Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

1o παιδί φυσιολογικά, 2ο εξωσωματική??!!


Recommended Posts

Κορίτσια θα ήθελα να μου γράψετε τις εμπειρίες σας αν σας αφορά το θέμα! Εγώ έχω ένα γιο 3,5 ετών που συνέλαβα σε 3 μήνες, εύκολα κ γρήγορα. Στην προσπάθεια για 2ο ανακαλύψαμε κιρσοκήλη κ γενικώς πολύ χάλια σπέρμα. Μόνο με εξωσωματική θα μπορέσω. Το έχει περάσει αυτό το στάδιο καμιά σας κ αν ναι πως ήταν??? Και δεν εννοώ μονο την εξωσωματική εννοώ όλο το πακέτο, να το συνειδητοποιήσεις κ τελικά να το αποφασίσεις αυτό το βήμα.....


LPOPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Argiro μου καλησπέρα! Οι ιστορίες μας μοιάζουν πολύ, μα πολύ στην αρχή τους, δεν ξέρω αν θα μοιάσουν και στη συνέχεια. Και εγώ έχω μια κορούλα 3,5 ετών (!!), που μου ήρθε και εύκολα και γρήγορα. Εμείς στην προσπάθεια για 2ο ανακαλύψαμε τι σημαίνει βιοχημική εγκυμοσύνη, παλλίνδρομη κύηση και απόξεση:(. Οι μέχρι τώρα εξετάσεις που κάναμε ήταν η ιστολογική εξέταση του κυήματος και ο καρυότυπός του. "Ουδέν εύρημα" και είπαν "όλα καλά":confused:. Δεν σου κρύβω πως περνάει από το μυαλό μου μήπως δεν είναι όλα καλά και πολύ απλά αυτό δεν το ξέρουμε ακόμα γιατί δεν έχουμε κάνει πιο εξειδικευμένες εξετάσεις. Δεν τα βάζω με τους γιατρούς μου, τους έχω απόλυτη εμπιστοσύνη. Πάντως μια αρχή την κάνουμε τώρα με ορμονολογικό έλεγχο και κατόπιν με υπερηχογραφική παρακολούθηση της ωορρηξίας. Θα' θελα πολύ να κάναμε και ένα σπερμοδιάγραμμα για να ξέρουμε πού βαδίζουμε. Και ναι, ίσως μέσα στην άγνοιά μου για το τί σημαίνει εξωσωματική από σωματικής και ψυχολογικής άποψης, είμαι αποφασισμένη να κάνω αυτό το βήμα, αν χρειαστεί. Το' χω ζήσει από κοντά με πολύ αγαπημένα μου πρόσωπα και έχω καταλάβει ότι χρειάζεται πολύ περισσότερες αντοχές, πειθαρχία, μεθοδικότητα, επιμονή και υπομονή, με λίγα λόγια κότσια. Σ' όλες τις γυναίκες που καταφεύγουν στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή, εγώ τους βγάζω το καπέλο και υποκλίνομαι στη δύναμή τους!!


ytBLp2.png

Link to comment
Share on other sites

amaryllis μου πολύ λυπάμαι που ενω μένεις έγκυος δεν συνεχίζει....εγώ ούτε καν μένω έγκυος γιατι το σπέρμα είναι πολύ χάλια. Οπότε μάλλον στην εξωσωματική προσανατολίζομαι, δεν υπάρχει άλλη λύση άλλωστε.....απλά δεν καταλαβαίνω πως προέκυψε το πρόβλημα κ με έχει παρει απο κάτω.....Πάντως στην αρχή κι εγω δεν ήθελα να ακούσω γι αυτό το πράγμα κ τώρα το σκέφτομαι ως τη μόνη μου λύση. Πώς τα φέρνει η ζωή όμώς ε????

Εγω εχω δυο πολύ καλες μου φίλες που ταλαιπωρήθηκαν κ η μία ακόμη ταλαιπωρείται κ να πω την αλήθεια ενα φόβο τον έχω πάρει.....


LPOPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από χαρακτήρα, φοβάμαι τα πράγματα που αγνοώ. Γι' αυτό και στα επόμενα βήματά μου, και ανάλογα με το πως θα μας πάει αυτή τη φορά με το πλάνο που διαλέξαμε, συμπεριλαμβάνεται μια εκ βαθέων συζήτηση με τον γιατρό για το πού πάμε μετά. Θέλω να ξέρω τα πάντα ως λύσεις και εναλλακτικές, της εξωσωματικής συμπεριλαμβανομένης. Σαφώς και δεν το παίζω γενναία, απέχω πάααααρα πολύ απ' αυτό. Απλά τον στόχο τον θεωρώ εξαιρετικά σπουδαίο για να τον αφήνω στην άκρη από το φόβο της διαδρομής.


ytBLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητά μέλη,

το www.parentscafe.gr δημιουργήθηκε για να ικανοποιήσει την ανάγκη των γονέων για ψυχαγωγία και κοινωνική δικτύωση -

παρακαλούμε για θέματα που είναι ενημερωτικά και έχουν στόχο την πληροφόρηση των γονέων,

να χρησιμοποιείτε το http://parents.org.gr/

Εάν επιθυμείτε άνοιγμα θέματος με στόχο την ανταλλαγή κοινών εμπειριών και αλληλουποστήριξη μπορείτε να δημιουργήσετε στο parentscafe.gr ένα social group με τίτλο το θέμα που σας απασχολεί

εδώ: http://parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=27

http://parentscafe.gr/showpost.php?p=2983&postcount=6

Ο δευτερος συνδεσμος θα σας οδηγήσει σε βίντεο το οποίο δείχνει το πώς μπορείτε να κάνετε χρήση των social groups!

Έχετε όμως υπόψη σας ότι τα θέματα αυτά , - όσα συμπεριλαμβάνουν συζητήσεις τύπου καφέ και περιέχουν χιλιάδες δημοσιεύσεις - , θα διαγράφονται μετά την πάροδο ενός διαστήματος

- θυμηθείτε να τοποθετείτε τα ενημερωτικά θέματα, στις αντίστοιχες ενότητες του parents.gr.

Οδηγίες εγγραφής για parents.org.gr μπορείτε να δείτε εδώ

http://parents.org.gr/news/a71

Ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...