας παιδιατρος ειναι "κορυφη" που λεμε, δεν τον κανει αυτοματα και αυθεντια σε οτι αφορα τον θηλασμο. Κ για τη λιστα που λες, μπορει οντως να το εχουν ετσι για την ευκολια τους, "κοψτα ολα να ειμαστε ησυχοι, που να κατσουμε τωρα να το ψαχνουμε".

Παντως στο μελλον δεν προκειται το παιδακι να εχει θεμα με τα γαλακτοκομικα κ τις ντοματες ας πουμε.

Μην τα κοβεις ολα, θηλαζουμε, δεν ειμαστε αρρωστες! ;)

Αν εχεις facebook η μπορεις να αποκτησεις προσβαση, μπες εδω,

https://www.facebook.com/groups/Attiki.Thilasmos/

θα σε βοηθησουν απιστευτα!!!


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια όλα αυτα δεν τα τρωω από την ημερα που γεννησα εκτος από τα γαλακτοκομικα που τα εκοψα καποια στιγμη τον 1ο μηνα γιατι ειχε λιγους κολικους η μπεμπα και ο παιδιατρος μου ειπε να τα κοψω και τα γαλακτοκομικα (ετρωγα καθε μερα τυρι και επινα γαλα) οπότε και σταματησαν οι κολικοι και το μωρακι μου δεν ξαναπονεσε. Προχθες λοιπον μου ειπε να κοψω και την ντοματα και να προσεχω την διατροφη μου!!!! Τι αλλο να κανω δηλαδη??? Παντως θεωρειται ο κορυφαιος παιδιατρος στην πολη που γινεται χαμός από ραντεβου! Και σε 2 αλλους που συμβουλευτηκα όταν γεννησα ακριβως την ιδια λιστα μου ειχαν πει να κοψω εξ αρχης. Λες και την εχουν ετοιμη!

Κοριτσια όταν λεμε αλλεργια τι εννοούμε? Ότι θα ειναι αλλεργικο το παιδι σε αυτο το τροφιμο και όταν θα το καταναλωνει το ίδιο ή μόνο σαν βρεφος μεσα από το μητρικό γάλα? Δηλαδη ενα βρεφος που παρουσιαζει αλλεργια στα γαλακτοκομικα όταν θηλαζει αργοτερα δεν θα μπορει να φαει γαλακτοκομικα? Περιεργο γιατι 99% των παιδιων δεν εχουν προβλημα με το γαλα το αγελαδινο.

κοπελα μου, αφου ειπες οτι εφαγες τσιζκεικ...που περιεχει γαλα κ μαλιστα ζαχαρουχο κ τυρι κρεμα....πιο πιθανο ειναι να σε πειραξε αυτο, παρα η ντοματα...θα συμφωνησω με τη μαρια οτι ετσι που τα εχεις κοψει ολα μαζι δεν θα βγαλεις ακρη στο τι πειραζει πραγματικα τη μικρη σου...συμφωνω επισης στο οτι ειναι ενας τυπος "αλεργικης αντιδρασης", κατι που συνηθως υποχωρει μετα την εισαγωγη των στερεω τροφων...σχετικα με τα "νεροβραστα" που τρωτε οικογενειακως, κατα την γνωμη μου δεν χρειαζεται...βαλε λιγο πιπερι η οτι αλλο σου αρεσει...απλα οχι ποσοτητα...μην στερεισαι ετι γιατι πολυ συντομα θα σε "κουρασει" η κατασταση αυτη...οσο για τους γιατρου, κοβουν τροφες εξ αρχης για να μην μπαινουν στην διαδικασια να ψαχνουν...κ για το ποσο "κορυφη" ειναι καποιος γιατρος, δεν συμφωνω...η παιδιατρος που ειχα στην αρχη στον γιο μου ειναι "κορυφη", η καλυτερη παιδιατρος στην περιοχη μας, μεγαλο ονομα κ ολα τα παιδακια της περιοχης μας τα εχει αναλαβει αυτη...ε λοιπον αυτη η "κορυφη" μου συνεστησε να μην θηλασω αποκλειστικα τον γιο μου γιατι ειχε ικτερο!!!!!!!! :o:o:o:o:o:o:o:o γι'αυτο οπως ειπα κ προχθες, αν ο γιατρος μας, μας λεει περιεργα πραγματα, τον αλλαζουμε....δεν ειναι κακο...ουτε θεοι ειναι, ουτε ειμαστε "υποχρεωμενοι" να τους εμπιστευομαστε με κλειστα ματια...γνωμη μου...

οι υπολοιπες πως εισαστε;;;!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια το σεισμο τον καταλαβατε? εμεις παντως κουνηθηκαμε γερα:(

ημουν κ μονη με τη μπεμπα την πηρα παραμασχαλα κ δρομο, χασαμε κ μια καλτσα στο δρομο

οχι απλα τον καταλαβα αλλα ας πουμε οτι αν φορουσα παμπρες θα ηθελα κ εγω αλλαγη :oops::oops::oops: ετοιμη ημουν να παρω το μωρο κ να κατεβω αλλα προτιμησα να κρατησω την ψυχραιμια μου κ να περιμενω λιγο. κ εγω μονη ημουν για αυτο τρομαξα πιο πολυ!

οι υπολοιπες πως εισαστε;;;!!!!!

εμεις εχουμε κανει την νυχτα μερα! το πρωι την ξυπναω για να φαει γιατι κοιμαται του καλου καιρου κ το βραδυ θυμαται να εξερευνησει τον κοσμο το κοριτσι μου! απο την κοιλια φαινοταν οτι θα ειναι βραδινος τυπος!

Αααα ξεχασα και το πιπερι και τις πιπεριες! χαχαχαχα! Σοβαρα τοσο καιρο αποφευγω όλα τα παραπανω. Ουτε κρεμμυδι στο φαγητο βαζω,ουτε πιπερι. Ο καλος μου ο αντρουλης που τα τρωει όλα νεροβραστα τοσο καιρο χωρις να φταιει ειναι ο ηρωας. Φιλακια κοριτσια και να περασετε μια όμορφη Κυριακή!

κ εγω προσεχω παρα πολυ τι τρωω. επειδη καθε γιατρος ελεγε τα δικα του κ ακρη δεν εβγαζα κρατησα μονο μια φραση που ειπε ο παιδιατρος της κλινικης "οτι πειραζει την μαμα,πειραζει κ το μωρο" κ ετσι εχω καταργησει οτι φαγητο με πειραζει.τρωω κυριως σουπες για μεσημεριανο. μαγειρευω για μενα 3 μεριδες για να εχω κ για τον αντρουλη μου ξεχωριστα για δυο μερες για να μην τον τρελαινω στη σουπα τον καημενο αν κ δεν εχει παραπονεθει ποτε ο αγαπημενος μου! τωρα για γαλακτοκομικα ενα γιαουρτι τη μερα δεν μπορω να μην φαω! κ απο γλυκα παιρνω μικρα σοκολοτακια υγειας κ τρωω 2 το πολυ.


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!

Kristy μου Θεσσαλονικη δεν μενεις? Και νιωσατε τον σεισμο μεχρι εκει? Όσο για τους αντρες μας δεν ειναι καταπληκτικο που δεν παραπονιουνται για τιποτα? ♥

Κοριτσια εμενα δεν με πειραζει που εκοψα τα παραπανω τροφιμα. Θα ηθελα βεβαια να τρωω σοκολατες και να πινω αναψυκτικα αλλα τελικα ετσι εχοντας στο μυαλο μου να μην κανω κακο στο μωρακι μου εχω καταφερει και εχω χασει τα περισσοτερα κιλα της εγκυμοσυνης. Σας ειπα ότι ειχα παρει 27!!!! μου εμειναν αλλα 5 να χασω για να ξαναγινω όπως πριν μεινω εγκυος. Τα γαλακτοκομικα ειναι το μεγαλυτερο ζορι γιατι βρισκονται παντου και όλο και κατι καταναλωνω. 'Οσο για τον γιατρο συμφωνω ότι δεν πρεπει να εμπιστευομαστε τυφλα αλλά δεν εχω παραπονο απο τον δικο μας. Ειμαι πολύ ευχαριστημένη από τον τροπο που την εξεταζει (δειχνει να ειναι καλος επιστημονας και να αγαπαει τα παιδακια), θα μου πειτε τι παιδιατρος θα ηταν αλλιως!!! Τελοσπαντων προς το παρον δεν εχω παραπονο. Για τις τροφες το ηξερα και εγω ότι δεν χρειαζεται να τις κοψω εξ αρχης αλλα για δικη μου ευκολια τις εκοψα όλες γιατι όπως ειπα περα από τα γλυκα όλα τα αλλα δεν μου αρεσαν ετσι κι αλλιως και εχω και το κεφαλι μου ησυχο και η μπεμπα δεν εκανε καθολου κολικους.

Κοριτσια τι ωραιος καιρος! Θελω να ειμαι καθε μερα στις βολτες αλλα χωρις τον μπαμπα της δεν μπορω να την βγαλω εξω,φοβαμαι μονη μου και ζοριζομαι γιατι ποναω παντου απο την κουραση και το βαρος της μπεμπας τόσο καιρο. Πραγματικα εσεις πονατε? Εγω από πατουσες,μεση,οι τενοντες στα χερια...όλα!!!!


tt193766.aspx
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσου γλυκα και αγαπημενα....

Τι μου κανετε? Ούτε ξερω πόσο καιρό είχα να μπω εδω....και φυσικά δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλα τα νέα σας.....μόνο τα τελευταία......έχω περάσει δύσκολα όλο το Μαιο με τη μικρή κα ακόμα συνεχίζουμε......

Με παρακίνησε πιο πολύ το γεγονός της συζήτησης μεταξύ της Konna της kristy και της Σπυριδούλας....

Κορίτσια, εμείς από την αρχή ταλαιπωρούμαστε πάρα πολύ με ΓΟΠ και κολικούς....η παιδίατρος συνέστησε από την κλινική να κόψω όλα τα γαλακτοκομικά και τα παράγωγα (μοσχάρι), πράγμα που έκανα.επίσης έκοψα λόγω κολικών όλα τα πράσινα, ντομάτα, κρεμμύδια, καρυκεύματα, ξηρούς καρπούς, σοκολάτα, τα πάντα.....έτρωγα για 45 ημέρες μόνο πατάτες, μακαρόνια, ρύζι, κοτόπουλο και κουνέλι....το αποτέλεσμα όμως δεν ήταν ικανοποιητικό....η μικρή έβγαζε πολλές γουλιές και έκανε εμετό....βέβαια βόρος έπαιρνε.....(θηλαζω αποκλειστικά)

Ώσπου την περασμένη Τετάρτη και Πέμπτη η μικρή δε χώνευε τίποτα.....ρουκέτες, εμετοί, αυπνία, ανυσυχία......Η παιδίτρος ε'ιπε παρακολουθηση και αν συνεχιζονταν και την Παρασκευη οι εμετοί και οι ρουκετες, εισαγωγή στο νοσοκομειο για διερευνηση....Σοκ εγώ.......Ευτυχς απο την Πέμπτη το βράδυ βελτιωθηκαν τα πραγματα και γλυτωσαμε νοσοκομειο αλλα πηγαμε για υπερηχο..παλλινδρομηση δε φανηκε στο πενταλεπτο και δυστυχως ούτε την πυλωρο ειδαμε γιατι η μικρη είχε πολλά αέρια (κοινως, μια τρυπα σστο νερο).....

Η παιδιατρος συνεστησε ραντεβου σε παιδογαστρεντερολογο (150 χιλ. αποσταση) όπου πηγαμε τη Δευτερα το πρωι....τηςς είπα όλο το ιστορικό και έφτασε η ωρα του ζυγισματος την μικρης, όπου αποδειχτηκε ότι σε 20 μερες είχε πάρει 1200 γραμ. και 4 πόντους.....

Τα λόγια της γιατρού ήταν: το παιδί είναι μια χαρά, ΓΟΠ έχει αλλά κανένα παθολογικό πρόβλημα (πχ στένωση πυλωρού που φοβομασταν).....παιδι που παιρνει τόσο βάρος μην το φοβάστε (μας ειπε)....Θέμα διατροφής: Η διαιατα που κάνω, μου είπε, είναι πολυ αυστηρη και από τον Ιανουαριο δοθηκαν καινούργιε οδηγιες για αυτην, όπου ναι μεν κόβουμε τα εμφανή γαλακτοκομικα (Νο1 σε αλλεργίες), αλλά τρώμε και δοκιμάζουμε....πχ΄ μοσχάρι (παραγωγο) δοκιμάζω...αν την πειράξει το κόβω και ξαναπροσπαθώ μετα από 2-3 εβδομάδες, γιατι το πεπτικο συνεχώς ωριμάζει......ντοματα όχι ωμη, αλλά ψημένη ή στον ατμό δια πειράζει καθολου...αυγό σε κεικ άφοβα καθώς και σε ομελέτα φούρνου, αμόφού όταν ψήνεται σε υψηλές θερμοκρασίες χάνει τις αλλλεργιογόνες ουσίες....φρουτα δοκιμάζω (έτρωγα μόνο μήλο και μπανάνα). Μου είπε καρπούζι άφοβα, όχι πεπόνι ή φράουλα, τα άλλα (ροδακινα, βερύκοκα κ.λ.π) τα βάζω λίγο στον ατμο και τα τρώω αφοβα.....Γενικότερα δοκιμές......

Και βεβαια να διατηρησω τη Γαλουχια με καθε τροπο.....μου ειπε αυτολεξεί: καλύτερα να σου δώσω κάτι χάπια που αυξάνουν παραγωγή, παρά το μωρό σου να πιει ξένο :roll::roll::roll::roll::roll:........μου είπε να πάρω τριγωνέλλα, μαραθοσπορο και γλυκανισο, να τα βραζω και να πινω 4-5 ποτηρια τη μερα για αυξηση παραγωγης....

Για τα εμβολια: Να μην κάνουμε το εμβολιο της γαστεντεριτιδας γιατι στην Ελλαδα δεν έχουμε κρούσματα σοβαρά και ούτε να δώσω στον 3ο μήνα σίδηρο στο μωρό (οδηγία της παιδιάτρου γιατι λέει, τα θηλάζοντα βρέφη μόλις κλείσουν τον 3ο μήνα δεν καλύπτουν τις ανάγκες τους για σίδηρο από τη μητέρα:mad::-x:-x:-x).....

Άρα 1) κανενας παιδίατρος δεν είναι πανάκεια

2) βλέπετε τί πειράζει τα μπεμπάκια

3) διατηρήστε όσο είναι δυνατον τη γαλουχία σας

Συγνώμη για το μακροσκελές μύνημα.....την εμπειρία μου έγραψα.....

Σας φιλώ γλυκά και εσάς και τα μικρουλάκια σας

Υ.Γ. Κολικούς φοβερούς έχουμε ακόμα παρα την τόσο αυστηρή δίαιατα....όπως είπε η γιατρός, υπομονή 1 μήνα ακόμα να κλείσουμε τους 3 μήνες και τότε θα έχουμε θεαματική βελτίωση.....Οψόμεθα........


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σταυρουλα μου βασανιστηκατε μωρε.....

Να σου πω βρε κοριτσακι μου, επειδη κ εγω πηρα γλυκανισο στην αρχη, η συνιστωμενη ημερησια δοση ειναι στα 2 φλυτζανια τη μερα γιατι απο εκει κ περα κινδυνευεις με υπερπαραγωγη, πετρωμα κλπ κλπ...

Προσεξε το αυτο το κομματι, μη βασανιστεις περισσοτερο.... :-(


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες!

Σταυρουλα μου περαστικουλια στο νινι σου! Ελπιζω να ειναι καλυτερα τωρα. Για τις τροφες συμφωνω και εγω οτι δεν βλεπω μεγαλη διαφορα. Βλενες στα κακα της εχει τις περισσοτερες φορες και ας εχω κοψει σχεδον τα παντα. Παντως δεν ξαναειδα αιμα!

Το εμβολιο για την γαστρεντεριτιδα ουτε εμεις θα το κανουμε γιατι ο δικος μου παιδιατρος ειπε ότι τα μωρακια που θηλαζουν αποκλειστικα δεν το χρειαζονται!


tt193766.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια και απο εμάς. Σας διαβαζω και πανω κατω εχουμε ολες τα κοινα προβληματα με τα μπεμπε μας. Και μεις εχουμε πονακια και κολικους αλλα ο παιδιατρος δεν ηταν τοσο αυστηρος με το φαγητο με μετρο ολα εκτος απο μπροκολα καρυκευματα κ.τ.λ. και αν παρατηρησω κατι να την πειραζει. Εμεις εχουμε αλλο οτι ολη μερα θελει να ειναι στο στηθος και ας μην πειναει κανει καφενειο και πινει το φραπε αλλα το στηθος ταλαιπωρειται πολυ! Αν την βγαλω κλαιει και την πηγαινω βολτες με το καροτσι να ξεχνιεται. Με τον υπνο δε οταν την παιρνω απο την αγκαλια το βραδυ και την βαζω στην κουνια ξυπναει συνεχεια ενω αγκαλια κοιμαται και 5 ωρες...

Κonna εχεις π.μ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???? ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ?? ΕΜΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ Κ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΓΧΟΝΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΤΑ ΜΙΣΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΗΣ ΣΕ 4 ΜΕΡΕΣ Κ ΧΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ... ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ?? Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...