Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Μωρέ μπας κ κάνουν κ αυτοί το σύστημα σε τρομοκρατώ για να μου δώσεις μεγάλο δωράκι;;; Και οι 3 από το ίδιο νοσοκομείο ήταν;; Δημόσιοι ή ιδιώτες;

Ars μου στο δημόσιο και οι τρεις...δεν ξερω τι να πω ισως οι εμπειρία τους να ειναι περιορισμενη...πάντως μιλησα ξανα με τον ενδοκρινολογο και μ ειπε στην ηλικία σου δεν μας ανησυχεί. ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ε βέβαια δεν πρέπει να σας ανησυχεί! Καλά λέει ο ενδοκρινολόγος. Ας κάνουν καλά τη δουλειά τους κ τ' άλλα είναι κουραφέξαλα. Θύμισέ μου, εσύ μπαίνεις για χειρουργείο έχοντας στα χέρια σου υπέρηχο, βιοψία από λεμφαδένες και χαρτογράφηση λεμφαδένων;

Συμβουλές για το χειρουργείο: προσοχή με το φαΐ και το νερό. Πολύ ελαφρύ γεύμα και να κοιμηθείς καλά. Αυτά θα σε βοηθήσουν να συνέλθεις γρήγορα από τη νάρκωση και να μην ζαλίζεσαι. Θα στα 'χουν πει φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια....ο δικος μου οζος ειναι 7 χιλιοστα και εχω διαβασει οτι κατω απο 1 εκατοστο θεωρειται μικροκαρκινωμα και ισως να μην χρειαζεται ιωδιο...στην δικη μου περιπτωση που υπαρχει και λεμφαδενας ισχυει αυτο το μικροκαρκινωμα??? Συγγνωμη αν σας κουραζω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια....ο δικος μου οζος ειναι 7 χιλιοστα και εχω διαβασει οτι κατω απο 1 εκατοστο θεωρειται μικροκαρκινωμα και ισως να μην χρειαζεται ιωδιο...στην δικη μου περιπτωση που υπαρχει και λεμφαδενας ισχυει αυτο το μικροκαρκινωμα??? Συγγνωμη αν σας κουραζω...

Κοριτσι μου καλημερα! Μην μασας με τιποταααα!!!! Η Ars εχει δικιο να λεει οτι ολοι οι ηλιθιοι μαζευτηκαν εκει κατω, συμφωνω μαζι της! Οσον αφορα τον οζο σου των 7 χιλ. να σου πω για τον καρκινο των 3,5 εκατοστων(!!!!) του αδελφου μου για να ηρεμησεις και να παρεις τα πανω σου, επισημαινοντας οτι ενα χρονο μετα ειναι καλα με αριστες εξετασεις. Σε μια βδομαδα κανουμε τον ετσιο ελεγχο και αισιοδοξουμε οτι ολα θα ναι καλα! Να σου πω επισης οτι ο γιατρος που τον χειρουργησε δεν ηταν και τοσο εξειδικευμενος και δεν αφαιρεθηκαν λεμφαδενες για να ξερουμε αν υπηρχε μετασταση εκει. Θελουμε να πιστευουμε οτι το ιωδιο τα καψε ολα, ετσι φαινεται τουλαχιστον στον υπερηχο που καναμε 6 μηνες μετα, συνεχιζουμε τις εξετασεις και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια....ο δικος μου οζος ειναι 7 χιλιοστα και εχω διαβασει οτι κατω απο 1 εκατοστο θεωρειται μικροκαρκινωμα και ισως να μην χρειαζεται ιωδιο...στην δικη μου περιπτωση που υπαρχει και λεμφαδενας ισχυει αυτο το μικροκαρκινωμα??? Συγγνωμη αν σας κουραζω...

Καλημερα σου eleg . Οντως θεωρειται μικροκαρκινωμα οπως και το δικο μου. Τωρα ομως λογω των λεμφαδενων το ιωδιο επιβαλλεται για να καψει υπολοιμματα. Πιστευω οτι θα παρεις ιωδιο .. αλλα μν ανησυχεις θα περασει και αυτο.. πιστεψε με και θα το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σου eleg . Οντως θεωρειται μικροκαρκινωμα οπως και το δικο μου. Τωρα ομως λογω των λεμφαδενων το ιωδιο επιβαλλεται για να καψει υπολοιμματα. Πιστευω οτι θα παρεις ιωδιο .. αλλα μν ανησυχεις θα περασει και αυτο.. πιστεψε με και θα το δεις.

Και οντως μην μασας τι εννουν με τους λεμφαδενες κτλ κτλ δεν εχουν υποθεση. Ξερω οτι λογω ηλικιας θα σαι σταδιο ενά μπες σε παρακαλω σε κλινικες ερευνες που γινονται ανα το παγκοσμιο. Ακομη και την δοση του ιωδιου την μειωνουν και επισης σε μικροκαρκινωματα οπως τα δικα μας σε καποιες περιπτωσεις ουτε ιωδιο δινουν. Οποτε προχωρα ο ενδοκρινολογος σου ειναι ο καλυτερος στην κυπρο και σιγουρα κατι ξερει για να σου λεει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Νάγια καλά αποτελέσματα, κλείσατε κ σεις χρόνο ε;;

elleg σου είπα να μην λες ότι μας κουράζεις!

Η συνασθενής μου που είχε λεμφαδένες αλλά ήταν πολύ μικρό το καρκίνωμα (δλδ κάτω από 1 εκατ.) ήταν οριακά στο να κάνει ή να μην κάνει ιώδιο αλλά τελικά της είπαν να κάνει καλού κακού. Εμένα αν με ρωτήσεις θα σου έλεγα καλύτερα να το κάνεις όπως κ να 'χει και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Γιατί να ρισκάρεις;;

Μαρία όλοι ήμασταν πρησμένοι ήδη πριν από το ιώδιο λόγω υποθυρεοειδισμού αλλά και με το ιώδιο αποκορυφώθηκε αυτό λόγω κατακράτησης υγρών. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι πολύυυυ νερό και να συνεχίσεις χωρίς αλάτι για κάποιο διάστημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Νάγια καλά αποτελέσματα, κλείσατε κ σεις χρόνο ε;;

elleg σου είπα να μην λες ότι μας κουράζεις!

Η συνασθενής μου που είχε λεμφαδένες αλλά ήταν πολύ μικρό το καρκίνωμα (δλδ κάτω από 1 εκατ.) ήταν οριακά στο να κάνει ή να μην κάνει ιώδιο αλλά τελικά της είπαν να κάνει καλού κακού. Εμένα αν με ρωτήσεις θα σου έλεγα καλύτερα να το κάνεις όπως κ να 'χει και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Γιατί να ρισκάρεις;;

Μαρία όλοι ήμασταν πρησμένοι ήδη πριν από το ιώδιο λόγω υποθυρεοειδισμού αλλά και με το ιώδιο αποκορυφώθηκε αυτό λόγω κατακράτησης υγρών. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι πολύυυυ νερό και να συνεχίσεις χωρίς αλάτι για κάποιο διάστημα.

Ars εγω εκανα τις thyrogen πριν γι αυτο το θεωρησα λιγο περιεργο

Link to comment
Share on other sites

Ars εγω εκανα τις thyrogen πριν γι αυτο το θεωρησα λιγο περιεργο

δεν παίζει ρόλο...το ιώδιο κάνει κατακράτηση υγρών όπως κ να 'χει...πρόσεχε τη διατροφή σου για ένα διάστημα γιατί δεν ξεφορτώνεσαι από τη μία μέρα στην άλλη τα υγρά. Προσοχή, όχι λιπαρά, όχι αλμυρά, όχι τηγανιτά, όχι πολλές σάλτσες για κανά μήνα και θα 'σαι περδίκι. Ούτως ή άλλως κ απόλυτα υγιής να είσαι καλό δεν κάνουν αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω......αν δεν ειχα και εσας.....

Άντε βρε κουράγιο! Αύριο μπαίνεις κ μετά σιγά σιγά μπαίνεις σε μια σειρά. Εγώ έλεγα αμάν κ πότε να κάνω το χειρουργείο. Με είχε παλαβώσει η αναμονή. Φαντάσου ότι κάθε 2 μέρες πήγαινα με τη βαλίτσα μου κ με έδιωχναν γιατί αναβαλλόταν το χειρουργείο. Μια λόγω απεργίας, μια υπήρχαν άλλες περιπτώσεις πιο σοβαρές είχαν γίνει τα νεύρα μου κρόσσια. Είμαι που είμαι από τη φύση μου αγχώδης κ νευρική, αν δεν είχα κ τις κοπέλες στο φόρουμ θα είχα σαλτάρει.

Περιμένουμε νέα σου!! Κ να σαι ήρεμη, θα δεις όλα θα πάνε καλά. Θα ξυπνήσεις κ θα λες τίποτα δεν ήταν τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Απο το στομα σου και στου Θεου τ αυτι...απο οτι μου ειπαν θα κρατησει και καπου 4 ωρες η επεμβαση λογω λεμφαδενων και ειναι και μεγαλη τομη....θα κατσω και 5 μερες....θα μου λειπει και η πριγκιπισσα μου...:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...