Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Καλησπερα!!!!Ρανια μου θα σου πω απο κοντα για την παιδίατρο.ειναι τοοοοοσααααα πολλα!!!!εμεις,υποφέρουμε απο δόντια!βιαζομαστε να μεγαλώσουμε!!!τρωμε και τα 2 μας χέρια με μανία!

Ωχου απο τωρα δόντια??? Σου γκρινιάζει? Πότε γυριζεις? Βρήκα παιδίατρο, δεν εχουμε παει ακομα θα παμε μαλλον την παρασκευή αλλα στην τηλ συνομιλια ηταν εξαιρετική παρολο που δεν ειμαι ακομα πελάτισσά της.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας μανούλες!!! τι κάνετε?? την παλεύετε?? εμείς αυτές τις μέρες είμαστε λίγο γκρινιάρηδες,ξυπνάμε πολλές φορές την νύχτα και προσπαθούμε να βγάλουμε τη μαμά κ τον μπαμπά νοκ άουτ!! μάλλον άλμα είναι ή δόντια τι να πω!! θα περάσει!! κάναμε κ το 3ο εμβόλιο προχθές κι όλα οκ, κοιμόντουσαν όλη μέρα, να πω ότι δε μ'άρεσε, ψέμματα θα πω χχιχιχιχ

είμαστε γύρω στα 6 κιλά έκαστος 57εκ. ο μεγάλος κ 61 ο μικρός! ο ντοκ είπε συνήθως βάζουν 2 εκατ. το μήνα κι έμάς βάζουν από 3-4!!! μάλλον φορτσάρουν επειδή ήταν πρόωρα :D σ'ένα μήνα ξεκινάμε στέρεες!!! επίσης αρχίσαμε συλλαβούλες κ μέσα στα κλάμματα λέμε μα μα κι η μαμά καμαρώνει ότι λένε μαμά από τώρα χαχχαχαχ (έτσι μ'αρέσει να πιστεύω):tongue:

φιλιά σε όλες!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν η αθληση επηρεαζει αρνητικα τον θηλασμο?

απ΄οσο ξερω δεν επηρεαζει! ισα ισα βοηθα στη καλη διαθεση της μητερας με αποτελεσμα να μπορει να ανταπεξελθει με περισσοτερο κουραγιο στις απαιτησεις του θηλασμου...βεβαια με μετρο διοτι ως γνωστο η υπερβολικη κουραση μπορει να βλαψει το θηλασμο


FIcup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωχου απο τωρα δόντια??? Σου γκρινιάζει? Πότε γυριζεις? Βρήκα παιδίατρο, δεν εχουμε παει ακομα θα παμε μαλλον την παρασκευή αλλα στην τηλ συνομιλια ηταν εξαιρετική παρολο που δεν ειμαι ακομα πελάτισσά της.

Φιλενάδα,την Κυριακή επιστρέφω.θα βρεθούμε οπωσδήποτε!ναι,δόντια!!!μουρμουριζει λιγο αλλα της βαζω ενα μασητικα στο στόμα και ανακουφίζεται!


LJqDp3.png
Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν η αθληση επηρεαζει αρνητικα τον θηλασμο?
απ΄οσο ξερω δεν επηρεαζει! ισα ισα βοηθα στη καλη διαθεση της μητερας με αποτελεσμα να μπορει να ανταπεξελθει με περισσοτερο κουραγιο στις απαιτησεις του θηλασμου...βεβαια με μετρο διοτι ως γνωστο η υπερβολικη κουραση μπορει να βλαψει το θηλασμο

Η αθληση και ειδικα η αεροβια, καθως και οι ηπιες ασκησεις ενδυναμωσης ισα ισα βοηθανε πολυ!!! Το μονο ισως θεματακι ειναι οταν κανει κανεις πιο βαρβατες ασκησεις πχ με πολλα βαρη και νοιωσει αυτο το πιασιμο, αυτο σημαινει οτι οι μυες εκρινουν μια ουσια, το γαλακτικο οξυ, το οποιο σε μικρη ποσοτητα περναει στο γαλα ... δεν το επηρεαζει σε κατι κακο, μονο αλλοιωνει λιγο τη γευση!!!!


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανούλες!!! τι κάνετε?? την παλεύετε?? εμείς αυτές τις μέρες είμαστε λίγο γκρινιάρηδες,ξυπνάμε πολλές φορές την νύχτα και προσπαθούμε να βγάλουμε τη μαμά κ τον μπαμπά νοκ άουτ!! μάλλον άλμα είναι ή δόντια τι να πω!! θα περάσει!! κάναμε κ το 3ο εμβόλιο προχθές κι όλα οκ, κοιμόντουσαν όλη μέρα, να πω ότι δε μ'άρεσε, ψέμματα θα πω χχιχιχιχ

είμαστε γύρω στα 6 κιλά έκαστος 57εκ. ο μεγάλος κ 61 ο μικρός! ο ντοκ είπε συνήθως βάζουν 2 εκατ. το μήνα κι έμάς βάζουν από 3-4!!! μάλλον φορτσάρουν επειδή ήταν πρόωρα :D σ'ένα μήνα ξεκινάμε στέρεες!!! επίσης αρχίσαμε συλλαβούλες κ μέσα στα κλάμματα λέμε μα μα κι η μαμά καμαρώνει ότι λένε μαμά από τώρα χαχχαχαχ (έτσι μ'αρέσει να πιστεύω):tongue:

φιλιά σε όλες!!

Αχ τι ωραία!!! Όχι για την κούραση...που μεγαλώνετε εννοώ :D!!! Σε ένα μήνα στέρεες ε; Κι εμάς κάπου εκεί στον 5ο μας είπε ο γιατρός! Καλά, όσο για το μα μα στο κλάμα πάνω το κάνει κι εμένα και σπαράζει η καρδιά μου περισσότερο... αφού λέω στον εαυτό μου οτι παρακούω για να μην βάλω τα κλάματα κι εγώ μαζί...

Πάντως ρε κορίτσια δε βλέπετε κάθε μέρα και ένα καινούριο επίτευγμα στα νινάκια σας; Νομίζω οτι από τότε που κλείσαμε τον 2ο κάθε μέρα συμβαίνει και κάτι διαφορετικό, ένα φώνημα παραπάνω, μια κινησούλα διαφορετική, ένα γέλιο διαφορετικό, κάθε μέρα και μια έκπληξη :D!!!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραία!!! Όχι για την κούραση...που μεγαλώνετε εννοώ :D!!! Σε ένα μήνα στέρεες ε; Κι εμάς κάπου εκεί στον 5ο μας είπε ο γιατρός! Καλά, όσο για το μα μα στο κλάμα πάνω το κάνει κι εμένα και σπαράζει η καρδιά μου περισσότερο... αφού λέω στον εαυτό μου οτι παρακούω για να μην βάλω τα κλάματα κι εγώ μαζί...

Πάντως ρε κορίτσια δε βλέπετε κάθε μέρα και ένα καινούριο επίτευγμα στα νινάκια σας; Νομίζω οτι από τότε που κλείσαμε τον 2ο κάθε μέρα συμβαίνει και κάτι διαφορετικό, ένα φώνημα παραπάνω, μια κινησούλα διαφορετική, ένα γέλιο διαφορετικό, κάθε μέρα και μια έκπληξη :D!!!

έτσι είναι!! κάθε μέρα κ κάτι νέο!!

Καλημερα μανουλες κ μωρα :)

Οσες κανατε το 2ο εμβολιο, ειχατε παρενεργειες;

μόνο λίγο γκρίνια..τπτ αλλο..


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και απο μενα. Παραπονο δεν εχω. Απο την μερα που ηπιαμε το ντεπον κοριτσια μου το πιτσιρικι μου κοιμαται..... σημερα σηκωθηκαμε στις 11,00. Εχθες στις 10,00. Καθεται μονος του, ειναι χαρουμενος, προσπαθει να πιασει τα παιχνιδια του. Υπεροχα πραγματα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα,την Κυριακή επιστρέφω.θα βρεθούμε οπωσδήποτε!ναι,δόντια!!!μουρμουριζει λιγο αλλα της βαζω ενα μασητικα στο στόμα και ανακουφίζεται!

Κανονισε Δευτέρα, Τριτη το πολύ! Λογικα Παρασκευή θα παω στην καινουρια παιδιατρο και θα σου πω εντυπωσεις!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κ μπεμπούλια!!!! Κοιμήθηκε τλκ 1:30 αλλά ξύπνησε 7:15..... Θεϊκό... Γιατί δν το κάνει κάθε μέρα;;;;;

Rania μπράβο κοπέλα μου άντε μωρέ να ηρεμήσει η ψυχούλα!!! Εμάς πάντως η γιατρός έλεγε δε βοηθάει το depon στους κολικούς!!! Άχ να το ξερα!!!

αυτό με τις αλλαγές που λέτε.... Όταν της χαμογελάω και ανταποδίδει.... Όταν με ψάχνει με το βλέμμα... Τρελαίνομαι!!!! Ειδικά με το χαμόγελο!!! Σήμερα την έπιασα να παρατηρεί ένα ένα τα δάχτυλά της!!!!!

Εμείς έχουμε αλλαγές και στο φαί μας... Πλέον αντέχει κ 3ωρο με θηλασμό συχνά.... Συνήθως πάμε στο 2,5 ωρο.... Τελικά έχουν δίκιο που λένε ότι αν αντέξεις το πρώτο δίμηνο μετά ειναι εύκολο...

Εγώ γιατί νόμιζα ότι μπαίνουμε στον 6ο στις στέρεες οεο;;;


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κ μπεμπούλια!!!! Κοιμήθηκε τλκ 1:30 αλλά ξύπνησε 7:15..... Θεϊκό... Γιατί δν το κάνει κάθε μέρα;;;;;

Rania μπράβο κοπέλα μου άντε μωρέ να ηρεμήσει η ψυχούλα!!! Εμάς πάντως η γιατρός έλεγε δε βοηθάει το depon στους κολικούς!!! Άχ να το ξερα!!!

αυτό με τις αλλαγές που λέτε.... Όταν της χαμογελάω και ανταποδίδει.... Όταν με ψάχνει με το βλέμμα... Τρελαίνομαι!!!! Ειδικά με το χαμόγελο!!! Σήμερα την έπιασα να παρατηρεί ένα ένα τα δάχτυλά της!!!!!

Εμείς έχουμε αλλαγές και στο φαί μας... Πλέον αντέχει κ 3ωρο με θηλασμό συχνά.... Συνήθως πάμε στο 2,5 ωρο.... Τελικά έχουν δίκιο που λένε ότι αν αντέξεις το πρώτο δίμηνο μετά ειναι εύκολο...

Εγώ γιατί νόμιζα ότι μπαίνουμε στον 6ο στις στέρεες οεο;;;

Εμενα τον επιασε το ντεπον, και η αληθεια ειναι πως τα παυσιπονα πιανουν κι εμενα οταν περναω κολικους εντερου.

Οσον αφορα τις αλλαγες, ειναι τελειες! Εμενα απο εχθες που ειναι τελειως ηρεμος γελαει στα παιχνιδια του και ξεκαρδιζεται οταν βλεπει τα σκυλια να παιζουν! Αφου ηρθε το αρσενικο και του εβαλε το κεφαλι του στα ποδια του και το παιδι μου γελουσε ωρα! Φανταστικο!Ασε το πρωι που σηκωνομαι και τον αφηνω στο κρεβατι μονο του μεχρι να φτιαξω καφε και γυριζω και του μιλαω και γελαει λες και με βλεπει πρωτη φορα!

Κι εμενα μου φαινεται αυτες τις δυο μερες οτι συνερχομαστε στο θεμα του φαγητου. Εχει αρχισει και αρνητε το στηθος οταν δεν πειναει, πραγμα που δεν το ειχα ποτε, και εκτος απο τα απογευματα που τον πιανει κριση και πρεπει να ειναι ολη την ωρα στο στηθος τα πρωινα θελει περισσοτερο τα παιχνιδια του παρα το φαγητο!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια, τι παιχνιδια εχουν τα δικα σας και τα θελουν; γιατι η δικη μου οταν ειναι ξυπνια το μονο που θελει ειναι βολτες, κουνημα στο καροτσι, αγκαλια κ ολα αυτα να συνοδευονται απαραιτητως με τραγουδια η κουβεντα που να απευθυνονται Σ ΑΥΤΗ!!!!


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...