Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Nima21 είπε:

      Μολις διαβασα το μήνυμα σου ότι ψαχνεις και πραγματικα θυμώνω και στεναχωριέμαι ρε γμτ.. εγω φαντασου είχα ανοιξει την τελευταια γκοναλ για λιγες μοναδες και εκλαιγα την ενεση που θα πηγαινε απατη.. και ρωτουσα εδω επαρχία που μενω αν υπάρχει κοπελα που θα τη χρειαστει.. ευτυχως βρεθηκε μια κοπελα, οριακα ηταν μετα το άνοιγμα αλλα της ειπα να μιλήσει με τους γιατρους της πριν τη χρησιμοποιησει. . Ειναι τεραστιο κριμα να πετιεται  πανακριβο υλικο ενω αλλες γυναίκες το χρειαζονται.. ρωτα και σε φαρμακεια αν γνωριζουν καποια κοπελα που της περισσσευει .. εγω ετσι κατάφερα να τη δωσω γιατι μενω σε επαρχια

      Έτσι ακριβώς. Διαβάζω κ γω και απαντώ σε άλλες κοπέλες γιατί μου περίσσεψαν 600 απ' την τελευταία gonal, μην πάει χαμένη. Θέλω να βοηθήσω οποία κοπέλα μπορεί να χρειαστεί gonal πριν πάει χαμένη. 

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια..... Πώς είστε;;; Γκρινίτσες ακούω ρε γμτ....

Εμείς καλά, το πρωί για καφέ, το μεσημέρι στην πεθερά μου, πριν λίγο μαζευτήκαμε. Η μικρή κυρία, λίγο τώρα γκρίνιαξε αλλά νύσταζε γι αυτό. Γενικά πάντως κ μένα μέσα στη μέρα δν κοιμάται πολύ...

Έχουμε χαλάσει πάλι το βραδυνό μας... Χθες ξύπναγε κάθε δύωρο... Νυστάαααζω... Δεν θα το στρωσουμε ποτέ αυτό να ξυπνάει τουλάχιστον μοπνο μία φορά... Κάθε μέρα ξυπνάει κ άλλη ώρα ενώ κοιμάται την ίδια ώρα με απόκλιση ενός τετάρτου το πολύ...


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σήμερα έκανα τη νταντά σε 4 κ η μαμά των 3 (η αδερφή μου) έπλυνε, μαγείρεψε, σιδέρωσε...

πλάκα είχε μάλωναν ποιος θα πρωτοκουνήσει τον Χάρη στο ρηλάξ, ο οποίος μιας κ είχε παρέα ήταν κύριος!

για βόλτες κι εμένα έτσι έκανε, εξ ου κ οι 3 φορές/μέρα το καρότσι, αλλά μετά το μεγάλο ταξίδι των διακοπών (Θεσσαλονίκη-Κυκλάδες-Θεσσαλονίκη) στην ίδια εβδομάδα άλλαξε ριζικά... με το ζόρι τον βάζουμε στο αμάξι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..... Πώς είστε;;; Γκρινίτσες ακούω ρε γμτ....

Εμείς καλά, το πρωί για καφέ, το μεσημέρι στην πεθερά μου, πριν λίγο μαζευτήκαμε. Η μικρή κυρία, λίγο τώρα γκρίνιαξε αλλά νύσταζε γι αυτό. Γενικά πάντως κ μένα μέσα στη μέρα δν κοιμάται πολύ...

Έχουμε χαλάσει πάλι το βραδυνό μας... Χθες ξύπναγε κάθε δύωρο... Νυστάαααζω... Δεν θα το στρωσουμε ποτέ αυτό να ξυπνάει τουλάχιστον μοπνο μία φορά... Κάθε μέρα ξυπνάει κ άλλη ώρα ενώ κοιμάται την ίδια ώρα με απόκλιση ενός τετάρτου το πολύ...

τουλαχιστον σου κοιμαται διωρα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα κ μεις ειμαστε διασημες:οταν σταματανε τα κλαματα ξερουν οτι αν κοιταξουν στο δρομο θα μας δουν κ οταν ξαναρχιζουν ξερουν οτι μπηκαμε στην εισοδο η στο σπιτι!!! Αλλα γινεται να ειμαστε ολη μερα εξω; κ τωρα που χαλαει.συνεχεια ο καιρος;

ελα ντε, χαλι μαυρο


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ποια ειναι τα πλαισια προσληψης βαρους, γνωριζετε;

Δλδ.ποσα γραμμαρια τη μερα μινιμουμ κ μαξιμουμ;

Απ οσο ξερω 20-40 γραμμαρια/μερα, εχετε κατι διαφορετικο υποψιν;

Για θηλαζοντα ισχυει κατι αλλο;

Ντοριτα, νομιζω εσεις παιρνετε σιροπακι για την παλλθνδρομηση; πως διαγνωστηκε; απο τοτε που το παιρνει, βλεπεις διαφορα; κ αν ναι, μονο στις αναγωγες η κ στη γκρινια η στο βαρος;


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ποια ειναι τα πλαισια προσληψης βαρους, γνωριζετε;

Δλδ.ποσα γραμμαρια τη μερα μινιμουμ κ μαξιμουμ;

Απ οσο ξερω 20-40 γραμμαρια/μερα, εχετε κατι διαφορετικο υποψιν;

Για θηλαζοντα ισχυει κατι αλλο;

Ντοριτα, νομιζω εσεις παιρνετε σιροπακι για την παλλθνδρομηση; πως διαγνωστηκε; απο τοτε που το παιρνει, βλεπεις διαφορα; κ αν ναι, μονο στις αναγωγες η κ στη γκρινια η στο βαρος;

Ηέρω ότι το ιδανικό είναι 30 gr τη μέρα δηλ 200 περίπου γραμμάρια τη βδομάδα. Η παιδιάτρος μου το χε πει.


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ποια ειναι τα πλαισια προσληψης βαρους, γνωριζετε;

Δλδ.ποσα γραμμαρια τη μερα μινιμουμ κ μαξιμουμ;

Απ οσο ξερω 20-40 γραμμαρια/μερα, εχετε κατι διαφορετικο υποψιν;

Για θηλαζοντα ισχυει κατι αλλο;

Ντοριτα, νομιζω εσεις παιρνετε σιροπακι για την παλλθνδρομηση; πως διαγνωστηκε; απο τοτε που το παιρνει, βλεπεις διαφορα; κ αν ναι, μονο στις αναγωγες η κ στη γκρινια η στο βαρος;

Γιατί; Έχετε θεματάκι; Λοιπόν, απ'όσο ξέρω το μινιμουμ για θηλάζοντα είναι 25γρ τη μέρα... Παλινδρόμηση υποψιαζόταν ο γιατρός γιατί βγάζαμε ρουκέτες και είχε τύχει και 2 φορές μπροστά του χωρίς να τον ακουμπήσει καν, οπότε μου το είχε αναφέρει... Όμως το πρόβλημα επιδεινώθηκε μόλις έκλεισε τον 2ο όπου έτρωγε 3-4 λεπτά και άρχιζε να κλαίει, αυτό γινόταν στα μισά γεύματα κυρίως από το μεσημέρι και μετά (για μια εβδομάδα), εγώ νόμιζα οτι άρχισα να μην έχω γάλα, αλλά ευτυχώς επειδή το είχαμε συζητήσει νωρίτερα και ήμουν κάπως υποψιασμένη τον πήρα τηλ και του το ανέφερα και μου είπε οτι είναι 100% παλινδρόμηση και κλαίει γιατί του ανεβαίνει το γάλα και τον καίει... Από την πρώτη κιόλας δόση που του έδωσα σταμάτησε να κλαίει όταν τρώει, οι ρουκέτες εξακολουθούν αλλά απ' ότι διαβάζω γενικά αυτό το σιρόπι δεν σταματάει τις αναγωγές, είναι αντιόξινο, απλά εξουδετερώνει τα οξέα του στομάχου που προκαλούν καούρες... όσο για το βάρος νομίζω πως παίρνει κανονικά, τον βλέπω οτι έχει παχύνει... Την Τρίτη μάλλον θα πάμε για υπέρηχο οπότε θα έχω νεότερα... Θες να τον ρωτήσω κάτι;


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω γιατι κ εμεις εχουμε απο την αρχη θεμα με τις αναγωγες κ τον μηνα που περασε επαιρνε 20 γρ/μερα...το κατωτατο.... πηρα το γιατρο προχθες γιατι παλι μου εκλαιγε οταν τγν εβαζα να φαει...εξετασαμε ολα τα ενδεχομενα, ειπαμε να ξαναδωσω συμπληρωμα μηπως δεν της φτανει το δικο μου...τπτ, δεν πινει, αρα χορταινει μαλλον... αυριο θα την ξα απαω για ζυγισμα κ να τη δει παλι κ ηθελα να δω αν υπαρχουν κοινα σημςια, να ξερω λιγο καπως τι να περιμενω...

Βεβαια μου ειπε κ οτι η γκρινια της εβδομαδας κ το φαι σε λιγοτερο κ απο ωρα μπορει να ειναι αλμα, να προσπαθει να καλυψει το βαρος που δεν πηρε...ιδωμεν....

Προς το παρον δε θελω να ρωτησεις κατι, αλλωστσ ο γιατρος επιμενει να τον παιρνω για ο,τι με απασχολει, ακομη κ αν μου φαινεται βλακεια... περισσοτερο να το.συζητησω με μανουλεα ηθελα, στα πλαισια ανταλλαγης αποψεων... θα σου πω αν ειναι :)


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια μου. Βρηκα λυση στο προβλημα γκρινιας και υπνου του μικρου μου....συμπληρωμα. Ε ναι λοιπον. Εδωσα εχθες το μεσημερι συμπληρωμα και μου κοιμοταν απο τις 18,00 εως τις 23,00 και στις 23,30 ξαναεδωσα και κοιμοταν απο τις 00,30 εως τις 04,00 θηλασε λιγο και μετα ξυπνησε στις 7,00 επειδη εχει θεμα με το εντερακι του. Εγω η δολια μανα που παλευω να θηλασω για το καλο του παιδιου μου και την ευτυχια την δικια μου και βλεπω το παιδι μου να ηρεμει με το μπουκαλι τι να σκεφτω ΟΕΟ?

Ερωτηση¨τα κιλα της εγκυμοσυνης οσες θηλαζετε τα εχετε χασει? Γιατι τελικα οσες βλεπω που δινουν συμπληρωμα τα εχουν χασει γρηγοροτερα απο μενα.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημερα κοριτσια μου. Βρηκα λυση στο προβλημα γκρινιας και υπνου του μικρου μου....συμπληρωμα. Ε ναι λοιπον. Εδωσα εχθες το μεσημερι συμπληρωμα και μου κοιμοταν απο τις 18,00 εως τις 23,00 και στις 23,30 ξαναεδωσα και κοιμοταν απο τις 00,30 εως τις 04,00 θηλασε λιγο και μετα ξυπνησε στις 7,00 επειδη εχει θεμα με το εντερακι του. Εγω η δολια μανα που παλευω να θηλασω για το καλο του παιδιου μου και την ευτυχια την δικια μου και βλεπω το παιδι μου να ηρεμει με το μπουκαλι τι να σκεφτω ΟΕΟ?

Ερωτηση¨τα κιλα της εγκυμοσυνης οσες θηλαζετε τα εχετε χασει? Γιατι τελικα οσες βλεπω που δινουν συμπληρωμα τα εχουν χασει γρηγοροτερα απο μενα.

Μην απελπίζεσαι βρε Ρανια μου! Είναι φαγανό το αντράκι σου, αφού θηλάζεις το καλό για το παιδί σου το κάνεις... ε άμα χρειάζεται και τη "λιχουδίτσα" του μην αισθάνεσαι τύψεις, κανείς δεν έπαθε τίποτα με το ξένο γάλα... Όσο για τα κιλά εμένα από τα 15 μου μείναμε 3-4 ανεβοκατεβαίνω... Αλλά δεν μπορώ να πω οτι μαζεύομαι κιόλας, απλά ο θηλασμός με βοηθάει να μένω σταθερή, γιατί με αυτά που τρώω σε άλλη περίπτωση θα έπαιρνα...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλυκιές κ άυπνες μανουλιτσες μου!!!

Αυπνιες κ εμείς....πιστεύω οτι το χάσαμε το τρένο του ύπνου....αφου σπογοητευτηκα το πήρα απόφαση πια....πάνε εκείνα τα 6ωρα που έριχνε....τώρα 3ωρο ειναι θαύμα....νυσταζω φίλες μου πολυ....

Κατα τα αλλα καθε μέρα κάτι καινούριο...κι όλο καμαρώνει με τα επιτευγματα του κ όλο τα επιδεικνύει συνεχώς....κ εμείς απλώς λιώνουμε....

Ρανια μου....καλα τα λέει το Ντοριτακι....κάνεις το καλύτερο που μπορείς καλη μου....μας αρκει η κούραση μην γεμίζουμε κ με τύψεις ή ενοχές....ακολούθησε το ένστικτο σου κ αφέσου..εγω είχα πάρει γύρω στα 18 :shock: κ εχουν μείνει 4-5....γενικώς έχω μαζέψει κ επανέλθει αρκετά....θέλω λιιιιιιγο ακομη για να μπω στα τζην μου!!αλλα πολυ φαΐ.....κ πολυωροι θηλασμοί απο την άλλη....

Αλοβεσακι νομίζω πως απο κάποιο σημείο κ μετα μειώνονται τα γραμμάρια που παίρνουν....εμένα έπαιρνε με ακραίους ρυθμούς κ οταν έκλεισε τον 3ο οι ρυθμοί έπεσαν κ αυτο ειναι φυσιολογικό....επίσης,άλλες μέρες παίρνουν άλλες οχι...είναι λίγο σχετικό το θέμα πρόσληψης βάρους....μονο οταν μένει στάσιμο ή χάνει ανησυχούν ιδιαιτέρως....

Μουντάκι μου....η μουντίτσα έστρωσε λιγουλάκι;;μπράβο σας φιλενάδα μου!!!!θελω κι εγωωωωωωω να ξαναγυρίσουμε στις ωραίες μας συνήθειες....

Καρδουλιτσα;;;;;;που είσαι διδυμομανούλα;;;,

Μανούλα αρτισταααααα παρουσιάσου αμέσως!!!μας έλειψες ρεεεεεεε

Τα φιλάκια μου σε όλα τα μανουλομανουλακια!!!!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μην απελπίζεσαι βρε Ρανια μου! Είναι φαγανό το αντράκι σου, αφού θηλάζεις το καλό για το παιδί σου το κάνεις... ε άμα χρειάζεται και τη "λιχουδίτσα" του μην αισθάνεσαι τύψεις, κανείς δεν έπαθε τίποτα με το ξένο γάλα... Όσο για τα κιλά εμένα από τα 15 μου μείναμε 3-4 ανεβοκατεβαίνω... Αλλά δεν μπορώ να πω οτι μαζεύομαι κιόλας, απλά ο θηλασμός με βοηθάει να μένω σταθερή, γιατί με αυτά που τρώω σε άλλη περίπτωση θα έπαιρνα...

Προσπαθω να το σκεφτω ετσι αλλιως απογοητευομαι.Οσον αφορα τα κιλα ειχα παρει κι εγω 15. τα 8 τα εχασα με το που γεννησα και απο τοτε δεν εχω χασει τιποτα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να το σκεφτω ετσι αλλιως απογοητευομαι.Οσον αφορα τα κιλα ειχα παρει κι εγω 15. τα 8 τα εχασα με το που γεννησα και απο τοτε δεν εχω χασει τιποτα!

Κι εγώ τα 8 έχασα με τη γέννα και τα άλλα 3 μέσα στις επόμενες 20 μέρες... Από εκεί και μετά χάνω 1 και το ξαναπαίρνω και το ξαναχάνω και αυτή τη δουλειά κάνουμε... Αλλά το χειρότερο δεν είναι τα κιλά που έμειναν, σιγά τι είναι 3-4 κιλά, τόσα μπορεί να πάρει κανείς αν ξεφύγει λίγο με τη διατροφή του, αλλά έχει ανοίξει η λεκάνη και δεν κουμπώνουν τα παντελόνια...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα 8 έχασα με τη γέννα και τα άλλα 3 μέσα στις επόμενες 20 μέρες... Από εκεί και μετά χάνω 1 και το ξαναπαίρνω και το ξαναχάνω και αυτή τη δουλειά κάνουμε... Αλλά το χειρότερο δεν είναι τα κιλά που έμειναν, σιγά τι είναι 3-4 κιλά, τόσα μπορεί να πάρει κανείς αν ξεφύγει λίγο με τη διατροφή του, αλλά έχει ανοίξει η λεκάνη και δεν κουμπώνουν τα παντελόνια...

αυτο το προβλημα εχω κι εγω. Και εχω κανει και κοιλιτσα που δεν ειχα. Μεκανεις ανετα 3-4 μηνων εγκυο


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...