Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυριο θα ξερουμε το ποτε θα γινει τελικα....

Ακουσα καλα λογια γι αυτον τωρα ρωτησα κ μου ειπαν οτι ειναι πολυ καλος .. οποτε θα πας καλα.. ρε δεν παιζει να ειναι αντιδραστικις? Πρεπει κ καλα να ειναι προβληματικος

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιζει να ειναι αντιδραστικος και αυτο ευχομαι....

Και εγω αυτο πιστευω. Τωρα εχει ιωσεις λογω καιρου κ οι λεμφαδενες μας ειναι το πρωτο που επηρεαζεται. Θα δεις που αυριο θα μας γραψεις οτι ηταν αντιδραστικος λεμφαδενας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας....Μετα απο πολυ ψαξιμο....τελικα κατεληξα να κανω ολικη θυροειδεκτομη σε δημοσιο νοσοκομειο και ειδικοτερα στο ΑΧΕΠΑ.....Λεφτα για εξω δεν εχω....Στις 10 του Φλεβαρη παω για προεγχειρητικες εξετασεις...μεχρι τις 17 θα εχω χειρουργηθει απο τον κ. Θ.Παπαβραμιδη...Πηγα και μιλησα μαζι του....ηταν καθησυχαστικος....ωστοσο το αποτελεσμα θα δειξει! Μακαρι ολα να πανε καλα!

Θα παρακαλουσα οσοι χειρουργηθηκαν απο αυτον να μου πουν εντυπωσεις!

Ευχαριστω....

Συμπερασμα ενα: Τελικα στην επεμβαση αυτη μετρα πολυ περισσοτερο ο χειρουργος....ποσο εμπειρος ειναι και ποσο καλη δουλεια θα κανει! :|

Link to comment
Share on other sites

elleg πάω στοίχημα ότι είναι αντιδραστικός, Μαρία μην ανησυχείς κάτι πονάκια και εγώ τα είχα ανα διαστήματα, είναι μέχρι να βρουν τα όργανα τη προηγούμενη θέση τους...

Λάζο ισχύει!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. ..σκέφτομαι για τον Θεοφανους απλα θα δω και τον Μιχάλη Κακα που ειναι στο νοσοκομείο Λεμεσού. .πηγα στον Μαριο Λοιζου στο Γενικό αλλα κάτι δεν μ αρεσε σ αυτον...αυτη η αναμονή ειναι π σκοτώνει μεχρι να κανω κ ιωδιο κ τις πρώτες αναλυσεις θα σκασω....
elleg πάω στοίχημα ότι είναι αντιδραστικός, Μαρία μην ανησυχείς κάτι πονάκια και εγώ τα είχα ανα διαστήματα, είναι μέχρι να βρουν τα όργανα τη προηγούμενη θέση τους...

Λάζο ισχύει!!

Ars καλημερα . Νομιζω οτι ειναι σιελογονοι αδενες καθ φουσκωσαν. Τπτ που μπορω να κανω. Ειναι ακριβως κατω απο τον λαιμο

Link to comment
Share on other sites

Μαρία και εμένα ένας σιελογόνος εξείχε. Κ δεν ξέρουν που οφείλεται. Εγώ ήμουν σίγουρη ότι οφείλεται στο ιώδιο. Αυτοί έλεγαν όχι. Και πολλές φορές όταν πίνω ή τρώω νοιώθω έναν ισχυρό-οξύ πόνο στο σημείο σαν να με έχει ξινίσει κάτι πάρα πολύ. Σταμάτησα να το ψάχνω πάντως. Μην ανησυχείς, κάτι τέτοια παράπλευρα ίσως να τα έχεις. Με τον καιρό ελπίζω ότι θα φύγουν. Ίσως οφείλονται κ σε άλλους παράγοντες αλλά επειδή έχουμε το θέμα με τον θυρεοειδή πάει το μυαλό μας εκεί.

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. ..σκέφτομαι για τον Θεοφανους απλα θα δω και τον Μιχάλη Κακα που ειναι στο νοσοκομείο Λεμεσού. .πηγα στον Μαριο Λοιζου στο Γενικό αλλα κάτι δεν μ αρεσε σ αυτον...αυτη η αναμονή ειναι π σκοτώνει μεχρι να κανω κ ιωδιο κ τις πρώτες αναλυσεις θα σκασω....
Μαρία και εμένα ένας σιελογόνος εξείχε. Κ δεν ξέρουν που οφείλεται. Εγώ ήμουν σίγουρη ότι οφείλεται στο ιώδιο. Αυτοί έλεγαν όχι. Και πολλές φορές όταν πίνω ή τρώω νοιώθω έναν ισχυρό-οξύ πόνο στο σημείο σαν να με έχει ξινίσει κάτι πάρα πολύ. Σταμάτησα να το ψάχνω πάντως. Μην ανησυχείς, κάτι τέτοια παράπλευρα ίσως να τα έχεις. Με τον καιρό ελπίζω ότι θα φύγουν. Ίσως οφείλονται κ σε άλλους παράγοντες αλλά επειδή έχουμε το θέμα με τον θυρεοειδή πάει το μυαλό μας εκεί.

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι δυστυχώς.

Το ξερω δυστυχως. Κ εγω το ανεφερα κ μου ειπαν οτι δεν ειναι απο το ιωδιο. Εγω δεν πιστευω. Ας ελπισω οτι θα ναι περαστικο και βλεπουμε. Προς το παρον κανω λιγο μασαζ στην περιοχη πινω πολυ νερο κτλ. Εντομεταξυ με τα ρουχα που πηρα μαζι μου. Τα πλυνα μονα τους τα αφησα 3 μερες εξω στον ηλιο τα ξαναβαλα στεγνωτηριο. Δεν θελω να τα πεταξω. Πιστευεις οτι μπορω να τα φοραω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε ευχαριστώ για την απάντηση. ..σκέφτομαι για τον Θεοφανους απλα θα δω και τον Μιχάλη Κακα που ειναι στο νοσοκομείο Λεμεσού. .πηγα στον Μαριο Λοιζου στο Γενικό αλλα κάτι δεν μ αρεσε σ αυτον...αυτη η αναμονή ειναι π σκοτώνει μεχρι να κανω κ ιωδιο κ τις πρώτες αναλυσεις θα σκασω....
Μαρία και εμένα ένας σιελογόνος εξείχε. Κ δεν ξέρουν που οφείλεται. Εγώ ήμουν σίγουρη ότι οφείλεται στο ιώδιο. Αυτοί έλεγαν όχι. Και πολλές φορές όταν πίνω ή τρώω νοιώθω έναν ισχυρό-οξύ πόνο στο σημείο σαν να με έχει ξινίσει κάτι πάρα πολύ. Σταμάτησα να το ψάχνω πάντως. Μην ανησυχείς, κάτι τέτοια παράπλευρα ίσως να τα έχεις. Με τον καιρό ελπίζω ότι θα φύγουν. Ίσως οφείλονται κ σε άλλους παράγοντες αλλά επειδή έχουμε το θέμα με τον θυρεοειδή πάει το μυαλό μας εκεί.

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι δυστυχώς.

Το ξερω δυστυχως. Κ εγω το ανεφερα κ μου ειπαν οτι δεν ειναι απο το ιωδιο. Εγω δεν πιστευω. Ας ελπισω οτι θα ναι περαστικο και βλεπουμε. Προς το παρον κανω λιγο μασαζ στην περιοχη πινω πολυ νερο κτλ. Εντομεταξυ με τα ρουχα που πηρα μαζι μου. Τα πλυνα μονα τους τα αφησα 3 μερες εξω στον ηλιο τα ξαναβαλα στεγνωτηριο. Δεν θελω να τα πεταξω. Πιστευεις οτι μπορω να τα φοραω?

Εντομεταξυ μου μετρησε και το tg προ ιωδιου ηταν 1.2 σου λεει κατι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια....Κυριακη κανω εισαγωγη και δευτερα χειρουργειο...στο μεταξυ εδω 3 χειρουργους που ειδα και οι 3 με εριξαν πολυ....μου ειπαν οτι απο την στιγμη που παει σε λεμφαδενες δεν μπορεις να ξερεις τι γινεται μετα κ οτι αυτο ειναι σπανιο(το οτι πηγε στους λεμφαδενες)...ο ενδοκρινολογος μου λεει να μην ανησυχω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια....Κυριακη κανω εισαγωγη και δευτερα χειρουργειο...στο μεταξυ εδω 3 χειρουργους που ειδα και οι 3 με εριξαν πολυ....μου ειπαν οτι απο την στιγμη που παει σε λεμφαδενες δεν μπορεις να ξερεις τι γινεται μετα κ οτι αυτο ειναι σπανιο(το οτι πηγε στους λεμφαδενες)...ο ενδοκρινολογος μου λεει να μην ανησυχω...

Καλησπερα σου. Να μν ανησυχεις εχω φιλη η οποια ειχε το ιδιο θεμα και μια χαρα ειναι.. κ μιλουμε οτι ηταν κ 4 σταδιο

Link to comment
Share on other sites

Μαρία εμένα μου είχαν πει να τα αφήσω 1 εβδομάδα στο μπαλκόνι κ μετά να τα πλύνω 2 φορές. Ο λόγος είναι γιατί το νερό που φεύγει από την αποχέτευση πάει σε θάλασσες, ποτάμια κτλ. κ δεν κάνει. Οπότε πρέπει να τα αφήνουμε 1 εβδομάδα στο μπαλκόνι για να αποβάλουν την ακτινοβολία και μετά αφού τα πλύνουμε 2 φορές είναι τελείως ακίνδυνα. Στα ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΤΑΜΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ούτως ή άλλως, μπορεί να τα πάρει κανας άστεγος και να τον καταστρέψουμε.

Elleg ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΟΣΟΥΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΜΑΖΕΜΕΝΟΥΣ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ; Τι σπανιο κ μ@αλακιες σου λενε;; Ελεος....οι μισοι εχουν προσβεβλημενους λεμφαδενες...τι να πω δλδ...εχω εκνευριστει...μην τους ακους κοριτσι μου...θα δεις οτι θα γινεις περδικι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...