Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Παλινδρομη κυηση


Recommended Posts

Κορίτσια μου κάποιες με ξέρετε απο το θέμα "το 2018 ας γίνουμε όλες μάνες". Το είχα δει πολυ αισιόδοξο και μου άρεσε. Όπως εχω γράψει παρα πάνω (μόλις είδα οτι ειναι ακριβώς έναν μήνα πριν!!!!) οφείλουμε να πουμε τις αισιόδοξες ιστορίες μας για να βοηθήσουμε κι άλλες κοπέλες που βρίσκονται στην άσχημη φάση της παλινδρομης. Σημερα πήγα στον γιατρο και λέει πως ειμαι πεντέμισι εβδομάδων έγκυος! Είδαμε σάκο με λεκιθικό ασκό! Ειχαμε σαφής οδηγίες να μην προσπαθήσουμε αυτο το μήνα και μάλιστα έπαιρνα και αντιβιωσεις για το ελικοβακτηρίδιο. Και δεν προσπαθήσαμε!!!! Δεν ξέρουμε πως συνέβη! (ακολουθούσαμε τη μέθοδο του τραβήγματος) Το θεωρούμε θαύμα! Κι ελπιζω δηλαδη, για να μας βοηθησει ο Θεος κι ο Άγιος Ραφαηλ να προχωρήσουμε μέχρι τέλους κι ολα να πάνε καλα!  Μας είχε παρει μήνες να τα καταφέρουμε την πρώτη φορα και είχα δοκιμάσει οτι μπορούσα (τεστ ωορρηξιας, preseed κτλ) και τώρα ήρθε ετσι. Σαν δωρο. 

Δεν ξέρω πως θα πάνε τα πράγματα γιατι η εμπειρία μου μού έμαθε οτι ανά πάσα ώρα και στιγμή μπορει να στραβώσει το πράγμα. Αλλα για την ώρα ειμαι

εδω, ξανά έγκυος, χωρις να το περιμένω, προσεύχομαι κι ελπιζω! 

Και όφειλα να το πω για να βοηθήσω αν μπορώ με αυτόν τον τροπο κοπέλες που ειναι στεναχωρημένες και προσπαθούν να ξεπεράσουν τον πόνο της απώλειας. 

Ελπιζω το επόμενο ποστ μου να εχει ακομα πιο θετικά κι ελπιδοφόρα μηνύματα για όλες μας! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 210
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σήμερα έχασα και εγώ τη γη κάτω από τα πόδια μου...Παλίνδρομη η κύηση....Δεν μπορω να περιγράψω πώς νιώθω.... Θέλω απλά να ξυπνήσω και να μη θυμάμαι τίποτα.... Μεγάλη απογοήτευση....

Τη διάγνωση μου την έκανε ένας γιατρός που είχα επισκεφθεί γιατί δεν εμπιστευόμουν τον πρώτο που πήγα...Φαίνεται να κατέχει το αντικείμενο (Μπέτας Παναγιώτης) κ μου είπε να με καθαρίσει τη Δευτέρα...

Πήρα τον 1ο γιατρό μετα να το πω τι έγινε και μου είπε να περιμένω λίγο ακόμα... Πόσο;; Αφού μεσα σε μια εβδομάδα το εμβρυακι μου δε μεγάλωσε καθόλου;; Να περιμένω να με δει κ αυτός στο Μητέρα ή ολα αυτα είναι τρικ κ επιβαρυνω τον οργανισμό μου με το νεκρό έμβρυο στη μητρα και θα πάθω τίποτα χειρότερο(Πόσο πια);

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου μεσα στο 2019 έζησα δυο φορες αυτο που μολις περιγραφεις.εφιαλτης πραγματικος.....δεν υπάρχει  χειρότερο πραγμα απο το να ξέρεις ότι κουβαλες ενα νεκρό έμβρυο μέσα σου....ξερω πολυ καλα πως αισθάνεσαι πίστεψε με....εγω παντως απο την στιγμή που το μαθαινα η μόνη μ σκέψη ηταν ποτε θα κάνω την επέμβαση να τελειωνω.....ειναι δυσκολο το ξερω αλλα ειμαι εδω και σου γραφω που σημαίνει ότι η ζωη προχωράει συνεχίζεται και δεν εχει σημασια το οτι επεσες αλλα ποσο γρήγορα θα σηκωθείς. Φριχτό αυτό που μας συνεβει αλλα δυστυχώς πολύ συχνό. Ειμαι εδω για ότι χρειαστείς....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Κοριτσάκι μου μεσα στο 2019 έζησα δυο φορες αυτο που μολις περιγραφεις.εφιαλτης πραγματικος.....δεν υπάρχει  χειρότερο πραγμα απο το να ξέρεις ότι κουβαλες ενα νεκρό έμβρυο μέσα σου....ξερω πολυ καλα πως αισθάνεσαι πίστεψε με....εγω παντως απο την στιγμή που το μαθαινα η μόνη μ σκέψη ηταν ποτε θα κάνω την επέμβαση να τελειωνω.....ειναι δυσκολο το ξερω αλλα ειμαι εδω και σου γραφω που σημαίνει ότι η ζωη προχωράει συνεχίζεται και δεν εχει σημασια το οτι επεσες αλλα ποσο γρήγορα θα σηκωθείς. Φριχτό αυτό που μας συνεβει αλλα δυστυχώς πολύ συχνό. Ειμαι εδω για ότι χρειαστείς....

Προς το παρόν σκέφτομαι πώς θα βγάλω τη νύχτα, το κεφάλι μου είναι έτοιμο να σπάσει και δεν μπορώ να ακούω τους δικους μου να με παρηγορουν... Γιατι απλά αυτό που ζούμε είναι απερίγραπτο... Δε θέλω να κλάψω κ να φωνάξω... Νιώθω απλα πόνο, απογοήτευση και φόβο...Σε ευχαριστώ για όλα!! Καλή μας δύναμη!

Link to comment
Share on other sites

Κανε όπως νιώθεις.....κανεις δεν θα σε καταλάβει. Εγω το βραδυ που το εμαθα νόμιζα οτι δεν εχει συμβεί σε εμενα οτι ζω σε παράλληλο συμπαν...ενα ζόμπι ούτε κλαμα ουτε τπτ....ενα μούδιασμα.....αν έχεις αμφιβολία παρε μια δεύτερη γνώμη.τα χειρότερα τα ακουσες εισαι προετοιμασμένη.....

 

Μην φοβάσαι.....ολα τα αλλα ναι....αλλα μην φοβάσαι....ολα θα περάσουν....θα γίνουμε μανουλες απο το δυσκολο δρομο εμεις. 

Απόψε θα προσευχηθώ να σε έχει ο θεος καλα και να γινει γρήγορα καλα το σωμα και η ψυχούλα σου.

Καληνύχτα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

κορίτσια καλησπέρα...Σας παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας σε όσες είχατε τα ίδια συμπτώματα με εμένα κ αν μετά μείνατε ξανά έγκυος... έκανα αποξεση λόγω παλινδρομη κυησης στις 9 Οκτώβρη... είχα αίμα μόνο εκείνη την ημέρα... Σήμερα 5 μέρες μετά έβγαλα λίγο ακόμα κ προς στο παρόν σταμάτησε πάλι... Δεν θα έπρεπε να έχω περισσότερο αιμα;;; σας έχει τυχη;;; είχατε μετά από κάποιες μέρες περισσότερο;;; αν ναι μετά από πόσες μέρες να το περιμένω...φοβάμαι μήπως κάτι πάει στραβά εκεί κάτω... Μετά μείνατε έγκυος ξανα;;; αν ναι ευκολα;;; σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

κορίτσια καλησπέρα...Σας παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας σε όσες είχατε τα ίδια συμπτώματα με εμένα κ αν μετά μείνατε ξανά έγκυος... έκανα αποξεση λόγω παλινδρομη κυησης στις 9 Οκτώβρη... είχα αίμα μόνο εκείνη την ημέρα... Σήμερα 5 μέρες μετά έβγαλα λίγο ακόμα κ προς στο παρόν σταμάτησε πάλι... Δεν θα έπρεπε να έχω περισσότερο αιμα;;; σας έχει τυχη;;; είχατε μετά από κάποιες μέρες περισσότερο;;; αν ναι μετά από πόσες μέρες να το περιμένω...φοβάμαι μήπως κάτι πάει στραβά εκεί κάτω... Μετά μείνατε έγκυος ξανα;;; αν ναι ευκολα;;; σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Λυπαμαι γι αυτο που περνας το περασα 4 φορες.Δεν ειναι απαραιτητο να εχεις πολυ αιμα γτ σε καθαρισε.Καποια στιγμη θα σταματησει και θα περιμενεις κανονικα την περιοδο σου που μπορει να ειναι λιγο διαταραγμενη για αρχη ειναι λογικο.Τωρα οσο αφορα νεα εγκυμοσυνη εγω με 4 αποβολες τα καταφερα και εχω ενα γιο 2 ετων(βεβαια με εξωσωματικη τελικα ειχαμε καποια θεματα στο σπερμα).Ηρεμησε για αρχη καταλαβαινω την ψυχολογια σου  ολα τα αλλα θα γινουν.Περαστικα ευχομαι να προσεχεις τον ευατο σου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dwro είπε:

Λυπαμαι γι αυτο που περνας το περασα 4 φορες.Δεν ειναι απαραιτητο να εχεις πολυ αιμα γτ σε καθαρισε.Καποια στιγμη θα σταματησει και θα περιμενεις κανονικα την περιοδο σου που μπορει να ειναι λιγο διαταραγμενη για αρχη ειναι λογικο.Τωρα οσο αφορα νεα εγκυμοσυνη εγω με 4 αποβολες τα καταφερα και εχω ενα γιο 2 ετων(βεβαια με εξωσωματικη τελικα ειχαμε καποια θεματα στο σπερμα).Ηρεμησε για αρχη καταλαβαινω την ψυχολογια σου  ολα τα αλλα θα γινουν.Περαστικα ευχομαι να προσεχεις τον ευατο σου.

σε ευχαριστώ πολύ.κοριτσι μου να είσαι καλά  κ να σου ζήσει το παιδάκι σου...μακάρι να πάνε όλα καλά...

  • Ευχαριστώ 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

κορίτσια καλησπέρα...Σας παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας σε όσες είχατε τα ίδια συμπτώματα με εμένα κ αν μετά μείνατε ξανά έγκυος... έκανα αποξεση λόγω παλινδρομη κυησης στις 9 Οκτώβρη... είχα αίμα μόνο εκείνη την ημέρα... Σήμερα 5 μέρες μετά έβγαλα λίγο ακόμα κ προς στο παρόν σταμάτησε πάλι... Δεν θα έπρεπε να έχω περισσότερο αιμα;;; σας έχει τυχη;;; είχατε μετά από κάποιες μέρες περισσότερο;;; αν ναι μετά από πόσες μέρες να το περιμένω...φοβάμαι μήπως κάτι πάει στραβά εκεί κάτω... Μετά μείνατε έγκυος ξανα;;; αν ναι ευκολα;;; σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Καλησπέρα κορίτσι μου, λυπάμαι για αυτό που έζησες.Η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν παλινδρομη.Μετα την απόξεση είχα αρκετό αίμα για 2-3 ώρες και μέσα στις επόμενες 2 εβδομάδες κάποιες μέρες είχα και κάποιες όχι,σταματούσε και ξεκινούσε μετά 2-3 μέρες πάλι .Μετά τις 2 βδομάδες τέλος.

Οπως θα δεις από το τικερακι μου έχω 2 γερά αγοράκια.Εμεινα με τις πρώτες προσπάθειες και στα 2.Αναμεσα τους είχα και μια αποβολή.Δυστυχως συμβαίνει συχνά.Ευχομαι να είσαι σύντομα ξανά εγκυουλα κι όλα να πάνε καλά που είναι κι το πιο πιθανό.

 

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, λυπάμαι για αυτό που έζησες.Η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν παλινδρομη.Μετα την απόξεση είχα αρκετό αίμα για 2-3 ώρες και μέσα στις επόμενες 2 εβδομάδες κάποιες μέρες είχα και κάποιες όχι,σταματούσε και ξεκινούσε μετά 2-3 μέρες πάλι .Μετά τις 2 βδομάδες τέλος.

Οπως θα δεις από το τικερακι μου έχω 2 γερά αγοράκια.Εμεινα με τις πρώτες προσπάθειες και στα 2.Αναμεσα τους είχα και μια αποβολή.Δυστυχως συμβαίνει συχνά.Ευχομαι να είσαι σύντομα ξανά εγκυουλα κι όλα να πάνε καλά που είναι κι το πιο πιθανό.

 

να σου ζήσουν κορίτσι μου... Πόσο σε ευχαριστώ για την απάντηση σου... μακάρι να μείνω κ να πάνε όλα καλά...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 14/10/2021 at 1:57 ΜΜ, Αννούλαααα είπε:

κορίτσια καλησπέρα...Σας παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας σε όσες είχατε τα ίδια συμπτώματα με εμένα κ αν μετά μείνατε ξανά έγκυος... έκανα αποξεση λόγω παλινδρομη κυησης στις 9 Οκτώβρη... είχα αίμα μόνο εκείνη την ημέρα... Σήμερα 5 μέρες μετά έβγαλα λίγο ακόμα κ προς στο παρόν σταμάτησε πάλι... Δεν θα έπρεπε να έχω περισσότερο αιμα;;; σας έχει τυχη;;; είχατε μετά από κάποιες μέρες περισσότερο;;; αν ναι μετά από πόσες μέρες να το περιμένω...φοβάμαι μήπως κάτι πάει στραβά εκεί κάτω... Μετά μείνατε έγκυος ξανα;;; αν ναι ευκολα;;; σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Κοριτσι μου έκανα τρεις αποξεσεις.και στις τρεις είχα κυρίως την πρώτη μέρα αίμα..εδώ στην πρώτη μου γέννα είχα μόνο τρεις μέρες αίμα..σε τρεις αποξεσεις έμεινα έγκυος στην πρώτη οχτώ μήνες μετά στην δεύτερη τρεις μήνες μετά στην τρίτη οχτώ μήνες μετά..αλλά είμαι κ 41 χρονών..μετά την τρίτη αποξεση έμεινα ξανά έγκυος κ τώρα έχω τον μπέμπη μου δύο μηνών..μην ανησυχείς..και μάλιστα όταν μου έκανε την καισαρική η γιατρός μου είπε η κοιλιά σου είναι πεντακάθαρη λες κ δεν έχεις κάνει ποτέ επέμβαση...μάλλον  θέμα συμφυσεων εννοούσε..αν δεν έπαθα ζημιά εγώ με τρεις αποξεσεις και δύο καισαρικές...όλα καλά παρατήρησε μόνο την επομενη κ την μεθεπόμενη περίοδο σου να δεις ποσότητα κλπ για να καταλάβεις ότι στρώνει ο κύκλος σου..κ φυσικά να δεις υπερηχογραφικά το ενδομήτριο σου σε κάποια φάση..όλα καλά θα πάνε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Emilly800 είπε:

Κοριτσι μου έκανα τρεις αποξεσεις.και στις τρεις είχα κυρίως την πρώτη μέρα αίμα..εδώ στην πρώτη μου γέννα είχα μόνο τρεις μέρες αίμα..σε τρεις αποξεσεις έμεινα έγκυος στην πρώτη οχτώ μήνες μετά στην δεύτερη τρεις μήνες μετά στην τρίτη οχτώ μήνες μετά..αλλά είμαι κ 41 χρονών..μετά την τρίτη αποξεση έμεινα ξανά έγκυος κ τώρα έχω τον μπέμπη μου δύο μηνών..μην ανησυχείς..και μάλιστα όταν μου έκανε την καισαρική η γιατρός μου είπε η κοιλιά σου είναι πεντακάθαρη λες κ δεν έχεις κάνει ποτέ επέμβαση...μάλλον  θέμα συμφυσεων εννοούσε..αν δεν έπαθα ζημιά εγώ με τρεις αποξεσεις και δύο καισαρικές...όλα καλά παρατήρησε μόνο την επομενη κ την μεθεπόμενη περίοδο σου να δεις ποσότητα κλπ για να καταλάβεις ότι στρώνει ο κύκλος σου..κ φυσικά να δεις υπερηχογραφικά το ενδομήτριο σου σε κάποια φάση..όλα καλά θα πάνε.

σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... να σου ζήσουν τα παιδάκια σου... γερα κ τυχερά...μακάρι να πάνε όλα καλά κ να καταφερω να κάνω άλλο ένα παιδάκι...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... να σου ζήσουν τα παιδάκια σου... γερα κ τυχερά...μακάρι να πάνε όλα καλά κ να καταφερω να κάνω άλλο ένα παιδάκι..

πρίν από 9 λεπτά , Emilly800 είπε:
12 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... να σου ζήσουν τα παιδάκια σου... γερα κ τυχερά...μακάρι να πάνε όλα καλά κ να καταφερω να κάνω άλλο ένα παιδάκι..

Εννοείται θα τα καταφέρεις να είσαι σίγουρη..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2021 at 1:57 ΜΜ, Αννούλαααα είπε:

κορίτσια καλησπέρα...Σας παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας σε όσες είχατε τα ίδια συμπτώματα με εμένα κ αν μετά μείνατε ξανά έγκυος... έκανα αποξεση λόγω παλινδρομη κυησης στις 9 Οκτώβρη... είχα αίμα μόνο εκείνη την ημέρα... Σήμερα 5 μέρες μετά έβγαλα λίγο ακόμα κ προς στο παρόν σταμάτησε πάλι... Δεν θα έπρεπε να έχω περισσότερο αιμα;;; σας έχει τυχη;;; είχατε μετά από κάποιες μέρες περισσότερο;;; αν ναι μετά από πόσες μέρες να το περιμένω...φοβάμαι μήπως κάτι πάει στραβά εκεί κάτω... Μετά μείνατε έγκυος ξανα;;; αν ναι ευκολα;;; σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Κορίτσι μου καλημέρα. Πριν τέσσερα χρόνια είχα μια παλινδρομη στην 8η εβδομάδα(είχαμε ακούσει και καρδιά) μετά,από δύο μήνες εμεινα εύκολα έγκυος,αλλά δυστυχώς πάλι είχα παλινδρομη στην 8η εβδομάδα. Η αλήθεια είναι συμβαίνει συχνά. Αίμα είχα τις τρεις πρώτες μέρες κ μετά κάποιες μέρες ναι κάποιες όχι. Έχει να κάνει και με το πώς σε καθάρισε ο γιατρός σου. Μετά από 10μηνες έμεινα έγκυος στον γιο μου και όταν ήταν μόλις 4μηνων ,έμεινα έγκυος στην κόρη μου. Τώρα έχω δύο υγιή αγγελούδια. Και το ίδιο θα συμβεί και σε σένα. Καταλαβαίνω το σοκ που περνάς τώρα αλλά όλα θα πάνε καλά. Σου εύχομαι σύντομα τα καλύτερα νέα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα. Πριν τέσσερα χρόνια είχα μια παλινδρομη στην 8η εβδομάδα(είχαμε ακούσει και καρδιά) μετά,από δύο μήνες εμεινα εύκολα έγκυος,αλλά δυστυχώς πάλι είχα παλινδρομη στην 8η εβδομάδα. Η αλήθεια είναι συμβαίνει συχνά. Αίμα είχα τις τρεις πρώτες μέρες κ μετά κάποιες μέρες ναι κάποιες όχι. Έχει να κάνει και με το πώς σε καθάρισε ο γιατρός σου. Μετά από 10μηνες έμεινα έγκυος στον γιο μου και όταν ήταν μόλις 4μηνων ,έμεινα έγκυος στην κόρη μου. Τώρα έχω δύο υγιή αγγελούδια. Και το ίδιο θα συμβεί και σε σένα. Καταλαβαίνω το σοκ που περνάς τώρα αλλά όλα θα πάνε καλά. Σου εύχομαι σύντομα τα καλύτερα νέα.

αχχχ πόσο σε ευχαριστώ κορίτσι μου... να χαίρεσαι τα παιδάκια σου...θα τα κ τυχερά να είναι πάντα... πωπω δύο συνεχόμενες φορές...σοκ... πφφφφφ ας έρθει οπότε θέλει...Όμως να πάνε όλα καλά θέλω...(άσχετα ότι το θέλω να έρθει εύκολα κ σύντομα,όμως ας έρθει οπότε θέλει ο Θεός...) μακάρι να αξιωθω να κάνω άλλο ένα παιδάκι...

  • Μου αρέσει 2

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...