Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Πόσες πιθανότητες έχω να έμεινα έγκυος


Lila30

Recommended Posts

Το θέμα τώρα πέρα απο την πλάκα νομίζω είναι να μην πέσει μία μέρα πριν απο τη μέρα που περιμένεις...

μακάρι να μην πέσει... αχ έχω τρελαθεί αυτή τι στιγμή από την αγωνία μου.... δεν κατουριέμαι κιόλας να πάω να κάνω ένα από τα φθηνα τεστάκια της hometest που έχω..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Masy

    Masy 473 δημοσιεύσεις

  • squishy

    squishy 286 δημοσιεύσεις

  • stelaa

    stelaa 143 δημοσιεύσεις

  • rodo83

    rodo83 105 δημοσιεύσεις

τη θερμοκρασία του σώματος πρέπει να την μετράμε πριν σηκωθούμε το πρωί από το κρεβάτι αλλά την κολπική η μαμούλη είχε πιει όποια ώρα της ημέρας θέλουμε εκτός από το πρωι! εκτός αν δεν θυμάμαι καλά...

μα 37.7?????? έχω πάθει σοκ τώρα, με έπιασε ταχυπαλμία κ πρέπει να φύγω κ για δουλειά σε λίγο.. ρε κορίτσια λέτε να τα καταφέραμε??????

μακάρι να είναι σωστή η θεωρία της μαμούλη!!!!!

Μακάρι κοριτσάκι μου να τα καταφέρατε και μακάρι να είναι σωστή η θεωρία της ΜΑΜΟΥΛΗ να έχουμε κι εμείς ένα μέτρο σύγκρισης!!! Προσπάθησε να χαλαρώσεις και ότι ήταν να γίνει έγινε. Σε λίγες μερούλες θα ξέρεις σίγουρα!!! Υπομονή... :):):)

Link to comment
Share on other sites

ρε squishaki δεν ρωτάς τη γιαγιά κανένα γιατροσόφι για να πιάσουμε σποράκι????????????;)
μακάρι να μην πέσει... αχ έχω τρελαθεί αυτή τι στιγμή από την αγωνία μου.... δεν κατουριέμαι κιόλας να πάω να κάνω ένα από τα φθηνα τεστάκια της hometest που έχω..........

ααααααααααα τελειααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!! εδω χαιρομαι εγωωωω!!!! μηπως εμεινε κανενα self clear?????

μακαρι στελα μου μακαρι να το πετυχατεεεε!!!!!!!


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι κοριτσάκι μου να τα καταφέρατε και μακάρι να είναι σωστή η θεωρία της ΜΑΜΟΥΛΗ να έχουμε κι εμείς ένα μέτρο σύγκρισης!!! Προσπάθησε να χαλαρώσεις και ότι ήταν να γίνει έγινε. Σε λίγες μερούλες θα ξέρεις σίγουρα!!! Υπομονή... :):):)

Ναι πρέπει να ηρεμήσω γιατί μπορεί να μην σημαίνει κ τίποτα... απλώς είδα το θερμόμετρο κ έπαθα εγκεφαλικο.............!

πάλι καλά που ήσουν online κ μου απάντησες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να ηρεμήσω γιατί μπορεί να μην σημαίνει κ τίποτα... απλώς είδα το θερμόμετρο κ έπαθα εγκεφαλικο.............!

πάλι καλά που ήσουν online κ μου απάντησες!!!!

Κι εγώ θα το πάθαινα!!! Ψέμματα να πω; Απλά σου λέω ηρέμησε, γιατί αν δε σημαίνει κάτι θα απογοητευτείς περισσότερο!!! Μακάρι να ισχύει η θεωρία και στο εύχομαι ολόψυχα, αλλά καλύτερα να περιμένουμε λίγα και να μας έρχονται πολλά, παρά πολλά και να απογοητευόμαστε!!! Θα ξεχαστείς στη δουλειά! το βράδυ πάλι τα λέμε!!! χαχαχα! Φιλάκια!!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ααααααααααα τελειααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!! εδω χαιρομαι εγωωωω!!!! μηπως εμεινε κανενα self clear?????

μακαρι στελα μου μακαρι να το πετυχατεεεε!!!!!!!

Έχει τα άλλα που πήραμε απο το ιντερνετ! χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


έκανα ένα hometest μόλις αλλά αρνητικό..

ξέρω ότι μπορεί να είναι νωρίς ακόμα για να δείξει αλλά ήθελα κάτι να με προσγειώσει λίγο..!!

Κι εγώ θα έκανα! Τόσα πήραμε! χαχα! Λογικό είναι να είναι αρνητικό είναι μέρες ακόμη μέχρι Κυριακή - Δευτέρα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα έκανα! Τόσα πήραμε! χαχα! Λογικό είναι να είναι αρνητικό είναι μέρες ακόμη μέχρι Κυριακή - Δευτέρα! ;)

ναι θα περιμένω λίγες μερούλες ακόμα... κ να θέλω δεν μπορώ να κάνω τίποτε άλλο!!!!

ευχαριστώ κορίτσια μου για τη συμπαράσταση!!

φεύγω για δουλειά! θα τα πούμε αργότερα!

φιλάκια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε;;;

εγω δεν ειμαι στα καλα μου σημερα πηγα για υπερηχο και ο γιατρος ειχε αδεια μιλησα μαζι του και μου ειπε να παω τη μεγαλη πεμπτη για να δουμε και καρδουλα,αλλα οταν γυρισα αρχισα να εχω κατι πονακια και κατι ροζ υγρα τον ξαναπηρα τηλεφωνο,πηρα και τον γιατρο μου στη θεσσαλονικη και μου ειπανε και οι δυο να παρω utrogestan και να ξαπλωσω.αγχωνομαι βρε κοριτσια γιατι καπως ετσι ειχα χασει πριν 4 χρονια το μωρακι μου!!!!απο την αλλη αγχωνομαι να μην ειναι και εξωμητριο...δεν ξερω..το μυαλο μου παει στο κακο συνεχεια!

στελλιτσα μου θετικο μου ακουγετε το 37.7 ετσι ημουνα κι εγω.αντε μακαρι!!!!

squishaki μου μη σε παιρνει απο κατω...θα ερθει απο εκει που δεν θα το περιμενεις...

masy squishy τωρα κρατηστε ορεξεις για το πασχα!!!!!!!σας θελω δυναμικες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε;;;

εγω δεν ειμαι στα καλα μου σημερα πηγα για υπερηχο και ο γιατρος ειχε αδεια μιλησα μαζι του και μου ειπε να παω τη μεγαλη πεμπτη για να δουμε και καρδουλα,αλλα οταν γυρισα αρχισα να εχω κατι πονακια και κατι ροζ υγρα τον ξαναπηρα τηλεφωνο,πηρα και τον γιατρο μου στη θεσσαλονικη και μου ειπανε και οι δυο να παρω utrogestan και να ξαπλωσω.αγχωνομαι βρε κοριτσια γιατι καπως ετσι ειχα χασει πριν 4 χρονια το μωρακι μου!!!!απο την αλλη αγχωνομαι να μην ειναι και εξωμητριο...δεν ξερω..το μυαλο μου παει στο κακο συνεχεια!

στελλιτσα μου θετικο μου ακουγετε το 37.7 ετσι ημουνα κι εγω.αντε μακαρι!!!!

squishaki μου μη σε παιρνει απο κατω...θα ερθει απο εκει που δεν θα το περιμενεις...

masy squishy τωρα κρατηστε ορεξεις για το πασχα!!!!!!!σας θελω δυναμικες!!!!!!

Πήγες δηλαδή και δεν έκανες; Δεν είχες ραντεβού; Πως έφυγε; Μη σκέφτεσαι αρνητικά κοριτσάκι μου! Δε σημαίνει πως κάτι που έγινε μία φορά θα ξαναγίνει. Να ξαπλώσεις όπως είπε ο γιατρός και να πάρεις τα χάπια μέχρι να ριζώσει καλά το σποράκι σου! Δεν έχει στο νοσοκομείο κάποιον αντικαταστάτη να πας να κάνεις έναν υπέρηχο και να πας την Πέμπτη να τον δει και αυτός; Για να σου φύγει το άγχος και να ηρεμήσεις. Γιατί και τίποτα να μην είναι το άγχος δεν κάνει καλό. Και γιατί να ανησυχείς τόσες μέρες;;;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε;;;

εγω δεν ειμαι στα καλα μου σημερα πηγα για υπερηχο και ο γιατρος ειχε αδεια μιλησα μαζι του και μου ειπε να παω τη μεγαλη πεμπτη για να δουμε και καρδουλα,αλλα οταν γυρισα αρχισα να εχω κατι πονακια και κατι ροζ υγρα τον ξαναπηρα τηλεφωνο,πηρα και τον γιατρο μου στη θεσσαλονικη και μου ειπανε και οι δυο να παρω utrogestan και να ξαπλωσω.αγχωνομαι βρε κοριτσια γιατι καπως ετσι ειχα χασει πριν 4 χρονια το μωρακι μου!!!!απο την αλλη αγχωνομαι να μην ειναι και εξωμητριο...δεν ξερω..το μυαλο μου παει στο κακο συνεχεια!

στελλιτσα μου θετικο μου ακουγετε το 37.7 ετσι ημουνα κι εγω.αντε μακαρι!!!!

squishaki μου μη σε παιρνει απο κατω...θα ερθει απο εκει που δεν θα το περιμενεις...

masy squishy τωρα κρατηστε ορεξεις για το πασχα!!!!!!!σας θελω δυναμικες!!!!!!

μαμουλη μου πρεπει να σκεφτεσαι θετικα, και να εχεις καλη ψυχολογια!!!! το ξερω ειναι δυσκολο αλλα το εχει αναγκη το σπορακι σου!!!! δε σου ειπε κανεις να πας για χοριακη??? πολλες κοπελες διαβασα οτι ειχανε ροζ- καφε υγρα και ολα πηγαν καλα στο τελος! να ξεκουραζεσαι πολυ, να περνεις τα χαπακια που σου δωσανε και αν θα νιωσεις ασφαλεια και ανακουφιση πηγαινε στο νοσοκομειο ή σε αλλο γυναικολογο να το δειτε μεχρι να μπορεσει ο δικος σου!!!!! ευχομαι ολα να πανε τελεια !!!!


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...