Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

Παλινδρομη κυηση


Recommended Posts

Οντως.Και μπορει να διαφερει και λιγο απο γιατρο σε γιατρο.Ποτε σας ειδε μετα την αποξεση?ksofaki ακριβως για το λογο που ειπες.Για να ξεπερασει το σωμα μας ολη αυτη την ταλαιπωρια.

Στην δευτερη περιοδο πηγα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 210
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου xenia2912.Να σου πω καλως ηρθες γενικα.Στο συγκεκριμενο θεμα μακαρι να μην ερχοσουν αλλα...τι να κανουμε???Αυτη η φορα ηταν πιο δυσκολη???Οντως μπορει και να ηταν τυχαιο αλλα δεν μπορεις να το αφησεις στην τυχη του.Να το ελεγξεις.Κοριτσια οσες εχετε γιατρο σε δημοσιο ισχυει οτι δεν πληρωνονται για τιποτα?Ουτε για τον τοκετο δεν αμοιβονται?Ρωταω γιατι εχω ακουσει διαφορες περιπτωσεις και μου περναει και μενα απο το μυαλο λογω οικονομικου...Αλλα δεν εχω ιδεα...Μη το κρατησεις μεσα σου...Ο,τι νιωθεις ακομα και εδω πες το...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου xenia2912.Να σου πω καλως ηρθες γενικα.Στο συγκεκριμενο θεμα μακαρι να μην ερχοσουν αλλα...τι να κανουμε???Αυτη η φορα ηταν πιο δυσκολη???Οντως μπορει και να ηταν τυχαιο αλλα δεν μπορεις να το αφησεις στην τυχη του.Να το ελεγξεις.Κοριτσια οσες εχετε γιατρο σε δημοσιο ισχυει οτι δεν πληρωνονται για τιποτα?Ουτε για τον τοκετο δεν αμοιβονται?Ρωταω γιατι εχω ακουσει διαφορες περιπτωσεις και μου περναει και μενα απο το μυαλο λογω οικονομικου...Αλλα δεν εχω ιδεα...Μη το κρατησεις μεσα σου...Ο,τι νιωθεις ακομα και εδω πες το...

Kαλησπέρα addi!και οι δυο δύσκολες ήταν...δεν καταλαβαίνω γιατι οι γιατροι θεωρουν φυσιολογικο να το παθεις 3φορες και μετα να κανεις εξετασεις...ισως επειδη είναι πολλές και ακριβές??..δεν ξερω...στο δημοσιο εαν πηγαινεις πρωινα ραντεβου δεν πληρωνεις.στα απογευματινα πληρωνεις κανονικα επισκεψη γιατρου..στην αποξεση δεν πλήρωσα τιποτα ,ουτε για την ιστολογικη του εμβρύου...τωρα για τον τοκετο αποσο ξερω στους περισσοτερους δινεις οτι θελεις...εκτος αν πεσεις σε καποιον που εχει ταριφα...κατα τα αλλα γλιτωνεις πολλα απο τα εξοδα νοσοκομειου...το θεωρω περιττο για μενα να δωσω 2000 και 3000ευρω απλα για ενα χλιδατο δωματιο που πραγματικα δεν εχει να ζηλεψει και πολλα απο καποιες πτερυγες του Αλεξάνδρα και Ελενα...ψαξτε το κοριτσια ειμαι υπερ του δημοσιου!(αρκει να βρεις και ενα καλο γιατρο που υπαρχουν αρκετοι!)

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω το καταλαβαινω.Οπως εχει πει και η xristina 5-9 για ποιο λογο να μη γινονται πριν την εγκυμοσυνη.Ισως παιζει ρολο το κοστος τους.Αλλα μηπως οταν συμβαινει μια αποβολη,εκτος απο τον πονο,το θυμο και την απογοητευση,δεν υπαρχει και το οικονομικο κοστος για ενα ζευγαρι?Ρε κοριτσια εχει καμια ιδεα ποσο μπορει να στοιχιζει ενας τετοιος ελεγχος,εννοω μετα απο μια αποβολη?Ψαχνω,ψαχνω αλλα δεν βρισκω ακρη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτησω και κατι ακομα?Σε δημοσιο σε βλεπει ο ιδιος γιατρος καθε φορα?Οι υπερηχοι ,οπως η αυχενικη ας πουμε, και οι μηνιαιοι πληρωνονται η ειναι και αυτοι δωρεαν?

Link to comment
Share on other sites

xenia2912 λυπαμαι μακαρι να ειναι η τελευταια σ φορα απο εδω και περα ολα να σ πανε καλα και οντως να ειναι τυχαιο..συμφωνώ για το νοσοκομείο ο μονος λογος που ηθελα εγω να παω σε κλινικη ηταν για την επισκληρίδιο αλλα εκτος που υπαρχει κ περιπτωση να μν σε πιάσει που δυστυχώς εχω αρκετες γνωστες που στην κλινικη στην πολη μ φυσικα δεν τις επιασε οποτε τσάμπα λεφτα..και οτιδηποτε και αν γινει στην κλινικη θα σε πανε κατευθειαν στο νοσοκομειο δεν υπαρχουν αλλοι γιατροι και παλι στην πολη μου δεν ξερω αμα ισχυει παντου και δυστυχώς και παλι ετυχε να ειμαι στο νοσοκομειο στη μαιευτικη γιατι ειχε γεννησει μια φιλη μ και περασαν απο εξω απο το δωματιο μια κοπελα με το καροτσακι και εσταζαν αιματα και μας ειπαν οτι την εφεραν απο την κλινικη..αν και το νοσοκομειο μας δεν φημίζεται γυναικολογικη-μαιευτικη εχουμε καλη..εμενα και οι γονεις μ και ο αντρας η σε κλινικη μ ελεγαν η θεσσαλονικη τους ελεγα οτι ειναι καλη η μαιευτικη..δυστυχώς επρεπε να παω για αποξεση και τελικα πίστηκαν οτι οντως ειναι καλοι αφου πλεον εχουν παρει κ γνωμες απο παντου..και εγω δεν πληρωσα τιποτα...παντως xenia2912 και εγω αυτο ελεγα οτι δεν θελω να το ξανα περασω για να αρχισω να το ψαχνω..εμενα μ εκλεισαν στο νοσοκομειο 40 μερες μετα την αποξεση να με ξανα δουν και εννοειτε θα παω και σε εξω γιατρο και μετα βλεπω που θα συνεχισω...παντως μακαρι να βρουμε καποιον καλο σε δημοσιο γιατι οντως ειναι παρα πολλα τα λεφτα και πιστευω οτι υπαρχουν και καλοι στο δημοσιο οπως και εξω δεν ειμαι ολοι τελειοι ουτε σαν γιατροι ουτε σαν ανθρωποι και καποιοι εξω ειναι κ χειροτεροι γιατι σε βλεπουν μονο σαν 50αρικο....και κατι ακομα και συγνωμη για το κατεβατο επισεις και τις εξετασεις (αιματολογικες κ.α.) τις κανεις κανεις παλι εκει δεν χρειαζεται να πηγαινεις εξω εκτος απο καποιες νομιζω δεν ειμαι σιγουρη..

Link to comment
Share on other sites

και μια φιλη μ πριν δυο χρονια που γεννησε στο νοσοκομειο και παλι τωρα περιμενει το δευτερο πληρωσε 500 γιατι ηθελε συγκεκριμενο γιατρο και να την βαλουν και σε μονοκλινο..και αν και εκανε 13 ωρες να γεννησει και περασε πολλα μια μαία ειπε να της κανουν καισαρική και ογιατρος δεν δεχτηκε ενω εξω η μπορει κ αλλος γιατρος να της εβαζε κατευθειαν το μαχαιρι.αλλα αφου δεν κινδύνευε το μωρο προτιμησε να περιμενει λιγο ακομα..σκεφτοταν τωρα για κλινικη και επισκληριδιο για να μν περασει τα ιδια αλλα τελικα ειπε σε δημοσιο γιατι εχει γιατρους για οτιδηποτε κ αν γινει...

Link to comment
Share on other sites

Xenia2912 λυπαμαι πολυ γιαυτα που περασες!

Ευχομαι να ερθουν απο εδω και περα μονο χαρουμενες στιγμες για ολες μας!

Συμφωνω για περαιτερο εξετασεις και ας κοστιζουν...πχ θρομβοφιλιας τα ΝΚ κυταρρα .... Για να ειμαστε και ησυχες!

Γνωστη μου που της συνεβει 2 φορες....εκανε τα παντα δεν βρηκε αιτια και την 3η φορα πηγαν ολα καλα κ εχει το μωρακι της τωρα!

Πραγματικα δεν ξερω τι να πω.....τοσο συχνο!!

Και ο δικος μου γιατρος....σε δημοσιο ειναι...αλλα και σε ιδιωτικο....και ειχα προτιμησει το δημοσιο...αλλωστε και ο ιδιος μου το ειπε!!!Θεωρω κ εγω υπερβολη τα 3000 ευρω....απλα λογω χωρου!!!Μια χαρα δημοσια εχουμε στην Αθηνα...ειδικα για γυναικολογικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Xenia2912 λυπαμαι πολυ γιαυτα που περασες!

Ευχομαι να ερθουν απο εδω και περα μονο χαρουμενες στιγμες για ολες μας!

Συμφωνω για περαιτερο εξετασεις και ας κοστιζουν...πχ θρομβοφιλιας τα ΝΚ κυταρρα .... Για να ειμαστε και ησυχες!

Γνωστη μου που της συνεβει 2 φορες....εκανε τα παντα δεν βρηκε αιτια και την 3η φορα πηγαν ολα καλα κ εχει το μωρακι της τωρα!

Πραγματικα δεν ξερω τι να πω.....τοσο συχνο!!

Και ο δικος μου γιατρος....σε δημοσιο ειναι...αλλα και σε ιδιωτικο....και ειχα προτιμησει το δημοσιο...αλλωστε και ο ιδιος μου το ειπε!!!Θεωρω κ εγω υπερβολη τα 3000 ευρω....απλα λογω χωρου!!!Μια χαρα δημοσια εχουμε στην Αθηνα...ειδικα για γυναικολογικα

Εγω στην προσπαθεια μου για τριτο παιδι βιωσα 2 παλλινδρομες κυησεις . Η πρωτη δεν ακουστικε ποτε καρδια και 8 εβδομαδων αναγκαστικαμε και προχωρησαμε σε θεραπευτικη αποξεση γιατι δεν μεγαλωνε . Και στην δευτερη μερικους μηνες μετα παλι σχεοδν στην ιδια εβδομαδα και ενω ακουστικε καρδια αρχικα αποβληθηκε και ξανα ακολουθησε καθαρισμος με αποξεση . Τελικα ενα χρονο 8 μηνες μετα εμεινα εγκυος ξανα και τωρα εχων τον μικρο μου γιο που ειναι 3μιση ετων .


JowFp2.png

QcY2p2.png

a6nEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησουν ολα τα παιδακια σου Vikaki 40.Οταν σου συμβαινει κατι τετοιο και μανουλα να εισαι ηδη δεν ξερω αν ειναι λιγοτερος ο πονος η αν περναει πιο ευκολα.Μαλλον επειδη υπαρχουν πολλες περισσοτερες "υποχρεωσεις" δεν εχεις το χρονο να το σκεφτεσαι συνεχεια.Μπορει και οχι.Να σε ρωτησω κατι?Οι 2 πρωτες σου εγκυμοσυνες ειχαν κυλησει φυσιολογικοτατα να φανταστω?Και ουτε προλαβες να κανεις ελεγχο μετα για τις παλιδρομες εφοσον ειχες γινει 2 φορες μανουλα και ηρθε και το τριτο μωρακι σου?Τελικα μηπως πρεπει να γινεται ελεγχος πριν την εγκυμοσυνη ρε κοριτσια μηπως και υπαρχει κατι?Τι να πω?Εκτος και αν δεν το προτεινουν λογω μεγαλου κοστους.Λες και περα απο τον πονο,την απογοητευση και το θυμο πολλες φορες πολλα ζευγαρια δεν επωμιστηκαν και το οικονομικο κοστος στην περιπτωση της παλινδρομης?

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησουν ολα τα παιδακια σου Vikaki 40.Οταν σου συμβαινει κατι τετοιο και μανουλα να εισαι ηδη δεν ξερω αν ειναι λιγοτερος ο πονος η αν περναει πιο ευκολα.Μαλλον επειδη υπαρχουν πολλες περισσοτερες "υποχρεωσεις" δεν εχεις το χρονο να το σκεφτεσαι συνεχεια.Μπορει και οχι.Να σε ρωτησω κατι?Οι 2 πρωτες σου εγκυμοσυνες ειχαν κυλησει φυσιολογικοτατα να φανταστω?Και ουτε προλαβες να κανεις ελεγχο μετα για τις παλιδρομες εφοσον ειχες γινει 2 φορες μανουλα και ηρθε και το τριτο μωρακι σου?Τελικα μηπως πρεπει να γινεται ελεγχος πριν την εγκυμοσυνη ρε κοριτσια μηπως και υπαρχει κατι?Τι να πω?Εκτος και αν δεν το προτεινουν λογω μεγαλου κοστους.Λες και περα απο τον πονο,την απογοητευση και το θυμο πολλες φορες πολλα ζευγαρια δεν επωμιστηκαν και το οικονομικο κοστος στην περιπτωση της παλινδρομης?

Σε ευχαριστω κοπελα μου . Κοιτα οι δυο πρωτες εγκυμοσυνες κυλισαν φυσιολογικα και χωρις κανενα τετοιο προβλημα . Εντα3ει σιγουρα οταν εχεις ηδη οικογενεια και ηδη 2 παιδια δεν μπορει να πονεσεις οσο μια γυναικα που δεν εχει . Ειναι αληθεια αυτο και σιγουρα και χρονο ιδιαιτερο στο μυαλλο να το σκεφτεις. Δεν το εψαξα , οχι λογο οικονομικων , δεν ηθελα . Δεν ξερω αμα εκανα καλα τελικα και θα σου πω γιατι . Ο μιρκοτερος μου γιος ναι μεν γεννηθηκε και ολα καλα ομως εχει ενα σπανιο συνδρομο που ονομαζεται κλιπελ-φειλ . Ειναι εξαιρετικα σπανιο συνδρομο ( 1 στις 20000 γεννησεις) και εχει κατα κυριο λογο να κανει με σκελετικες ανωμαλιες και "λαθος" αναπτυξη σπονδυλικης στηλης . Θα μπορουσε κατα επεκτασην να εχει και καρδιολογικα ή και πνευμονολογικα προβληματα . Καθως και καποιου ειδους νοητικη υστερηση . Ο γιοκας μου ειναι τυχερος . Αντιμετωπιζει μονο σκελετικα προβληματα δομικης φυσεως στην σπονδυλικη του στηλη στο επιπεδο της αυχενικης μοιρας . Παλαιοτερα υπηρχε εντονη δυσμορφοια στο προσωπο του αλλα πλεον δεν το πιανει το ματι . Περπαταει κανονικα . ΕΙναι παλαβουτσικος και πραγματικα πανεξυπνος . Θα χρειαστει μια επεμβαση στον ωμο του και αλλη μια στην Αμερικη στους ενωμενους σπονδυλους διοτι η σταση του σωματος του "γερνει" ελαφρως πλεον ευτυχως προς τα δεξια . Αν και για να ειμαι ειλικρινης τουτη την επεμβαση δεν την αναλαμβανουν εδω και δεν ξερω τι αποτελεσματα θα εχουμε απο την Αμερικη . Ειμαι αυτη τη στιγμη που μιλαμε εγκυος στο 4ο απροσδοκητα , ομως 11η εβδομαδα θα κανω ληψη τροφοβλαστης πλεον γιατι συγκεντρωνω ποσοστα για να γεννησω παλι παιδακι με το ιδιο συνδρομο .


JowFp2.png

QcY2p2.png

a6nEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειναι ολα καλα στην εγκυμοσυνη σου και τις καλυτερες ευχες μου για το γιο σου.Μπραβο.Ποσο χρονων ειναι τα 3 παιδακια σου?Και παλι συγχαρητηρια.

Ευχαριστω πολυ , ο μεγάλος ειναι 9 , η μεσαία 7μιση και το πιτσιρίκακι 3μιση


JowFp2.png

QcY2p2.png

a6nEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...