Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και σε μαναβικο μπορει να βρεις!!

Ε στην εξωτικη Κρητη δε μπορει θα υπαρχουν αναναδες χαχαχαχχαχα:lol::lol::lol::lol::lol:

Αναναδες γενικοτερα πολλοι...

Στο φρουτο πασχουμε λιγο!!!

χαχαχα

Ναι ολο και καπου θα βρω!!!

Εσυ πως πας με το αιματακι;;;

Λες να επεσε το τραχηλικο πωμα;;;


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαααααχαχαααα σε καλο μας :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εγω καμια εξελιξη ακομα...

Οπως και να εχει στις 7 θα παμε στο γιατρο οποτε θα εχουμε συντομα μια εικονα!!

Και δε περνανε οι ωρεςςςςςς


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Μωράκια Μαΐου 2014

anna84 ~ 3/5 - αγόρι - Ρέα ~~~~~~~~ 24/4 - φτ - 3520γρ. - 51εκ.

olive ~ 10/5 - κορίτσι - Ιασώ ~~~~~~~ 06/5 - φτ - 3300γρ.

maraki 83 ~ 19/5 - αγόρι - Ιασώ ~~~~~ 07/5 - φτ - 3140γρ. - 52εκ.

-------------------------------------------------------------------------

Mummy_cool ~ 2/5 - κορίτσι

sofia12 ~ 7/5 - αγόρι - Λητώ

NATASA83 ~ 10/5 - κορίτσι - Γαία

_Aristea ~ 18/5 - αγόρι - Λητώ

i want to be mama ~ 19/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρεθύμνου

Smurfita ~ 22/5 - κορίτσι - Γαία

babyofmine~23/5- αγόρι- Γένεσις

SnowFlake ~ 27/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρόδου

μαριακου ~ 29/5 - κορίτσι - Ιασώ

arandr ~ 31/5 - κορίτσι - Γαία

christy1984 ~ 5/6 - αγόρι


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?εγω τα ιδια που κ που πονακα κ συσπασουλες,αλλα οπως κ να χει θα παμε προγραμματισμενα.την παρασκευη πρωτα ο Θεος θα ξερουμε.αριστεα πλησιαζει η μεγαλη μερα.αντε με το καλο σου ευχομαι.mama ειδες που αγχωνοσουν?τωρα περιμενουμε πως κ πως να βγουνε με το καλο τα μωρακα μας γερα κ δυνατα.smurfita μην αγχωνεσαι.κ εμενα ειναι μικρουλα 2330 πριν 11 μερες.2700 γεννηθηκα εγω.απλα μπορει να εχει ωριμασει ο πλακουντας κ να μην τρεφεται σωστα πλεον το μωρο.αυτο δεν ειναι κατι ασχημο απ'την στιγμη που ειναι τελειομηνο το μωρο κ μπορει να γεννηθει ανα πασα στιγμη.θα πιει το γαλατακι μας κ θα μεγαλωσουν.μην στεναχωριεσαι.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!

smurfita μου μη στεναχωριεσαι,

εσυ ποσα κιλα γεννηθηκες; αν ησουν κ εσυ μικροκαμωμενη τοτε μαλλον θα ειναι και η μικρη σου, αυτο δε σημαινει οτι δεν ειναι καλα!!!

Ειναι ενα τελειομηνο μωρο που απλα δεν ειναι μεγαλοσωμο!!

Αντε υπομονη 2 μερες να κανετε το ντοπλερ, και θα δεις ολα καλα θα ειναι:D

Καλημερα κοριτσια!!

Σμουρφιατακι εχει δικιο η Αριστεα!

Κι εμενα μικρουλα θα βγει....

Τωρα ειναι περιπου 2900 μπορει και λιγο λιγοτερο!

Ο γιατρος σου τι σου ειπε;;;

Αν ειναι καλα τα ντοπλερ δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι!

Εγω γεννηθηκα 2750 και πηρε και απο τον 10ο μηνα η μαμα μου να φανταστεις!

Αν με δεις τωρα θα πεις να ενα μαμουθ!!!!

Απο την στιγμη που ειναι εντος καμπυλων οι μετρησεις δεν υπαρχει λογος να στεναχωριεσαι!

Αριστεα μου εσυ τι κανεις;;;

Πως εισαι;;;

Εγω εχθες ειχα πονους και πηγα νοσοκομειο αλλα τελικα ηταν προπαρασκευαστικοι....Ουτε μια συσπαση δεν εκανα...

Η μικρη χορευε κανονικοτατα!!!

Ο τραχηλος μου μακρυς και με διαστολη 1.........

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?εγω τα ιδια που κ που πονακα κ συσπασουλες,αλλα οπως κ να χει θα παμε προγραμματισμενα.την παρασκευη πρωτα ο Θεος θα ξερουμε.αριστεα πλησιαζει η μεγαλη μερα.αντε με το καλο σου ευχομαι.mama ειδες που αγχωνοσουν?τωρα περιμενουμε πως κ πως να βγουνε με το καλο τα μωρακα μας γερα κ δυνατα.smurfita μην αγχωνεσαι.κ εμενα ειναι μικρουλα 2330 πριν 11 μερες.2700 γεννηθηκα εγω.απλα μπορει να εχει ωριμασει ο πλακουντας κ να μην τρεφεται σωστα πλεον το μωρο.αυτο δεν ειναι κατι ασχημο απ'την στιγμη που ειναι τελειομηνο το μωρο κ μπορει να γεννηθει ανα πασα στιγμη.θα πιει το γαλατακι μας κ θα μεγαλωσουν.μην στεναχωριεσαι.

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για όσα είπατε! Αισθάνομαι πολύ καλύτερα!!!

Αριστέα μου είδες ήρθε και το αιματάκι! Να μας πεις τα νέα όταν γυρίσεις από το γιατρό!!!

mama λαχτάρισες ε; Λογικό αν και θα έπρεπε να τα περιμένουμε όλα αυτά από τη στιγμή που όχι μόνο είμαστε στο μήνα μας, αλλά και στις μέρες μας!

Μαρια θα πάτε προγραμματισμένα; Την Παρασκευή έχετε ραντεβού με το γιατρό να δείτε τι θα σας πει;

Αριστέα δεν το ήξερα αυτό για τον ανανά....!!!! Θαυματουργός!!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια...

ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!

Καλό σαραντισμό κορίτσια ,και καλούς θηλασμούς!!

Εγώ ακόμα εδώ, δεν έμπαινα γιατί έχω αγανακτήσει..:(!!

Α ρε τυχερή Αριστέα, εδώ και 2 1/2 εβδομάδες έχω βλέννη,και τίποτα δεν γίνεται!!Εγώ πάντως την προηγούμενη φορά το πρωί είδα αίμα και τα ξημερώματα της επόμενης έσπασαν τα νερά μου!Με το καλό!!

Πηγαμε χθες γιατρό ξανά,όλα καλά,ντοπλερ καλό, nst καλό και χωρίς συσπάσεις (το κέρατό μου!!) ,οι οποίες με πιάνουν βράδυ πάντα,οπότε 99,9 βράδυ θα γίνει η δουλειά,ο μπέμπης κατέβηκε κι άλλο μέσα στη λεκάνη,αλλά κολπική δεν κάναμε ούτε αυτή τη φορά, οπότε δεν ξέρω τι γίνεται με τη διαστολή μου. Ίσως μέχρι το Σ/Κ μου είπε ο γιατρός,εγώ έχω αρχίσει να πιστεύω ότι θα φτ'ασω την ΠΗΤ μου!!

Όπως και να ΄χει,είπαμε,ο μπέμπης ξέρει καλύτερα!

Κουράγιο και στις υπόλοιπες,και Smurfita μην αγχώνεσαι,ούτε κακό είναι αν είναι μικρό το μωρό,και ούτε είναι σίγουρες και οι μετρήσεις που έχουμε όλες από τον υπέρηχο.Τα νούμερα παίζουν να είναι διαφορετικά και προς τα πάνω ,και προς τα κάτω. Κι έχω επίσης φίλη που και τα 2 της παιδιά τα γέννησε 40η περίπου στα 2600,και είναι μια χαρά παίδαροι!


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Smurfita μου μην αγχωνεσαι , καταρχάς ο υπέρηχος έχει αποκλεισεις κ δεύτερον κ μικρούλα λίγο να είναι δεν εχεις θέμα, εμένα η πρωτη γεννήθηκε δυο κιλά στην 36 εβδομάδα,

Άντε Αριστέα η σειρα σουυυ, περιμένουμε νέα,

Μαρια την παρασκευή μπαίνει προγραμματισμένα;

Η σοφία λογικά γέννησε

I want to be a mama ελπίζω να ερθει το κοριτσάκι σου όπως κ οποτε το θέλει κ όλα να πάνε τέλεια

Εγώ αύριο έχω γιατρό και 99% μπαίνω δευτερα


weBzp2.png

qUMVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια...

ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!

Καλό σαραντισμό κορίτσια ,και καλούς θηλασμούς!!

Εγώ ακόμα εδώ, δεν έμπαινα γιατί έχω αγανακτήσει..:(!!

Α ρε τυχερή Αριστέα, εδώ και 2 1/2 εβδομάδες έχω βλέννη,και τίποτα δεν γίνεται!!Εγώ πάντως την προηγούμενη φορά το πρωί είδα αίμα και τα ξημερώματα της επόμενης έσπασαν τα νερά μου!Με το καλό!!

Πηγαμε χθες γιατρό ξανά,όλα καλά,ντοπλερ καλό, nst καλό και χωρίς συσπάσεις (το κέρατό μου!!) ,οι οποίες με πιάνουν βράδυ πάντα,οπότε 99,9 βράδυ θα γίνει η δουλειά,ο μπέμπης κατέβηκε κι άλλο μέσα στη λεκάνη,αλλά κολπική δεν κάναμε ούτε αυτή τη φορά, οπότε δεν ξέρω τι γίνεται με τη διαστολή μου. Ίσως μέχρι το Σ/Κ μου είπε ο γιατρός,εγώ έχω αρχίσει να πιστεύω ότι θα φτ'ασω την ΠΗΤ μου!!

Όπως και να ΄χει,είπαμε,ο μπέμπης ξέρει καλύτερα!

Κουράγιο και στις υπόλοιπες,και Smurfita μην αγχώνεσαι,ούτε κακό είναι αν είναι μικρό το μωρό,και ούτε είναι σίγουρες και οι μετρήσεις που έχουμε όλες από τον υπέρηχο.Τα νούμερα παίζουν να είναι διαφορετικά και προς τα πάνω ,και προς τα κάτω. Κι έχω επίσης φίλη που και τα 2 της παιδιά τα γέννησε 40η περίπου στα 2600,και είναι μια χαρά παίδαροι!

Καλησπέρα!!! Γενικά δεν ανησυχώ από τη στιγμή κιόλας που είναι τελειόμηνη, απλώς κάπως μου'ρθε...

Να σε ρωτήσω αφού το έχεις και πρόσφατο....τι είδε στο ντόπλερ χθες; Ρωτάω επειδή θα πάω την Πέμπτη για ντόπλερ και μου κάνει εντύπωση που το ξανακάνω τώρα σε αυτή την εβδομάδα.

Smurfita μου μην αγχωνεσαι , καταρχάς ο υπέρηχος έχει αποκλεισεις κ δεύτερον κ μικρούλα λίγο να είναι δεν εχεις θέμα, εμένα η πρωτη γεννήθηκε δυο κιλά στην 36 εβδομάδα,

Άντε Αριστέα η σειρα σουυυ, περιμένουμε νέα,

Μαρια την παρασκευή μπαίνει προγραμματισμένα;

Η σοφία λογικά γέννησε

I want to be a mama ελπίζω να ερθει το κοριτσάκι σου όπως κ οποτε το θέλει κ όλα να πάνε τέλεια

Εγώ αύριο έχω γιατρό και 99% μπαίνω δευτερα

Με το καλό γλυκιά μου! Να έχεις καλά νέα από το γιατρό και να μας πεις τι έγινε!!!

Τώρα σκέφτομαι πιο ψύχραιμα και έχω σταματήσει να φοβάμαι τόσο από τη στιγμή που όπως ήδη είπα θα είναι τελειόμηνη και δεν τίθεται θέμα προωρότητας ή οτιδήποτε άλλο.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Γενικά δεν ανησυχώ από τη στιγμή κιόλας που είναι τελειόμηνη, απλώς κάπως μου'ρθε...

Να σε ρωτήσω αφού το έχεις και πρόσφατο....τι είδε στο ντόπλερ χθες; Ρωτάω επειδή θα πάω την Πέμπτη για ντόπλερ και μου κάνει εντύπωση που το ξανακάνω τώρα σε αυτή την εβδομάδα.

Ναι μωρέ,όλες μας πιάνει με το βάρος ένα άγχος,παρόλο που ξέρουμε ότι δεν έχει καμμία σημασία!

Το ντόπλερ το κάνεις αλλού,όχι στον γιατρό σου; Βασικά την καρδούλα βλέπουν, αν λειτουργούν όλα φυσιολογικά.Από εκεί καταλαβαίνουν αν ζορίζεται ή όχι,αν γίνεται σωστά η αιμάτωση κλπ.


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι μωρέ,όλες μας πιάνει με το βάρος ένα άγχος,παρόλο που ξέρουμε ότι δεν έχει καμμία σημασία!

Το ντόπλερ το κάνεις αλλού,όχι στον γιατρό σου; Βασικά την καρδούλα βλέπουν, αν λειτουργούν όλα φυσιολογικά.Από εκεί καταλαβαίνουν αν ζορίζεται ή όχι,αν γίνεται σωστά η αιμάτωση κλπ.

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

Στον γιατρό μου κάνουμε τους απλούς υπερήχους μόνο. Το ντόπλερ το είχαμε κάνει στο μαιευτήριο σε συνεργάτες του και τώρα θυμήθηκα ότι μας είχαν πει ότι μπορεί να επαναληφθεί αργότερα λόγω του ότι είχαν βρει ότι δεν αιματώνεται σωστά η δεξιά μητριαία αρτηρία.

Ναι, αυτή η ανησυχία με το βάρος είναι λίγο χαζή, αλλά βγαίνει αυθόρμητα!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Σήμερα επιστρέψαμε στο σπιτάκι μας!! Γέννησα την Παρασκευή!!!! 3370 κιλά και 51 εκατοστά ύψος!! Μπήκα με πρόκληση στις 7 το πρωί κ γέννησα στις 2 το μεσημέρι με καισαρική!! Ο μπέμπης ενώ είχε άψογη θέση τελευταία στιγμή γύρισε κ μπλέχτηκε με τον ομφάλιο λώρο σε τέτοιο σημείο που οι σφυγμοί του πέσανε στους 60!! Τρόμαξα τόσο πολύ!! Η γιατρός μου προσπάθησε πολύ να καταφέρουμε να τον επαναφέρουμε αλλά δεν το καταφέραμε κ καταλήξαμε σε καισαρική!! Αφού τώρα που σας γράφω το θυμάμαι κ βουρκώνω ότι αν καθυστερούσαμε λίγο ακόμη θα είχαμε δυσάρεστα!!! Δόξα το Θεό όλα πήγανε καλά!!!!!!!!! Επειδή δεν μπορώ να διαβάσω όλα τα μηνύματα χωριστά σας εύχομαι όλες να πάρετε με το καλό τα μωράκια σας στην αγκαλιά σας!!!!!!!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Σήμερα επιστρέψαμε στο σπιτάκι μας!! Γέννησα την Παρασκευή!!!! 3370 κιλά και 51 εκατοστά ύψος!! Μπήκα με πρόκληση στις 7 το πρωί κ γέννησα στις 2 το μεσημέρι με καισαρική!! Ο μπέμπης ενώ είχε άψογη θέση τελευταία στιγμή γύρισε κ μπλέχτηκε με τον ομφάλιο λώρο σε τέτοιο σημείο που οι σφυγμοί του πέσανε στους 60!! Τρόμαξα τόσο πολύ!! Η γιατρός μου προσπάθησε πολύ να καταφέρουμε να τον επαναφέρουμε αλλά δεν το καταφέραμε κ καταλήξαμε σε καισαρική!! Αφού τώρα που σας γράφω το θυμάμαι κ βουρκώνω ότι αν καθυστερούσαμε λίγο ακόμη θα είχαμε δυσάρεστα!!! Δόξα το Θεό όλα πήγανε καλά!!!!!!!!! Επειδή δεν μπορώ να διαβάσω όλα τα μηνύματα χωριστά σας εύχομαι όλες να πάρετε με το καλό τα μωράκια σας στην αγκαλιά σας!!!!!!!!

Σοφία μου να σου ζήσει! Καλό σαραντισμό εύχομαι!!! Τέλειος ο μπέμπης και δόξα το Θεό όλα πήγαν μια χαρά!!! Μπράβο κορίτσι μου!!! Εύχομαι να είστε πάντα γεροί κι ευτυχισμένοι!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μωράκια Μαΐου 2014

anna84 ~ 3/5 - αγόρι - Ρέα ~~~~~~~~ 24/4 - φτ - 3520γρ. - 51εκ.

olive ~ 10/5 - κορίτσι - Ιασώ ~~~~~~~ 06/5 - φτ - 3300γρ.

maraki 83 ~ 19/5 - αγόρι - Ιασώ ~~~~~ 07/5 - φτ - 3140γρ. - 52εκ.

-------------------------------------------------------------------------

Mummy_cool ~ 2/5 - κορίτσι

sofia12 ~ 7/5 - αγόρι - Λητώ

NATASA83 ~ 10/5 - κορίτσι - Γαία

_Aristea ~ 18/5 - αγόρι - Λητώ

i want to be mama ~ 19/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρεθύμνου

Smurfita ~ 22/5 - κορίτσι - Γαία

babyofmine~23/5- αγόρι- Γένεσις

SnowFlake ~ 27/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρόδου

μαριακου ~ 29/5 - κορίτσι - Ιασώ

arandr ~ 31/5 - κορίτσι - Γαία

christy1984 ~ 5/6 - αγόρι

kalispera!!! emeis gennithikame 22.04 koritsia opote tha mas allaksete tin imerominia mas!!!!2810 kaisariki

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...