Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Παλινδρομη κυηση


Recommended Posts

Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ Μ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΚΥΚΛΟΥΣ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΚΥΚΛΟΥΣ..ΣΕ ΟΥΤΕ 40 ΜΕΡΕΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΞΩ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΛΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΑΔΙΑφΟΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΡΕΣΕ..ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΜΩΡΑΚΙ..ΑΚΟΥΩ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ ΘΑΡΡΟΣ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 210
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια κουράγιο,υπομονή,ελπίδα,αισιοδοξία κ θετική σκέψη

.Με λίγη προσοχή απο εσάς κ το γιατρό σας όλα θα πάνε καλά.Κάντε κπ εξετάσεις αλλά μη τρελαθεί κιόλας*δύσκολο αλλά γίνεται*.

Addi 16 εβδομάδες?Τι συνέβη?Γιατί έκανες αμνιοπαρακεντηση??

Χριστινα υποθέτω ότι σταμάτησε η καρδιακή λειτουργία.

Ο,τι θέλετε ειμαι εδώ!

Εγώ ήμουν θρομβοφιλικη κ είχα κ χλαμυδια κ ουρεοπλασμα.Με θεραπεία για να φύγει το μικρόβιο κ ενέσεις καθ όλη την επόμενη εγκυμοσύνη μου όλα πήγαν καλά.Ο γιος μου ειναι τώρα 8 μηνών!Καλή τύχη Κ σε εσας.Εύχομαι τα καλύτερα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστουμαι παρα πολυ miamia ναι σταματησε στην 8η εβδομαδα.τι εξετασεις εκανες?απλως λεω αφου στην αρχη ουτως η αλλως κανουμε τοσες εξετασεις γιατι να μν γινονται και για θρομβοφιλια (πως λεγεται) και για οτιδηποτε αλλο και να πρεπει να περναμε κατι τετοιο και μετα να τις κανουμε και αυτο παλι οχι παντα γιατι καποιοι γιατροι λενε μετα την τριτη φορα..Να σ ζησει το αγορακι σ να ειστε παντα ευτυχισμενοι και μονο ευχαριστα γεγονοτα...

Link to comment
Share on other sites

Οταν εκανα την αυχενικη διαφανεια απουσιαζε το ρινικο οστο.Σε συνδυασμο με τα αποτελεσματα των αιματολογικων μας βγηκε 1/125 για συνδρομο down.Οποτε ο γιατρος μας ειπε οτι ηταν επιβεβλημενο να γινει αμνιοπαρακεντηση.Εγινε την ιδια μερα,στις 15/12.Μας μιλησε και για τις αιματος που μπορουσαν να γινουν αντι για την αμνιοπαρακεντηση(επειδη υπαρχει ο κινδυνος για αποβολη) αλλα αν εδειχναν το παραμικρο οι αιματος θα επρεπε μετα να κανω και την αμνιοπαρακεντηση.Οποτε θεωρησε σωστο να γινει κατευθειαν αυτη η εξεταση.Στις 8/1 λοιπον που πηγαμε για το ραντεβου μας αφου αλλαζα μηνα την επομενη μερα, η καρδουλα του ειχε σταματησει.Την επομενη μερα μπηκα στο Λητω για αποξεση.Σας κουρασα???

Link to comment
Share on other sites

oxi καθολου ειναι πολυ ωραιο που μπορουμε εδω μεσα να πουμε η καθε μια μας την εμπειρια της..μακαρι βεβαια να μν υπαρχουν τετοια αλλα τουλαχιστον τα βγαζουμε απο μεσα μας περνει η μια θαρρος απο την ιστορια της αλλης και μαθαινουμε και περισσοτερα..εγω πηρα πολυ θαρρος απο τις ιστοριες που διαβασα εδω μεσα..πηγες στον γιατρο?να σε ρωτησω και κατι ακομα?και φυσικα οποια αλλη κοπελα το δει..μετα την αποξεση ειχατε αιμα?και αν ναι ποσο καιρο περιπου?

Link to comment
Share on other sites

oxi καθολου ειναι πολυ ωραιο που μπορουμε εδω μεσα να πουμε η καθε μια μας την εμπειρια της..μακαρι βεβαια να μν υπαρχουν τετοια αλλα τουλαχιστον τα βγαζουμε απο μεσα μας περνει η μια θαρρος απο την ιστορια της αλλης και μαθαινουμε και περισσοτερα..εγω πηρα πολυ θαρρος απο τις ιστοριες που διαβασα εδω μεσα..πηγες στον γιατρο?να σε ρωτησω και κατι ακομα?και φυσικα οποια αλλη κοπελα το δει..μετα την αποξεση ειχατε αιμα?και αν ναι ποσο καιρο περιπου?

Καλησπερα...

Εγω ειχα λιγες σταγονες μεχρι να ερθω σπιτι....μετα εβγαλα την σερβιετα και τιποτα καθαρη!!

Ηρθε η περιοδος στις 33 μερες μετα!

Ομως εχω δει οτι εχουν πολλες αιμα μετα..αν δεις οτι συνεχιζει πολλες μερες , μιλα με τον γιατρο σου!

Φιλακια σ ολα τα κοριτσια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οχι ενταξει πολυ λιγο εχω ροζ υγρα και απο οσο διαβασα ειναι φυσιολογικα..1-2 μερες δεν ειχα καθολου εχθες το βραδυ αρχισε..

Ναι ειναι εντελως φυσιλογικο! Μια χαρα ολα!

Link to comment
Share on other sites

Xristina πηγα στο γιατρο.Μου ειπε οτι μπορουμε να προσπαθησουμε μετα απο 2 κυκλους.Γραφω μεταμεσονυκτια γιατι σημερα μετα το γιατρο δεν εχω υπνο.Νομιζω οτι τα εζησα ολα απο την αρχη και ειμαι καπως χαλια.Παντως οπως και στην αμνιοπαρακεντηση ετσι και στην ιστολογικη του εμβρυου ολα ηταν φυσιολογικα.Μας ειπε μονο να εξεταστω για θρομβοφιλια αν το λεω σωστα.Μην αγχωνεσαι για το αιμα.Εγω μετα απο 2 εβδομαδες εχω ακομα...Ρε κοριτσια αν επιτρεπεται φυσικα...ο γιατρος σας πληρωθηκε για την αποξεση???

Link to comment
Share on other sites

Xristina πηγα στο γιατρο.Μου ειπε οτι μπορουμε να προσπαθησουμε μετα απο 2 κυκλους.Γραφω μεταμεσονυκτια γιατι σημερα μετα το γιατρο δεν εχω υπνο.Νομιζω οτι τα εζησα ολα απο την αρχη και ειμαι καπως χαλια.Παντως οπως και στην αμνιοπαρακεντηση ετσι και στην ιστολογικη του εμβρυου ολα ηταν φυσιολογικα.Μας ειπε μονο να εξεταστω για θρομβοφιλια αν το λεω σωστα.Μην αγχωνεσαι για το αιμα.Εγω μετα απο 2 εβδομαδες εχω ακομα...Ρε κοριτσια αν επιτρεπεται φυσικα...ο γιατρος σας πληρωθηκε για την αποξεση???

Καλημερα κοριτσια!

Εμενα δεν δεχτηκε να παρει αμοιβη....ειπε μονο στα ευχαριστα...και πολυ το εκτιμησα! Αυτη την φορα τον ειδα και απο την ανθρωπινη πλευρα του.....δεν ειναι ευχαριστο και γιαυτους!

Addi οσο μπορεις ασε τον χρονο να περασει....προσπαθησε να τα αφησεις πισω! ξερω πως ειναθ....και εγω μου ερχονται ακομη!Αλλα παμε μπροστα αναγκαστικα....και εμενα μετα απο 2 κυκλους μου ειπε παλι προσπαθειες!

Link to comment
Share on other sites

κ εγω οταν παω στον γιατρο θα του πω να κανουμε αυτη την εξεταση σιγα μην περιμενω να το ξανα ζησω για να το ψαξω..ενταξει σημερα δεν εχω καθολου μια ερχεται μια φευγει αλλα ροζ και πολυ λιγο..και ολο το 24 ωρο αυτο σκεφτομαι δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μ και μετραω ωρες να περασει ο καιρος να παω στον γιατρο..εμενα ο γιατρος μ μ εκλεισε ραντεβου την επομενη μερα που ειδαμε οτι ειναι παλινδρομη σε ιδιωτικη κλινικη που θα μ εκανε αυτος αποξεση και μ ειπε 350 για αυτον και τον αναισθησιολόγο και μ ειπε θα ρθεις 9 η ωρα και κατα τις 10 θα εχεις ειδη φυγει..και δεν αντεξα πηγα και στο νοσοκομειο για μια δευτερη γνωμη και ρωτησα αμα κανω εκει τι διαδικασια θα ακολουθησω και με εβαλαν κατευθειαν για καρδιογραφημα αιματολογικες αιξετασεις μου εδωσαν αντιβιωση μ ειπαν να μεινω νηστική και 7 μιση το πρωι πηγα περασαν να με δουν με εδωσαν και κατι αλλα χαπακια με ναρκωσαν 15-20 λεπτα βγηκα και με κρατησαν προληπτικά μεχρι το απογευμα..εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη μπορει ρε παιδι μ να ηταν λιγο υπερβολικα το οτι δεν με αφηναν ουτε να σηκωθω με εφεραν να φαω ενα γιαουρτακι το απογευμα αλλα εγω ενιωθα σιγουρια..και τελικα δεν πληρωσα μια..ενω στο ιδιωτικο θα πηγενα ουτε μια ωρα και μετα σπιτακι μ κ ο θεος βοηθος.συγνωμη αν σας κουρασα..και επισης ηθελα να σας ρωτησω εαν απο την ωρα που μαθατε οτι εχετε μωρακι σας εδωσε τιποτα ο γιατρος σας φολικο οξυ η κατι αλλο αν και βγηκαν οι εξετασεις μια χαρα..και επισης μ ειπε ο εξω γιατρος αν θελω να το στειλω για (βιοψία??) το εμβρυο αλλα 160 αλλα μ λεει δεν χρειαζεται..αυτα.

Link to comment
Share on other sites

ksofaki προσπαθω μωρε αλλα ειδικα χθες ηταν η χειροτερη μερα.δεν ξερω γιατι.Νομιζα οτι επαναλαμβανοταν...Σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου.Ολες πρεπει να κοιταμε μονο μπροστα...Με τον καιρο θα απαλυνει...που θα παει...xristina5-9 μην ταλαιπωρεισαι με σκεψεις και αποριες γιατι κι εγω ετσι την παταω...Εγω επαιρνα filicine πριν μεινω εγκυος και το συνεχισα και μολις μπηκα στον τεταρτο μου εδωσε σιδηρο και βιταμινη c.Εμεις που το στειλαμε για ιστολογικη εγινε οπως ειπες.Δεν εδειξε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...