Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Σοφακι με το καλο κοριτσι μου...

Να σκεφτεσαι οτι αυριο θα εχεις το γιο σου αγκαλια!!!!!

Κανε χαρουμενες σκεψεις και ολα θα πανε καλα!!!!

Α!!! προσπαθησε να κοιμηθεις ;)


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Άννα μπράβο κορίτσι μου που ζήτησες βοήθεια από πιστοποιημένη σύμβουλο! Την καλύτερη δουλειά έκανες! Ελπίζω να στρώσει σιγά σιγά!!!

i want to be mama στην αναμονή κι εσύ;;; Αυτά τα υγρά που λες τα έχω κι εγώ, άλλοτε μεγαλύτερη κι άλλοτε μικρότερη ποσότητα έως καθόλου. Όταν το είπα στον γιατρό μου απάντησε όσο είναι άοσμα και δεν έχουν κάποιο χρώμα είναι απολύτως φυσιολογικά.

Σοφία ελπίζω κοπέλα μου όλα να πάνε καλά και να σας κάνει την έκπληξη ο μικρός! Όπως κι αν έχει όμως αύριο θα το κρατάς στην αγκαλιά σου!!! Με το καλό!!!!!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τσούπρες!!!! Εγώ σήμερα ξύπνησα με άγχος...αύριο στις 7 μπαίνω να κάνω πρόκληση!! Έχω μια μικρή ελπίδα ακόμη ότι θα έρθει μόνος του ο μπέμπης..θα δούμε!!!

Με το καλο ευχομαι κ με εναν πονο.περιμενουμε νεα σου οταν μπορεσεις.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσαρες!

Πως πατε;

Οι μανουλες της παρεας τι κανουν;

Εγω τιποτα το ιδιαιτερο, πονακια συσπασουλες υγρα και απο εχτες εχω εναν πονο αναμεσα στα μπουτια ψηλα ομως, εκει που ξεκιναει το ποδι (δε ξερω πως λεγετε η περιοχη χαχαχα)

Στο γιατρο θα παω την Τριτη, εκτος απροοπτου φυσικα :P


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από εμένα!!!

Λέτε η Σοφία να γέννησε; Μακάρι να πήγαν όλα καλά!

Χθες το βράδυ δεν ησυχάσαμε ούτε για 1 λεπτό. Κουνιόταν η μικρή συνέχεια, τεντωνόταν, κλωτσούσε, μαζευόταν ψηλά, μετά έσπρωχνε χαμηλά.... τι όρθια ήμουν, τι καθιστή, τι ξαπλωμένη ανάσκελα ή στο πλευρό...δεν βολευόμουν πουθενά και πονούσα κιόλας! Το πρωί ησύχασε για κάποιες ώρες, αλλά το μεσημέρι για 1 ώρα είχαμε πάλι τα ίδια. :roll:

Με έχει ταράξει και το στομάχι μου αυτές τις μέρες και κάνω συνέχεια εμετούς.:-(

Ραντεβού με το γιατρό έχουμε τη Δευτέρα κι ελπίζω όλα να είναι καλά!

Εν τω μεταξύ έχω και μια αγωνία για το αν η μικρή είναι καλά και δεν έχει μπουρδουκλωθεί πουθενά έτσι όπως κάνει....:rolleyes:


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε?Μαντεψτε γιατι ελειψα........

Γεννησα κ ειμαι μια μερα διαφορα με την Οlive κ δεν ξερω σε ποιον οροφο ειναι ,αλλα μαλλον σημερα θα βγηκε λογικα.Εγω αυριο βγαινω αν δεν κανει περισσοτερο ι κτερακι γεννησαμε στις 7.05 στο ιασω ενα μπεμπακι 3140 γρ. κ 52 ποντους υψος με φτ. Θηλαζουμε μεχρι στιγμης αποκλειστικα.Πολυ καλα ηταν.φιλακια.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρακι πως μας την εκανες ετσι ξαφνικα με το μωρακι σου:P.να σου ζησει παντα γερο κ δυνατο.καλους θηλασμους τωρα.

αριστεα ''ελια'' λεγεται αυτο το σημειο αν δεν κανω λαθος,διπλα απο αιδοιο στο κοκκαλο καπου σωστα?εγω εχω σ'αυτο το σημειο πονακια οταν περπαταω κ λυγιζουν τα ποδια μου κανονικα.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου να σου ζησει!!!

Καλο σαραντισμο και καλους θηλασμους να εχετε:D:D:D

Ειχες γρηγορο τοκετο; οποτε μπορεσεις πες μας λεπτομερειες...

Την κορη σου σε ποια εβδομαδα τη γεννησες; δε θυμαμαι..

Μαρια ακριβως εκει ειναι ο πονος.. αλλα ειναι μονιμος.. οτι και να κανω ποναω:rolleyes: και σημερα προστεθηκε και πονος πισω στην ουριτσα:rolleyes::rolleyes:

smurfita δυο μερουλες εμειναν να πατε στο γιατρο,

μα που βρισκει η κορη σου χωρο για τουμπες εκει μεσα;;;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Μωράκια Μαΐου 2014

anna84 ~ 3/5 - αγόρι - Ρέα ~~~~~~~~ 24/4 - φτ - 3520γρ. - 51εκ.

olive ~ 10/5 - κορίτσι - Ιασώ ~~~~~~~ 06/5 - φτ - 3300γρ.

maraki 83 ~ 19/5 - αγόρι - Ιασώ ~~~~~ 07/5 φτ - 3140γρ. - 52εκ.

-------------------------------------------------------------------------

Mummy_cool ~ 2/5 - κορίτσι

sofia12 ~ 7/5 - αγόρι - Λητώ

NATASA83 ~ 10/5 - κορίτσι - Γαία

_Aristea ~ 18/5 - αγόρι - Λητώ

i want to be mama ~ 19/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρεθύμνου

Smurfita ~ 22/5 - κορίτσι - Γαία

babyofmine~23/5- αγόρι- Γένεσις

SnowFlake ~ 27/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρόδου

μαριακου ~ 29/5 - κορίτσι - Ιασώ

arandr ~ 31/5 - κορίτσι - Γαία

christy1984 ~ 5/6 - αγόρι


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρακι κ Αριστεα ευχαριστω πολυ γα τις ευχες σας! Ευχομαι σε σας κ σε ολα τα κοριτσια εναν ευκολο κ γρηγορο τοκετο κ υγιη μωρακια.Η μανα Παναγια διπλα σας. Την κορη μου την γεννησα 38+4κ τωρα τον πολυποθητο υιο 38+2.Ευτυχως γιατι δεν αντεχα αλλο σκεφτομουν να μπω με προκληση πραγμα που δεν ηθελα.Βεβαια πηγα με σπασμενα νερα κ μου βαλαν πονους γιατι δεν ειχα ,οπως κ στην κορη μου.Ολα καλα πηγαν.Σπασαν τα νερα στις 6.30 το πρωι ,ιασω πηγα στιςΣ 10 και κατα τις 11.30 στο δωματιο ωδινων.Στις 5.00 η ωρα γεννησα.Ηταν καλα.Ειχα πολυ καλυτερη ψυχολογια σε αυτον τον τοκετο.Τον ενιωσα πιο εντονα κ μαρεσε.Βεβαια εχω με πυρετο την κορη μου κ θα ειναι δυσκολα στο σπιτι ,ελπιζω να μην κολλησει ο μπεμπης.Θα μπω να σας ξαναγραψω.Φιλακια.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρακι κ Αριστεα ευχαριστω πολυ γα τις ευχες σας! Ευχομαι σε σας κ σε ολα τα κοριτσια εναν ευκολο κ γρηγορο τοκετο κ υγιη μωρακια.Η μανα Παναγια διπλα σας. Την κορη μου την γεννησα 38+4κ τωρα τον πολυποθητο υιο 38+2.Ευτυχως γιατι δεν αντεχα αλλο σκεφτομουν να μπω με προκληση πραγμα που δεν ηθελα.Βεβαια πηγα με σπασμενα νερα κ μου βαλαν πονους γιατι δεν ειχα ,οπως κ στην κορη μου.Ολα καλα πηγαν.Σπασαν τα νερα στις 6.30 το πρωι ,ιασω πηγα στιςΣ 10 και κατα τις 11.30 στο δωματιο ωδινων.Στις 5.00 η ωρα γεννησα.Ηταν καλα.Ειχα πολυ καλυτερη ψυχολογια σε αυτον τον τοκετο.Τον ενιωσα πιο εντονα κ μαρεσε.Βεβαια εχω με πυρετο την κορη μου κ θα ειναι δυσκολα στο σπιτι ,ελπιζω να μην κολλησει ο μπεμπης.Θα μπω να σας ξαναγραψω.Φιλακια.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Κοριτσια τι κανετε?Μαντεψτε γιατι ελειψα........

Γεννησα κ ειμαι μια μερα διαφορα με την Οlive κ δεν ξερω σε ποιον οροφο ειναι ,αλλα μαλλον σημερα θα βγηκε λογικα.Εγω αυριο βγαινω αν δεν κανει περισσοτερο ι κτερακι γεννησαμε στις 7.05 στο ιασω ενα μπεμπακι 3140 γρ. κ 52 ποντους υψος με φτ. Θηλαζουμε μεχρι στιγμης αποκλειστικα.Πολυ καλα ηταν.φιλακια.

Μαράκι να σου ζήσει!!! Πάντα γερός και δυνατός!!! Καλό σαραντισμό να έχετε!!! Περαστικά και στην κορούλα σου που διάβασα ότι έχει πυρετούλι.

Μαρακι μου να σου ζησει!!!

Καλο σαραντισμο και καλους θηλασμους να εχετε:D:D:D

Ειχες γρηγορο τοκετο; οποτε μπορεσεις πες μας λεπτομερειες...

Την κορη σου σε ποια εβδομαδα τη γεννησες; δε θυμαμαι..

Μαρια ακριβως εκει ειναι ο πονος.. αλλα ειναι μονιμος.. οτι και να κανω ποναω:rolleyes: και σημερα προστεθηκε και πονος πισω στην ουριτσα:rolleyes::rolleyes:

smurfita δυο μερουλες εμειναν να πατε στο γιατρο,

μα που βρισκει η κορη σου χωρο για τουμπες εκει μεσα;;;;

Αυτόν τον πόνο τον έχω κι εγώ Αριστέα μου που και που όταν κάθομαι λίγο περίεργα, μόλις σηκωθώ και περπατήσω για λίγη ώρα περνάει. Τώρα εσύ λες ότι είναι μόνιμος και σου παρουσιάστηκε και στην ουρίτσα...πλησιάζει η μεγάλη ώρα μήπως;;;;

Άσε δεν έχω ιδέα πως καταφέρνει και τα κάνει η μικρή αυτά. Πρέπει να αλλάζει πλευρό ή κάτι τέτοιο...θα μας τρελάνει! Και να πεις ότι έχει μεγαλώσει η κοιλίτσα μου....μπα...ίδια από τον 8ο είναι....γι'αυτό κι εγώ απορώ τι κάνει και πως το κάνει....:confused::lol:


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Μαρακι περαστικα στην κορη σου... ελπιζω να μη κολλησει κατι ο μικρος.

smurfita μου ειμαστε στη τελικα ευθεια, καθε συμπτωμα μου μοιαζει με καμπανακι αλλα ακομα τιποτα το συγκλονιστικο :rolleyes::rolleyes:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολες,

ειτε εχουμε γεννησει ειτε οχι ειμαστε μανουλες με τα ολα μας:D:D:D:D

Με το καλο κοριτσιαααααα!!!!!!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...