Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

εμείς κορίτσια δυστυχώ νοσηλευομαστε από τη μ πέμπτη με λοίμωξη του αναπνευστικου...ευτυχώς το προλάβαμε στην αρχή κ παμε ήδη καλύτερα....θα φάμε αρκετές μέρες μέσα φυσικά αλλά ευτυχώς αποφύγαμε τα χειρότερα!!!προσοχή στα ωραία σας....μην τα πλησιάζει κανείς που έχουμε ετών κ την παραμικρη υποψία ότι μπορεί να είναι άρρωστος...

κοριτσακι μου περαστηκα σας!! στεναχωρηθηκα αλλα αφου το προλαβατε στην αρχη δοξα το θεο!! τετοιο φοβο εχω με τις ιωσεις πλεον (3 φορες αρρωστησα στην εγκυμοσυνη) που αποφευγω διακριτικα οποιον μου φαινεται υποπτος!! να μας ενημερωνεις για τον μπεμπουλη ε?? φιλακια πολλα κ τις θερμοτερες ευχες μου!!!

Γεια σας

Χρονια πολλα σε ολες!!!!!!

Κριστυ ξερεις τι σημαινει βαρκα? Τα 20 κιλα με γερνουν χαχα, δυσκολευομαι να περπατησω αλλα περπαταω 1,5 ωρα σε 3 δοσεις καθε μερα γιατι κανω βολτα τα σκυλια μου για κατουρημα αλλα μετα φαντασου δεν μπορω να ανεβω τις σκαλες στο πρωτο οροφο! Περασε και το πασχα , ο γιατρος θα ανοιξει την τεταρτη , παρακολουθω το μωρο καθε ωρα κ στιγμη ωστε να τον ακουω , συσπασεις εχω αλλα μεχρι εκει κ εμεις! Ασε που ανησυχω μηπως κ συμβει κατι κ δεν το παρω χαμπαρι αλλα λεω αποκλειεται σιγουρα εστω κ το ενστικτο θα λειτουργησει. Περιμενουμε ολοι μαζι! Οταν ειναι το πρωτο η αγωνια ειναι μεγαλη. Αυτα! Φιλια!

20 κιλα εφτασα κ εγω :oops: σε ενα μηνα πηγα σχεδον 5 κιλα πανω!! ακομα τραβαει τα μαλλια του ο γιατρος!! εμας εκτος απο περπατημα μας ειπε κ να κανουμε ;) .... με βαρια καρδια το δοκιμασαμε κ αυτο αρκετες φορες αλλα διαφορα καμια!!! κ εγω τεταρτη εχω ραντεβου! την ενιωθα ελαχιστα την πεμπτη, πανικοβληθηκα αλλα ευτυχως δεν ηταν τιποτα!! σημερα ειδικα με τοσο φαι ειναι μεσα στην ενεργεια η καλη μου! αντε να γενναμε σιγα σιγα!! την επομενη φορα να ανακοινωνουμε τον ερχομο των μωρων μας!!

φιλακια πολλα κ Χριστος Ανεστη!!!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κοριτσακι μου περαστηκα σας!! στεναχωρηθηκα αλλα αφου το προλαβατε στην αρχη δοξα το θεο!! τετοιο φοβο εχω με τις ιωσεις πλεον (3 φορες αρρωστησα στην εγκυμοσυνη) που αποφευγω διακριτικα οποιον μου φαινεται υποπτος!! να μας ενημερωνεις για τον μπεμπουλη ε?? φιλακια πολλα κ τις θερμοτερες ευχες μου!!!

20 κιλα εφτασα κ εγω :oops: σε ενα μηνα πηγα σχεδον 5 κιλα πανω!! ακομα τραβαει τα μαλλια του ο γιατρος!! εμας εκτος απο περπατημα μας ειπε κ να κανουμε ;) .... με βαρια καρδια το δοκιμασαμε κ αυτο αρκετες φορες αλλα διαφορα καμια!!! κ εγω τεταρτη εχω ραντεβου! την ενιωθα ελαχιστα την πεμπτη, πανικοβληθηκα αλλα ευτυχως δεν ηταν τιποτα!! σημερα ειδικα με τοσο φαι ειναι μεσα στην ενεργεια η καλη μου! αντε να γενναμε σιγα σιγα!! την επομενη φορα να ανακοινωνουμε τον ερχομο των μωρων μας!!

φιλακια πολλα κ Χριστος Ανεστη!!!

έτσι είναι κοπέλα μου!!!θέλει προσοχή!!!κατά τα αλλά πως είσαι;;!!!έτοιμη;;!!!άντε βρε κορίτσι μου με έναν πόνο!!!!

τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν;;;!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια

Λοιπον κριστυ πηγα εκτακτως που μου πε ο γιατρος οτι θα εβλεπε κ μια αλλη κοπελα που ηταν στις μερες τις και το μπουμπουκι μας ειναι 3700 αλλα ενω ειναι κατω δεν μπηκε στη λεκανη και φοβαται μην τυχον εμποδιζεται απο κατι. Το αμνιακο υγρο λιγο ο πλακουντας γερασμενος και ειπαμε να παμε για προκληση και οπως παει θα του δωσουμε την ευκαιρια ηια φυσιολογικο και αν κατι συμβει παμε για καισαρικη. Οποτε αυριο 7:00 στην κλινικη !!!! Πιστευω οτι θα γεννησω φυσιολογικ α και ολα θα πανε καλα. Ευχομαι το καλυτερο σε ολες μας.φιλια

Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι κοπέλα μου!!!θέλει προσοχή!!!κατά τα αλλά πως είσαι;;!!!έτοιμη;;!!!άντε βρε κορίτσι μου με έναν πόνο!!!!!

σπυριδουλα μου ολα ειναι πανετοιμα!!! μεχρι κ τη βαλιτσα την κουβαλαμε στο αυτοκινητο εδω κ μια εβδομαδα μην ειμαστε αλλου κ μας πιασουν οι πονοι!! εγω ψυχολογικα πανετοιμη για το ραντεβου με την πριγκηπισσα μου! ανυπομωνω τοσο πολυ να ζησω το μεγαλειο της γεννας, του θηλασμου, της μητροτητας!! μακαρι ολα να πανε κατ'ευχην!!

ο μικρουλης πως ειναι? βγηκατε απο το νοσοκομειο?

Γεια σας κοριτσια

Λοιπον κριστυ πηγα εκτακτως που μου πε ο γιατρος οτι θα εβλεπε κ μια αλλη κοπελα που ηταν στις μερες τις και το μπουμπουκι μας ειναι 3700 αλλα ενω ειναι κατω δεν μπηκε στη λεκανη και φοβαται μην τυχον εμποδιζεται απο κατι. Το αμνιακο υγρο λιγο ο πλακουντας γερασμενος και ειπαμε να παμε για προκληση και οπως παει θα του δωσουμε την ευκαιρια ηια φυσιολογικο και αν κατι συμβει παμε για καισαρικη. Οποτε αυριο 7:00 στην κλινικη !!!! Πιστευω οτι θα γεννησω φυσιολογικ α και ολα θα πανε καλα. Ευχομαι το καλυτερο σε ολες μας.φιλια

ηρθε κ για σας η ωρα ε!! τι ωραια!! αντε σου ευχομαι να ερθει φυσιολογικα ο μπεμπης κ με ενα πονο!!! κ μενα ο πλακουντας μου εδω κ εβδομαδες ειναι γερασμενος αλλα μου λεει ο γιατρος ακομα αντεχει, λογικα αυριο θα ξεκαθαρισει το τοπιο!! περιμενουμε κ τα αποταλεσματα απο την γενικη ουρων γιατι πρηστικα υπερβολικα κ δεν αρεσε στον γιατρο.

περιμενουμε οποτε μπορεσεις να μας αναγγειλεις τον ερχομο του μωρου σου!! κ ευχομαι αυτε τις μερες να ερθει κ το δικο μου μωρακι!!!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

emilyp όλα θα πάνε μια χαρά μην σε ανησυχεί τίποτα!!!εύχομαι να έρθει το μωρακια σου με το καλό κ να είναι γερο κ τυχερό!!!!εύχομαι τα καλύτερα για αύριο!!!!κ οπότε μπορέσεις περιμένουμε νέα σου!!!!

χριστινακι μου σε βρίσκω μια χαρά!!!!θα έρθει η πριγκίπισσα σου,θα τελειώσει η αγωνία.σου κ όλα θα είναι υπέροχα!!!βαλε την αμέσως στο στήθος να θηλασει κ τότε θα νιώσεις την ευτυχία,την μητρότητα κ το νόημα τόσης προσμονής!!!!με το καλό κούκλα μου κ σε.σένα!!!!

εμείς είμαστε καλύτερα σήμερα βγάλαμε τους όρους,το οξυγόνο κ μετά από μια πολυήμερη "νηστεία"από σήμερα θηλαζουμε κ πάλι ελεύθερα!!!!μπορεί να μην βγούμε ακόμα αλλά επιτέλους ηρεμησαμε λίγο!!!κοιμόμαστεκ όλας πιο ήρεμα!!!!τώρα το πότε θα βγούμε δεν το γνωρίζω ακόμα!!!δεν έχει τελειώσει ακόμα η αντιβίωση μας!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ssppyr ευχομαι γρηγορα να πατε σπιτι σας και ομολογω οτι θα τους κρατω σε αποσταση ολους...μακρια απο το βλασταρι μου γιατι εδω ο καιρος ειναι κ περιεργος. Εχει νοτια και ολοι εχουν παθει αλλεργικα και φταρνιζονται ασε με. Παντως Ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες !!!! Φιλια θα σας στειλω μην.

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες καλησπέρα και από μένα! Γεννήσαμε και εμείς στις 04/04/2014 μια ζουζούνα 3030! Η κ.τ. πήγε καλά Δόξα τον Θεό! Θηλάζουμε αποκλειστικά δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου και η μικρή όποτε και να ξυπνήσει ζητάει στήθος οπότε μηχανεύομαι δίαφορα και όταν την πάρει ο υπνος μετά το τάισμα στο στήθος την βάζω σιγα σιγα για ύπνο για να μην ξυπνήσει και αρχίσει να κλαίει πάλι και θέλει πάλι τάισμα. Δεν ξέρω τι να κάνω με αυτό. Ούτε με πιπίλα ούτε με χαμομήλι σταματάει και ο παιδίατρος λέει αφού εχει φάει την έχω αλλάξει και δεν πονάει πουθενα να την αφήνω να κλαίει μέχρι να σταματήσει όμως αυτή δεν σταματάει όση ώρα και αν την αφήσω. Μου ραγίζει την καρδιά.....

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες καλησπέρα και από μένα! Γεννήσαμε και εμείς στις 04/04/2014 μια ζουζούνα 3030! Η κ.τ. πήγε καλά Δόξα τον Θεό! Θηλάζουμε αποκλειστικά δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου και η μικρή όποτε και να ξυπνήσει ζητάει στήθος οπότε μηχανεύομαι δίαφορα και όταν την πάρει ο υπνος μετά το τάισμα στο στήθος την βάζω σιγα σιγα για ύπνο για να μην ξυπνήσει και αρχίσει να κλαίει πάλι και θέλει πάλι τάισμα. Δεν ξέρω τι να κάνω με αυτό. Ούτε με πιπίλα ούτε με χαμομήλι σταματάει και ο παιδίατρος λέει αφού εχει φάει την έχω αλλάξει και δεν πονάει πουθενα να την αφήνω να κλαίει μέχρι να σταματήσει όμως αυτή δεν σταματάει όση ώρα και αν την αφήσω. Μου ραγίζει την καρδιά.....

κορίτσι μου γλυκό καλημέρα!!!να σου ζήσει η κουκλιτσα σου!!!!να είναι πάντα γερή κ τυχερή!!!κ συ να την καμαρωνεις!!!λοιπόν αυτό που λες για το ταισμα αφορά το 95% των φυσιολογικών νεογέννητων μωρών!!!!μην σε αγχώνει!!!!θηλαζουν όλη την ώρα!!!!δεν τρώνε μόνο αλλά πιπιλίζουν κάτι που αφενός τους προσφέρει ασφάλεια κ αφετέρου ρυθμίζει κ την παραγωγή του γάλακτος σου!!!με πιπιλες κ χαμομηλια δεν καλύπτεις αυτές τις ανάγκες κ το μόνο που μπορεί να καταφέρεις είναι να μειώσεις την παραγωγή του γάλακτος σου...όσο για τη συμβουλή του παιδίατρος σου να αφήνεις το μωρό να κλαίει κατά τη γνώμη μου μην την ακολουθείς...το μωρό δεν καταλαβαίνει κ άρα το α κλαίει κ να μην είναι κανείς εκεί να το "βοηθήσει" λειτουργεί πολύ αρνητικά στην ψυχολογία ττου......το μόνο που θα καταφέρεις είναι να έχεις ένα μωρό που συνέχεια θα κλαίει κ εσυ θα είσαι μονίμως μεθα μέσα στα νεύρα κ τις τύψεις....δεν αξίζει τον κόπο πιστεύω....πάρε το μωρό σου αγκαλιά,νιώσει τις ανάγκες του,πρόσφερε του ασφάλεια κ το γάλα σου!!!!!είναι τα μόνα που θέλει από σένα!!!είναι πολύ κουραστικό όλο αυτί τώρα,το ξέρω,σε νιώθω....όμως είναι για λίγο μόνο....μετά τις 40μέρες θα αλλάξουν κ θα στρώσουν τα πράγματα!!!!λίγο υπομονή μόνο!!!!να κοιμάσαι όταν κοιμάται κ αυτό για να ξεκουράζεται!!!!κ μπράβο σου για την προσπάθεια σου να κανείς ότι καλύτερο για το μωρό σου!!!καλημέρα μανούλα!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σ ολα τα κοριτσια

να ευχηθω σ ολες τις νεες μανουλες συγχαρητηρια να χαιρονται τα μπουμπουκακια τους

εμεις συνεχιζουμε να μαστε ησυχες, αλλα οταν ειναι η ωρα να φαμε αστα ξεσηκωνουμε τη γειτονια,εχουμε κατι μαγουλες


Yupqp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σ ολα τα κοριτσια

να ευχηθω σ ολες τις νεες μανουλες συγχαρητηρια να χαιρονται τα μπουμπουκακια τους

εμεις συνεχιζουμε να μαστε ησυχες, αλλα οταν ειναι η ωρα να φαμε αστα ξεσηκωνουμε τη γειτονια,εχουμε κατι μαγουλες

καλησπέρα κοπέλα μου!!!μια χαρά τη βρίσκω τη μικρή!!!μπράβο της!!!εσυ πως είσαι;;;!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανούλες καλησπέρα και από μένα! Γεννήσαμε και εμείς στις 04/04/2014 μια ζουζούνα 3030! Η κ.τ. πήγε καλά Δόξα τον Θεό! Θηλάζουμε αποκλειστικά δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου και η μικρή όποτε και να ξυπνήσει ζητάει στήθος οπότε μηχανεύομαι δίαφορα και όταν την πάρει ο υπνος μετά το τάισμα στο στήθος την βάζω σιγα σιγα για ύπνο για να μην ξυπνήσει και αρχίσει να κλαίει πάλι και θέλει πάλι τάισμα. Δεν ξέρω τι να κάνω με αυτό. Ούτε με πιπίλα ούτε με χαμομήλι σταματάει και ο παιδίατρος λέει αφού εχει φάει την έχω αλλάξει και δεν πονάει πουθενα να την αφήνω να κλαίει μέχρι να σταματήσει όμως αυτή δεν σταματάει όση ώρα και αν την αφήσω. Μου ραγίζει την καρδιά.....

Κοριτσακι μου.. να σου ζησει.. Καθε ευτηχια να εχει το ζουζουνακι.. και καλα 40..!!!

Εχω ομως κατι αποριες..

1ον.. γιατι δινεις Χαμομηλι..???

το χαμομηλι το παιδακι σου δεν το χρειαζετε.. ειναι ενα βημα προς τον αποθηλασμο...

2ον .. γιατι δινεις Πιπιλα.. ???

Πιπιλα δινουμε μετα τις 40 μερες που εχει εδραιωθει ο θηλασμος.. και παλι καλο θα ηταν να μην την μαθει..

τωρα οσο αφορα τα κλαμματα.. απο την στιγμη που ειναι αλλαγμενη και δεν πειναει.. παει να πει οτι θελει την αγκαλια σου.. ειτε γιατι εχει πονακια.. ειτε γιατι εχει αερια...

επισης με συγχωρεις, αλλα τι οαιδιατρος ειναι αυτος που σου λεει να το αφηνεις να κλαιει??ειναι απαραδεκτος...

κοριτσακι μου.. το μωρακι σου τωρα σε εχει αναγκη.. 24 ωρες την ημερα και 7 μερες την βδομαδα αυτο περιμενει μονο εσενα...

αν πραγματικα θελεις να θηλασεις και να εχεις ενα ηρεμο μωρο,... τοτε κοψε χαμομηλι και πιπιλα.. και κοιτα μονο το μωρακι σου και τις αναγκες του... και αλλαξε και παιδιατρο... και θα σου βαλω και ενα κειμενακι που εβαλα και καπου αλλου...

αα και τωρα που γραφω αγκαλια με την κορη μου ειμαι.. εφαγε πριν ουτε μια ωρα,.. ομως ξαναξυπνησε και ηθελε λιγο φαι και πολυ αγκαλια...

Στο άκουσμα της λέξης "εκπαίδευση" , μου έρχεται στο νου ένας σκύλος κι όχι ένα μωρό.

Στο άκουσμα της λέξης "πρόγραμμα" μου έρχεται στο νου ένας υπολογιστής κι όχι ένα μωρό.

Πρέπει εμείς να βαδίζουμε βάση των αναγκών του βρέφους κι όχι να προσπαθούμε να κάνουμε το αντίθετο.

Πρέπει να ακούμε τα μωρά μας.

Όταν πεινάει δεν έχει λογική το "μα έφαγε πριν δύο ώρες".

Όταν νυσταζει δεν έχει λογική το "δεν είναι ώρα ακόμα".

Όταν θέλει αγκαλιά δεν έχει λογική το "θα κακομαθει"

Πριν γίνω μάνα δεν τα καταλάβαινα όλα αυτά.πίστευα κι εγώ πως πρέπει να υπάρχει ένα πρόγραμμα.

Μετά που έγινα μάνα, άρχισα να παρατηρώ Τις μάνες σκύλες, τις μάνες γάτες κ.Α.

Δεν είδα ποτέ ζώο να διώχνει το παιδί του όταν αυτο ζητούσε φαγητό.

Δεν είδα ποτέ ζώο να εγκαταλείπει τα παιδιά του για όσο καιρό αυτά θηλάζουν.

Δεν είδα ποτέ ζώο να εκνευρίζεται και να φωνάζει στα παιδιά του.

Αντιθέτως.

Είδα υπομονή.Αφοσίωση.Στοργή.

Δ


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμας!!!!!! Και ναι ηρθαμε στον κοσμο!!!! Καναμε εναν κουκλο 23/4 3270 κιλα με καισαρικη καθοτι ειχε σφηνωσει και τσαμπα φαγαμε 8 ωρες πονους για προκληση η μητρα εκανε ελαχιστες συσπασεις οποτε καισαρικη! Ομολογω οτι ενω ειχα πει δεν με νοιαζει ο τροπος γεννας μου μολις μου το πε ο γιατρος επαθα πανικο επεσε η πιεση μου και φοβηθηκα ζοριστικα και στην επισκληρηδιο γιατι με την κοιλαρα δεν καθομουν σωστα και εκει τα ιδια πονουσα κ εχασα την υπομονη μου δοξα το θεο η αναισθησιολογος ηταν πολυ καλη και μου μιλουσε με χαιδευε τι να σας πω αν δεν ηταν αυτη σε ολη τη γεννα θα χα λιποθυμισει. Εχω ενα θεμα με βελονες και αιματα και στην τοσο σημαντικη στιγμη επιδεινωθηκε αλλα μολις τον ειδα αυτο ηταν ενιωσα την πιο ευτυχισμενη γυναικα του κοσμου. Ειμαστε σπιτι περναμε πολλες φασεις τωρα γνωριζομαστε κλαιμε λιγακι και οι δυο εγω γιατι δεν τον ξερω και τον μαθαινω σιγα σιγα και αυτος γιατι θελει μονο τη μανουλα και φαγητουλι συνεχεια! Θελει πολυ υπομονη ευτυχως ο αντρας μου ειναι διπλα μου. Ειδικα οταν μου γραπωνει τη θηλη και πειδαω απο τον πονο που δαγκωνομαι για να μην κλαψω ο μπαμπας μας ειναι εκει και Μας χαιδευει. Πολυ σημαντικο. Τι να πω παιδια απιστευτη εμπειρια για τις μολις τεσσερεις μερες που τον εχουμε κοντα μας. Θελω να τον εχω συνεχεια αγκαλια και για την κοπελα που ελεγε να τον αφηνει να κλαιει θελω να της πω οτι για τους πρωτους 6 μηνες το παιδι θελει συνεχεια αγκαλια διοτι πιστευει και νιωθει οτι ειναι ακομα ενα με τη μαμα του!!!# η αγκαλια ειναι βαλσαμος και οταν το βλεπεις να ψαχνει βυζι παιδια τρελαινομαι. Το αγαπω το ανθρωπακι μου!!!!! Ευχες σε ολες τις νεες μαμαδες και υπομονη θα φτιαξουν τα πραγματα ας μην χαλασουμε για λιγες μερες την σχεση με τα παιδια μας!!! Φιλια

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοπέλα μου!!!μια χαρά τη βρίσκω τη μικρή!!!μπράβο της!!!εσυ πως είσαι;;;!!!

αν σου πω καλα θα πω ψεματα

μου πεσε η πιεση επαθα ιλιγγο οποτε χωριο θα ξαναπαω στα 40 τωρα


Yupqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες καλησπέρα και από μένα! Γεννήσαμε και εμείς στις 04/04/2014 μια ζουζούνα 3030! Η κ.τ. πήγε καλά Δόξα τον Θεό! Θηλάζουμε αποκλειστικά δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου και η μικρή όποτε και να ξυπνήσει ζητάει στήθος οπότε μηχανεύομαι δίαφορα και όταν την πάρει ο υπνος μετά το τάισμα στο στήθος την βάζω σιγα σιγα για ύπνο για να μην ξυπνήσει και αρχίσει να κλαίει πάλι και θέλει πάλι τάισμα. Δεν ξέρω τι να κάνω με αυτό. Ούτε με πιπίλα ούτε με χαμομήλι σταματάει και ο παιδίατρος λέει αφού εχει φάει την έχω αλλάξει και δεν πονάει πουθενα να την αφήνω να κλαίει μέχρι να σταματήσει όμως αυτή δεν σταματάει όση ώρα και αν την αφήσω. Μου ραγίζει την καρδιά.....

Κορίτσι μου να σου ζησει η μπέμπα σου!!! Χαίρομαι που όλα πηγαν καλά!

Πιπίλα σε τόσο μικρό μωράκι??!!! ΠΟΤΕ!!! Στην αρχή θα είναι σχεδον όλη μερα στο στηθος σου, ακόμα και όταν κοιμαται! Ετσι νιώθει ασφάλεια το μωρακι σου! Σκεψου πόσο μεγάλη αλλαγή βιώνει! Ηταν μεσα σου για 9 μηνες, σε ενιωθε 24 ωρες το 24ωρο, πως να το αλλάξει αυτό από την μια μέρα στην άλλη? Να την κρατας αγκαλια, μην την αφηνεις να κλαιει! Αν σταματησει θα ειναι επειδη θα νιωσει ότι κανεις δεν την βοηθαει! Δωσε στο μωρακι σου την αγκαλια σου και την αγαπη σου.


tt193766.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες! Να σας ζήσουν τα αγγελουδια σας!!!!

Πιπιλα και χαμομήλι ποτεεεεε τοσο μωρο! Θα πάθει σύγχυση θηλων κ δε θα ξέρει τι του γίνεται! Οσο για το να αφήσουμε τα μωρά να κλαίνε, ωραίος γιατρός να του πεις! Το μωρο ειναι σε σοκ γτ ξαφνικά δε σε νιώθει δε σε ακούει κ θέλει την αγκαλιά τη ζεστασιά κ το άκουσμα των πλάνων σου, αμαρτία να το αφήσεις να κλαίει! Βρες ρη σελίδα του παπαβεντση κ θα διαφωτιστεις για ολα!!!!!

Ωρες ωρες κατι γιατροί με εξοργίζουν!!!!


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...