Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

εντάξει λοιπόν, θα ρίξεις έναν υπνάκο 4 ωρίτσες, θα ξυπνήσεις και μετά θα δεις ότι και η τομή θα κλείσει (να ζητήσεις να σου συστήσουν μια καλή αλοιφή για να μην φαίνεται), και μέχρι να κάνεις το ιώδιο θα τη βλέπεις την πριγκίπισσα σου και μετά θα στρώσουν όλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστω......αν δεν ειχα και εσας.....
Απο το στομα σου και στου Θεου τ αυτι...απο οτι μου ειπαν θα κρατησει και καπου 4 ωρες η επεμβαση λογω λεμφαδενων και ειναι και μεγαλη τομη....θα κατσω και 5 μερες....θα μου λειπει και η πριγκιπισσα μου...:(

Kαλη σου τυχη .. να βγεις και να σαι γερη δυνατη..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Σονια και Ars, οι thyrogen τι παρενεργειες εχουν? Ρωταω εσας γιατι υποβληθηκατε στην ολη διαδικασια σχετικα προσφατα και γιατι την Δευτερα μπαινουμε στο νοσοκομειο για το ετησιο τσεκ απ. Επειδη δεν εχουμε διαθεση να πληρωνουμε ξενοδοχεια (αλλα κυριως επειδη φοβαμαι) ο αδελφος μου θα μεινει μεσα. Υπαρχει περιπτωση να συμβει κατι περιεργο? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Νάγια!

όχι, δεν υπάρχει θέμα, μην ανησυχείς, στο 'χα γράψει και όταν είχες ξαναρωτήσει, μόνο στις μεγαλύτερες ηλικίες παίρνουν αυστηρά μέτρα ή σε ανθρώπους με καρδιακά θέματα. Αν έχει γερή καρδιά μην φοβάσαι τίποτα.

Είναι κ θέμα νοσοκομείου βέβαια αλλά όσοι τους κρατάν μέσα το κάνουν προληπτικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια, μωλις βγηκα απο το νοσοκομειο μετα απο μια ασχημη εμπειρια....δεν ξερω εσεις αλλα εγω πονουσα υπερβολικα....ηθελα να ρωτησω για το ασβεστειο μου επειδη επεσε και μου ειπαν να περνω 3 φορες την μερα....αυτο ειναι μονιμο? Ο γιατρος τελικα βρηκε αρκετους λεμφαδενες και εβγαλε και παλι με εριξε πολυ....

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα σου κοπελλα μου, ομολογω οτι εισαι απο τις ελαχιστες περιπτωσεις -ισως η μοναδικη- που ταλαιπωρηθηκε στο χειρουργιο! Το ασβεστιο σου θα επανελθει μολις ξεκινησουν να λειτουργουν οι παραθυρεοειδεις αδενες σου. Οσον αφορα τους λεμφαδενες τι σε νοιαζει αν εβγαλε περισσοτερους? Αυτο σημαινει οτι σε καθαρισε καλα και αυτο ειναι και το ζητουμενο, οποτε ολα καλα! Θα παρεις μαλλον και λιγο ιωδιο και θα σαι περδικι! Θα δεις μετα απο λιγο καιρο οτι ειναι ετσι ακριβως οπως στα λεμε! Ευχομαι το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα στη βιοψια σου!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως με τη Νάγια. Καλά έκανε και έβγαλε τους λεμφαδένες ο γιατρός.Δεν σημαίνει πως όλους όσους έβγαλε είναι προσβεβλημένοι. Η βιοψία θα δείξει αν και πόσοι από είναι αυτοί που προσβλήθηκαν. Και το γεγονός ότι βγήκαν θα πρέπει να σε χαροποιεί. Την ταλαιπωρία της εγχείρησης θα την ξεχάσεις σύντομα να είσαι σίγουρη. Πάρε τα πάνω σου, το πρώτο βήμα έγινε και να δεις πως όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, μωλις βγηκα απο το νοσοκομειο μετα απο μια ασχημη εμπειρια....δεν ξερω εσεις αλλα εγω πονουσα υπερβολικα....ηθελα να ρωτησω για το ασβεστειο μου επειδη επεσε και μου ειπαν να περνω 3 φορες την μερα....αυτο ειναι μονιμο? Ο γιατρος τελικα βρηκε αρκετους λεμφαδενες και εβγαλε και παλι με εριξε πολυ....
καλημερα σου και καλη αναρρωση . Ποσους λεμφαδενες εβγαλε? Με τους παραθυροειδης τι εγινε σου ειπε αν τους εβαλε πισω ολους? Μην ανησυχεις θα περασει και μετα θα πας στο ογκολογικο για ιωδιο. Μολις εχεις staging πες μου..
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσια....δεν ξερω ποσους μου εβγαλε δεν μου ειπε...μια φορα ειδα τον γιατρο μετα (γινοτανε ο χαμος στο νοσοκομειο χαλια κατασταση) το μονο που ειπε ειναι οτι βρηκε κι αλλους παθολογικους λεμφαδενες απο εκεινους που ξεραμε...απο οτι καταλαβα καμια δεκαρια....αν ειναι ολοι διηθημενοι αλλαζει κατι στην προγνωση???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια!!!! Χειρουργηθηκα την προηγουμενη Τεταρτη, δεν πονεσα αλλα μου επεσε το ασβεστιο μετα απο δυο μερες, τωρα ολα καλα. Βγηκε και η βιοψια μου χτες. Οι λεμφαδενες δεν πειραχτηκαν, ειχα ομως μια μικρη διηθηση. Ο χειρουργος μου ειπε να κανω το ιωδιο αν και δεν ειναι απολυτως απαραιτητο. Το καρκινωμα ηταν τυπου εξ υψηλων κυταρων. Ειχε καμια σας τετοιο? δεν καταλαβαινω τι ειναι κι ανησυχω.

Link to comment
Share on other sites

Οχι μου ειπαν μαλλον για Τεταρτη παλι ανησυχια για μερικες μερες...το μονο που μ ειπαν ειναι οτι υπηρχαν περισσοτεροι λεμφαδενες....δεν σου ειπαν κατι για τον τυπο? θα σου ελεγαν να κανεις σιγουρα ιωδιο ομως αν υπηρχε λογος ανησυχιας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...