Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Παλινδρομη κυηση


Recommended Posts

και εγω θα ηθελα να μαθω ποσο σας κοστισαν??addi πιστευω αυτο ειναι μονο δικη σ αποφαση οτι κ να σ λενε γιατι θα ακουσεις πολλα εαν οικονομικα μπορεις καιι το εχεις εστω κ λιγο στο μυαλο σ να τα κανεις ασχετα εαν κ παλι θα εισαι αγχωμενη οτι κ να γινει πιστευω οτι μεχρι να παρουμε τα μωρακια μας στα χερια μας δεν θα φυγει το αγχως..και απ την αλλη αν πιστευεις οτι δεν υπαρχει λογος δωσε αλλη μια ευκαιρια..το οικονομικο ειναι θεμα κ εγω ενω θελω να τις κανω ολες τις εξετασεις σκεφτομαι λιγο το οικονομικο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 210
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σημερα σε βομβαρδισα με ερωτησεις.Ειναι η τυχερη σου μερα.Ποσο κοστισαν αυτες οι εξετασεις?Αν θελεις φυσικα μου λες...

ρωταμε οτι θες σιγα...

Η καλλιεργεια γραφεται...οποτε οκ

Καποιες βασικες εξετασεις θρομβοφιλιας....δεν γραφονται δυστυχως....βασικα καμια νομιζω...ειναι ακριβες οι ατιμες!

Νομιζω πληρωσα 200 ευρω και ειχε 9 εξετασεις !

Οσο για ηλεκτροφορηση....γινεται απαραιτητα στον προγεννητικο η εστω οταν μεινεις....πρωτα σ εμας και μετα αν εχουμε στιγμα στον αντρα!

Επισης πολυ σημαντικη κ υποχρεωτικη εξεταση....κυστικη ινωση!Επισης δεν γραφεται....καλο ειναι να ξερουμε αν εχουμε!και αυτη κυμαινεται μεταξυ 100-150 αναλογα πιο ποσοστο μεταλλαξεων θα κανεις!Εμενα μου την εδωσε σ ολο το πακετο μετα που ακουσαμε καρδια!

Ειναι γιατροι που λενε...μια φορα δεν χρειαζεται ψαξιμο....τα εκανα κυριως ψυχολογικα!Για θρομβοφιλια μονο που ειπε...και εκανα κ τα υπολοιπα!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα Κ μυκοπλασμα,ουρεαπλασμα,χλαμυδια κ τεστ παπ αργότερα.

Κ μόλις έμεινα έγκυος έκανα ηλεκτροφορηση(για στιγμα)αλλά στο νοσοκομείο,γιατί ειναι πιο εγκυρο.Κ εγώ κ ο σύζυγος ε!

Το στιγμα σημαντικο....αλλα συνηθως το γνωριζουμε....και βασικα δεν πρεπει να το εχουν κ οι 2!

Σαφως τημ ζηταει ο γιατρος οπως κ την ομαδα αιματος κ το ρεζους(γιατι στο - νομιζω κανεις μια ενεση ιταν γεννας)

Εκανα μονο εγω στιγμα....εφοσον ημουν οκ..δεν εκανε ο συζυγος!Αν κ οντως δεν εχει..

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.Εμενα και στην αμνιοπαρακεντηση μου ειχαν πει αν εχω 0- να κανω απαραιτητα στο επομενο 48ωρο μια ενεση.Αλλα ουτε ποια θυμαμαι ουτε για ποιο λογο...Μνημη χρυσοψαρου εχω δυστυχως!

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.Εμενα και στην αμνιοπαρακεντηση μου ειχαν πει αν εχω 0- να κανω απαραιτητα στο επομενο 48ωρο μια ενεση.Αλλα ουτε ποια θυμαμαι ουτε για ποιο λογο...Μνημη χρυσοψαρου εχω δυστυχως!

Ναι δεν γνωριζω κ εγω....διοτι εχω + αλλα νομιζω το αρνητικο κανουν σιγουρα ενεση σε οτιδηποτε επεμβατικο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα , ελπιζω τα αλλα κοριτσια να ειναι καλυτερα απο μενα . Γιατι εγω δεν ... κανω επαφη . Δηλαδη χειροτερα δεν γινεται ή και μπορει , δεν ξερεις . Η πιο δυσκολη αναρωση της ζωης μου . ΤΟσο ψυχολογικα οσο και σωματικα . Ποτε αλλη φορα δεν επιρεαστηκα τοσο πολυ . Εχω περασει αρκετες παλλινδρομες και αποξεσεις ως αποτελεσμα τους , αλλα αυτη τη φορα ειναι η αποκαλυψη. Οτι ψυχοσωματικο συμπτωμα εχω βιωσει εχει επανελθει με κορυφωμα τις αρρυθμιες και τις ταχυπαλμιες μου . Μια απιστευτη μαυριλα στο μυαλλο μου οτι κατι κακο θα γινει . Κλαιω συνεχεια απο το φοβο μου και απο την θλιψη μου . Φοβαμαι οτι δεν θα γλυτωσω και θα υποτροπιασει η καταθλιψη μου . Σωματικα ποναει η κοιλια μου σε σημειο που νομιζα οτι ειχα και εξωμητριο μαζι με τον παλλινδρομημενο . Ευτυχως αρχησε αυτο να υποχωρει , μαλλον κολικος εντερου ηταν . Ανεβασα δεκατα επειδη δεν πηρα την αντιβιωση αμεσως . Σκ@#τα εντελως , βιωνω απο τις χειροτερες μου μερες.


JowFp2.png

QcY2p2.png

a6nEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , ελπιζω τα αλλα κοριτσια να ειναι καλυτερα απο μενα . Γιατι εγω δεν ... κανω επαφη . Δηλαδη χειροτερα δεν γινεται ή και μπορει , δεν ξερεις . Η πιο δυσκολη αναρωση της ζωης μου . ΤΟσο ψυχολογικα οσο και σωματικα . Ποτε αλλη φορα δεν επιρεαστηκα τοσο πολυ . Εχω περασει αρκετες παλλινδρομες και αποξεσεις ως αποτελεσμα τους , αλλα αυτη τη φορα ειναι η αποκαλυψη. Οτι ψυχοσωματικο συμπτωμα εχω βιωσει εχει επανελθει με κορυφωμα τις αρρυθμιες και τις ταχυπαλμιες μου . Μια απιστευτη μαυριλα στο μυαλλο μου οτι κατι κακο θα γινει . Κλαιω συνεχεια απο το φοβο μου και απο την θλιψη μου . Φοβαμαι οτι δεν θα γλυτωσω και θα υποτροπιασει η καταθλιψη μου . Σωματικα ποναει η κοιλια μου σε σημειο που νομιζα οτι ειχα και εξωμητριο μαζι με τον παλλινδρομημενο . Ευτυχως αρχησε αυτο να υποχωρει , μαλλον κολικος εντερου ηταν . Ανεβασα δεκατα επειδη δεν πηρα την αντιβιωση αμεσως . Σκ@#τα εντελως , βιωνω απο τις χειροτερες μου μερες.

Ειναι προσφατο κοριτσι μου κ ειναι ξεσπασματα....λογικα ολα , ολες κλαψαμε και αναρωτιομασταν γιατι?

Δεν ξερω αν εχεις αποκτησει παιδακι.....αλλα ξεσπασε οσο θες....αλλα αφησε το μετα πισω...ο χρονος ειναι γιατρος...θα δεις....θα περασει σαν μια κακια αναμνηση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειναι προσφατο κοριτσι μου κ ειναι ξεσπασματα....λογικα ολα , ολες κλαψαμε και αναρωτιομασταν γιατι?

Δεν ξερω αν εχεις αποκτησει παιδακι.....αλλα ξεσπασε οσο θες....αλλα αφησε το μετα πισω...ο χρονος ειναι γιατρος...θα δεις....θα περασει σαν μια κακια αναμνηση!

Δεν ξερω αμα ειναι λογικο κοριτσι μου αλλα μου συμβαινει . Εχω τρια παιδια και σημερα εκλαιγα στην αγκαλια της κορης μου . Δεν εκανα καλα το ξερω αλλα δεν αντεξα . Λιγο τα ψυχοσωματικα που με παγωνουν απο το φοβο , λιγο η στεναχωρια λιγο οτι με αγκαλιασε δεν αντεξα.


JowFp2.png

QcY2p2.png

a6nEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν οτι επρεπε να γινει αυτη γιατι οι αιματος θελουν περιπου ενα μηνα για να βγουν οποτε θα μαθαιναμε τα αποτελεσματα οταν θα ημουν 16 εβδομαδων και αν εδειχναν κατι οι αιματος θα επρεπε να κανουμε απαραιτητα και την αμνιοπαρακεντηση για να επιβεβαιωθει.Δηλαδη αλλες 2 βδομαδες μετα περιπου οποτε εγω θα ημουν 18 εβδομαδων που καταλαβαινω οτι γινεται κανονικος τοκετος...Σε μπερδεψα???

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αμα ειναι λογικο κοριτσι μου αλλα μου συμβαινει . Εχω τρια παιδια και σημερα εκλαιγα στην αγκαλια της κορης μου . Δεν εκανα καλα το ξερω αλλα δεν αντεξα . Λιγο τα ψυχοσωματικα που με παγωνουν απο το φοβο , λιγο η στεναχωρια λιγο οτι με αγκαλιασε δεν αντεξα.

απο τα παιδια σου θα βρεις την δυναμη κ γιαυτα θα πρεπει να γινεις κ παλι δυνατη....σε χρεαιζονται!

Εγω ηταν η πρωτη μου κ χωρις παιδι....ξερεις ποσες φορες ειπα...ας ειχα εστω κ ενα???Ο πονις θα ηταν πιο ελαφρυς....τα παιδια δινουν αισιοδοξια και χαρα!

να σου ζησουν τα παιδακια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν οτι επρεπε να γινει αυτη γιατι οι αιματος θελουν περιπου ενα μηνα για να βγουν οποτε θα μαθαιναμε τα αποτελεσματα οταν θα ημουν 16 εβδομαδων και αν εδειχναν κατι οι αιματος θα επρεπε να κανουμε απαραιτητα και την αμνιοπαρακεντηση για να επιβεβαιωθει.Δηλαδη αλλες 2 βδομαδες μετα περιπου οποτε εγω θα ημουν 18 εβδομαδων που καταλαβαινω οτι γινεται κανονικος τοκετος...Σε μπερδεψα???

Εκανε φιλη και πηρε απαντηση σε 10 μερες....δεν ισχυει ο μηνας!!!Σιγουρα αν δειξει κ αυτη κατι κανεις αμνιο....αλλα οχι γενικοτερα οτι συμβαινει!!!

Ναι μετα απο καποιες εβδομαδες ο τοκετος ειναι ακομη κ για αυτες τις περιπτωσεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...