Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Μαρουσκακι μου περαστικα στον Αντρικο ελπιζω κι εγω αυριο να μην εχει πυρετο.

Κι εγω χαρηκα πολυ που μιλησαμε :D

..τι ηθελα και ειπα για την γκρινια...δεν κανουμε και τιποτ'αλλο ολη μερα σημερα :rolleyes: ουαααα ουαααα ουαααα.... Βγες βρε αναθεματισμενο δοντακι που ταλαιπωρεις τον γιο μου αντεεεεε :tongue::!:

(το'βγαλα το τικερ χεχε)


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Eλενάκι, είσαι εδώ?όβερ!Αρρώστησα κι εγώ...Έχω μια μύτη που τρέχει σαν ανοιχτή βρύση και νιώθω τόσο αφυδατωμένη, τόσο πολύ....Ο μικρός είναι δροσερός μου φαίνεται και κοιμάται από τις 8.15 για βράδυ, φυσικά στις 9.30 θήλασε...Άντε πάμε για τις 10.30 τώρα.Θηλασμοί και μπούκωμα, άμα δεν πιω κανα τρίλιτρο νερό σβήνω!:(:(:(:(


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαρουσκακι μου περαστικα!!! Τι ταλαιπωρια κι αυτη! Ολα μαζι ε. Πιες πιες νερακι αφου σε βοηθαει.

Εμεις μεχρι πρι λιγο σπαραζαμε στο κλαμμα. Παω για υπνο γιατι ειμαι κομματια.

Good night :D


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε??χαθηκα το ξερω αλαλ εχω ξεκινησει δουλεια και δεν προλαβαινω τιποτα με το που γυριζω σπιτι ετοιμαζω τον μικρο και παμε καροτσαδα στις κουνιες μετα σπιτι να κανω καμια δουλεια περναει η ωρα και πεφτω για νανι!!Χτες καναμε την αυχενικη μας ολα καλα(φυλο δεν μας ειπε δεν φαινετε ακομα)επομενο ραντεβου στις 26/9..Ευχομαι να ειστε ολες καλα πολλα φιλια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ναί κουκουτσάκι αφεντικό μου είναι το τέρας :evil:...τέλος πάντων άς αποφασίσω άν θα πάω και βλέπουμε...

Περαστικά Μαρουσκάκι πίνε πολλά υγρά γιατί δεν θέλει και πολύ να πάθεις αφυδάτωση...Τουλάχιστον θέλω να ελπίζω ότι ο Αντρίκος έχει συνέλθει...

Χαρά στο κουράγιο σου Ηλιάννα που τα καταφέρνεις με δουλειά παιδί και κοιλιά!Άντε με το καλό πέρασε και το πρώτο τρίμηνο!

Το πρόγραμμα σήμερα έχει πλύσιμο χαλιών με βλέπω να ψοφάω από την κούραση...Ευχηθείτε μου καλό κουράγιο!

Φιλάκια πολλά πολλά!!!!


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντρίκος περδίκι όβερ, μαμά συναχωμένη ξαναόβερ!

Κουκουτσάκι, ελπίζω το βράδυ να ήταν χωρίς γκρίνια...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Τζενάκι, καλό κουράγιο με χαλιά.Να μου φιλήσεις το Κατερινιώ!

Ηλιαννάκι, πάμε για β τρίμηνο, όλεεεεεεε!:P:p:p:p:p:p

Λοιπές τσούπρες, φιλάκια μουά!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου πριν παω να επισκφτω το κρεβατακι μου μπηκα να διαβασω τα νεακια σας στα γρηγορα...

Μαρουσκακι μου περαστικα σου,ευτυχως ο Αντρικος το ξεπερασε μπραβο το αγορακι μας...τι ηταν ??δοντακι...???Καλα με καραπροσγειωσες με αυτο που μου γραψες για το δοντι χαχαχαχα δεν πειραζει καλα εκανες εσυ γιατι κι εγω πιστευα πως αμα βγει θα ΄μαστε κομπλε και προφανως δεν ισχυει αυτο!!!!!!!!Μπραβο για τις μπομπο τελειωσες και μ' αυτο!

Κουκουτσακι καλε 9900 ουαου τι κιλα ειναι αυτα μπραβο οπαιδαρος!!!!!!!!!!Να τον χαιρεσαι κι ελπιζω να φυγει η γκρινια οσο πιο γρηγορα γινεται ξου ξου ξου!!!!!!!!

Ιωαννα ελπιζω να περασε καπως ανωδυνα το δυσκολο Σ|Κ και να αρχισει μια ομορφη βδομαδα.....

Τζεννακι χαλιά καλο κουραγιο,ελπιχω πως τωρα εχεις τελειωσει κι απολαμβανεις ενα βραδινο ποτακι εεε????

Βικυ τι καλα που συνεχιζετε μπανακια...κι εμεις σημερα παρολη την κουραση την πηγαμε για μια βουτια κι ας ειμασταν ψοφιοι!!!!!Ηταν πολυ ομορφα,λιγος κοσμος και πολυ καθαρη θαλασσα....αχ θελω κι αλλα μπανια....


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε??χαθηκα το ξερω αλαλ εχω ξεκινησει δουλεια και δεν προλαβαινω τιποτα με το που γυριζω σπιτι ετοιμαζω τον μικρο και παμε καροτσαδα στις κουνιες μετα σπιτι να κανω καμια δουλεια περναει η ωρα και πεφτω για νανι!!Χτες καναμε την αυχενικη μας ολα καλα(φυλο δεν μας ειπε δεν φαινετε ακομα)επομενο ραντεβου στις 26/9..Ευχομαι να ειστε ολες καλα πολλα φιλια!

Πολυ χαιρομαι που ειναι ολα καλα....μπραβο ετσι να συνεχισετε.Καλα που το βρισκεις το κουραγιο εγκυος γυναικα μπραααβοοοοο!!!!!!!!!:D


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα

Δυσκολο το ΣΚ και προπαντων αυπνο αλλα νεα εβδομαδα ξεκινα η οποια αναμενεται πιο δυσκολη ...χαχαχα!!ξεκιναμε παιδικο σημερα και μαλιστα νεο παιδικο...

διαβαζω γκρινιτσες και πυρετους ...

Μαρουσκακι μου ευχομαι να ειναι καλυτερα το αγορι μας σημερα και Ελενα ο μικρος μας να ειναι και αυτος πιο ηρεμος...

Διαβαζω για δοντια ..εμεις να πω παραμενουμε φαφουτηδες!!!!δεν ασπριζει κατι στον οριζοντα!!

Ηλιαννα μου τελεια τα νεα σου!!!μπραβο...αντε το δευτερο τριμηνο ειναι και το πιο σουπερ απο αποψη δυναμεων να χορτασεις τον πιτσιρικα σου πριν ερθει το δευτερο μπεμπε ..

Παω να εργαστω...αχ να ειχα ενα μαξιλαρακι να το εβαζα διπλα στο πληκτρολογιο ..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μολις κοίμησα το Κατερινάκι που ξύπνησε πουρνό πουρνό για να μοιράσει το γάλα στην γειτονιά και είπα πρίν πάω να την πέσω κι εγώ να μπώ να δώ τα νέα σας.

Τελικά από χαλιά έκανα μόνο της μικρής μιας και δεν προλάβαινα γιατί έπρεπε να πάμε στον τυφώνα για φαγητό...(αλήθεια σας το έχω πεί ότι ο τυφώνας έχει παραγίνει πλέον????)

Μαρούσκα μου περαστικά...Μήπως βγάζεις κι εσύ δοντάκι????:tongue:

Ιωάννα ξεκινάτε για το δωμάτιο του ταβανάτου?Άντε με το καλό!

Γιατί σε ταλαιπωρούνε έτσι τα αγόρια σου?Αϋπνίες έχουνε???

Ποιό ποτάκι Νικάκι μου που είπαμε να πάμε για μια ρετσινούλα και το Κατινάκι μας έβγαλε το λάδι και αφού τα παρατήσαμε όλα σχεδόν όπως τα παραγγείλαμε με το που μπήκαμε στο αυτοκίνητο κοιμήθηκε σε κλάσματα δευτερολέπτου :twisted: άρε Κατινάκι ξέρεις πόσο καιρό έπρηξε η μαμά τον μπαμπά να την πάει βόλτα στην θάλασσα για ψαράκι???


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα Τζενακι!!!

Ετσι ειναι οι γυναικες βρε..ταλαιπωρουν....

οσο για εμας ο ταβανατος κοιμαται στο δωματιο του απο 50 ημερων μονος του οταν λεω παιδικο εννοω παιδικο σταθμο του χρηστου!!!!

Οι αυπνιες προκυπτουν ως εξης ...ο χρηστος κοιμαται στις 11 και ο μπεμπης ξυπναει στις 5 ..ενδιαμεσα στις 3 ο χρηστος ηθελε να πουμε 2 κουβεντουλες και ο μπεμπης καθοταν ορθιος στα καγκελα να τον παρουμε αγκαλια...καθε βραδυ εχουμε παρομοιες καταστασεις ..και φυσικα το πρωι κανονικα δουλεια...

Αχ ψαρακι , θαλλασιτσα.....ονειρο......next time τζεννακι μου..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!

Τα νεα μας δεν ειναι και τοσο καλα...

Το ματακι του μπεμπη χειροτερεψε, εχει κοκκινισει και απο την αλλη μερια παρ'ολο που βαζω κολυριο εδω και 4 ημερες. Να πω πως η παιδιατρος μας ειναι απαραδεκτη.!!! Την πηρα χθες το βραδυ στιq 10 δυο φορες και της εστειλα και μνμ πως προκειται για τη μολυνση του μικρου..με εγραψε κανονικοτατα η κυρια και δν πηρε ουτε και σημερα! Αντε γεια κυρια μου παμε αλλου!!! Τι γκαντεμια αυτη με τους παιδιατρους. Ελπιζω τωρα η επομενη να ειναι η τριτη και η καλυτερη! Απαραδεκτη!

Εντελει πηρα εκεινη που εχει η κουνιαδα μου και μου εχει πει καλα λογια και μου ειπα να παω σε οφθαλμοπαιδιατρο. Εχουμε ραντεβου αυριο το πρωι στο ιασω παιδων. Φανταζομαι θα ριξουμε το κλαμμα της ζωης μας γιατι δν του αρεσει καθολου να του πειραζουν τα ματια του και φοβαται κιολας ο καημενος. Τι παθαμε ρε γμτ!

Ευχομαι μονο να μν ειναι τπτ σοβαρο!

Δεν σχολιαζω γιατι γραφω παλι απο κινητο . Θα τα πουμε αυριο να σας πω και τα αποτελεσματα. Παντως σας διαβαζω συνεχεια.

Καλη σας νυχτα. Φιλια πολλα στα ζουμπουρλουδικα μωρουλινια και στα πατουσια τους :-****


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα

πωπω βαρεσαμε διαλυση..

εμεις οοολοι καλα , το βουδακι πλεον μπουσουλαει πολυ καλα και γυρνοβολαει ..

Κουκουτσακι μου περαστικα !!!περιμενουμε νεα σου!!

Για το ματι συνηθως κολλαει και το αλλο για αυτο και προληπτικο βαζουμε και στο ματι που δεν εχει πορβλημα κολλυριο ..Καλο ειναι να κανεις και πλυσεις με φυσ.ορο με φορα απο την μεσα γωνια του ματιου και προς τα εξω και να μην επαναλαμβανεις την κινηση με την ιδια γαζουλα..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Όλο λέω ότι θα μπω και δεν προλαβαίνω με τίποτα λέμε....Λέω θα μπω το βράδυ αλλά κλείνουν τα μάτια....

Εμείς είμαστε καλά, ο Λάσκαρης είναι 2-3 μέρες που πάει καλύτερα στον ύπνο. Χθες ξύπνησε μόνο 2 φορές(!!!!!Θαύμα,:D θαύμα) καιω ναι, κοιμήθηκε μέχρι της 9.30 το πρωί! Καλα, δεν ενθουσιάζομαι αλλά κάτι είναι και αυτό!. Από δόντι τίποτα, φαφουτάρουμε ακόμη! Κάτι σαν να απρίζει βλέπω....:rolleyes:

Έλενα, περαστικά του κουκουτσακίου μας! Να μας πις τα νεότερα Από Ιασώ παίδων....Όσο για την παιδίατρο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ....

Ιωάννα, φιλιά πολλά στο βουδάκι!

Μαρούσκα, come back! A! Σας είπα; Ο Αντρίκος έκανε αιφνίδιο εξάνθημα γι΄αυτό εξαφανίστηκε η Μαρούσκα....:(

Τζένη! Ξέρω πολύ καλά πώς είναι να βγαίνουν ξυνές οι βόλτες! Υπομονή!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Τζεννακι δεν ελεγα τιποτα αλλο τεσπα τι να κανουμε που τις εχουμε καλομαθημενες και αμα πεισμωσουν αυτο ηταν....!Παντως και η Μαριαντα αμα στραβωσει βρε παιδι μου αυτο ητανε κι ας κανω το ζογκλερ τιποτα!!!

Μαρουσκακι περαστικα σας καρδουλα,ελπιζω να μην ειναι τιποτα...

κουκουτσακι κι εσεις περαστικα κουκλιτσα μου τι να πω ...το ματιασαν το καφε μας....εμεις πρωτη φορα χθες δεν ηθελε να φαει και απο γκρινια αλλο τιποτα...τι να πω!Σημερα ευτυχως καλυτερα...

Ιωαννα πως τα πηγατε με τον παιδικο σταθμο???Εσυ αντεχεις????

Προσπαθω να μπαινω πιο συχνα αλλα τζιφος...δε σταματαω καθολου μετα τις 25 ομως φεεεεεεεετα και δε βοηθαει κι αυτη η Βικυ να στειλει προς τα δω την Ηλεκτρα να βοηθησει τουλαχιστον με το σιδερωμα!!!!!!!!!!!Βικακι μακαρι να συνεχισει ετσι ο πεπε φτου φτου....

Γλυκοφιλω ολα τα ζουζουνακια και τις υπεροχες μανουλες.


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...