Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια! Έχω μια ερώτηση σχετικα με την κακη ποιότητα του σπέρματος.Ο άντρας μου έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια,όπως μας είπε η ανδρολογος.Πριν 3χρονια που είχε κανει σπερμοδιαγραμμα,ήταν κακό,απλά δεν είχαμε πάει σε ανδρολογο και μας είχε πει τότε ο γυναικολόγος,πως έχει ολιγοσπερμια.Παρολα αυτά κάναμε ένα κοριτσάκι και έχω στο ιστορικό μια μηδενική χοριακη,μια βιοχημική και μια παλινδρομη κύηση.

      Όταν ένας άντρας εχει τερατοσπερμια,μπορεί να κανει υγιή έμβρυα με μικρογονιμοποιηση?Ρωτάω γιατί δεν ξέρω αν είχε πριν τρία χρόνια η αν προέκυψε τώρα.Οσες είχατε τέτοιο θέμα,πως το χειριστηκατε?Είδατε κάποια βελτίωση?Απ' όσο μας είπε η ανδρολογος,δεν πρόκειται να κάνουν κάτι ουσιαστικό ούτε οι βιταμίνες,ούτε η εγχείρηση στην κιρσοκήλη.Μας είπε πως  είναι πολύ κακό το σπέρμα και είμαστε τυχεροί που έχουμε κάνει παιδι..

      Εγω αρχικα θα σας προτείνω να κανετε συγκριση σε διάφορα μικροβιολογικά εργαστήρια για να επιβεβαιωσετε το αποτελεσμα! Σας το λεω γιατι εμεις ενα χρόνο την πατήσαμε και τελικά υπήρχε οχι μονο λάθος αποτελεσμα αλλα δεν ηξεραν να διαβαζουν και τις τιμες! Σιγουρα σε συστημενο μικροβιολογικό! Απο εκει κ περα ο ανδρας μου εκανε επεμβαση κηρσοκηλης κατω απο 35 τοτε, πετυχε, πηρε βιταμίνες, ειχε και παρα πολυ καλο σπερμοδιαγραμμα και μετριο.. εντελει καναμε εξωσωματικη αλλα οι γιατροί δεν μας απέκλεισαν ποτε τη φυσική συλληψη.. θεωρω οτι πρέπει να ειναι πολυ μεγαλο το προβλημα της τερατοσπερμιας ή να υπαρχει πληρης αζωοσπερμια.. επισης εχετε ηδη ενα παιδι.. ποσο δηλ να χειροτέρεψε μεσα στα χρονια;; Για τις βιταμίνες ειμαι υπερ προσωπικα, μονο να κερδισει εχει, οχι να χασει.. τωρα για την επεμβαση ο,τι σας λενε οι γιατροί σας, παιζει ρολο και η ηλικια του..

Πόσες πιθανότητες έχω να έμεινα έγκυος


Lila30

Recommended Posts

Εκει που ημουν ηρεμη,τσιτωσα παλι...ποναω χαμηλα στο κεντρο ενω παντα ποναω αριστερα πριν την περιοδο κ εχω κ ενα πονοκεφαλο απο το μεσημερι που θα σπασει το κεφαλι μου.διαβασα οτι κ αυτο ειναι συμπτωμα...ΠΑΡΑΝΟΙΑ παλι!

Θα ειναι οντως τεραστιο το σκ!!!!!

φιλεναδα ηρεμισε!!!!! μην σε πιανει πανικος και προσπαθα να μην σκεφτεσαι συμπτωματα!!!! λιγες μερες μεινανε και θα μαθουμε, ευχομαι να εχουμε θετικα αποτελεσματα απο δευτερας!!!!!

δευτερα εισαι ροδο μ?


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Masy

    Masy 473 δημοσιεύσεις

  • squishy

    squishy 286 δημοσιεύσεις

  • stelaa

    stelaa 143 δημοσιεύσεις

  • rodo83

    rodo83 105 δημοσιεύσεις

Εκει που ημουν ηρεμη,τσιτωσα παλι...ποναω χαμηλα στο κεντρο ενω παντα ποναω αριστερα πριν την περιοδο κ εχω κ ενα πονοκεφαλο απο το μεσημερι που θα σπασει το κεφαλι μου.διαβασα οτι κ αυτο ειναι συμπτωμα...ΠΑΡΑΝΟΙΑ παλι!

Θα ειναι οντως τεραστιο το σκ!!!!!

βαθιές ανάσες!!!!!!!! κ εγώ σήμερα μες στα νεύρα ξύπνησα...!!!!!!!! προσπάθησε όσο μπορείς να απασχολείσαι με τίποτα άλλο για να ξεχνιέσαι..!

δεν βάζεις κ κανένα θερμόμετρο κολπικά να δούμε αν είσαι κ εσύ στα όρια της θεωρίας της μαμούλη????

Link to comment
Share on other sites

Θα το κανω στελιτσα μου!!πως το αποστειρωνεις;το πρωι εκανα κ ενα τεστ μολις ξυπνησα.αυτα που ειναι πολυ ευαισθητα!αρνητικο φυσικα! :-(

και εγώ έκανα προχθές κ ήταν αρνητικό.. είναι όμως νωρίς ακόμα.. εσύ τρίτη δεν περιμένεις κανονικά??

με οινόπνευμα το αποστείρωσα..!

Link to comment
Share on other sites

τί κάνετε κοριτσάκια μου??

εγώ πήρα πάλι θερμοκρασίες κ έχω 37 σώματος κ 37.3 κόλπου.. άρχισαν να πέφτουν κ μάλλον θα μου έρθει οπότε τσάμπα χάρηκα με το 37.7 προχθές..

ΜΑΜΟΥΛΗ ελπίζω να είσαι λίγο καλύτερα σήμερα.. θα περιμένουμε με αγωνία τα αποτελέσματα των εξετάσεων κ ελπίζω να είναι όλα καλά!

masy squishy καλό σκ!! άντε να τελειώνει η κοντή να αρχίσετε τις τρελίτσες!!!!

rodo περιμένω να μάθω θερμοκρασίες!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τί κάνετε κοριτσάκια μου??

εγώ πήρα πάλι θερμοκρασίες κ έχω 37 σώματος κ 37.3 κόλπου.. άρχισαν να πέφτουν κ μάλλον θα μου έρθει οπότε τσάμπα χάρηκα με το 37.7 προχθές..

ΜΑΜΟΥΛΗ ελπίζω να είσαι λίγο καλύτερα σήμερα.. θα περιμένουμε με αγωνία τα αποτελέσματα των εξετάσεων κ ελπίζω να είναι όλα καλά!

masy squishy καλό σκ!! άντε να τελειώνει η κοντή να αρχίσετε τις τρελίτσες!!!!

rodo περιμένω να μάθω θερμοκρασίες!!!!!!!!

Γεια σου Στελίτσα μου! Καλά είμαι κι εγώ, κάνω δουλειές να περάσει το ΣΚ! χαχαχα! Άντε να δούμε θα έχουμε κανένα θετικό τεστάκι ή έτσι θα πάει και αυτός ο μήνας;

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μοου εχθες κατεληξα στο νοσοκομειο μπας και σωσουμε τιποτα μου κανανε εισαγωγη και μου δωσανε χαπια ουτροτζεσταν,αλλα αδικως ο κοπος δυστυχως...τα ξημερωματα μου ητρθε κανονικη αιμοραγια και το πρωι μου φευγα νε κομματια..σορρυ για την εκφραση.τελειωσαν ολα..παει το σπορακι μου ολοκληρωτικα.ολη τη νυχτα παρακαλουσα την παναγιτσα να κανει ενα θαυμα..αλλα....μιλησα με το γιατρο μου στη θεσσαλονικη το πρωι και μου ειπε οτι μαλλον θα εχω θρομβοφιλια στην οποια οφειλονται συνηθως οι βιοχημικες κηυσεις.ειναι δηλαδη μεγαλη η πυξη του αιματος και δεν επιτρεπει το γονιμοποιημενο ωαριο να εμφυτευτει.θα κανω μετα τις γιορτες καποιες ειδικες εξετασεις και εαν επιβεβαιωθει θα πρεπει να αρχισω θεραπεια με χαπια πριν ξεκινησω τις προσπαθειες και μολις δω θετικη χοριακη θα αρχισω ενεσεις αντιπυκτικες καθε μερα μεχρι να γεννησω..τραγικο;;;;δεν ξερω τι να κανω.θα πρεπει να με παρακολουθει σε ολη την εγκυμοσυνη και αιματολογος..

εσεις ειστε καλα;;ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μοου εχθες κατεληξα στο νοσοκομειο μπας και σωσουμε τιποτα μου κανανε εισαγωγη και μου δωσανε χαπια ουτροτζεσταν,αλλα αδικως ο κοπος δυστυχως...τα ξημερωματα μου ητρθε κανονικη αιμοραγια και το πρωι μου φευγα νε κομματια..σορρυ για την εκφραση.τελειωσαν ολα..παει το σπορακι μου ολοκληρωτικα.ολη τη νυχτα παρακαλουσα την παναγιτσα να κανει ενα θαυμα..αλλα....μιλησα με το γιατρο μου στη θεσσαλονικη το πρωι και μου ειπε οτι μαλλον θα εχω θρομβοφιλια στην οποια οφειλονται συνηθως οι βιοχημικες κηυσεις.ειναι δηλαδη μεγαλη η πυξη του αιματος και δεν επιτρεπει το γονιμοποιημενο ωαριο να εμφυτευτει.θα κανω μετα τις γιορτες καποιες ειδικες εξετασεις και εαν επιβεβαιωθει θα πρεπει να αρχισω θεραπεια με χαπια πριν ξεκινησω τις προσπαθειες και μολις δω θετικη χοριακη θα αρχισω ενεσεις αντιπυκτικες καθε μερα μεχρι να γεννησω..τραγικο;;;;δεν ξερω τι να κανω.θα πρεπει να με παρακολουθει σε ολη την εγκυμοσυνη και αιματολογος..

εσεις ειστε καλα;;ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!!!!!

Κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ! Τουλάχιστον όμως να βρεις την αιτία που σου προκαλεί αυτές τις δυσάρεστες καταστάσεις και να μην το ξαναζήσεις! Όσο για τις αντιπηκτικές δεν είναι τίποτα μην ανησυχείς και σκέψου ότι είναι μόνο για όσο θα είσαι έγκυος. Να κάνεις τις εξετάσεις σου για να ξαναρχίσεις τις προσπάθειες!!! :)

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μοου εχθες κατεληξα στο νοσοκομειο μπας και σωσουμε τιποτα μου κανανε εισαγωγη και μου δωσανε χαπια ουτροτζεσταν,αλλα αδικως ο κοπος δυστυχως...τα ξημερωματα μου ητρθε κανονικη αιμοραγια και το πρωι μου φευγα νε κομματια..σορρυ για την εκφραση.τελειωσαν ολα..παει το σπορακι μου ολοκληρωτικα.ολη τη νυχτα παρακαλουσα την παναγιτσα να κανει ενα θαυμα..αλλα....μιλησα με το γιατρο μου στη θεσσαλονικη το πρωι και μου ειπε οτι μαλλον θα εχω θρομβοφιλια στην οποια οφειλονται συνηθως οι βιοχημικες κηυσεις.ειναι δηλαδη μεγαλη η πυξη του αιματος και δεν επιτρεπει το γονιμοποιημενο ωαριο να εμφυτευτει.θα κανω μετα τις γιορτες καποιες ειδικες εξετασεις και εαν επιβεβαιωθει θα πρεπει να αρχισω θεραπεια με χαπια πριν ξεκινησω τις προσπαθειες και μολις δω θετικη χοριακη θα αρχισω ενεσεις αντιπυκτικες καθε μερα μεχρι να γεννησω..τραγικο;;;;δεν ξερω τι να κανω.θα πρεπει να με παρακολουθει σε ολη την εγκυμοσυνη και αιματολογος..

εσεις ειστε καλα;;ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!!!!!

κοπέλα μου κουράγιο.. να σκέφτεσαι ότι έμαθες πιο είναι το πρόβλημα κ είναι κάτι που λύνεται! το επόμενο σποράκι σου θα έρθει για να μείνει!!!! τίποτα δεν είναι οι ενέσεις.. τις έκανε μια φίλη μου μετά από δύο βιοχημικές κ είχε μια χαρά εγκυμοσύνη! θα ακολουθήσεις πιστά τις συμβουλές του γιατρού σου κ όλα θα πάνε καλά! προσπάθησε να ξεκουραστείς κ να ηρεμησεις κ όλα θα γίνουν!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Στελίτσα μου! Καλά είμαι κι εγώ, κάνω δουλειές να περάσει το ΣΚ! χαχαχα! Άντε να δούμε θα έχουμε κανένα θετικό τεστάκι ή έτσι θα πάει και αυτός ο μήνας;

ωραίο τρόπο βρήκες να περάσεις το σκ..!! πιες κανένα κρασί είπαμε καλύτερα!!!

μακάρι να μην πάει έτσι αυτός ο μήνας.. δεν ξεκίνησε κ πολύ καλά βέβαια.. ελπίζω να έχουμε κανένα ευχάριστο!! εγώ συνεχίζω με τραβήγματα κ κράμπες.. σύμφωνα με την ωορρηξία μου αύριο ή τη δευτέρα είναι να έρθει.. ελπίζω να ΜΗΝ!!!! θα σας ενημερώνω!!!!

και σταμάτα να κάνεις δουλειές!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ωραίο τρόπο βρήκες να περάσεις το σκ..!! πιες κανένα κρασί είπαμε καλύτερα!!!

μακάρι να μην πάει έτσι αυτός ο μήνας.. δεν ξεκίνησε κ πολύ καλά βέβαια.. ελπίζω να έχουμε κανένα ευχάριστο!! εγώ συνεχίζω με τραβήγματα κ κράμπες.. σύμφωνα με την ωορρηξία μου αύριο ή τη δευτέρα είναι να έρθει.. ελπίζω να ΜΗΝ!!!! θα σας ενημερώνω!!!!

και σταμάτα να κάνεις δουλειές!!!!!

χαχαχα! Καλημέρα κοριτσάκι!!! Τι να κάνω; Όταν βλέπω ήλιο οργιάζω! αχχαχα! Με πιάνει η μούρλα να σηκώσω το σπίτι! Εσύ πως είσαι σήμερα;;; Άντε μακάρι σήμερα των Βαΐων να έχουμε ευχάριστα!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα! Καλημέρα κοριτσάκι!!! Τι να κάνω; Όταν βλέπω ήλιο οργιάζω! αχχαχα! Με πιάνει η μούρλα να σηκώσω το σπίτι! Εσύ πως είσαι σήμερα;;; Άντε μακάρι σήμερα των Βαΐων να έχουμε ευχάριστα!!!

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Εγω πήγα πήρα μια φίλη απο το αεροδρόμιο κ πριν λιγο γύρισα! Καλα ειμαι! Ευτυχώς περίοδος ΔΕΝ ακόμα οπότε ελπίζω.. Τα ίδια τραβήγματα που είχα κ τις προηγούμενες μέρες. Α κ χθες το βραδυ με έπιασε μια απίστευτη ταχυπαλμια αλλα δεν ξερω αν ειναι σύμπτωμα η αν με έπιασε επειδή συγχηστηκα με κάτι.. Θα δούμε κ αύριο κ αν δεν έρθει θα κάνω ένα τεστακι..!

Ελπίζω να χαρείς τον ήλιο χωρίς δουλειές σήμερα!! Φιλάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Εγω πήγα πήρα μια φίλη απο το αεροδρόμιο κ πριν λιγο γύρισα! Καλα ειμαι! Ευτυχώς περίοδος ΔΕΝ ακόμα οπότε ελπίζω.. Τα ίδια τραβήγματα που είχα κ τις προηγούμενες μέρες. Α κ χθες το βραδυ με έπιασε μια απίστευτη ταχυπαλμια αλλα δεν ξερω αν ειναι σύμπτωμα η αν με έπιασε επειδή συγχηστηκα με κάτι.. Θα δούμε κ αύριο κ αν δεν έρθει θα κάνω ένα τεστακι..!

Ελπίζω να χαρείς τον ήλιο χωρίς δουλειές σήμερα!! Φιλάκια!!!

Άντε άντε μακάρι!!! Δυστυχώς ο ήλιος σήμερα μας κάνει κόλπα! Όμως είναι μέρα χαλάρωσης και μποτέ! χαχαχα! Περιμένω νέα αύριο!!! Φιλάκια! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσαρες! τι κανετε? χαθηκα λιγο ειχα τον αντρουλη μου εδω, και τωρα εφυγε:(

Στελα μου εχουμε καμια εξελιξη? ελπιζω να μεινει μακρια σου αυτο το μηνα οπως και στην ροδο! Τα κανατε νωρις τα τεστακια οποτε να μην σας περνουν απο κατω!

Μαμουλη μου ειναι σιγουρο αυτο με τη θρομβοφιλια; εμφανιστηκε τωρα ή την ειχες απο παντα; Ευχομαι συντομα να εντοπισεται το προβλημα και μολις εντοπιστει ολα θα πανε τελεια!!!

Μασυ ασε καλε τις δουλειες !!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...