Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου πώς είστε;;; Ετοιμάστηκα να βγούμε βόλτα αλλά είδα τν καιρό κ φοβήθηκα κ κάτσαμε μέσα τλκ!!!! Σήμερα η μικρή όλη μέρα σχεδόν κοιμάται, προβλέπεται δύσκολο βράδυ!!!!

Εμάς όταν είναι μπρούμητα σηκώνει το κεφάλι ψηλά, από το πλάι γυρνάει ανάσκελα αλλά όχι ακόμη από μπρούμητα ανάσκελα... Χέρια πόδια κουνάμε συνεχώς!!!!

Δεν ξέρω αν ο μάγκας είναι too much... Θεωρώ σημαντικό και ουσιαστικό που ακούει τη φωνή μου και ξεχωρίζει πλέον τς εκφράσεις μου... Αν χαμογελάσω ανταποδίδει αν κατσουφιάσω ξαφνιάζεται και με κοιτάει με γουρλωμένα μάτια!!!! Δεν μπορώ συνεχώς να τραγουδάω έχω εξαντλήσει το ρεπερτόριό μου... Και δεν μου κάνει και καμιά δισκογραφική συμβόλαιο ρε γμτ!!!!!

Οι ώρες ανάμεσα στα γεύματά μας πάντως έχουν αυξηθεί!!! Ειδικά αν κοιμηθεί χτυπάει άνετα τρίωρο!!!!!!

Ζήλεψα και παρήγγειλα κ γω γυμναστήριο!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαλόου γκερλς!!χαλόου μπεμπάκια!!

ρε κορίτσια δεν τρελαινεστε με τις μπουρμπουλήθρες που κάνουν με τα σαλακια τους!!λιωνω!!χαχα εμείς σηκωθήκαμε ψηλα ψηλα οταν είμαστε μπρουμυτα...κ ειναι έτοιμος να γυρίσει κ απο ανάσκελα μπρουμυτα....βιβλιαρακια κ εγω του διαβάζω μουντάκι κ γελάω μόνη μου με αυτα που κανω...ενίοτε με κοροϊδεύει κ το νινι....τώρα τελευταια ξυπνάει τρώει κ κοιμάται έστω κ για μισή ωρα κ πάλι απο την αρχη μεχρι το απογευματάκι...αλλα πολυ φαΐ....σας το κάνει εσάς;να σας ρωτήσω κ κάτι ακομη...η κοιλίτσα σας ειναι ακομη βατραχοειδης;ξέρετε ποτε αλλαζει;ειναι φουσκωμένη γενικώς η σε εμάς φταίει που είμαστε χοντρουληδες;

Μάρντο....γουελ καμ του δε κλαμπ...ταίζουμε το μωρο μας όποτε θέλει όπου κι αν είμαστε!!!!

Ρανια μου ειναι καλύτερα το πονεμένο αντράκι της παρέας;Εσένα Ντοριτακι;δεν μπορω πια να ακούω για μωράκια που πονάνε...κλαίω κι εγω....τραγική;;;;

εγώ τρελαίνομαι με τη γκρίνια που κάνει συνήθως όταν νυστάζει, τον βάζω στο στήθος και τον κουνάω και μουγκρίζει τόοοοσοοο γλυκάαααα, λιώνω!

ο άντρας μου πάλι ξετρελαίνεται με τα εοεοεο εοεοεο που κάνει όταν μετά από κλάμα μπει στο στήθος!

δύναμη στα χεράκια κι εμείς, τις προάλλες τον κρατούσα με ένα χέρι με έσπρωξε και κόντεψε να μου πέσει κάτω!

σήμερα μου τράβηξε το ακουστικό από το τηλέφωνο την ώρα που μιλούσα!

δε θυμάμαι ποια το είπε, όντως κάθε μέρα και κάτι καινούριο βγάζουν!

Link to comment
Share on other sites

Αααα όσο φια τη βατραχοκοιλίτσα... Εμείς ειπμαστε μακρόστενες κ δεν έχουμε μπακούλα!!!

Και πατάμε και τα πόδια όταν μας έχει κάποιος αγκαλιά για ν ανεβούμε πιο ψηλα!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ, οντως καθε μερα κατι νεο...η δικη μου τελευταιως κανει κατι μαγκιες...σουφρωνει τα χειλακια για να κλαψει....αλλα φαινεται τοοοοοοσο.ψευτικο!!!! Ειναι δυνατον σ αυτη την ηλικια να το κανει.στα ψεματα;;;;;;

Εγω λιωνω οταν τη βαζω στο στηθος κατοπιν κλαματος κ στνεχιζει ενω τρωει να αναστεναζει κ να μουτζοκλαιει....κανει παραπονακια.... μου ρχεται να τη σφιξω μεχρι σκασιματος!!!

Moody, σαφως κ κακο δεν της κανει μαγκας! Οπως λες κ εσυ κ μονο η αλλβλεπιδραση, οιδιαφορετικοι τονοι της φωνης σου, οι γκριματσες, ειναι ερεθισματα!!!

Εγω δλδ που οοοταν καθεται στο κκαροτσι κ επιχειρω να μαγειρεψω, της λεω τη συνταγη, της δινω κατι πιο ευληπτο; δε φανταζομαι να την απασχολει τωρα αν στους γιγαντες βαζουμε σκορδο!!!! :D

Αλλα.αφου τα θυμηθηκα, να μην τα πω οεο; (γι αυτο κ ειπα "επι τη ευκαιρια").

Αχ κοριτσια, δεν κοιμαται ολη μερα!! Τα χω φτυσει; ειναι δυνατον να αρχισε ξαφνικα να την πειραζει ο καφες; αλλα επιλεκτικα την πειραζει κ αυτος; /


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ, οντως καθε μερα κατι νεο...η δικη μου τελευταιως κανει κατι μαγκιες...σουφρωνει τα χειλακια για να κλαψει....αλλα φαινεται τοοοοοοσο.ψευτικο!!!! Ειναι δυνατον σ αυτη την ηλικια να το κανει.στα ψεματα;;;;;;

Εγω λιωνω οταν τη βαζω στο στηθος κατοπιν κλαματος κ στνεχιζει ενω τρωει να αναστεναζει κ να μουτζοκλαιει....κανει παραπονακια.... μου ρχεται να τη σφιξω μεχρι σκασιματος!!!

Moody, σαφως κ κακο δεν της κανει μαγκας! Οπως λες κ εσυ κ μονο η αλλβλεπιδραση, οιδιαφορετικοι τονοι της φωνης σου, οι γκριματσες, ειναι ερεθισματα!!!

Εγω δλδ που οοοταν καθεται στο κκαροτσι κ επιχειρω να μαγειρεψω, της λεω τη συνταγη, της δινω κατι πιο ευληπτο; δε φανταζομαι να την απασχολει τωρα αν στους γιγαντες βαζουμε σκορδο!!!! :D

Αλλα.αφου τα θυμηθηκα, να μην τα πω οεο; (γι αυτο κ ειπα "επι τη ευκαιρια").

Αχ κοριτσια, δεν κοιμαται ολη μερα!! Τα χω φτυσει; ειναι δυνατον να αρχισε ξαφνικα να την πειραζει ο καφες; αλλα επιλεκτικα την πειραζει κ αυτος; /

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχα!!!!!!!! εγώ προχθές βαφόμουνα και της έλεγα τι φοράω και πώς για να τα μαθαίνει!!!!!!!!!!! Χαζομάνα τελειωμένη!!!!

Δεν πιστεύω ότι ισχύει η θεωρία του καφέ.... σήμερα ήπια Freddo Decaf και κοιμόταν όλη μέρα!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα ηταν ντεκαφ! Αν επινες...καφ;

Ασε, εγω προχθες πηγα σουπερ μαρκετ κ αφου τελειωσα τα ψωνια.κ δεν εκλαιγε ακομη, πηγα λιγο στα καλλυντικα να χαζεψω...κ εκει αρχισε να κλαιει...οποτε αρχισα να της μιλαω κ της ελεγα :" γιατι κλαις θες να σου παρω κρεμες βαφτικα; δεν ειναι για σενα, ειναι για πιο μεγαλα κοριτσια"...κ τετοια...με κοιταζαν μερικοι περιεργα, αλλα δε βαριεσαι!!!


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η δικια μου πρεπει να περναει αλμα...τωρα ποιο αλμα ειναι αυτο...θα σας γελασω.... τις μερες που περασαν διανυαμε τη 13η εβδομαδα... να ναι το προηγουμενο; να ναι το επομενο; παντως ειμαι.στα ορια!!!

κι εμενα το ιδιο πρεπει να συμβαινει γιατι ξυπνα συχνοτερα τη νυχτα τρωει περισσοτερο κι ειναι ανησυχος, καλο κουραγιο...


FIcup2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ, οντως καθε μερα κατι νεο...η δικη μου τελευταιως κανει κατι μαγκιες...σουφρωνει τα χειλακια για να κλαψει....αλλα φαινεται τοοοοοοσο.ψευτικο!!!! Ειναι δυνατον σ αυτη την ηλικια να το κανει.στα ψεματα;;;;;;

Εγω λιωνω οταν τη βαζω στο στηθος κατοπιν κλαματος κ στνεχιζει ενω τρωει να αναστεναζει κ να μουτζοκλαιει....κανει παραπονακια.... μου ρχεται να τη σφιξω μεχρι σκασιματος!!!

Moody, σαφως κ κακο δεν της κανει μαγκας! Οπως λες κ εσυ κ μονο η αλλβλεπιδραση, οιδιαφορετικοι τονοι της φωνης σου, οι γκριματσες, ειναι ερεθισματα!!!

Εγω δλδ που οοοταν καθεται στο κκαροτσι κ επιχειρω να μαγειρεψω, της λεω τη συνταγη, της δινω κατι πιο ευληπτο; δε φανταζομαι να την απασχολει τωρα αν στους γιγαντες βαζουμε σκορδο!!!! :D

Αλλα.αφου τα θυμηθηκα, να μην τα πω οεο; (γι αυτο κ ειπα "επι τη ευκαιρια").

Αχ κοριτσια, δεν κοιμαται ολη μερα!! Τα χω φτυσει; ειναι δυνατον να αρχισε ξαφνικα να την πειραζει ο καφες; αλλα επιλεκτικα την πειραζει κ αυτος; /

Χαχαχα το κάνω κι εγώ αυτό όταν μαγειρεύω, μόνο και μόνο για να με ακούει.... Too much για τον μάγκα εννοούσα οτι μην περιμένετε οτι διαβάζοντάς τους τέτοια αναγνώσματα θα γίνουν Αινστάιν με τη μια...και λογαριασμό της ΔΕΗ να τους διαβάζατε με εκφράσεις διάφορες το ίδιο θα ήταν γι'αυτά... Αν σας βοηθάει όμως να μπαίνετε στο πνεύμα των εκφράσεων ένα βιβλίο οκ... κακό δεν κάνει, απλά όχι οτι κάνει και κάποια φοβερή δουλειά (τονίζω: στη συγκεκριμένη φάση και ηλικία)!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα ντοριτα νομιζω οτι ενα βιβλιο με συνεχεια-κανονικο βιβλιο δλδ- θα με βοηθουσε, εμενα προσωπικα- να αντεξω...δλδ θα απασχουσε κ εμενα παραλληλα με τη μπεμπα... το ειχα σκεφτει προ ημερων να το δοκιμασω αλλα δεν εχω εδω τα βιβλια μου...στο τσακι συγκρατηθηκα μην της διαβασω απο την υλη του μεταπτυχιακου... μονο αυτα εχω εδω :P

Ειχ φτασει κ εξω απο ενα ...μπαζαρ βιβλιου μια μερα σε απογνωση αλλα .... δεν ειχα χρηματα μαζι μου :P


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα

οι κολικοι δυστυχως δεν περνανε θα παρω και τον γιατρο να ρωτησω για ντεπον

αυτο με το διαβασμα ειναι σημαντικο και για εμας επισης στον γιο μου ειχα βρει και νανουρισματα διασκευες απο διαφορα ροκ συγκροτηματα zeppelin beatles marley queen και πολλα αλλα ειναι πολυ ωραια

να ξαναρωτησω οσες θηλαζετε με συμπληρωμα κανει ποτε σαν να τραβιετε πισω το κεφαλακι και να γκρινιαζει ελεγα οτι δεν εχω γαλα αλλα οταν ζουλαω κατι βγαινει καμια ιδεα ?? α επισης που λετε για αινσταιν

το baby einstein to exete δει εχει και μουσικη και ζωγραφικη για αργοτερα


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικα καμια.μας δεν περιμενει να γινει το παιδι της αινσταιν!!! Τα δικα μας τα παιδια ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ !!!!!!!!!!!

Άσε τι έχουν ακούσει τα αυτάκια μου :P! Η άλλη ήθελε από προ-προνήπιο που τελείωνε το παιδί να το στείλει λέει Α' Δημοτικού γιατί το βλέπει οτι τραβάει :shock:! Δεν ήξερα αν θέλω να γελάσω ή να κλάψω με αυτά που άκουγα!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχαχχαχα!!!!!! Καλά ορισμένοι γπνείς έχουν χάσει τη μπάλα... Και ωσάν εκπαιδευτικός ξέρω ότι πραγματικά υπάρχουν άνθρωποι που δεν αντιλαμβάνονται το ρόλο και το σκοπό του σχολείου σωστά, ανεξάρτητα σε ποια βαθμίδα εκπαίδευσης αναφερόμαστε!!!!

Προφανώς δεν έχω την απαίτηση από ένα βρέφος 2,5 μηνών να αντιληφθεί τι διαβάζω!!! Και φυσικά αντιλαμβάνομαι ότι δεν είναι τρόπος να το κάνω πιο εφυές το μωρό μου!!!! Αυτός ο δρόμος είναι μακρύς όμως και ξεκινά από την κοιλιά πιστεύω... Περισσότερο θέλω να ελπίζω ότι της δημιουργώ την εικόνα και τη συνήθεια... Μπορεί να είναι εντελώς άκυρο αλλά έτσι νιώθω...

Η μαμά μου λέει πως όταν ήμουν περίπου ενός μου έπαιρνε συνεχώς παραμύθια τα οποία φυσικά κατάσκιζα και μουτζούρωνα... Και η γιαγιά μου της έλεγε ότι πετάει τα λεφτά της... Η μαμά μου πάλι έλεγε δεν πειράζει ας τα πετάω!!!! Ε εγώ δεν ξεκολλάω από τα βιβλία παντός είδους, ακόμη κ κόμικ!!!!!! Δεν πιστεύω πως ήταν τυχαίο!!!!

Όσο για την εξυπνάδα ασυζητιτί τα παιδιά μας είναι πολλές φορές πιο έξυπνα από μας!!!! Εμείς ήμασταν ως και χαζούλια τώρα τα πιτσιρίκια δεν παίζονται και λόγω συνθηκών και λόγω ερεθισμάτων και λόγω περισσότερης ενασχόλησης από τους γονείς!!! Το μόνο κακό αυτού είναι ότι τελικά το σχολείο, και ειδικά στις μικρές τάξεις, μπορεί να γίνει πολυυυυυ βαρετό και δυστυχώς να αδιαφορούν τα μικρά γιατί όσα τους διδάσκει τα ξέρουν ήδη ή είναι πολύ βαρετά!!!!! Το χω συναντήσει γύρω μου πολύ συχνά!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...