Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Πόσες πιθανότητες έχω να έμεινα έγκυος


Lila30

Recommended Posts

Δε θυμάμαι να σου πω την αλήθεια, γιατί δεν ήξερα πιο είναι πιο ευαίσθητο και είχα πάρει ένα απο όλα! χαχαχα! Λογικά πρέπει να υπάρχει! :):):)

Πάντως αν χτύπα ξύλο, σου έρθει, θα σου πρότεινα να πάρεις τα τεστ ωορρηξίας και εγκυμοσύνης που πήρα εγώ και η Στέλλα, γιατί είναι πολύ φθηνά και μέχρι να κάνω τα τεστ ωορρηξίας πίστευα ότι καταλάβαινα την ωορρηξία μου, αλλά δε συμπίπτουν πάντα τα συμπτώματα με αυτή. Έτσι για να είσαι σίγουρη. Το όλο πακέτο θα σου βγει όσο ένα διπλό τεστ. ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Masy

    Masy 473 δημοσιεύσεις

  • squishy

    squishy 286 δημοσιεύσεις

  • stelaa

    stelaa 143 δημοσιεύσεις

  • rodo83

    rodo83 105 δημοσιεύσεις

Δε θυμάμαι να σου πω την αλήθεια, γιατί δεν ήξερα πιο είναι πιο ευαίσθητο και είχα πάρει ένα απο όλα! χαχαχα! Λογικά πρέπει να υπάρχει! :):):)

ωραια ελπιζω να βρω!!!! θα σε αφησω μασυ μου παω για δουλιτσες εξωτερικες και θα τα πουμε συντομα!!!! φιλακια!!!!


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Σας έχασα παλι λιγο αλλά χθες μόνο στα βιαστικά έμπαινα απο το κινητό..! Πως είστε;;

Squishy το self clear βγαίνει διπλό κανονικά! Μακάρι να ειναι γούρικο!!!

Εγω έχω τραβήγματα πολλά, νιώθω λες κ πιάστηκα απο γυμναστική δεν ξερω πως αλλιώς να εξηγήσω το πως νιώθω.. Να βηξω πάντως δεν μπορώ!

Θέλω να πάρω κ εγω θερμοκρασία για να κανουμε έλεγχο όλες της θεωρίας της μαμουλη αλλά ήταν ο άντρας μου σπίτι κ δεν μπόρεσα.. Μην με δει κ με το θερμόμετρο στον κόλπο.. Θα με δουλεύει όσο δεν παει!!!

Masy αυτό με το 37 ακριβώς το είχε σχολιάσει μια άλλη κοπέλα κ ήταν για πρωκτικη θερμοκρασία..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Σας έχασα παλι λιγο αλλά χθες μόνο στα βιαστικά έμπαινα απο το κινητό..! Πως είστε;;

Squishy το self clear βγαίνει διπλό κανονικά! Μακάρι να ειναι γούρικο!!!

Εγω έχω τραβήγματα πολλά, νιώθω λες κ πιάστηκα απο γυμναστική δεν ξερω πως αλλιώς να εξηγήσω το πως νιώθω.. Να βηξω πάντως δεν μπορώ!

Θέλω να πάρω κ εγω θερμοκρασία για να κανουμε έλεγχο όλες της θεωρίας της μαμουλη αλλά ήταν ο άντρας μου σπίτι κ δεν μπόρεσα.. Μην με δει κ με το θερμόμετρο στον κόλπο.. Θα με δουλεύει όσο δεν παει!!!

Masy αυτό με το 37 ακριβώς το είχε σχολιάσει μια άλλη κοπέλα κ ήταν για πρωκτικη θερμοκρασία..

Stelaki καλημέρα!!! Άντε πέρασαν οι μέρες και για σένα!!! Λίγο έμεινε! Συγνώμη ρε κορίτσια τα μπέρδεψα!!! Προφανώς δε διάβασα το μήνυμα της ΜΑΜΟΥΛΗ και μου έμεινε το άλλο. Τέλος πάντων άντε θερμομετρήσου κι εσύ να δούμε τι γίνεται με αυτή τη θεωρία. Θα κάνουμε στατιστική!!! χαχαχχαχ! :mad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δε βρηκα self clear σε οσα φαρμακεια και αν πηγα! πηρα predictor early και φυσικα αρνητικο! οποτε μακαρι να ρθει συντομα να μην με καθυστερει αλλο !!!!

στελλα μου αυτο το πιασιμο ειναι καλο νομιζω! μακαρι να μας πεις ευχαριστα ενα σε λιγες μερες!!!!


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites

δε βρηκα self clear σε οσα φαρμακεια και αν πηγα! πηρα predictor early και φυσικα αρνητικο! οποτε μακαρι να ρθει συντομα να μην με καθυστερει αλλο !!!!

στελλα μου αυτο το πιασιμο ειναι καλο νομιζω! μακαρι να μας πεις ευχαριστα ενα σε λιγες μερες!!!!

Τι να πω κοριτσάκι μου; Τότε όπως είπες να κάνει την εμφάνισή της να τελειώνεις να πάμε βουρ για τον άλλο μήνα! Μην ανησυχείς θα σου κάνω παρέα όπως και να'χει!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω κοριτσάκι μου; Τότε όπως είπες να κάνει την εμφάνισή της να τελειώνεις να πάμε βουρ για τον άλλο μήνα! Μην ανησυχείς θα σου κάνω παρέα όπως και να'χει!!! :)

ετσι μασυ μου!!!! γιατι να μας καθυστερει η κυρια δεν ειναι ωραια πραγματα!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen: που θα πανε θα ρθουνε τα μπεμπακια μας!


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites

ετσι μασυ μου!!!! γιατι να μας καθυστερει η κυρια δεν ειναι ωραια πραγματα!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen: που θα πανε θα ρθουνε τα μπεμπακια μας!

Άντε ντε! Που θα πάει; Κάποια στιγμή θα έρθουν!!! ;);)

Link to comment
Share on other sites

ετσι μασυ μου!!!! γιατι να μας καθυστερει η κυρια δεν ειναι ωραια πραγματα!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen: που θα πανε θα ρθουνε τα μπεμπακια μας!

Κοριτσάκι μου τι κάνεις; Έχουμε καμία εξέλιξη;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκι μου τι κάνεις; Έχουμε καμία εξέλιξη;;;;

Ελα μασυ μου! καμια, αφαντη η κοντη :mrgreen: τι στο καλο γινεται???? λες να επιασε πιο μετα ? λες να μου κανει κολπα η παλιοκοντη? λες να ειναι και τα 2 λαθος τα τεστ? χαχαχαχαχαχ

δεν εχω ιδεα τι γινεταιιιιι!!!!! ποναω τρεχω τουαλετα γιατι νιωθω υγρη αλλα ειναι υγρα μονο! περιοδος αφαντη (ακομη) και κλεισανε και 14 μερες απο την ωορρηξια!


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites

Ελα μασυ μου! καμια, αφαντη η κοντη :mrgreen: τι στο καλο γινεται???? λες να επιασε πιο μετα ? λες να μου κανει κολπα η παλιοκοντη? λες να ειναι και τα 2 λαθος τα τεστ? χαχαχαχαχαχ

δεν εχω ιδεα τι γινεταιιιιι!!!!! ποναω τρεχω τουαλετα γιατι νιωθω υγρη αλλα ειναι υγρα μονο! περιοδος αφαντη (ακομη) και κλεισανε και 14 μερες απο την ωορρηξια!

Βρε λες; Έχεις άλλο τεστ να το κάνεις αύριο το πρωί; Θα μας τρελάνει!!! Ουφ... θα γεννήσω απο την αγωνία χωρίς να είμαι έγκυος. αχχαχαχα :)

Link to comment
Share on other sites

Βρε λες; Έχεις άλλο τεστ να το κάνεις αύριο το πρωί; Θα μας τρελάνει!!! Ουφ... θα γεννήσω απο την αγωνία χωρίς να είμαι έγκυος. αχχαχαχα :)

εχω ακομα ενα ! αλλα λεω να μην το κανω! και ο αντρας μου, μου λεει αν δεν ρθει να κανεις και αυριο! αλλα δεν το νομιζω, θα προσπαθησω να κρατηθω να δω τι στο καλο γινεται!!!! 2 αρνητικα τεστ απο 2 διαφορετικες εταιριες δυσκολευομαι να πειστω οτι εκαναν λαθος


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites

εχω ακομα ενα ! αλλα λεω να μην το κανω! και ο αντρας μου, μου λεει αν δεν ρθει να κανεις και αυριο! αλλα δεν το νομιζω, θα προσπαθησω να κρατηθω να δω τι στο καλο γινεται!!!! 2 αρνητικα τεστ απο 2 διαφορετικες εταιριες δυσκολευομαι να πειστω οτι εκαναν λαθος

Όπως αισθάνεσαι εσύ καλύτερα αγάπη!!! Η αλήθεια είναι ότι έχεις ένα δίκιο, απο την άλλη όμως και άλλες κοπέλες είχαν αντίστοιχες εμπειρίες! Αν άργησε η ωορρηξία σου;;; Άρα και η γονιμοποίηση;;; Ποτέ δεν ξέρεις... ;);)

Link to comment
Share on other sites

Όπως αισθάνεσαι εσύ καλύτερα αγάπη!!! Η αλήθεια είναι ότι έχεις ένα δίκιο, απο την άλλη όμως και άλλες κοπέλες είχαν αντίστοιχες εμπειρίες! Αν άργησε η ωορρηξία σου;;; Άρα και η γονιμοποίηση;;; Ποτέ δεν ξέρεις... ;);)

την ειχα καταλαβει 25-26 μαρτιου!


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...