Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια σήμερα μπήκα 30η εβδομάδα! 🙏

      το θέμα είναι ότι μάλλον είμαι θεότρελη … εχω προσπαθήσει τόσο γι αυτό το μωρο και τώρα που κοντεύω να τα καταφέρω , νιώθω ότι δε μπορώ να το χαρώ και ειμαι καθηλωμένη στο κρεβάτι και ένα σωρό αλλά! πχ μου εστειλε πριν ένα βιντεάκι ο άντρας μου με αναμνήσεις από τις διακοπές μας κλπ τα τελευταία χρόνια και αντί να χαρώ και να πω κοιτα τα καταφέραμε , εγώ έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ότι κοιτα τι καλα περνούσαμε και τώρα δεν περναμε και δεν κάνουμε τπτ, και πως είναι κλπ ! ε αφού ηρέμησα τώρα πάλι κλαίω γιατί εχω τύψεις που το σκέφτηκα, αμαρτία !  😔 και δεν ξέρω  πφφφ 

      Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν είσαι καθόλου τρελή,έχεις περάσει πολλά,είσαι στο κρεβάτι ζώντας με την αβεβαιότητα.Μολις έρθει ο μπέμπης,θα δεις πόσο πιο όμορφη θα γίνει η ζωή σας και όλα αυτά ούτε που θα τα θυμάσαι.Με το καλό να περάσουν οι εβδομάδες και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τον μπέμπη ❤️

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

On 14/9/2023 at 12:12 ΜΜ, vtgian είπε:

Γεια σου Αλεξ.! 

Ευτυχώς τα κορίτσια παραπάνω είχαν να σου δώσουν πολύ καλές πληροφορίες, η δική μου περίπτωση είναι πολύ τυπική οπότε δεν έχω κάποια έξτρα πληροφορία.

Το καταλαβαίνω αυτό που γράφεις "Η πληροφορία πάντα μου μειώνει το άγχος κι η αβεβαιότητα μου το αυξάνει." γιατί ακριβώς έτσι νιώθω και εγώ. Όταν γνωρίζω με λεπτομέρεια κάτι, νιώθω ότι έχω τον έλεγχο και αυτό με καθησυχάζει. Η θέση σου είναι αρκετά δύσκολη ίσως γιατί δεν νιώθεις ασφαλής με το ιατρικό προσωπικό που σε παρακολουθεί αυτή τη στιγμή. Τώρα καταλαβαίνω γιατί μου είχαν τονίσει ότι χειρουργός, ενδοκρινολόγος και ακτινολόγος θα πρέπει να λειτουργούν ως ομάδα και συμπληρωματικά. Τα δεύτερα χειρουργεία είναι όντως συχνά, είχα ακούσει ότι ειδικά ο Βαμβακίδης έχει μεγάλο αριθμό 2ων χειρουργείων. Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω με κάποιον τρόπο. Μπορώ να σου πω μόνο ότι τόσο εδώ όσο και στην ομάδα που έχουμε στο fb υπάρχει πάντα κάποιος/α με διάθεσή να σε ακούσει.

 

Καλημέρα! 
Το γεγονός ότι δεν υπήρξε διασύνδεση του χειρούργου μου με τον ενδοκρινολόγο ενδεχομένως να λειτούργησε ανασταλτικά. Την πληροφορία που μου έδωσε ο Χειρουργος σχετικά με το υπολειμμα δόθηκε σε ραντεβού που είχα μαζί του ένα χρόνο μετά δεδομένης της θυρεοσφαιρινης. Από όλα αυτά που διάβασα από τις εμπειριες όλων στο φόρουμ ακόμα και μια υποτροπή να υπάρχει είναι ιάσιμο και προσπαθώ να εστιάσω σε αυτήν την πληροφορία. Αν υπάρχει εμπλοκή λεμφαδένα τελικά (του οποίου η μεγαλύτερη διάμετρος είναι 7 χλ.) το χειρουργείο δύσκολα θα είναι επιτυχές. Ο ενδοκρινολογος μου αναφέρθηκε και σε ραδιοσυχνότητες που μπορούν να το κάψουν. Δεν ξέρω αν γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με αυτό η αν είχε παρόμοια εμπειρία σχετικά με την αποτελεσματικότητα. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα,θα ηθελα τις γνωμες σας κ ισως καποια προταση για γιατρο(ακολουθει σεντονι,σορρυ)

ενα μικρο ιστορικο,ειναι οτι εχω χασιμοτο,σχεδον 17χρ.αγωγη επαιρνα τα 2-3πρωτα χρονια.μετα μονο τα αντισωματα ειναι εκτος.εχω παραπανω κιλα,προσπαθω να χασω

στη δευτερη εγκυμοσυνη επαιρνα μικρη δοση φαρμακου προληπτικα

εδω κ καποια χρονια εχω ελλειψη d,κατα καιρους παιρνω συμπληρωμα.στις τελευταιες εξετασεις βρεθηκε ανεβασμενη κ η παραθορμονη.ο γιατρος που παω μου ειπε οτι ειναι απο την χρονια ελλειψη d,κ μου εδωσε μονο συμπληρωμα

στην κλινικη εξεταση εχω οζους,κτ σταθερο πολλα χρονια,μικρου μεγεθους που δ μας ενοχλουν απο οσο εχει πει

θεωρειτε οτι θα επρεπε να ψαξουμε κτ περισσοτερο;εχετε να προτεινετε καποιον καλο γιατρο,που τα ψαχνει πολυ για θεσ/νικη η πιο βορεια;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα κορίτσια. 

Είμαι έγκυος 10 εβδομάδων κι έχει προκύψει ένα πρόβλημα με το συκώτι μου. Ανέβηκαν πολύ οι τρανσαμινασες κι ο γιατρός μου έκοψε προγεστερονη και αντιπηκτικες. 

Υπάρχει περίπτωση να ξέρει κάποια απο εδώ έναν καλό ηπατολογο στην Αθήνα ο οποίος να έχει εμπειρία απο περιστατικά σε περίοδο κύησης;

Ζω στην επαρχία και δεν βγάζω άκρη με κανέναν γιατρό εδώ! 

Θα με βοηθούσε πολύ η συμβουλή σας..

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...