Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

The background shows numerous RBCs, a few lymphocytes and rare multinucleated giant cells...

Καλημερα elleg. Τπτ δεν ειναι μπορει και να δημιουργηθηκαν απο το fna . Βασικα ειναι καποια σπανια κυτταρα που υπαρχουν στον θηλωδες δεν δυσχεραινει την προγνωση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα.Διαγνωστηκα κι εγω με Ca θυρεοειδους πριν απο 2 μηνες μετα απο ολικη θυρεοειδεκτομη και θα κανω το ιωδιο στις 16 Φεβρουαριου με τις thyrogen.Το αγχος ειναι αρκετο..ολα αγνωστα και περιμενω...

μαρια@@ καλη δυναμη σου ευχομαι για αυριο..να μας ενημερωνεις κι εμας που ακολουθουμε μετα απο σενα..

Στους υπολοιπους να ευχηθω επισης υπομονη και ολα θα περασουν...αυτο που προσπαθω να πιστεψω και για μενα!

καλημερα κοπελα μου. Τις thyrogen να μην τις φοβασε καθολου ειναι τελειες . Ειχα αγχος πριν τις κανω τλκ τπτ παρενεργειες απλα λιγο πονοκεφαλο στην 2η δοση. Πηρα δυο depon και μου περασε. Προχωρα
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοπελα μου. Τις thyrogen να μην τις φοβασε καθολου ειναι τελειες . Ειχα αγχος πριν τις κανω τλκ τπτ παρενεργειες απλα λιγο πονοκεφαλο στην 2η δοση. Πηρα δυο depon και μου περασε. Προχωρα

Καλημερα μαρια@@! Σε ευχαριστω πολυ...ετσι να με ενθαρρυνεις!

Ευχομαι να πανε ολα τελεια,ο Θεος μαζι σου!Ποσες μερες θα μεινεις σου ειπαν;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

stalitsa καλώς ήρθες!! Να μην προσπαθείς, να 'σαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά!!

Έχεις μπει κιόλας στην τελική ευθεία εσύ, μην φοβάσαι τίποτα! Ό,τι θες ρώτησε ε!

Καλημερα Αrs! Οταν πλησιαζει ο καιρος θα σε ρωτησω για τα βασικα...προς το παρον θελω να ειμαι ηρεμη..Δυσκολευτηκα λιγο μεχρι να το συνειδητοποιησω,τωρα ειμαι καπως καλυτερα(ψυχολογικα εννοω).Σε ευχαριστω που εισαι σε ετοιμοτητα και απαντας αμεσα :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μαρια@@! Σε ευχαριστω πολυ...ετσι να με ενθαρρυνεις!

Ευχομαι να πανε ολα τελεια,ο Θεος μαζι σου!Ποσες μερες θα μεινεις σου ειπαν;;

ειμαι μεσα τωρα. Πηρα και το ιωδιο πριν απο μια ωρα . Μεχρι τωρα δεν νιωθω κατι . Καμια παρενεργεια θα δουμε πιο κατω..
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα, εκανα χαρτογραφηση και ηθελα να ρωτησω κατι αν γνωριζετε. Ο κακοηθης οζος που εχω καθως και ο λεμφαδενας ειναι στην αριστερη πλευρα...σημερα μ ειπε οτι βλεπει και εναν λεμφαδενα δεξια πανω που μαλλον θελει βιοψια, μου ειπε οτι την περασμενη φορα τον ειδε αλλα πιο πολυ για αντιδραστικος του φανηκε, ειναι μεγαλος 1,6cm...αν μιλαμε για κακοηθεια τοσο μακρυα απο το θυροειδη αυτο δεν επιβαρυνει την κατασταση??

Μαρια@@ υπομονη και δυναμη και τελειωνει σε λιγο για σενα αυτη η ταλαιπωρια...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα, εκανα χαρτογραφηση και ηθελα να ρωτησω κατι αν γνωριζετε. Ο κακοηθης οζος που εχω καθως και ο λεμφαδενας ειναι στην αριστερη πλευρα...σημερα μ ειπε οτι βλεπει και εναν λεμφαδενα δεξια πανω που μαλλον θελει βιοψια, μου ειπε οτι την περασμενη φορα τον ειδε αλλα πιο πολυ για αντιδραστικος του φανηκε, ειναι μεγαλος 1,6cm...αν μιλαμε για κακοηθεια τοσο μακρυα απο το θυροειδη αυτο δεν επιβαρυνει την κατασταση??

Μαρια@@ υπομονη και δυναμη και τελειωνει σε λιγο για σενα αυτη η ταλαιπωρια...

τπτ απολυτως. Θα εισαι Τ1 Ν1 Μ0 και λεμφαδενες να εχεις ειναι πολυ συνηθισμενο. Θα τους καψει το ιωδιο τα χαρακτηριστικα της βιοψιας σου ειναι καθαρος θυλωδης . Προχωρα με την εγχειρηση κ μετα με το ιωδιο να φευγεις απο αυτο το τριπακι. Για τον χειρουργο που σ αναφερα το σκεφτηκες?
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μεχρι τωρα τπτ παρενεργειες. Ευκιλιοτητα με επιασε θα δειξει..

Αχ μπραβο Μαρια χαιρομαι πολυ!Αυτο ειναι καλο που σε επιασε αν εχω ενημερωθει σωστα..νερο πινεις πολυ;;περναει η ωρα;;

Link to comment
Share on other sites

Αχ μπραβο Μαρια χαιρομαι πολυ!Αυτο ειναι καλο που σε επιασε αν εχω ενημερωθει σωστα..νερο πινεις πολυ;;περναει η ωρα;;
ηπια γυρω στα 3 λιτρα μεχρι τωρα. Ενταξει μιλω πολυ στο κντ. Και βλεπω ταινιες κτλ κτλ κτλ. Μεχρι τωρα το εντερο μου πηγαινε κ ερχοταν . Τωρα μου περασε λιγο καπως..
Link to comment
Share on other sites

Μαρία το ίδιο με είχε πιάσει κ μένα το πρώτο βράδυ. Άντε 1 μέρα σου έμεινε και βγαίνεις ε;

Elleg σίγουρα αντιδραστικός θα είναι. Έχω και εγώ τέτοιους σε μεγάλος μέγεθος πάνω πάνω, δλδ κάτω από τη γνάθο. Και όλοι οι γιατροί είπαν αποκλείεται να σχετίζονται με θυρεοειδή. Έκανα παρακέντηση και όντως ήταν απλώς αντιδραστικοί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...