Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια... Εμείς γενικά έχουμε ηρεμήσει, κοιμόμαστε πλέον κ πιο νωρίς το βράδυ αλλά το απόγευμα η γκρίνια δε μας αφήνει!!!!

Αυτό πάντως που πάμε κάτι να φτιάξουμε κ το γκρεμίζουν... Ή θέτουμε ένα στόχο και δε συνεργάζονται... Πχ εμεις δν έχουμε καν δοκιμάσει να κόψουμε το γεύμα των 4 το πρωί αφού τα ξυπνήματά μας πλέον ποικίλλουν κ δν είναι και ένα κάποιες φορές....

Alovesa σήμερα πήγα κ μου έγραψε ο γιατρός καμπύλη,..... Έχω αγχωθει λιγο!!

Παρθένος είσαι moody μου ε? Κι εγώ... το πρόγραμμα που τόσο μας αρέσει εμάς, ξέχασέ το με τα πιτσιρίκια, αυτά το διαμορφώνουν ανάλογα με τις ανάγκες τους και τις ορέξεις τους...

Κι εμένα χτες σεληνιάστηκε... Κοιμήθηκε κατά τις 8 (είχε φάει στις 6.30) και ξύπνησε 11.30 για φαί... μετά εμείς νυστάζαμε και θέλαμε να ξανακοιμηθεί κι αυτός το μάτι γαρίδα και να κλαίει που τον βάζαμε για ύπνο... 1 τελικά κοιμήθηκε αλλά όλη τη νύχτα μας την έβγαλε ξινή, ξυπνούσε ανά 2ωρο για φαί αλλά τον έπαιρνε και ο ύπνος και έτρωγε μόνο από το ένα στήθος... τσάμπα ο κόπος να σηκώνομαι...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια μου. Ο δικος μου εχθες κοιμηθηκε απο τις 20,00-23,00 και μετά μεχρι τις πεντε ημασταν ξυπνιοι γιατι αρνιοταν κατηγορηματικα να αφησει το στηθος, κοιμηθηκε το πρωι 5-7,30 και μετα ημασταν παλι συνεχεια στο στηθος! Εχουμε επανελθει και θηλαζουμε πολυ το βραδυ.

Οσον αφορα το θηλασμο ειναι μερες που δεν δινω καθολου ξενο και μερες που δινω ενα μπουκαλι το βραδυ απο 60-100 μλ αναλογα την πεινα του.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παρθένος είσαι moody μου ε? Κι εγώ... το πρόγραμμα που τόσο μας αρέσει εμάς, ξέχασέ το με τα πιτσιρίκια, αυτά το διαμορφώνουν ανάλογα με τις ανάγκες τους και τις ορέξεις τους...

Κι εμένα χτες σεληνιάστηκε... Κοιμήθηκε κατά τις 8 (είχε φάει στις 6.30) και ξύπνησε 11.30 για φαί... μετά εμείς νυστάζαμε και θέλαμε να ξανακοιμηθεί κι αυτός το μάτι γαρίδα και να κλαίει που τον βάζαμε για ύπνο... 1 τελικά κοιμήθηκε αλλά όλη τη νύχτα μας την έβγαλε ξινή, ξυπνούσε ανά 2ωρο για φαί αλλά τον έπαιρνε και ο ύπνος και έτρωγε μόνο από το ένα στήθος... τσάμπα ο κόπος να σηκώνομαι...

Αιγώκερος είμαι αλλά με το πρόγραμμα το ίδιο κάνει!!!!! Απλα ακούω αλλα μωράκια που πλέον έχουν μπει σε ρουτίνα ύπνου και δεν καταλαβαίνω τι στην εύχη κάνω λάθος!!!! Η μάνα μ χθες μ έλεγε ότι και γω μπήκα σε πρόγραμμα στον ύπνο μετά τν 4ο. Δε μ ενοχλεί που ξυπνάω το βράδυ, δε θα με χάλαγε βεπβαια να μν ξυπνάω, αλλά λίγο πιο νωρίς ρε γμτ πρέπει να κοιμάται νομίζω...


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με την φαρμακοποιο μου η οποια εχει θηλασει και λεει τα παιδια μπαινουν μονα τους σε προγραμμα, δεν χρειαζεται να τα βαλουμε εμεις. Κι εγω το πιστευω, δενμπορει καποια στιγμη θα θελουν να κοιμουνται ολο το βραδυ!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό πιστεύω μωρέ... είναι νωρίς ακόμα... τα καημένα αισθάνονται ακόμα ανασφάλεια, μεγαλώνουν με γοργούς ρυθμούς, χρειάζονται περισσότερο φαγάκι κλπ... Εγώ έχω βάλει ορόσημο τα Χριστούγεννα... από 'κει και μετά θα έχω απαιτήσεις...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ αυτό πιστεύω μωρέ... είναι νωρίς ακόμα... τα καημένα αισθάνονται ακόμα ανασφάλεια, μεγαλώνουν με γοργούς ρυθμούς, χρειάζονται περισσότερο φαγάκι κλπ... Εγώ έχω βάλει ορόσημο τα Χριστούγεννα... από 'κει και μετά θα έχω απαιτήσεις...

Ε τα Χριστούγεννα θα μπούμε και στα στέρεα πια.... Αλλοίμονο αν δεν έχουμε μπει ως τότε σε σειρα !!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ε τα Χριστούγεννα θα μπούμε και στα στέρεα πια.... Αλλοίμονο αν δεν έχουμε μπει ως τότε σε σειρα !!!!

E ναι... γι'αυτό έχω βάλει ορόσημο τα Χριστούγεννα... μέχρι τότε υπομονή...

Όταν λέτε οτι δεν κοιμούνται καθόλου μέσα στη μέρα τι εννοείτε;;; Δεν κουράζονται; Είναι συνέχεια ξύπνια, ή απλά εννοείτε οτι κοιμούνται 20λεπτα και μισαωράκια; Γιατί έμενα έχει 2 εβδομάδες περίπου που ναι μεν έχει μειώσει τις ώρες ύπνου μέσα στη μέρα, αλλά κάθεται 1,5 ώρα ξύπνιος και κοιμάται μισή ώρα και πάει λέγοντας...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

τι λετε τωρα? εμενα πλεον κοιμαται κανενα τριωρο μεσα στη μερα. Αυτο δεν το ηξερα καθολου μεχρι που κλεισαμε τον 2ο μηνα. Πριν δεν κοιμοταν καθολου μεσα στη μερα ουτε μισαωρακια! χαχαχαχα


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα

λιγο συγκινημενη με το πρωτακι μου σημερα τελικα εχει καποια αλλη αλλο παιδακι δενε χω παρει απαντηση να υποθεσω οχι??

δεν ξερω τι λετε για προγραμμα εμεις ειμαστε οτι να ναι οποτε ειναι ξυπνια προσπαθω να την θηλασω μπουκαλι ουτε ξερω ποτε δινω αν και κατι πρεπει να κανω καλα γιατι τις τελευτεες μερες πινουμε ενα 100 μλ καπου εκει απλα περιμενω να παμε και στον γιατρο να δω βαρος για να πω οκ

το βραδυ χτες μας το χαλασε (το μας μου αρεσε αφου μονο εγω ξυπναω τλπ) λιγο πιο ανησυχη αλλα τελικα οταν την πηρα διπλα μου ηρεμησε

αληθεια οταν θα αρχισουν κρεμες και τετοια πως γινετε θηλασμος στερεα και συμπληρωμα??

στον γιο μου ειχα κοψει τον θηλασμο μεχρι τοτε

τλπ φιλια και κουραγια σε ολες .


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η δικη μου μερικες φορες φαινεται να νυσταζει κ να προσπαθει ντε κ καλα να μην κοιμηθει! Αν ειναι δυνατον!!

Κοριτσια μη σας το χαλασω αλλα δεν ξερω αν υπαρχει ελπις....κ προγραμμα να φτιαξουν ακολουθει η οδοντοφυια, ΟΛΕ!


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα

λιγο συγκινημενη με το πρωτακι μου σημερα τελικα εχει καποια αλλη αλλο παιδακι δενε χω παρει απαντηση να υποθεσω οχι??

δεν ξερω τι λετε για προγραμμα εμεις ειμαστε οτι να ναι οποτε ειναι ξυπνια προσπαθω να την θηλασω μπουκαλι ουτε ξερω ποτε δινω αν και κατι πρεπει να κανω καλα γιατι τις τελευτεες μερες πινουμε ενα 100 μλ καπου εκει απλα περιμενω να παμε και στον γιατρο να δω βαρος για να πω οκ

το βραδυ χτες μας το χαλασε (το μας μου αρεσε αφου μονο εγω ξυπναω τλπ) λιγο πιο ανησυχη αλλα τελικα οταν την πηρα διπλα μου ηρεμησε

αληθεια οταν θα αρχισουν κρεμες και τετοια πως γινετε θηλασμος στερεα και συμπληρωμα??

στον γιο μου ειχα κοψει τον θηλασμο μεχρι τοτε

τλπ φιλια και κουραγια σε ολες .

Καποια κοριτσια που ειχαν κ αλλα παιδακια δεν μπαινουν πλεον..απ οσες μπαινουμε, δε θυμαμαι!

Οταν μπουν οι υπαρχουν δυο εκδοχες:

1)αυτο που συστηνεται στις ομαδες θηλασμου ειναι οτι θηλαζουμε και μετα απο καθε γευμα κ επιπλεον κατ απαιτηση.

2) αυτο που μου χε πει η μαια στον ανωδυνο, θηλαζουμε πρωι κ βραδυ. Τις υπολοιπες ωρες ειναι καλυμμενα απ τα γευματα στερεων..

Βασικα τουλαχιστον μεχρι να αρχισουν να τρωνε καλα δε νομιζω να μας καλυπτει το πρωι-βραδυ...δε νομιζω με το που θα τους παρουσιασομαι τις στερεες θ αρχισουν να τρωνε αμεσως ποσοτητες..

Οσο για το συμπληρωμα..γιατι να δινουμε; (αν δε σκοπευουμε ν αποθηλασουμε εννοω... σε συνδυασμο με τις στερεες δε νομιζω να πεινανε...)


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια κοριτσια, μεχρι ποτε λετε να τα θηλαζετε;

Εγω δεν ξερω, λεω μεχρι 8-9....αλλα δεν ξερω, ειναι λιγο παραμορφωμενος ο χρονος απ τη στιγμη που εμεινα εγκυος...ποτε μου φαινεται πολυς καιρος, ποτε λιγος....

Δεν ετυχε να θιξω το θεμα κ στον παιδιατρο, να δω τι θα πει εστω απο περιεργεια... σε αλλες ειδικοτητες που το χω αναφερει μου ειπαν μετα το 6μηνο δεν προσφερςι τπτ...δεν ξερω αν συμφωνω...απο ψυχολογικης κ μονο αποψεως, νομιζω οτι προσφερει...

(Εφοσον δεν ειναι αγχωτικο για τη μαμα λογω δουλειας η αλλων αιτιων..)


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια κοριτσια, μεχρι ποτε λετε να τα θηλαζετε;

Εγω δεν ξερω, λεω μεχρι 8-9....αλλα δεν ξερω, ειναι λιγο παραμορφωμενος ο χρονος απ τη στιγμη που εμεινα εγκυος...ποτε μου φαινεται πολυς καιρος, ποτε λιγος....

Δεν ετυχε να θιξω το θεμα κ στον παιδιατρο, να δω τι θα πει εστω απο περιεργεια... σε αλλες ειδικοτητες που το χω αναφερει μου ειπαν μετα το 6μηνο δεν προσφερςι τπτ...δεν ξερω αν συμφωνω...απο ψυχολογικης κ μονο αποψεως, νομιζω οτι προσφερει...

(Εφοσον δεν ειναι αγχωτικο για τη μαμα λογω δουλειας η αλλων αιτιων..)

Κι εγώ δεν έχω καταλήξει... έχω βάλει ως ελάχιστο όριο το 6μηνο, αν δεν προκύψει κάποιο θέμα νωρίτερα, και από εκεί και πέρα βλέπουμε και πως συμπεριφέρεται το ίδιο το παιδί... Πάντως δε νομίζω να φτάσω τον χρόνο...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια κοριτσια, μεχρι ποτε λετε να τα θηλαζετε;

Εγω δεν ξερω, λεω μεχρι 8-9....αλλα δεν ξερω, ειναι λιγο παραμορφωμενος ο χρονος απ τη στιγμη που εμεινα εγκυος...ποτε μου φαινεται πολυς καιρος, ποτε λιγος....

Δεν ετυχε να θιξω το θεμα κ στον παιδιατρο, να δω τι θα πει εστω απο περιεργεια... σε αλλες ειδικοτητες που το χω αναφερει μου ειπαν μετα το 6μηνο δεν προσφερςι τπτ...δεν ξερω αν συμφωνω...απο ψυχολογικης κ μονο αποψεως, νομιζω οτι προσφερει...

(Εφοσον δεν ειναι αγχωτικο για τη μαμα λογω δουλειας η αλλων αιτιων..)

Eγω ελπιζω να θηλαζω κανονικά μεχρι να παω στη δουλεια δηλ το ελαχιστο τον Μαιο και μετά ελπιζω να φτασουμε και 2 χρονων αν δεν βαρεθω πρωι βραδυ, γιατι εχω ακουσει οτι ειναι καλο για την ψυχολογια του παιδιου, και ο δικος μου φαινεται οτι το εχει το στηθος και για ψυχολογικους λογους. Θα φανει και απο το παιδι αν θελει


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...