Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Παλινδρομη κυηση


Recommended Posts

και ετσι ηξερα και συνεχιζω να διαβαζω..τουλαχιστον τωρα ξερω καποια πραγματα παραπανω τα οποια μπορω να ρωτησω στον γιατρο που θα παω την πρωτη φορα πηγα ετσι οτι μ ελεγε αυτο εκανα δεν μ μπηκε στο μυαλο να ψαξω η να ρωτησω..γιαυτο ειναι καλο εδω μεσα να λεει η καθε μια την εμπειρία της και για να το βγαζουμε απο μεσα μας αλλα και μαθαινουμε η μια απ την αλλη..μπορει βεβαια οντως να μν φταιει τιποτα και να ηταν ενα τυχαιο γεγονος αλλα εμενα με τρωει το οτι αμα εψαχνα καποια πραγματα μηπως δεν το περνουσα αυτο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 210
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και ετσι ηξερα και συνεχιζω να διαβαζω..τουλαχιστον τωρα ξερω καποια πραγματα παραπανω τα οποια μπορω να ρωτησω στον γιατρο που θα παω την πρωτη φορα πηγα ετσι οτι μ ελεγε αυτο εκανα δεν μ μπηκε στο μυαλο να ψαξω η να ρωτησω..γιαυτο ειναι καλο εδω μεσα να λεει η καθε μια την εμπειρία της και για να το βγαζουμε απο μεσα μας αλλα και μαθαινουμε η μια απ την αλλη..μπορει βεβαια οντως να μν φταιει τιποτα και να ηταν ενα τυχαιο γεγονος αλλα εμενα με τρωει το οτι αμα εψαχνα καποια πραγματα μηπως δεν το περνουσα αυτο..

Το καταλαβαινω ομως δεν σε βοηθαει να σκεφτεσαι ετσι.Να στενοχωρηθεις ναι,να κλαψεις ναι,να ξεσπασεις ναι,αλλα να μην βασανιζεσαι...Και εξετασεις να ειχες κανει παλι μπορει να συνεβαινε.Θα σου πω τι συνεβη στη μαμα μου πριν 33 χρονια.Γεννησε λιγο πριν μπει στον 8ο ενα αγορακι 1 κιλου.Εζησε μολις 10 μερες.Η αιτια ηταν αποκολληση πλακουντα.Εφταιγε καθαρα ο γιατρος που την αφησε να φυγει τοτε με αιμορραγια απο Αθηνα για επαρχια.Το ιδιο βραδυ της εσπασαν τα νερα.Αν τη βασανιζε το τι θα ειχε γινει αν ειχε μεινει,αν δεν ειχε κανει λαθος ο γιατρος,αν...τι θα αλλαζε?

Link to comment
Share on other sites

καλα ναι εννοειτε τωρα κοιταμε μπροστα..και εννοειτε υπαρχουν πολυ χειροτερο και σαν αυτο της μητερας σου της Nina-tom και πολλα πολλα αλλα..εγω αν και ειμαι μονο μια εβδομαδα μετα την αποξεση ειμαι σχετικα πολυ καλα το σκεφτομαι βεβαια συνεχεια ολη μερα ψαχνω διαφορα στο internet αλλα ψυχολογικα ειμαι καλα και σε αυτο με βοηθησε πολυ και ο αντρας μμ...ασχετα που θελω να το ψαξω και να μν το αφησω παλι στην τυχη του ειμαι πολυ καλα και περιμενω πως και πως να παω να με δει ο γιατρος και αν ολα ειναι οκ μπορει και απο την πρωτη περιοδο να ξανα ξεκισησω προσπαθειες...με βοηθησε παρα πολυ αυτες οι σελιδες που μιλαω μαζι σας που ακουω και αλλες ιστοριες και πανω απο ολα το οικογενειακο και φιλικο περιβαλλον..μην κλεινεστε στο σπιτι σας βγειτε εξω με κοσμο, στη δουλεια οσες εχουν βρειτε κατι να απασχοληθειτε..οσο μπορω ειμαι εξω και οποιος με ρωταει του το λεω μονο καλο μ κανει γιατι δυστυχώς ολοι εχουν να μ πουν μια ιστορια..να μν ντρεπεστε γιατι πολλες κοπελες ντρεπονται δεν ειναι κακο κ μπορει να το παθει ο οποιοσδηποτε..μπορει να το εχωω συνεχεια στο μυαλο μ και λογικο νομιζω αλλα δεν με περνει καθολου απο κατω..αυτο που ειπες addi θετικη ενεργεια η μια για την αλλη και πιστευω οτι πολυ συντομα ολες μας θα εχουμε ευχαριστα νεα με καλα αποτελεσματα...

Link to comment
Share on other sites

καλα ναι εννοειτε τωρα κοιταμε μπροστα..και εννοειτε υπαρχουν πολυ χειροτερο και σαν αυτο της μητερας σου της Nina-tom και πολλα πολλα αλλα..εγω αν και ειμαι μονο μια εβδομαδα μετα την αποξεση ειμαι σχετικα πολυ καλα το σκεφτομαι βεβαια συνεχεια ολη μερα ψαχνω διαφορα στο internet αλλα ψυχολογικα ειμαι καλα και σε αυτο με βοηθησε πολυ και ο αντρας μμ...ασχετα που θελω να το ψαξω και να μν το αφησω παλι στην τυχη του ειμαι πολυ καλα και περιμενω πως και πως να παω να με δει ο γιατρος και αν ολα ειναι οκ μπορει και απο την πρωτη περιοδο να ξανα ξεκισησω προσπαθειες...με βοηθησε παρα πολυ αυτες οι σελιδες που μιλαω μαζι σας που ακουω και αλλες ιστοριες και πανω απο ολα το οικογενειακο και φιλικο περιβαλλον..μην κλεινεστε στο σπιτι σας βγειτε εξω με κοσμο, στη δουλεια οσες εχουν βρειτε κατι να απασχοληθειτε..οσο μπορω ειμαι εξω και οποιος με ρωταει του το λεω μονο καλο μ κανει γιατι δυστυχώς ολοι εχουν να μ πουν μια ιστορια..να μν ντρεπεστε γιατι πολλες κοπελες ντρεπονται δεν ειναι κακο κ μπορει να το παθει ο οποιοσδηποτε..μπορει να το εχωω συνεχεια στο μυαλο μ και λογικο νομιζω αλλα δεν με περνει καθολου απο κατω..αυτο που ειπες addi θετικη ενεργεια η μια για την αλλη και πιστευω οτι πολυ συντομα ολες μας θα εχουμε ευχαριστα νεα με καλα αποτελεσματα...

:-P ακριβως

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Το θέμα της εγκυμοσύνης για κάποιους είναι πολύ εύκολο, για άλλους πιο δύσκολο... ίσως αυτό γίνεται για εμάς που αντέχουμε τα ζόρικα... δεν ξέρω τι να σκεφτώ πια... το μόνο που ισχύει για μένα είναι ότι όσο αντέχω ψυχικά, δεν καταθέτω τα όπλα... και αν τελικά δεν γίνει τίποτα, να είμαστε καλά και να έχουμε τους αγαπημένους μας ανθρώπους μαζί μας... γιατί είναι και μεγάλη δοκιμασία για τις σχέσεις.

Καταλαβαινω.Οποτε αυτο που ειπε το ksofaki...Μερικοι ανθρωποι απλως πρεπει να παλεψουν για να αποκτησουν κατι σε σχεση με αλλους.Ολες μαζι λοιπον να κανουμε μονο αισιοδοξες σκεψεις και να στελνουμε θετικη ενεργεια η μια στην αλλη.Να παιρνουμε δυναμη απο τις αλλες κοπελες που εχουν περασει πολυ πιο δυσκολα και να τους δινουμε ακομα περισσοτερη εμεις και ολα θα γινουν.Nina-Tom αφου σου ετυχε 2η φορα παλινδρομη τι σκεφτεστε με το γιατρο σου???Εμενα αν και πρωτη φορα μου συνεβη μου ειπε ο γιατρος να εξεταστω για θρομβοφιλια μονο...

Εγώ έχω κάνει εξέταση θρομβοφιλίας και υπάρχει κάποιος παράγοντας, οπότε πάντα κάνω αντιπηκτικές... επίσης έχω κάνει σαλπιγγογραφία και εξέταση κυστικής ίνωσης... νομίζω ότι τα έχω καλύψει όλα... μάλλον.;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σ ολα τα κοριτσια !!!

Ολα θα πανε καλα ....θελει και εμεις να προχωραμε και να σκεφτομαστε θετικα !

Δεν αλλαζει κατι με το να το σκεφτομαστε και να κλαιμε ! Ποναει σιγουρα !! Αλλα η ζωη συνεχιζεται.....και νομιζω συντομα θα μας δειξει και τα θετικα της !!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα-σπερα και απο μενα.Σημερα λοιπον μιλουσα με ενα φιλο και ακουστε τι μου ειπε για ενα φιλο του.Πρωτη εγκυμοσυνη ενα υγιεστατο αγορακι.Στα επομενα 3 1/2 χρονια 3 αποβολες πανω κατω στον ιδιο μηνα.Γυρω στο δευτερο.Επειτα εγκυος σε ενα κοριτσακι και μετα απο ενα χρονο σε ακομα 1 αγορακι τα οποια γεννηθηκαν υγιεστατα και αυτα.Οι αιτιες των αποβολων?Δεν εμαθαν ποτε.Κι ομως τωρα εχουν 3 παιδακια.Αυτες οι ατυχιες και οι επιτυχιες βεβαια των αλλων ζευγαριων εμας μας δινουν ελπιδα!Ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

ναι κριμα εννοειτε για ολους μας αλλα μας δινουν κουραγιο..κ εγω εχω ακουσει παρα πολλα τωρα που το συζηταω.σε οποιν το λεω εχει κ απο μια διαφορετικη ιστορια..γιαυτο ειναι καλο να τα συζηταμε μεταξυ μας..ενας φιλος του αντρα μ εχει 3 παιδακια πριν απο καθε παιδι ειχαν και μια παλινδρομη..και πολλα πολλα αλλα....

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια με πηρε τηλεφωνο ενας φιλος οικογενειακος που ειναι γυναικολογος.Ειναι γυρω στα 65 οποτε εχει αρκετη εμπειρια.Με συμβουλεψε να περασουν γυρω στους 5 με 6 μηνες και μετα να ξεκινησουμε προσπαθειες ενω ο δικος μου γιατρος μου ειπε μετα απο 2 κυκλους...

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια με πηρε τηλεφωνο ενας φιλος οικογενειακος που ειναι γυναικολογος.Ειναι γυρω στα 65 οποτε εχει αρκετη εμπειρια.Με συμβουλεψε να περασουν γυρω στους 5 με 6 μηνες και μετα να ξεκινησουμε προσπαθειες ενω ο δικος μου γιατρος μου ειπε μετα απο 2 κυκλους...

Καλησπερα....σου εξηγησε τον λογο γιατι τοσο παρακατω?

Ολοι συνηθως 2 με 3 κυκλους λενε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα.Κι ο δικος μου γιατρος 2 κυκλους μου ειπε να περιμενω.Οχι ακριβως.Το εχω ξανακουσει για 5-6 μηνες αλλα θεωρουσα πως εχει να κανει με τη βδομαδα της κυησης που ειναι η καθεμια οταν συμβαινει η αποβολη.Μου ειπε για να επανελθει πληρως ο οργανισμος και να ειμαι ψυχολογικα πιο ετοιμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραα...εμενα ο γιατρος μ μ ειπε μετα απο δυο κυκλους και στο νοσοκομειο μ ειπαν μετα απο 3 κυκλους κ μου λεει αν και κανονικα πρεπει να περιμενουμε ενα εξαμηνο..αλλα οπως ειπα και πιο πανω εκτος απο πολλες γυναικες που ξερω οτι εκναν πολυ γρηγορα πατουσα στο internet μετα απο ποσο καιρο και βγαινουν σελιδες με πολους γυναικολογους που λενε μετα απο τον πρωτο κυκλο..βεβαια οπως ειπε και η addi πιστευω οτι παιζει ρολο και σε ποια βδομαδα της κυησης ειναι η καθε γυναικα και επισης απο τη στιγμη που μας εξεταζει ο γιατρος πιστευω θα μας πει κ αμα ειμαστε ετοιμες η οχι..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια !

Σαφως παιζει ρολο και σε ποια βδοαμδα ειμασταν ...και αναλογως μετα που μας βλεπουν , μας λενε !

Το εξαμηνο , νομιζω οτι οντως εχουν ερθει ολα στην θεησ του , αλλωστε το σοκ του οργανισμου ηταν δυνατο , αλλα και εμεις νιωθουμε καλυτερα , οποτε εχει μια λογικη !

Link to comment
Share on other sites

Οντως.Και μπορει να διαφερει και λιγο απο γιατρο σε γιατρο.Ποτε σας ειδε μετα την αποξεση?ksofaki ακριβως για το λογο που ειπες.Για να ξεπερασει το σωμα μας ολη αυτη την ταλαιπωρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Το θέμα της εγκυμοσύνης για κάποιους είναι πολύ εύκολο, για άλλους πιο δύσκολο... ίσως αυτό γίνεται για εμάς που αντέχουμε τα ζόρικα... δεν ξέρω τι να σκεφτώ πια... το μόνο που ισχύει για μένα είναι ότι όσο αντέχω ψυχικά, δεν καταθέτω τα όπλα... και αν τελικά δεν γίνει τίποτα, να είμαστε καλά και να έχουμε τους αγαπημένους μας ανθρώπους μαζί μας... γιατί είναι και μεγάλη δοκιμασία για τις σχέσεις.

Εγώ έχω κάνει εξέταση θρομβοφιλίας και υπάρχει κάποιος παράγοντας, οπότε πάντα κάνω αντιπηκτικές... επίσης έχω κάνει σαλπιγγογραφία και εξέταση κυστικής ίνωσης... νομίζω ότι τα έχω καλύψει όλα... μάλλον.;)

κορίτσια καλησπερα...και εγω μολις γυρισα απο αποξεση στην δευτερη παλλινδρομη που είχα μέσα σε ένα χρόνο...στην πρώτη 6 εβδομάδων απεβαλλα μονη..πλέον δεν το αφήνω στην τύχη του..απο την πρωτη αποβολή ηθελα να κάνω εξετασεις αλλα ο γιατρος μου ελεγε πως είναι τυχαίο..τώρα αλλαξα γιατρο απο (ιδιωτικο σε δημόσιο) δεν πλήρωσα τιποτα για αποξεση και ιστολογικη του εμβρυου και σε ενα μήνα αφπου παρω αποτελεσματα ιστολογικής ,μου ερθει η πρωτη περιοδος θα παω για υπερυχο να δει εαν εχει μεινει κατι και ξεκινάω εξετασεις!!!θελω να πω μην το αφηνουμε στην τυχη!!εμπορει και να ετυχε αλλα εαν όχι να το ξαναπερασω τριτη φορα??με τιποτα!!!κορίτσια καντε εξετασεις ωστε να μην εχετε αμφιβολιες και ας βγουνε καθαρες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...