Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

καλησπέρα μανούλες και μπεμπάκια....

εμείς σήμερα έχουμε πυρετούλη.... έφτασε 37,8 και περιμένουμε να δούμε τη νύχτα που θα πάει...

Ωωωω..... Περαστικά... Γιατί μωρε;;; Τι είπε ο ντοκ;;;


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα μανούλες και μπεμπάκια....

εμείς σήμερα έχουμε πυρετούλη.... έφτασε 37,8 και περιμένουμε να δούμε τη νύχτα που θα πάει...

Περαστικά! Κάνατε εμβολιάκι; Πως τον κατάλαβες τον πυρετό; Το έχω ένα άγχος μήπως κάνει και δεν το καταλάβω... Ο γιατρός είπε οτι θα μουρμουράει σαν να παραμιλάει αν έχει πυρετο...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μανούλες και μπεμπάκια....

εμείς σήμερα έχουμε πυρετούλη.... έφτασε 37,8 και περιμένουμε να δούμε τη νύχτα που θα πάει...

Περαστικουλια σας μωρε! Εμβολιο η κρυωσε; πως ξημερωσατε;


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

ουφ, ευτυχώς έπεσε!

εμβόλια δεν κάναμε γενικώς...

ήταν λίγο ζεστός κ είπα ας μετρήσω κ είχε 37,1... ντορίτα μην ανησυχείς όταν έρθει η ώρα που εύχομαι να αργήσει πολύυυυυ θα το καταλάβεις, κ εγώ έτσι έλεγα...

η γιατρός είπε αν δεν ξεπεράσει το 38 να πάρουμε 2,5 ml ντεπόν αλλιώς επειγόντως τηλέφωνο... τελικά κοιμήθηκε ήσυχος, δεν έδωσα τίποτα κ το πρωί άρχισε να πέφτει...

ή κρύωμα ή δόντι;;; τόσο νωρίς;;; δεν ξέρω...

θώκος εσείς βγάλατε ήδη δόντι νομίζω; πυρετό κάνατε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να ξαναρωτησω οσες θηλαζετε με συμπληρωμα κανει ποτε σαν να τραβιετε πισω το κεφαλακι και να γκρινιαζει ελεγα οτι δεν εχω γαλα αλλα οταν ζουλαω κατι βγαινει καμια ιδεα ??/QUOTE]

ή παίζει με τη θηλή κ προσπαθεί να κατεβάσει περισσότερο ή πιο παχύ γάλα

ή δεν πεινάει άλλο (πλέον μεγάλωσαν κ δε θέλουν όλη μέρα το στήθος θέλουν κ λίγο παιχνίδι ενδιάμεσα)

ή θέλει να ρευτεί

ή κουράστηκε να θηλάζει κ θέλει να το βρει έτοιμο στο μπουκάλι

Link to comment
Share on other sites

να ξαναρωτησω οσες θηλαζετε με συμπληρωμα κανει ποτε σαν να τραβιετε πισω το κεφαλακι και να γκρινιαζει ελεγα οτι δεν εχω γαλα αλλα οταν ζουλαω κατι βγαινει καμια ιδεα ??/QUOTE]

ή παίζει με τη θηλή κ προσπαθεί να κατεβάσει περισσότερο ή πιο παχύ γάλα

ή δεν πεινάει άλλο (πλέον μεγάλωσαν κ δε θέλουν όλη μέρα το στήθος θέλουν κ λίγο παιχνίδι ενδιάμεσα)

ή θέλει να ρευτεί

ή κουράστηκε να θηλάζει κ θέλει να το βρει έτοιμο στο μπουκάλι

Λοιπον εμενα αυτο το κανει το απογευμα. Δοκιμασα δυο-τρεις μερες να μην δωσω καθολου μπουκαλι. Τα καταφερα με γκρινια βεβαια και διαπιστωσα οτι το απογευμα ο δικος μου θελει οπωσδηποτε ενα μπουκαλι ακομα και αν μιλαμε για 50 μλ γιατι τον βλεπω οτι παιζει με τη θηλη. Αυτος απο οτι καταλαβαινω το απογευμα ειναι κουρασμενος και θελει διαλλειμα και επιλεγει το μπουκαλι παρολο που εχω γαλα.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τι απαντησεις κοριτσια

rania και εγω πολλες φορες φτιαχνω το μπουκαλι μονο για να πιει 30-50 οτι μπορουμε κανουμε μακαρι να ειχε κατσει αλλιως και να μην χρειαζοταν τιποτα .

εχω σωσει και αυτο που ειχε βαλει μια κοπελα για το συμπληρωμα και το διαβαζω οποτε με πιανει

περστικα και στο μπεμπακι με τον πυρετο ..εμας ο παιδιατρος μας λεει οτι στα μωρα πανω απο 38 θεωρειτε πυρετος μην αγχωνεστε οσο δυσκολο και να ειναι ..

αληθεια αλλο παιδακι εχει καμια κοπελα ?

εχω και ενα αγχος με τα σχολεια πρωτη δημοτικου ..ποτε περασαν τα χρονια τωρα που βλεπω την μπεμπα καταλαβαινω ποσο πολυτιμες ειναι οι στιγμες που ζουμε μεχρι να γκρινιαξουμε εχουν φυγει και πανε σχολειο..:shock:

καλη εβδομαδα κοριτσια και πολλα κουραγια


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου. Εμενα ο δικος μου εχει ανασφαλειες σημερα και δεν με αφηνε να σηκωθω απο το κρεβατι. Νυσταζε και ηθελε αγκαλια και βυζι. Σημερα θα παμε παιδιατρο και θα κανουμε και το πρωτο μας εμβολιο. Πως τα πατε εσεις?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου. Εμενα ο δικος μου εχει ανασφαλειες σημερα και δεν με αφηνε να σηκωθω απο το κρεβατι. Νυσταζε και ηθελε αγκαλια και βυζι. Σημερα θα παμε παιδιατρο και θα κανουμε και το πρωτο μας εμβολιο. Πως τα πατε εσεις?

Καλημεεεέρα!!!!! Καλή βδομάδα!!!!! Αγαπουλίτσες σου κανε μωρε;;;; Ωχου το!!!!

Θα κάνετε τσιμπι τσίμπι;;;; Εμένα είχε λίγη γκρίνια μετά τπτ άλλο!!!

Εμείς είμαστε καλά, δεν γκρινιάζουμε τόσο πλέον, έχουμε ψιλορυθμίσει το βράδυ μας κ τώρα θα ξεκινήσουμε να δοκιμάζουμε μήπως κόψουμε το γεύμα των 4:00 πμ. Κατά τα άλλα μου φαίνεται ότι έχει ψηλώσει πολύ μέσα σε μια βδομάδα... Και έχουμε αρχίσει και κάνουμε ντροπές.., τρελαίνομαι κορίτσια άμα γελάει βάζει τα χεράκια μπουνίτδες στα μάτια και κάνει ντροπές!!!!!!!! Το χελωνάκι μου!!!!

Ρε girls έχω απορία... Η δικιά μου πλέον τρώει 9 γεύματα τη μέρα. Όταν αρχίσουμε κρέμες κλπ πόσα θα τρώμε τη μέρα ξέρετε;;; Και άμα πεινάει ενδιάμεσα τι θα τα κάνουμε;;;;;


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημεεεέρα!!!!! Καλή βδομάδα!!!!! Αγαπουλίτσες σου κανε μωρε;;;; Ωχου το!!!!

Θα κάνετε τσιμπι τσίμπι;;;; Εμένα είχε λίγη γκρίνια μετά τπτ άλλο!!!

Εμείς είμαστε καλά, δεν γκρινιάζουμε τόσο πλέον, έχουμε ψιλορυθμίσει το βράδυ μας κ τώρα θα ξεκινήσουμε να δοκιμάζουμε μήπως κόψουμε το γεύμα των 4:00 πμ. Κατά τα άλλα μου φαίνεται ότι έχει ψηλώσει πολύ μέσα σε μια βδομάδα... Και έχουμε αρχίσει και κάνουμε ντροπές.., τρελαίνομαι κορίτσια άμα γελάει βάζει τα χεράκια μπουνίτδες στα μάτια και κάνει ντροπές!!!!!!!! Το χελωνάκι μου!!!!

Ρε girls έχω απορία... Η δικιά μου πλέον τρώει 9 γεύματα τη μέρα. Όταν αρχίσουμε κρέμες κλπ πόσα θα τρώμε τη μέρα ξέρετε;;; Και άμα πεινάει ενδιάμεσα τι θα τα κάνουμε;;;;;

Πιο πολυ γκρινια απο την σημερινη δεν νομιζω να εχουμε. Βεβαια το εμβολιο θα το κανουμε αν επιβεβαιωσει και η παιδιατρος οτι πρεπει να γινει. Αν πει καλυτερα οχι θα πω κι εγω οχι.

Ο δικος μου μετα τους τρελους κολικους που περασαμε την προηγουμενη εβδομαδα μου ξεκινησε παλι το βραδινο θηλασμο ενω τον ειχαμε κοψει. Καναμε αρκετα βηματα πισω και σημερα τον ειχα ολη μερα στο στηθος και κοιμηθηκε πριν πεντε λεπτα απο το πρωι που ξυπνησε. Τι ναπω.

Εγω σκεφτομαι ενδιαμεσα οτι θα μπορω ακομα να θηλαζω οποτε δεν το σκεφτομαι.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

ουφ, ευτυχώς έπεσε!

εμβόλια δεν κάναμε γενικώς...

ήταν λίγο ζεστός κ είπα ας μετρήσω κ είχε 37,1... ντορίτα μην ανησυχείς όταν έρθει η ώρα που εύχομαι να αργήσει πολύυυυυ θα το καταλάβεις, κ εγώ έτσι έλεγα...

η γιατρός είπε αν δεν ξεπεράσει το 38 να πάρουμε 2,5 ml ντεπόν αλλιώς επειγόντως τηλέφωνο... τελικά κοιμήθηκε ήσυχος, δεν έδωσα τίποτα κ το πρωί άρχισε να πέφτει...

ή κρύωμα ή δόντι;;; τόσο νωρίς;;; δεν ξέρω...

θώκος εσείς βγάλατε ήδη δόντι νομίζω; πυρετό κάνατε;

ρε κορίτσια εμενα καθε μερα 37,1 έχει. αυτό δε θεωρειται πυρετος. εμενα μου είπαν μεχρι 37,5 ειναι φυσιολογικό


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πυρετό η γιατρός θεωρεί πάνω από 38. Τα βρέφη κινούνται γύρω στο 37 φυσιολογικά. Αν μετράτε από το ορθό αφαιρείτε 3 δέκατα

37,8 όντως ήθελε παρακολούθηση κ προσοχη πάντως


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κ εμενα καποια στιγμη που τον ειχα παρει.τηλ γιατι ειχε 37,2 μου χε πει οτι δε θεωρειταιπυρετος αλλα να το παρακολουθω...την πρωτη δε φορα που την ειχε δει μου χε πει να της βαζω καθε μερα θερμομετρο κ οτι ειδικα τα απογευματα μπορει να βλεπα 37,2 κ να μην θορυβηθω...ψιλοεβαζα στην αρχη, τωρα μονο μετα απο εμβολια η αν μου φανει ζεστη..


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...