Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Βρε κοριτσια, τι παιχνιδια εχουν τα δικα σας και τα θελουν; γιατι η δικη μου οταν ειναι ξυπνια το μονο που θελει ειναι βολτες, κουνημα στο καροτσι, αγκαλια κ ολα αυτα να συνοδευονται απαραιτητως με τραγουδια η κουβεντα που να απευθυνονται Σ ΑΥΤΗ!!!!

χαχαχα!!! Κι εγώ ψώνιο θα τον κάνω όλη μέρα πόσο όμορφος και πόσο τον αγαπώ του λέω... και γενικά του αρέσει να του μιλάμε, τόσο που μέχρι εφημερίδα σκέφτομαι να του διαβάζω να του λέω τα νέα της ημέρας... τα παιχνίδια του δεν τον συγκινούν ιδιαιτέρως...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κοριτσια, τι παιχνιδια εχουν τα δικα σας και τα θελουν; γιατι η δικη μου οταν ειναι ξυπνια το μονο που θελει ειναι βολτες, κουνημα στο καροτσι, αγκαλια κ ολα αυτα να συνοδευονται απαραιτητως με τραγουδια η κουβεντα που να απευθυνονται Σ ΑΥΤΗ!!!!

Alovesa και μεις ετσι ειμαστε... Βόλτες, αγκαλιές και κουβέντα ή τραγούδι!! Κάθεται όμως και στο καρότσι της κ παρατηρεί, της κουνάμε κουδουνίστρες κ κάνει χαρές, άνα της τη βάλεις και στο χέρι την κρατάει κ όλας!!! Παρατηρεί το σκύλο.... Χαζεύει με το μομπιλ πάνω από την κούνια για κάνα μιςάωρο!!!!Γενικά είναι πιο δεκτική στο να κάθεται μόνη της..., το ριλάξ δε θέλαι καθόλου ρε γμτ δυστυχώς και θα μας βόλευε πολύ!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!!! Κι εγώ ψώνιο θα τον κάνω όλη μέρα πόσο όμορφος και πόσο τον αγαπώ του λέω... και γενικά του αρέσει να του μιλάμε, τόσο που μέχρι εφημερίδα σκέφτομαι να του διαβάζω να του λέω τα νέα της ημέρας... τα παιχνίδια του δεν τον συγκινούν ιδιαιτέρως...

Έγω ξεκίνησα να της διαβάζω παιδικά βιβλία, το Μάγκα της Δέλτα, κάνω κ μορφασμούς, δίνω στόμφο στη φωνή, κάνω ήχους... Δν κάθεται πολύ αλλά με επιμονή θα μάθει... Διάβασα οτι τς κάνει καλό ν ακούνε τη φωνή μας δένονται περισσότερο.... Ε ας της διαβάζω λοιπόν κάτι όμορφο μπας κ αγαπήσει το διάβασμα όπως κ γω κ γλυτώσουμε λίγο τα tablet κτλπ...

Επίσης χορεύουμε!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια, τι παιχνιδια εχουν τα δικα σας και τα θελουν; γιατι η δικη μου οταν ειναι ξυπνια το μονο που θελει ειναι βολτες, κουνημα στο καροτσι, αγκαλια κ ολα αυτα να συνοδευονται απαραιτητως με τραγουδια η κουβεντα που να απευθυνονται Σ ΑΥΤΗ!!!!

Εμενα πλεον δεν θελει κουνημα για τον υπνο. Τον παιρνει ο υπνος απο μονο του ή την ωρα που ειναι στο στηθος. Εχουμε 2 κουδουνιστρες και ενα γυμναστηριο της fisher price που μας εφερε δωρο το μπεμπουλάκι!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οταν τους μιλαμε οχι μονο δενονται αλλα γινονται κ πιο εξυπνα, νιωθουν ασφαλεια, αυτοεκτιμηση κτλ θετικα ....αλλα ποσο να μιλησεις πια;

Η δικη μου θελει να της μιλαω κ να την κοιταω στα ματια... οχι διαβασμα κτλ....εχω μπλεξει!!!! Κ στο τηλεφωνο να μιλησω, ας την κοιταζω κ κανω οτι μιαλω σ αυτη, το νιωθει!!!

Εμεις πηραμε προσφατα αυτο για την κουνια με μουσικη κ φως, μπας κ θελει να καθεται λιγο εκει...ε...αυτο ακριβως!!!Λιγο!!

Πηραμε γτμναστηριο αλλα δεν τ ανοιξαμε ακομη!!! Κουδουνιστρες αλλα δεν αχχολειται.....δεν ξερω τι να κανω :/

Moody, καλα κανεις! Κ εγω δε θελω να μαθει.στην τεχνολογια.. αλλα ετσι οπως ειμαστε ολη μερα μ ενα κινητο στο χερι φοβαμαι οτι οινπραξεις μας αλλου οδηγουν!!!


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Έγω ξεκίνησα να της διαβάζω παιδικά βιβλία, το Μάγκα της Δέλτα, κάνω κ μορφασμούς, δίνω στόμφο στη φωνή, κάνω ήχους... Δν κάθεται πολύ αλλά με επιμονή θα μάθει... Διάβασα οτι τς κάνει καλό ν ακούνε τη φωνή μας δένονται περισσότερο.... Ε ας της διαβάζω λοιπόν κάτι όμορφο μπας κ αγαπήσει το διάβασμα όπως κ γω κ γλυτώσουμε λίγο τα tablet κτλπ...

Επίσης χορεύουμε!!!!

Πέρα από την πλάκα, τους κάνει καλό το διάβασμα κι ας μην καταλαβαίνουν... Εντάξει ίσως ο μάγκας να είναι too much αλλά ένα παραμυθάκι με μεγάλες εικόνες και όπως λες να κάνεις διάφορες φωνές και γκριμάτσες, είναι ότι καλύτερο!

Οταν τους μιλαμε οχι μονο δενονται αλλα γινονται κ πιο εξυπνα, νιωθουν ασφαλεια, αυτοεκτιμηση κτλ θετικα ....αλλα ποσο να μιλησεις πια;

Η δικη μου θελει να της μιλαω κ να την κοιταω στα ματια... οχι διαβασμα κτλ....εχω μπλεξει!!!! Κ στο τηλεφωνο να μιλησω, ας την κοιταζω κ κανω οτι μιαλω σ αυτη, το νιωθει!!!

Εμεις πηραμε προσφατα αυτο για την κουνια με μουσικη κ φως, μπας κ θελει να καθεται λιγο εκει...ε...αυτο ακριβως!!!Λιγο!!

Πηραμε γτμναστηριο αλλα δεν τ ανοιξαμε ακομη!!! Κουδουνιστρες αλλα δεν αχχολειται.....δεν ξερω τι να κανω :/

Είναι καλό να τους μιλάμε γιατί έτσι θα μιλήσουν κι εκείνα πιο γρήγορα, επίσης είναι καλό να τους εξηγούμε πάντα που θα πάμε, ποιούς θα συναντήσουμε, τι κάνουμε τώρα και γιατί... Πάντως μην αγχώνεσαι για τα παιχνίδια, όταν θα αρχίσουν να πιάνουν αντικείμενα τότε θα διεγερθεί το ενδιαφέρον τους γι'αυτά... Εμένα προς το παρόν το παιχνίδι που του αρέσει είναι να χτυπάει πάνω κάτω τα πόδια του... μέσα σε μισή ώρα έχει βγει off και κλαίει από την κούραση :tongue:


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα κ εγω να γραψω για τα βιβλια...αλλα που χρονος...χθες κ σημερα μ εβγαλε νοκ αουτ, ειμαι κυριολεκτικα.ετοιμη ν αρχισω να ουρλιαζω... ευτυχως μολις την πηρε ο πατερας της κ την εβγαλε εξω λιγο...πολυ γκρινια ρε κοριτσια!!

Οσον αφορα τα βιβλια αυτα που θα πω αφορουν τις ηλικιες που αρχιζουν λιγο κ καταλαβαινουν, υποθετω κ για τωρα ειναι καλες συμβουλες.. συστηνονται ιστοριες χωρις πολλες πολλες λεπτομερειες, δλδ με βασικους ηρωες κ δραση, να μπορουν να τα παρακολουθησουν. Το αυτο ισχυει κ για την εικονογρατηση τους, να εχουν τα βασικα κ οχι λεπτομερειες. Τα βοηθανε να μπορουν να καταλαβουν μια ιστορια, αρα να "φτιαξουν" μια ιστορια, που σηματοδοτει την συνειδητη χρηση του λογου... ελπιζω να τα πα καλα, η ντοριτα ας με διορθωσει ως πιο ειδικη στην ηλικια!

Επι τη ευκαιρια αυτα,


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα κ εγω να γραψω για τα βιβλια...αλλα που χρονος...χθες κ σημερα μ εβγαλε νοκ αουτ, ειμαι κυριολεκτικα.ετοιμη ν αρχισω να ουρλιαζω... ευτυχως μολις την πηρε ο πατερας της κ την εβγαλε εξω λιγο...πολυ γκρινια ρε κοριτσια!!

Οσον αφορα τα βιβλια αυτα που θα πω αφορουν τις ηλικιες που αρχιζουν λιγο κ καταλαβαινουν, υποθετω κ για τωρα ειναι καλες συμβουλες.. συστηνονται ιστοριες χωρις πολλες πολλες λεπτομερειες, δλδ με βασικους ηρωες κ δραση, να μπορουν να τα παρακολουθησουν. Το αυτο ισχυει κ για την εικονογρατηση τους, να εχουν τα βασικα κ οχι λεπτομερειες. Τα βοηθανε να μπορουν να καταλαβουν μια ιστορια, αρα να "φτιαξουν" μια ιστορια, που σηματοδοτει την συνειδητη χρηση του λογου... ελπιζω να τα πα καλα, η ντοριτα ας με διορθωσει ως πιο ειδικη στην ηλικια!

Επι τη ευκαιρια αυτα,

Πολύ ωραία τα λες! Για πολύ μικρές ηλικίες υπάρχουν τα λεγόμενα "εικονοβιβλία" που έχουν μεγάλες εικόνες και μικρό κείμενο... Εν καιρώ θα τα λέμε κι αυτά, προς το παρόν κι εγώ μαθαίνω τα σχετικά με τις ηλικίες κάτω των 3 ετών, δεν έχω ασχοληθεί...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα!

Γυρίσαμε από τις διακοπές!!!

ένα θα σας πω: θήλασα παντού!!!!! αυτοκίνητο, πλοίο, σάλα ξενοδοχείου, παγκάκι, πεζούλι, ξένη βεράντα, μαγαζί με είδη αναμνηστικών δώρων, παραλίγο και στο σούπερ μάρκετ!!! (και δεν ήμουν καθόλου φαν του δημόσιου θηλασμού ε!, ντρεπόμουν πολύ!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρααααα!

Γυρίσαμε από τις διακοπές!!!

ένα θα σας πω: θήλασα παντού!!!!! αυτοκίνητο, πλοίο, σάλα ξενοδοχείου, παγκάκι, πεζούλι, ξένη βεράντα, μαγαζί με είδη αναμνηστικών δώρων, παραλίγο και στο σούπερ μάρκετ!!! (και δεν ήμουν καθόλου φαν του δημόσιου θηλασμού ε!, ντρεπόμουν πολύ!)

Kαλο χειμωνα mardo μου. Μην αγχωνεσαι. Κι εγω θηλαζω παντου χωρις κολλημα. ειδες πως αλλαζουν τα πραγματα για το καλο των μικρων μας?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

χαλόου γκερλς!!χαλόου μπεμπάκια!!

ρε κορίτσια δεν τρελαινεστε με τις μπουρμπουλήθρες που κάνουν με τα σαλακια τους!!λιωνω!!χαχα εμείς σηκωθήκαμε ψηλα ψηλα οταν είμαστε μπρουμυτα...κ ειναι έτοιμος να γυρίσει κ απο ανάσκελα μπρουμυτα....βιβλιαρακια κ εγω του διαβάζω μουντάκι κ γελάω μόνη μου με αυτα που κανω...ενίοτε με κοροϊδεύει κ το νινι....τώρα τελευταια ξυπνάει τρώει κ κοιμάται έστω κ για μισή ωρα κ πάλι απο την αρχη μεχρι το απογευματάκι...αλλα πολυ φαΐ....σας το κάνει εσάς;να σας ρωτήσω κ κάτι ακομη...η κοιλίτσα σας ειναι ακομη βατραχοειδης;ξέρετε ποτε αλλαζει;ειναι φουσκωμένη γενικώς η σε εμάς φταίει που είμαστε χοντρουληδες;

Μάρντο....γουελ καμ του δε κλαμπ...ταίζουμε το μωρο μας όποτε θέλει όπου κι αν είμαστε!!!!

Ρανια μου ειναι καλύτερα το πονεμένο αντράκι της παρέας;Εσένα Ντοριτακι;δεν μπορω πια να ακούω για μωράκια που πονάνε...κλαίω κι εγω....τραγική;;;;


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαλόου γκερλς!!χαλόου μπεμπάκια!!

ρε κορίτσια δεν τρελαινεστε με τις μπουρμπουλήθρες που κάνουν με τα σαλακια τους!!λιωνω!!χαχα εμείς σηκωθήκαμε ψηλα ψηλα οταν είμαστε μπρουμυτα...κ ειναι έτοιμος να γυρίσει κ απο ανάσκελα μπρουμυτα....βιβλιαρακια κ εγω του διαβάζω μουντάκι κ γελάω μόνη μου με αυτα που κανω...ενίοτε με κοροϊδεύει κ το νινι....τώρα τελευταια ξυπνάει τρώει κ κοιμάται έστω κ για μισή ωρα κ πάλι απο την αρχη μεχρι το απογευματάκι...αλλα πολυ φαΐ....σας το κάνει εσάς;να σας ρωτήσω κ κάτι ακομη...η κοιλίτσα σας ειναι ακομη βατραχοειδης;ξέρετε ποτε αλλαζει;ειναι φουσκωμένη γενικώς η σε εμάς φταίει που είμαστε χοντρουληδες;

Μάρντο....γουελ καμ του δε κλαμπ...ταίζουμε το μωρο μας όποτε θέλει όπου κι αν είμαστε!!!!

Ρανια μου ειναι καλύτερα το πονεμένο αντράκι της παρέας;Εσένα Ντοριτακι;δεν μπορω πια να ακούω για μωράκια που πονάνε...κλαίω κι εγω....τραγική;;;;

κοριτσι μου μολις πηραμε ντεπον παλι και κοιμομαστε. Ο κακομοιρης ποναει πολυ. Τωρα πια δεν δεχεται το στηθος και ετσι καταλαβαινω οτι ειναι κολικοι. Μολις πιει ντεπον σε δεκα λεπτα το πολυ σταματανε οι πονοι και αμεσως αποκοιμιεται. Φαντασου ποσο ποναει που του δημιουργει εξαντληση.

Ρε κοριτσια ο δικος μου κανει κολικους λιγες ωρες αφου κανει κακα! Τι κακο ειναι αυτο παλι. Εχθες και προχθες που δενκαναμε κακα ημασταν μια χαρα. Σημερα το πρωιπου καναμε παλι ειχαμε σπαρακτικους πονους. Τι γινεται? ΤΟ εχει καμια?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

χαλόου γκερλς!!χαλόου μπεμπάκια!!

ρε κορίτσια δεν τρελαινεστε με τις μπουρμπουλήθρες που κάνουν με τα σαλακια τους!!λιωνω!!χαχα εμείς σηκωθήκαμε ψηλα ψηλα οταν είμαστε μπρουμυτα...κ ειναι έτοιμος να γυρίσει κ απο ανάσκελα μπρουμυτα....βιβλιαρακια κ εγω του διαβάζω μουντάκι κ γελάω μόνη μου με αυτα που κανω...ενίοτε με κοροϊδεύει κ το νινι....τώρα τελευταια ξυπνάει τρώει κ κοιμάται έστω κ για μισή ωρα κ πάλι απο την αρχη μεχρι το απογευματάκι...αλλα πολυ φαΐ....σας το κάνει εσάς;να σας ρωτήσω κ κάτι ακομη...η κοιλίτσα σας ειναι ακομη βατραχοειδης;ξέρετε ποτε αλλαζει;ειναι φουσκωμένη γενικώς η σε εμάς φταίει που είμαστε χοντρουληδες;

Ρανια μου ειναι καλύτερα το πονεμένο αντράκι της παρέας;Εσένα Ντοριτακι;δεν μπορω πια να ακούω για μωράκια που πονάνε...κλαίω κι εγω....τραγική;;;;

Συγχαρητήρια στο μπεμπάκι σου!!! Κι εμείς δυναμώνουμε σιγά σιγά... προχτές άρχισε να βάζει δύναμη στα χέρια του όταν κρατούσε τα δικά μου για να σηκώσει τον κορμό του και σήμερα προσπαθούσε να σηκώσει το κεφαλάκι του όταν ήταν ξαπλωμένος :D!!! Η κοιλίτσα μας κι εμάς είναι βατραχοειδής, νομίζω περισσότερο όταν είναι φουσκωμένη από το φαί ή τα αέρια...

Όσο για την παλινδρόμηση, γιατί σίγουρα τελικά είναι παλινδρόμηση, τα ίδια, στα μισά γεύματα κλαίμε και οδυρόμαστε μετά από 5 λεπτά φαγητού... σήμερα ξεκίνησα το σιρόπι να δούμε τι θα δούμε...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η δικια μου πρεπει να περναει αλμα...τωρα ποιο αλμα ειναι αυτο...θα σας γελασω.... τις μερες που περασαν διανυαμε τη 13η εβδομαδα... να ναι το προηγουμενο; να ναι το επομενο; παντως ειμαι.στα ορια!!!


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...