Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Παλινδρομη κυηση


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια. Κι εγώ έκανα χθες απόξεση λόγω παλίνδρομης κύησης. Εχθές ήταν όλα μαύρα. Όλη μέρα διάβαζα ιστορίες σαν τη δική μου ψάχνοντας για παρηγορα λόγια. Τα βρήκα σε αυτό το ποστ. Μακάρι σε καμιά γυναίκα να μη συμβαίνει αυτό το πράγμα. Όμως τα κείμενα σας προς άλλες κοπέλες ήταν για μένα το φάρμακο που ζητούσα. (Παρόλο που έχω ήδη ένα παιδάκι και έναν τέλειο σύζυγο). Με βοηθήσατε πάρα πολύ. Σήμερα, μια μέρα μετά είμαι ήδη καλύτερα. Κλαίω λιγότερο και αρχίζω να κάνω όνειρα για την επόμενη εγκυμοσύνη. Το πλάσματακι μου που έχασα δεν θα το ξεχάσω ποτέ κι ας ήταν μόνο 7 εβδομάδων. Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 210
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοριτσια επιτελους βλεπω μνμ εμπαινα καθε μερα και εβλεπα οτι δεν στελνει καμια..Vikaki 40 λυπαμαι..σ ειπαν τιποτα για το μωρο η το στειλατε για εξετασεις κ θα περιμενεις??δεν πειραζει για καλο εγινε αυτο να σκεφτεσε και ευτυχως εχεις τα υπολοιπα παιδακια σ...Ελσα καλως ηρθες δυστυχως κ εσυ εγω σημερα ειμαι στην 17η μερα μετα την αποξεση νιωθω οτι εχουν περασει μηνες απο τοτε κ ολο μετραω κ ειναι λιγες οι μερες περιμενω πως κ πως να παω να με δει ο γυναικολογος να μ πει αν ολα ειναι οκ κ να ξανα ξεκινησω..στην 13η μερα επιτελους καναμε κ sexμετα απο 2 μηνες αν κ λιγο φοβομουν τωρα μια χαρα αφου δεν νιωθω κ τιποτα...Ελσα υπομονη και σ ευχομαι πολυ σθντομα καλα νεα με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ολες τα αστερακια μας στην αγκαλιτσα μας...addi k miamia γιαυτο κ εγω στεναχωρηθηκα λεω ρε γαμωτο αυτο ηταν δεν θα ξανα μιλησουμε??δεν θα ξανα εχω νεα τους..εγω δυστυχως για τις εξετασεις που ειπατε ειμαι λιγο μακρυα..απο Δράμα ειμαι οποτε θα παρω τη γνωμη κ δυο γιατρων αλλα κ στο μικροβιολογικο που ειχα παει για τις εξετασεις οταν ειχα μινει εγκυος μ ειχε φερθει πολυ ωραια κ λεω να παρω κ την γνωμη της για το τι εξετασεις να κανω κ αν κανω??26 του μηνος εχω ραντεβού με τον γιατρο στο νοσοκομειο..ολες απο Αθηνα ειστέ?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Κι εγώ έκανα χθες απόξεση λόγω παλίνδρομης κύησης. Εχθές ήταν όλα μαύρα. Όλη μέρα διάβαζα ιστορίες σαν τη δική μου ψάχνοντας για παρηγορα λόγια. Τα βρήκα σε αυτό το ποστ. Μακάρι σε καμιά γυναίκα να μη συμβαίνει αυτό το πράγμα. Όμως τα κείμενα σας προς άλλες κοπέλες ήταν για μένα το φάρμακο που ζητούσα. (Παρόλο που έχω ήδη ένα παιδάκι και έναν τέλειο σύζυγο). Με βοηθήσατε πάρα πολύ. Σήμερα, μια μέρα μετά είμαι ήδη καλύτερα. Κλαίω λιγότερο και αρχίζω να κάνω όνειρα για την επόμενη εγκυμοσύνη. Το πλάσματακι μου που έχασα δεν θα το ξεχάσω ποτέ κι ας ήταν μόνο 7 εβδομάδων. Σας ευχαριστώ.

Ελσα λυπαμαι....ευχομαι με το καλο να ερθει το αδερφακι!!

Πολυ σημαντικο που εισαι σημερα καλυτερα...και καθε μερα θα γινεται κ πιο πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Κι εγώ έκανα χθες απόξεση λόγω παλίνδρομης κύησης. Εχθές ήταν όλα μαύρα. Όλη μέρα διάβαζα ιστορίες σαν τη δική μου ψάχνοντας για παρηγορα λόγια. Τα βρήκα σε αυτό το ποστ. Μακάρι σε καμιά γυναίκα να μη συμβαίνει αυτό το πράγμα. Όμως τα κείμενα σας προς άλλες κοπέλες ήταν για μένα το φάρμακο που ζητούσα. (Παρόλο που έχω ήδη ένα παιδάκι και έναν τέλειο σύζυγο). Με βοηθήσατε πάρα πολύ. Σήμερα, μια μέρα μετά είμαι ήδη καλύτερα. Κλαίω λιγότερο και αρχίζω να κάνω όνειρα για την επόμενη εγκυμοσύνη. Το πλάσματακι μου που έχασα δεν θα το ξεχάσω ποτέ κι ας ήταν μόνο 7 εβδομάδων. Σας ευχαριστώ.

Ελσα και λιγοτερων εβδομαδων να ησουν παλι το ιδιο θα ενιωθες...Απλα πιστευω πως οσο μεγαλυτερο ειναι το μωρακι ειναι πιο επωδυνο οπως και η διαδικασια.Σου ευχομαι ο,τι καλυτερο απο δω και περα...Εγω καθε μερα λεω πως θα αδιαθετησω αλλα ακομα αφαντη.Κοριτσια ομως τα νευρα μου σε αθλια κατασταση...Εγω ζω στην επαρχια.Και θα δεις που οσο θα το συζητας εχεις να ακουσεις ιστοριες παρομοιες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!!

Αυτα τα ξεσπασματα στην ψυχολογια μας ειναι λογικο...αλλωστε και προσφατο ηταν και δυνατο σοκ...ολο αυτο!

Μονο ο χρονος ειναι γιατρος γιαυτο.....και οσο μπορουμε καθε μερα και πιο αισιοδοξες!!!

Που θα παει...θα ερθουν κ τα ευχαριστα!!!

Εγω εκανα εξετασεις θρομβοφιλιας ,καλλιεργεια για ουρεοπλασμα κλπ και αυτα τα ΝΚ καθως κ εναν υπερηχο στον γιατρο!

Τωρα κοιταω μπροστα και ευχομαι να ερθει ενα τελειομηνο μωρακι!

Τα φιλια μου σ ολες!

Σε ευχαριστω που μου εδωσες τα φωτα σου κοριτσι μου...Να ρωτησω και κατι ακομα?Μια φορα σου ειχε συμβει αυτη η παλιοπαλινδρομη και εκανες τον ελεγχο η τα εχω μπουρδουκλωσει με τα αλλα κοριτσια???

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καλό μου κάνουν οι απαντήσεις σας. Χαίρομαι που γράφτηκα και έγραψα για το πρόβλημα μου, ήταν η πρώτη φορά που κάνω κάτι τέτοιο. Και πάλι σας ευχαριστώ. Καλή δύναμη σε όλες μας. Addi όλα καλά θα πάνε!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καλό μου κάνουν οι απαντήσεις σας. Χαίρομαι που γράφτηκα και έγραψα για το πρόβλημα μου, ήταν η πρώτη φορά που κάνω κάτι τέτοιο. Και πάλι σας ευχαριστώ. Καλή δύναμη σε όλες μας. Addi όλα καλά θα πάνε!

;);););)Ο,τι χρειαστεις,αποριες,ασχετες ερωτησεις δεν ξερω κι εγω τι αλλο...εδω ειμαστε εμεις...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω που μου εδωσες τα φωτα σου κοριτσι μου...Να ρωτησω και κατι ακομα?Μια φορα σου ειχε συμβει αυτη η παλιοπαλινδρομη και εκανες τον ελεγχο η τα εχω μπουρδουκλωσει με τα αλλα κοριτσια???

Ναι κοριτσι μου, πρωτη εγκυμοσυνη και πρωτη παλλινδρομη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θελεις σε παρακαλω να μου πεις ακριβως τις εξετασεις που εκανες?Αν δεν σου κανει κοπο.Ρε κοριτσια εγω οσο περναει ο καιρος νιωθω πιο περιεργα γι 'αυτο και προτεινα να συζητησουμε και κατι εκτος απο αυτο.Ξερω κι εγω ομως τι?Κατι για να ξεχνιομαστε.Οι υπολοιπες ειστε ολες καλα???

Έκανα για κπ βασικούς παράγοντες θρομβοφιλιας. V-leiden

Mthfr

Pai 1

Προθρομβινη

ΝΚ κυτταρα

Θα τις κοιτάξω αύριο κ θα γράψω αναλυτικοτερα.Νομίζω ότι αυτοί ειναι απο τους πιο βασικούς,υπάρχουν κ πολλοί άλλοι.Ήμουν τυχερή μέσα στην ατυχία μου,γιατί όντως είχα πρόβλημα σε αυτους.Κ Η θρομβοφιλια ειναι κτ που θα το εχω μια ζωή αλλά τουλάχιστον το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Θελεις σε παρακαλω να μου πεις ακριβως τις εξετασεις που εκανες?Αν δεν σου κανει κοπο.Ρε κοριτσια εγω οσο περναει ο καιρος νιωθω πιο περιεργα γι 'αυτο και προτεινα να συζητησουμε και κατι εκτος απο αυτο.Ξερω κι εγω ομως τι?Κατι για να ξεχνιομαστε.Οι υπολοιπες ειστε ολες καλα???

Έκανα Κ μυκοπλασμα,ουρεαπλασμα,χλαμυδια κ τεστ παπ αργότερα.

Κ μόλις έμεινα έγκυος έκανα ηλεκτροφορηση(για στιγμα)αλλά στο νοσοκομείο,γιατί ειναι πιο εγκυρο.Κ εγώ κ ο σύζυγος ε!

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω κ κτ ακόμη.Ο γιατρός που επισκέφτηκα στην Αθήνα,πηγαίνει κ Τρίκαλα,τότε δηλ πήγαινε,γιατί είχε Κ πολύ κόσμο απο εκεί γύρω!!Αν εξαιρέσεις τα ΝΚ ήταν πολύ καλος..

Κα που είδα ένα κορίτσι απο Δράμα για αυτό το γράφω.Εγώ είχα πάει Κ Τρικαλα 2 φορές γιατί κ εγώ επαρχία μένω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοριτσι μου, πρωτη εγκυμοσυνη και πρωτη παλλινδρομη!

Σημερα σε βομβαρδισα με ερωτησεις.Ειναι η τυχερη σου μερα.Ποσο κοστισαν αυτες οι εξετασεις?Αν θελεις φυσικα μου λες...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα Κ μυκοπλασμα,ουρεαπλασμα,χλαμυδια κ τεστ παπ αργότερα.

Κ μόλις έμεινα έγκυος έκανα ηλεκτροφορηση(για στιγμα)αλλά στο νοσοκομείο,γιατί ειναι πιο εγκυρο.Κ εγώ κ ο σύζυγος ε!

Ευχαριστω.:PΠαντως με οσους εχει τυχει να το συζητησω ειναι της αποψης της κλασσικης:οχι ακομα,θα ηταν τυχαιο,να θα δεις στην επομενη θα πανε ολα καλα και το τελευταιο και αν δεν βρεις τιποτα παλι αγχος δεν θα εχεις;Αν δεν υπαρχει καποιο θεμα,αφου θα εχω εξεταστει και θα ειμαι ησυχη θα ελπιζω τοτε να πανε ολα καλα.Αδικο εχω?Εκτος και αν καποιο ζευγαρι δεν μπορει να ανταπεξελθει οικονομικα.Τοτε ειναι σεβαστο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...