Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Πόσες πιθανότητες έχω να έμεινα έγκυος


Lila30

Recommended Posts

Καλησπέρα!!!!!

Είμαι καινούρια εδώ και θέλω πρώτα απο όλα να συγχαρώ όλες τις γυναίκες που με πείσμα και αγάπη προσπαθούν να γίνουν μανούλες!!!!

Έυχομαι Καλή Επιτυχία πολύ πολύ γρήγορα σε ΟΛΕΣ!!!

Η ερώτηση μου είναι η εξής:Είμαι 30 χρονών και με σταθερό κύκλο στις 25 μέρες,που κρατάει 4-5 μέρες.

Με τον σύντροφο μου ήρθαμε σε ελεύθερη επαφή την 7η μέρα του κύκλου μου!

Η περίοδος μου ήρθε στις 28/1 και η επαφή έγινε στις 4/2.

Απ'οτι μου έβγαλαν διάφοροι πίνακες γονιμότητας οι "επικίνδυνες μέρες μου ήταν από τις 4/2(που έγινε η επαφή),εώς τις 8/2 με πιθανή ημερομηνία ωορηξίας στις 6 και 7/2.

Την άλλη μέρα από την επαφή είχα λευκά υγρά και 2 μέρες μετά ένιωσα έναν πολύ δυνατό πόνο αριστερά που κράτησε όμως λίγα δευτερόλεπτα.

Είναι πολύ νωρίς να κάνω τεστ ή χοριακή,προφανώς δεν έχει γίνει ούτε η εμφύτευση ακόμα.Περιμένω να αδιαθετήσω στις 22/2.

Να συμπληρώσω ότι έκανα πριν 3 βδομάδες ορμονικές εξετάσεις και ήταν άριστες.

Αν κάποια κοπέλα έχει σχετική εμπειρία θα ήθελα να μου πει.

Όχι τίποτα άλλο αλλά πίνω πολλούς καφέδες και επίσης καπνίζω πολύ και δεν θα ήθελα να ρισκάρω να συμβεί κάτι.Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Masy

    Masy 473 δημοσιεύσεις

  • squishy

    squishy 286 δημοσιεύσεις

  • stelaa

    stelaa 143 δημοσιεύσεις

  • rodo83

    rodo83 105 δημοσιεύσεις

Υπάρχει η περίπτωση εγκυμοσύνης (αν και τα συμπτώματα που ανέφερες δεν είναι απαραίτητα συμπτώματα εγκυμοσύνης) ακόμη και μόλις τελειώσει η περίοδος. Το σπέρμα μπορεί να αντέξει ακόμη και 4 μέρες ζωντανό και να αντέξει να γονιμοποιήσει το ωάριο που βγαίνει στην ωορηξία. Κάνε υπομονή. Αν θες μπεμπέ μην πίνεις πολλούς καφέδες και μην καπνίζεις απο ΤΩΡΑ! Καλή επιτυχία!!!!!!!! :D:D:D:D:D


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η περίπτωση εγκυμοσύνης (αν και τα συμπτώματα που ανέφερες δεν είναι απαραίτητα συμπτώματα εγκυμοσύνης) ακόμη και μόλις τελειώσει η περίοδος. Το σπέρμα μπορεί να αντέξει ακόμη και 4 μέρες ζωντανό και να αντέξει να γονιμοποιήσει το ωάριο που βγαίνει στην ωορηξία. Κάνε υπομονή. Αν θες μπεμπέ μην πίνεις πολλούς καφέδες και μην καπνίζεις απο ΤΩΡΑ! Καλή επιτυχία!!!!!!!! :D:D:D:D:D

;):-P Έχεις απόλυτο δίκιο,ήδη έχω ελαχιστοποιήσει καφέ και τσιγάρο...:oαν μπορείς να με βοηθήσεις και σε κάτι άλλο,σε 4 μέρες είναι να έρθει η "ακατανόμαστη" και η αλήθεια είναι ότι δεν μου δείχνει ποτέ σημάδια από πιο νωρίς.Το θέμα μου είναι ότι εδώ και 5-6 μέρες περίπου με πιάνουν ξαφνικές κρυάδες και η θερμοκρασία μου κυμαίνεται απο 36,8 εώς και 37,4.Μετά απο λίγο περνάνε βέβαια οι κρυάδες αλλά δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα που να μου δείχνει ίωση ή κάτι τέτοιο.Δεν ασχολήθηκα ποτέ με την θερμομέτρηση για να βρω τις γόνιμες και την ωορυξία αλλά δεν θυμάμαι να μου έχει τύχει στο παρελθόν το να νιώσω τα δέκατα.

Link to comment
Share on other sites

Lila30 συγγνώμη άργησα να δω το μυνημα σου! Φαντάζομαι ήδη θα έχεις μάθει τα αποτελέσματα ε; Ελπίζω να είναι το πολυπόθητο!!!!!

Δυστυχώς δεν ήταν το "πολυπόθητο" αλλά τι να κάνουμε???

Όταν το πάρουμε ζεστά το θέμα-εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Σ'ευχαριστώ πολύ!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


ΜΑΜΟΥΛΗ μου του το είπες;;; ::)

του το ειπα masy μου.τον πειρα τηλεφωνο στη δουλεια και του λεω...ακου τωρα να σου πω καλωσηρθες στο κλαμπ των τριτεκνων...τα εχασε και γελουσε!!!!!!!στα παιδια ακομη δεν το ξερουν μετα τον υπερηχο!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...