Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Πόσες πιθανότητες έχω να έμεινα έγκυος


Lila30

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια τι μου κανετε;;;

squishy μου μην απογοητευεσαι εγω στο γιο μου ειχα 2 τεστ αρνητικα και τελικα ημουνα εγκυος απλα εκανα αργα ωορρηξια και αργησε η συλληψη,αφου δεν εκανες τεστ ωορρηξιας δεν μπορεις να εισαι και 100% σιγουρη,ακομη ελπιζουμε λοιπον!!!!!!

στελλακι μου ελπιζουμε να ειναι θετικα τα τραβηγματακια σου αντε γιτι εχω πολυ αγωνια βρε κοριτσια και με σας μην με αφηνετε μονη μου!!!!

μασυ μου αντε να ερθουν οι γονιμες και βουρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!!!!

εγω εχω πολυ αγωνια για αυριο να δω το σπορακι μου και ολα να ειναι καλα!μου φαινεται απιστευτο κοριτσια μεχρι να το δω δεν μπορω να το συνειδητοποιησω

μου αρχησαν και οι αναγουλες και η κοπωση και οι υπνηλιες και δενεχω και χρονο για γεκουραση αστα να πανε!δεν πειραζει ομως χαλαλι του να ειναι μονο γερο.σημερα ειχα στην αγκαλια μου ενα μωρακι 3 μηνων και δεν το πιστευα οτι σε λιγο καιρο θα εχω κι εγω ενα τετοιο!!!!!!!:P:p

αυτο απορω τωρα μαμουλη μου μπας και εγινε αργα συλληψη, τις ημερομηνιες τις ξερω γιατι εχουμε αποσταση με τον αντρα μου αυτο το καιρο λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων! απο τις 21-30/3 ημασταν μαζι καθημερινα και τελευταια επαφη αυτων των ημερων ηταν 29/3, για το σαββατοκυριακο που περασε δεν το υπολογιζω γιατι δεν νομιζω να εκανα πριν λιγες μερες ωορρηξια

ποτε εδειξε θετικο στο γιο σου μαμουλη μ???

χαλαλι τους ολα, και σε 8 μηνες θα το εχεις στην αγκαλια σου!!!!


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Masy

    Masy 473 δημοσιεύσεις

  • squishy

    squishy 286 δημοσιεύσεις

  • stelaa

    stelaa 143 δημοσιεύσεις

  • rodo83

    rodo83 105 δημοσιεύσεις

σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!οσο για τη μπεμπεδοσκονη σας στελνω καθε μερα γιατι μπορει να μου ηρθε εμενα το σπορακι μου αλλα δεν ερθει και σε σας δεν θα ησυχασω;)

Να είσαι καλά κοριτσάκι μου! :)

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε κοριτσάκι μου! Μέχρι Κυριακή θα περιμένεις για τεστακι; :)

λέω να περιμένω δευτέρα πρωι για να το κάνω... μία με πιάνει κ θέλω να κάνω εκείνη τη στιγμή κ μετά λέω άσε να έρθει η δευτέρα κ αν δεν έρθει περίοδος μέχρι τότε το κάνω..!

απλώς το στήθος μου δεν δείχνει κανένα σημάδι εγκυμοσύνης κ όλες λένε ότι είναι το πρώτο πράγμα που σου δείχνει ότι είσαι έγκυος..

είναι κ μικρό σε μέγεθος οπότε το ελάχιστο πρήξιμο να είχα θα το καταλάβαινα..

κάτσε να βγάλουμε άκρη με τα τεστάκια της squishy πρώτα κ μετά θα πάρω κ εγώ σειρα!!! μία μία να μην μπερδευόμαστε!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια τι μου κανετε;;;

squishy μου μην απογοητευεσαι εγω στο γιο μου ειχα 2 τεστ αρνητικα και τελικα ημουνα εγκυος απλα εκανα αργα ωορρηξια και αργησε η συλληψη,αφου δεν εκανες τεστ ωορρηξιας δεν μπορεις να εισαι και 100% σιγουρη,ακομη ελπιζουμε λοιπον!!!!!!

στελλακι μου ελπιζουμε να ειναι θετικα τα τραβηγματακια σου αντε γιτι εχω πολυ αγωνια βρε κοριτσια και με σας μην με αφηνετε μονη μου!!!!

μασυ μου αντε να ερθουν οι γονιμες και βουρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!!!!

εγω εχω πολυ αγωνια για αυριο να δω το σπορακι μου και ολα να ειναι καλα!μου φαινεται απιστευτο κοριτσια μεχρι να το δω δεν μπορω να το συνειδητοποιησω

μου αρχησαν και οι αναγουλες και η κοπωση και οι υπνηλιες και δενεχω και χρονο για γεκουραση αστα να πανε!δεν πειραζει ομως χαλαλι του να ειναι μονο γερο.σημερα ειχα στην αγκαλια μου ενα μωρακι 3 μηνων και δεν το πιστευα οτι σε λιγο καιρο θα εχω κι εγω ενα τετοιο!!!!!!!:P:p

όλα καλά θα είναι αύριο κοπέλα μου!!!! σε μερικούς μήνες θα το κρατάς στην αγκαλίτσα σου κ δεν θα το πιστευεις!! υπομονή με τα ενοχλητικά συμπτώματα... να σκέφτεσαι πως είναι καλό που τα έχεις γιατί υποδηλώνουν σωστή αύξηση των ορμονών!!

το στήθος σου ήταν πρησμένο βρε μαμούλη πριν κάνεις το τεστ?????

γιατί έχω τα τραβηγματάκια αλλά το στήθος μου δεν έχει δείξει κα΄νενα σημάδι αλλαγής...

Link to comment
Share on other sites

λέω να περιμένω δευτέρα πρωι για να το κάνω... μία με πιάνει κ θέλω να κάνω εκείνη τη στιγμή κ μετά λέω άσε να έρθει η δευτέρα κ αν δεν έρθει περίοδος μέχρι τότε το κάνω..!

απλώς το στήθος μου δεν δείχνει κανένα σημάδι εγκυμοσύνης κ όλες λένε ότι είναι το πρώτο πράγμα που σου δείχνει ότι είσαι έγκυος..

είναι κ μικρό σε μέγεθος οπότε το ελάχιστο πρήξιμο να είχα θα το καταλάβαινα..

κάτσε να βγάλουμε άκρη με τα τεστάκια της squishy πρώτα κ μετά θα πάρω κ εγώ σειρα!!! μία μία να μην μπερδευόμαστε!!!!

Καλημέρα αγάπη! Δεν πρήζεται πάντα πριν , αλλά και πολλές φορές μετά την καθυστέρηση. Γι'αυτο μη στεναχωριέσαι με αυτό. Και η κουμπάρα μου μετά πρίστηκε. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα αγάπη! Δεν πρήζεται πάντα πριν , αλλά και πολλές φορές μετά την καθυστέρηση. Γι'αυτο μη στεναχωριέσαι με αυτό. Και η κουμπάρα μου μετά πρίστηκε. :)

καλημερα ομορφες!!!! τι κανετε?????

τελικα ακουσα το ενστικτο μου και δεν εκανα τεστ και πριν λιγο ηρθε η κοντη!!! παμε για πασχαλινο αυγουλακι κυριολεκτικα και μεταφορικα :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

μασυυυυ σου κλεψα την αποκλειστικοτητα :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

τελικα οι μετρησεις μου ειναι υπερ της θεωριας που διαβασε η μαμουλη μας!!!!

στελα μου μακαρι να ειναι θετικοτατα!!!! να εχουμε ευχαριστα !!!!!


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ομορφες!!!! τι κανετε?????

τελικα ακουσα το ενστικτο μου και δεν εκανα τεστ και πριν λιγο ηρθε η κοντη!!! παμε για πασχαλινο αυγουλακι κυριολεκτικα και μεταφορικα :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

μασυυυυ σου κλεψα την αποκλειστικοτητα :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

τελικα οι μετρησεις μου ειναι υπερ της θεωριας που διαβασε η μαμουλη μας!!!!

στελα μου μακαρι να ειναι θετικοτατα!!!! να εχουμε ευχαριστα !!!!!

Δεν πειράζει κοριτσάκι μου! Όπως είπες πάμε για Πασχαλινό αυγουλάκι! Άντε σου επιτρέπω να είσαι παρέα μου και να μην έχω την αποκλειστικότητα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει κοριτσάκι μου! Όπως είπες πάμε για Πασχαλινό αυγουλάκι! Άντε σου επιτρέπω να είσαι παρέα μου και να μην έχω την αποκλειστικότητα!!! :)

αχαχαχαχαχχ και μας βλεπω για τα καλα παρεα, αυριο δεν την περιμενεις εσυ μασυ μου?


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!!

Squishy σε θέλω δυνατή κορίτσι μου!!!! Βουρρρρρ για τον επόμενο μήνα!!!

Να σκέφτεσαι ότι ήταν ο πρώτος μήνας που πετύχατε όλες τις γόνιμες!! Θέλει να έρθει πασχαλινό το σπορακι!!!!!!

Εγω είχα ήπια πονακια περιόδου το βραδυ.. Φοβάμαι θα μου έρθει νωρίτερα κιόλας..

Masy μακάρι να μην ειναι απαραίτητο το πρήξιμο του στήθους κ να κάνω λάθος..!!!!

Τι μου κανεις εσύ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!!

Squishy σε θέλω δυνατή κορίτσι μου!!!! Βουρρρρρ για τον επόμενο μήνα!!!

Να σκέφτεσαι ότι ήταν ο πρώτος μήνας που πετύχατε όλες τις γόνιμες!! Θέλει να έρθει πασχαλινό το σπορακι!!!!!!

Εγω είχα ήπια πονακια περιόδου το βραδυ.. Φοβάμαι θα μου έρθει νωρίτερα κιόλας..

Masy μακάρι να μην ειναι απαραίτητο το πρήξιμο του στήθους κ να κάνω λάθος..!!!!

Τι μου κανεις εσύ;;

Αυτό το ξέρω σίγουρα ότι δεν είναι απαραίτητο, γιατί και η αδερφή μου και κάποιες απο τις φίλες μου και η κουμπάρα μου δεν είχαν πρήξιμο. Άρχισαν να πρήζονται καμία εβδομάδα και μετά απο την καθυστέρηση. Μη σε ανησυχεί αυτό κοριτσάκι μου! Δεν είναι απαραίτητο. :) Εγώ εδώ προσπαθώ να κάνω δουλειές μέχρι να γυρίσει πάλι το αγοράκι μου και περιμένω να μου έρθει να τελειώνω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρω σίγουρα ότι δεν είναι απαραίτητο, γιατί και η αδερφή μου και κάποιες απο τις φίλες μου και η κουμπάρα μου δεν είχαν πρήξιμο. Άρχισαν να πρήζονται καμία εβδομάδα και μετά απο την καθυστέρηση. Μη σε ανησυχεί αυτό κοριτσάκι μου! Δεν είναι απαραίτητο. :) Εγώ εδώ προσπαθώ να κάνω δουλειές μέχρι να γυρίσει πάλι το αγοράκι μου και περιμένω να μου έρθει να τελειώνω!

Καλό αυτό!! Αφού έχουμε κ αποδείξεις απο άτομα!!!!! Άρα έχω ακόμα ελπίδες κ χωρίς πρησμένο στήθος!!!

Αυτή η ατιμη βρε κορίτσι μου όταν τη θελουμε να ρθει δεν ερχεται....! Άντε μέχρι αύριο το πολύ για να έχεις οοοολες τις διακοπές του Πάσχα μπροστά σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό!! Αφού έχουμε κ αποδείξεις απο άτομα!!!!! Άρα έχω ακόμα ελπίδες κ χωρίς πρησμένο στήθος!!!

Αυτή η ατιμη βρε κορίτσι μου όταν τη θελουμε να ρθει δεν ερχεται....! Άντε μέχρι αύριο το πολύ για να έχεις οοοολες τις διακοπές του Πάσχα μπροστά σου!!!

Και βέβαια έχεις ελπίδες αγάπη! Σου το λέω σίγουρα. Όχι ότι αν πρηζόταν θα σήμαινε και πάλι ότι δεν είσαι. Είναι ανάλογα τον οργανισμό. Όμως και χωρίς πρησμένο στήθος μπορεί να είσαι!!! Αύριο περιμένω κανονικά, αλλά δε θα με χάλαγε κιόλας να έρθει σήμερα! :):):)

Link to comment
Share on other sites

αρχιζουμε τα ξορκια για να μην ερθει στην στελιτσα μας (αγαπη ασε το στηθος, δεν παιζει ρολο, εχει δικαιο η μασυ μας!)

οσο δεν βλεπεις ροη οι ελπιδες ειναι ανεβασμενεςςςςςς!!!!!!!!

και κανουμε και ξορκια να ρθει στην μασυ μας! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια έχεις ελπίδες αγάπη! Σου το λέω σίγουρα. Όχι ότι αν πρηζόταν θα σήμαινε και πάλι ότι δεν είσαι. Είναι ανάλογα τον οργανισμό. Όμως και χωρίς πρησμένο στήθος μπορεί να είσαι!!! Αύριο περιμένω κανονικά, αλλά δε θα με χάλαγε κιόλας να έρθει σήμερα! :):):)

Μακάρι να έρθει σήμερα κιόλας τότε να ξεμπερδευεις νωρίτερα! Κανε κ κανένα καυτό μπάνιο κ θα κατέβει πιο γρήγορα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...