Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλέ μην γυρνάνε άσχημα πράγματα...είναι σχεδόν απίθανο ο θυρεοειδής να προσβάλει λεμφαδένες απομακρυσμένους, κι αυτό γιατί όπως είχα ξαναπεί οι λεμφαδένες σχηματίζουν αλυσίδες. Πρώτα προσβάλλονται οι επιχώριοι και μετά από τον έναν πάει στον άλλον. Για να φτάσει στους υπογνάθιους είναι λίγο δύσκολο γιατί είναι αρκετά απομακρυσμένοι.

Τσέκαρε αν έχεις από πάνω από αυτόν τον λεμφαδένα κάποιο χαλασμένο δόντι, σκέψου αν πέρασες κάποια ίωση τελευταία ή παλαιότερα κ από τότε ψηλαφούσες κάτι στο λαιμό σαν πρήξιματάκι, επίσης, όταν τον πατάς πονάει; Κάντο μια φορά και μετά μην τον ξαναπατήσεις ποτέ. Όσο τους πατάς τόσο διογκώνονται οι λεμφαδένες. Γενικός κανόνας είναι πως όταν πονάνε οι λεμφαδένες τότε δεν έχουν σχέση με καρκίνους κτλ. είναι αντιδραστικοί. Πάντως σου λέω κ πάλι οι υπογνάθιοι συνήθως είναι άσχετοι με τους επιχώριους του θυρεοειδή. Απλώς οι γιατροί είναι πάντα υποψιασμένοι ως οφείλουν να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, έχω διαβάσει τα περισσότερα μηνύματα εδώ μέσα... στη δική μου τη περίπτωση πρόκειται να συναντήσω χειρούργο και να κλείσω ραντεβού για όλικη αφαίρεση του αδένα τις επόμενες ημέρες, έχω αγχωθεί αρκετά....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, έχω διαβάσει τα περισσότερα μηνύματα εδώ μέσα... στη δική μου τη περίπτωση πρόκειται να συναντήσω χειρούργο και να κλείσω ραντεβού για όλικη αφαίρεση του αδένα τις επόμενες ημέρες, έχω αγχωθεί αρκετά....

magdoula78. εφοσον εχεις διαβασει πολλα μηνυματα μας, θα εχεις καταλαβει οτι αυτο που βρεθηκε στο δρομο σου ειναι κατι που περναει ακολουθωντας τις σχετικες διαδιακσιες και συνεχιζεις τη ζωη σου κανονικα. Συνεπως κακως αγχωνεσαι.

Μπορεις να ρωτησεις οποιες αποριες εχεις και θα δεις ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

magdoula78. εφοσον εχεις διαβασει πολλα μηνυματα μας, θα εχεις καταλαβει οτι αυτο που βρεθηκε στο δρομο σου ειναι κατι που περναει ακολουθωντας τις σχετικες διαδιακσιες και συνεχιζεις τη ζωη σου κανονικα. Συνεπως κακως αγχωνεσαι.

Μπορεις να ρωτησεις οποιες αποριες εχεις και θα δεις ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

Καλησπέρα georgiamami και ευχαριστώ πολύ για τη θετική σου ενέργεια...Ο αδένας μου έχει πολλούς όζους και ο γιατρός μου μου συστησε να αφαιρεθει, αφου η παρακέντηση πλέον δεν όφελει, χαρακτηριστικά μου είπε "θα γίνει ο λαιμός σου σουρωτηρι" και για να μην ζω με την απορία καλυτερα να τον αφαιρέσω, δεν έχω πρόβλημα σε αυτό, τον τελευταίο μήνα όμως και πριν κλείσω για αφαίρεση έχω ενοχλήσεις στο λαιμό, νιώθω αλλαγές, αυτό με κάνει να σκεφτομαι το χειρότερο, είναι φυσιολογικες αυτες οι ενοχλήσεις??? υπέρηχο έκανα τελευταία φορά τον Οκτωβριο 2014, θα μπορούσε μέχρι σήμερα να έχει δημιουργηθεί καρκίνος??? απορίες μέχρι να δώ τον γιατρο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρία το ίδιο με είχε πιάσει κ μένα το πρώτο βράδυ. Άντε 1 μέρα σου έμεινε και βγαίνεις ε;

Elleg σίγουρα αντιδραστικός θα είναι. Έχω και εγώ τέτοιους σε μεγάλος μέγεθος πάνω πάνω, δλδ κάτω από τη γνάθο. Και όλοι οι γιατροί είπαν αποκλείεται να σχετίζονται με θυρεοειδή. Έκανα παρακέντηση και όντως ήταν απλώς αντιδραστικοί.

Αντε κ αποψε και εξω . Εσπασα απο το νερο και απο το φαι.. πρεπει να βαλα 14 κιλα. Ηρθε και με μετρησε πριν λιγο. Μου ειπε οτι ειμαι στο οριο σχεδον λιγο πιο πανω αυριο κοριτσια φευγω. Περασα πολυ καλα. Τλκ μακαρι να ναι μονο αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Αντε κ αποψε και εξω . Εσπασα απο το νερο και απο το φαι.. πρεπει να βαλα 14 κιλα. Ηρθε και με μετρησε πριν λιγο. Μου ειπε οτι ειμαι στο οριο σχεδον λιγο πιο πανω αυριο κοριτσια φευγω. Περασα πολυ καλα. Τλκ μακαρι να ναι μονο αυτα..

66 μλκ τλκ πηρα. Ημουν 100 tsh και το ειδε πολυ θετικα. Εβρισκε ενα μικρο υπολοιμα στον υπερηχο κ κατι αντιδραστικους λεμφαδενες. Θα δειξει αυριο με το ολοκληρο να δουμε που μαζευτηκε.

Link to comment
Share on other sites

66 μλκ τλκ πηρα. Ημουν 100 tsh και το ειδε πολυ θετικα. Εβρισκε ενα μικρο υπολοιμα στον υπερηχο κ κατι αντιδραστικους λεμφαδενες. Θα δειξει αυριο με το ολοκληρο να δουμε που μαζευτηκε.

Τελεια Μαρια ...τον εφαγες τον γαιδαρο!Τοσο ωραια ειναι εκει μεσα δηλαδη;; :tongue: εχεις ολες τις ανεσεις;σε ιδιωτικο η σε δημοσιο εισαι;

Αντε ολα καλα πανε ειδες;Και αυριο ελευθερη!

Εκτος απο το εντερο αλλες παρενεργειες δεν ειχες δηλαδη;

Link to comment
Share on other sites

Τελεια Μαρια ...τον εφαγες τον γαιδαρο!Τοσο ωραια ειναι εκει μεσα δηλαδη;; :tongue: εχεις ολες τις ανεσεις;σε ιδιωτικο η σε δημοσιο εισαι;

Αντε ολα καλα πανε ειδες;Και αυριο ελευθερη!

Εκτος απο το εντερο αλλες παρενεργειες δεν ειχες δηλαδη;

καλημερα. Πολυ ομορφα περασα κ για να ειμαι ειλικρινης εριξα κ γελιο πολυ με διαφορα. Παρενεργειες μονο το εντερο προς το παρον . Λιγη ζαλαδα το πρωι. Σε 3 ωρες φευγω θα παω στην μανα μου λιγες μερες κ μετα πισω στο παιδι μου. Σταλιτσα μου σε ιδιωτικο ειμαι . Ωραιο μεγαλο δωματιο. Λες κ ημουν σε ξενοδοχειο ετσι το δα..
Link to comment
Share on other sites

Αντε κ αποψε και εξω . Εσπασα απο το νερο και απο το φαι.. πρεπει να βαλα 14 κιλα. Ηρθε και με μετρησε πριν λιγο. Μου ειπε οτι ειμαι στο οριο σχεδον λιγο πιο πανω αυριο κοριτσια φευγω. Περασα πολυ καλα. Τλκ μακαρι να ναι μονο αυτα..

Ars καλημερα. Θελω να σε ρωτησω ? Ειδες καθολου αλλαγη στο χρωμα των κοπρανων μετα το ιωδιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Μπα δεν νομίζω. Αλλά αυτό εξαρτάται από το τι τρως, εκτός αν είναι σχεδόν μαύρα που έχει να κάνει με αίμα. Γιατί τι συμβαίνει;

Τελικα απο τα λεμονια ηταν. Αλλαξε λιγο το χρωμα τους προς αλλα ηταν απο λεμονια εφαγα ψες 5

Link to comment
Share on other sites

5 λεμόνια;;;; μπλιαξ...

άντε καλή επιστροφή! Το ολόσωμο θα δείξει αν απορροφήθηκε σωστά, δλδ θα δείξει που είναι συγκεντρωμένο το ιώδιο, μην τρομάξεις!

Καλησπερα το ολοσωμο εδειξε οτι ηταν στον θυροειδη σε δυο σημεια. Μου ειπε οτι ηταν απο την εγχειρηση υπολοιμα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...