Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Βγηκα μολις τωρα. Νομιζω οτι πηγαμε καλα. Ελπιζω φυσικα. Τωρα θα μου κανει ολοσωμο κ θα δειξει

Μπραβο Μαρια μου χαιρομαι πολυ!!Αφου εδειξε μονο εκει ολα καλα θα καουν κι αυτα και τελος!!

Back to reality τωρα..Προσοχη και προσευχη :D

Διακοπες τελος!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπραβο Μαρια μου χαιρομαι πολυ!!Αφου εδειξε μονο εκει ολα καλα θα καουν κι αυτα και τελος!!

Back to reality τωρα..Προσοχη και προσευχη :D

Διακοπες τελος!!

Μαλλον ο καθε κατεργαρης στον παγκο του τωρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου κανει εντυπωση που οσες βγαινουμε από το ιωδιο αισθανόμαστε μια χαρα ...το περνουμε πολύ θετικα τελικα :)

Μαρια@@ αυτό ηταν τελειωσε ! ειδες δεν ηταν τιποτα τελικα ( θελω να πιστεω :)

elleg μου γιατι σου κανουν βιοψια στους λεμφαδένες ? αφου ετσι κι αλλιως θα κανεις εγχειρηση και θα σου καθαρισουν και τους λεμφαδένες ...

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση που οσες βγαινουμε από το ιωδιο αισθανόμαστε μια χαρα ...το περνουμε πολύ θετικα τελικα :)

Μαρια@@ αυτό ηταν τελειωσε ! ειδες δεν ηταν τιποτα τελικα ( θελω να πιστεω :)

elleg μου γιατι σου κανουν βιοψια στους λεμφαδένες ? αφου ετσι κι αλλιως θα κανεις εγχειρηση και θα σου καθαρισουν και τους λεμφαδένες ...

ο λεμφαδενας που καναμε τωρα ειναι αρκετα μακρυα απο τον θυροειδη (κατω απο τη γναθο) ο οποιος ειναι σχεδον 2 εκατοστα και απλα στην αρχη του φανηκε αντιδραστικος τωρα λεει για να μπουμε χειρουργειο πρεπει να ξερουμε σιγουρα....μεγαλη ταλαιπωρια κουραστηκα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα georgiamami και ευχαριστώ πολύ για τη θετική σου ενέργεια...Ο αδένας μου έχει πολλούς όζους και ο γιατρός μου μου συστησε να αφαιρεθει, αφου η παρακέντηση πλέον δεν όφελει, χαρακτηριστικά μου είπε "θα γίνει ο λαιμός σου σουρωτηρι" και για να μην ζω με την απορία καλυτερα να τον αφαιρέσω, δεν έχω πρόβλημα σε αυτό, τον τελευταίο μήνα όμως και πριν κλείσω για αφαίρεση έχω ενοχλήσεις στο λαιμό, νιώθω αλλαγές, αυτό με κάνει να σκεφτομαι το χειρότερο, είναι φυσιολογικες αυτες οι ενοχλήσεις??? υπέρηχο έκανα τελευταία φορά τον Οκτωβριο 2014, θα μπορούσε μέχρι σήμερα να έχει δημιουργηθεί καρκίνος??? απορίες μέχρι να δώ τον γιατρο....

Βρε φαγωθηκες .... γιατι ντε και καλα μνα εχεις κατι???

Ηρεμησε και μη σκεφτεσαι αρνητικα.

Μην προτρεχεις και προχωρα βημα βημα καθε φορα.

Ο,τι κι αν ειναι θα το αντιμετωπισεις με τη σειρα του.

Εφοσον διαβασες προηγουμενα ποστ θα ειδες ποσο αγχωμενη ηταν η Liveloula (παραδειγμα αγχους προς αποφυγη) και δες την τωρα ποσο καλα ειναι (ζωντανο παραδειγμα οτι κακως αγχωνοταν τοσο πολυ)


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.εχω πολύ καιρο να σας γραψω αλλα διαβαζα τα νεα σας και χαιρομουν και χαιρομαι που μετα την αρχικη ταλαιπωρια οι ζωες προχωράνε παλι κανονικα.

στα γρηγορα να θυμησω ότι ειχα μια πολύ μεγαλη βρογχοκηλη δεξια κ δυο μικρους οζους αριστερα.αυτο φανηκε στον υπερηχο τον ιουνιο.εκανα το χειρουργειο την προηγουμενη πεμπτη.ολα πηγαν καλα,ευτυχως χωρις να εχουμε θεμα με λεμφαδένες και απλα περιμενω την βιοψια.

διαβαζω νεες κοπελες που βρίσκονται στην αρχικη δικη μου θεση αυτή τη στιγμη κ θελω κ εγω αν μπορω να σας ηρεμησω οσο γινεται,να ακουτε τις παλιες της παρεας που καποιες περασαν και πιο δυσκολα.οσο δυσκολο κι αν μας φαινεται αρχικα ολοι μα ολοι λενε ότι κ καρκινος να είναι είναι ιασιμος.

επισης να σας πω ότι το χειρουργειο εγινε σε δημοσιο νοσοκομειο την θεσσαλονικης κ οποια ενδιαφέρεται ας μου στειλει πμ για λεπτομέρειες.

καλο βραδυ,καλη δυναμη σε οσες ξεκινανε τωρα,ηρεμια και ψυχραιμια και το κυριοτερο καλη ζωη εφόσον τελειώσουμε με όλα αυτά κ λιγο πιο πολύ προσοχη και αγαπη στον εαυτο μας.


image.php?type=sigpic&userid=26745&dateline=1423736516
Link to comment
Share on other sites

panan2, ευχομαι καλη αναρρωση και καλα αποτελεσματα.

Γραψε μας μερικες λεπτομερειες για τη διαδικασια ...ετσι για την ιστορια.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα georgiamami και ευχαριστώ πολύ για τη θετική σου ενέργεια...Ο αδένας μου έχει πολλούς όζους και ο γιατρός μου μου συστησε να αφαιρεθει, αφου η παρακέντηση πλέον δεν όφελει, χαρακτηριστικά μου είπε "θα γίνει ο λαιμός σου σουρωτηρι" και για να μην ζω με την απορία καλυτερα να τον αφαιρέσω, δεν έχω πρόβλημα σε αυτό, τον τελευταίο μήνα όμως και πριν κλείσω για αφαίρεση έχω ενοχλήσεις στο λαιμό, νιώθω αλλαγές, αυτό με κάνει να σκεφτομαι το χειρότερο, είναι φυσιολογικες αυτες οι ενοχλήσεις??? υπέρηχο έκανα τελευταία φορά τον Οκτωβριο 2014, θα μπορούσε μέχρι σήμερα να έχει δημιουργηθεί καρκίνος??? απορίες μέχρι να δώ τον γιατρο....

magdoula78; Οτι και να ειναι αντιμετωπιζεται, και νομιζω οτι εχει δικιο ο γιατρος σου,απο το να ζεις με την ανησυχια για το αν ειναι καρκινος η οχι,καλυτερα να τον αφαιρεσεις και ειτε προχωρας σε θεραπεια η αν ειναι καθαρος παιρνεις το χαπακι σου και δεν ανησυχεις πλεον. Ημουν στην ιδια θεση με σενα με πολλους οζους 3 εκ των οποιων πανω απο 16 χιλιοστα ο καθενας Με τις ιδιες αγωνιες Για αρκετα χρονια μεχρι να αποφασισω την εγχειρηση. τωρα μετα την εγχειρηση αισθανομαι πολυ καλυτερα και μου εφυγε το αγχος. Μην φοβασαι οποιο και αν ειναι το αποτελεσμα ολα θα πανε καλα τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Μαρια@@, μια χαρα, μερικες μερες ακομα κ τελος δηλαδη!!! Εγω κανω βιοψιες στους λεμφαδενες ακομα ��

Καλημερα elleg. Αυτο τωρα μονο τελος δεν εχει απλα τωρα ακολουθουμε τις διαδικασιες πρωτοκολλα οπως λεν και οι γιατροι χωρις συνορα. Ετσι ονομασα τους γιατρους μου οι οποιοι ειναι πολλοι, λογω το οτι εχω και κυστη στην υποφυση (εγκεφαλο) και μαλλον τιθεται κ κει ενα μικρο ζητημα ( αρχισε κ λειτουργει) . Το λοιπον πισω στα δικα σου. Γιατι σε ταλαιπωρουν ρε κοπελα μου, αφου με την εγχειρηση θα αφαιρεση λεμφαδενες υποπτους και μη και μετα ιωδιο. Καταλαβαινω οτι κουραστικες πιστεψε με ειλικρινα θα περασει. Εγω τους τα πρηξα (εννοω τους γιατρους μου. Οτι θυμομουν χαιρομουν. Να μην σου πω οτι μονο στα νυχια δεν τους ειπα οτι εχω μεταστασεις) θα πας πολυ καλα εισαι νεα και η ιαση ειναι αριστη. Μην προτρεχεις.. θα δεις κ συ οτι θα σαι πολυ καλα. Για να φανταστεις χτες ειπα στον γιατρο μου αν αυτο ηταν ολο και ολο. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα elleg. Αυτο τωρα μονο τελος δεν εχει απλα τωρα ακολουθουμε τις διαδικασιες πρωτοκολλα οπως λεν και οι γιατροι χωρις συνορα. Ετσι ονομασα τους γιατρους μου οι οποιοι ειναι πολλοι, λογω το οτι εχω και κυστη στην υποφυση (εγκεφαλο) και μαλλον τιθεται κ κει ενα μικρο ζητημα ( αρχισε κ λειτουργει) . Το λοιπον πισω στα δικα σου. Γιατι σε ταλαιπωρουν ρε κοπελα μου, αφου με την εγχειρηση θα αφαιρεση λεμφαδενες υποπτους και μη και μετα ιωδιο. Καταλαβαινω οτι κουραστικες πιστεψε με ειλικρινα θα περασει. Εγω τους τα πρηξα (εννοω τους γιατρους μου. Οτι θυμομουν χαιρομουν. Να μην σου πω οτι μονο στα νυχια δεν τους ειπα οτι εχω μεταστασεις) θα πας πολυ καλα εισαι νεα και η ιαση ειναι αριστη. Μην προτρεχεις.. θα δεις κ συ οτι θα σαι πολυ καλα. Για να φανταστεις χτες ειπα στον γιατρο μου αν αυτο ηταν ολο και ολο. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Καλημερα Μαρια@@ μου και γρηγορη αναρρωση....απλα ο λεμφαδενας ει αι μεγαλος και ο γιατρος μου λεει οτι δεν θα καει στο ιωδιο...και ειναι πολυ μακρυα απο την επεμβαση οποταν θα πρεπει να γινει αλλη τομη μικρη....τι να πω οτι μου λενε κανω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μαρια@@ μου και γρηγορη αναρρωση....απλα ο λεμφαδενας ει αι μεγαλος και ο γιατρος μου λεει οτι δεν θα καει στο ιωδιο...και ειναι πολυ μακρυα απο την επεμβαση οποταν θα πρεπει να γινει αλλη τομη μικρη....τι να πω οτι μου λενε κανω...

Ο ενδοκρινολογος σου τι λεει? Ποτε θα γινει η επεμβαση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...