Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Angot said:

      χαχαχαχ παρούσα !

      Τι μέντιουμ είσαι εσυ …. Δώσε μες είχες μέλλουσα μαμά να μας πάνε κ ας όλα καλα !!! Δ περνάνε οι μέρες κορίτσι Παρασκευή έχω επίσημη πρεμιέρα χαχαχαχ εμάς εδώ στο εξωτερικό μας δίνουν περισσότερες μέρες περίπου 14 μετά την εμβρυομεταφορα ! 

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Hello φιλεναδες μου ομορφες :D

Εκλεισα για αυριο οφθαλμιατρο, ευτυχως βρηκα κατ'ευθειαν κενο.

Ιωαννακι μου να χαιρεσαι τη μανουλα σου! Με το καλο να παει ο Χρηστακος παιδικο. Τον εχετε προετοιμασει? Πως το πηρε?

Ελενη μου κουραγιο και υπομονη. Αντε θα βγουν και τα πανω και θα ησυχασεις λιγακι. Ειδα τις γωτο σας στο φεις! Κουκλα η κορακλα σου! Μοντελο κανονικο!

Κι εσυ εισαι μανουλα-κορμαρα :D Την Μυλλιτσα που την ειχες 9 μηνες εεεε?

Μαρουσκακι μου ξεκιναω αυτες τις μερες σιγα σιγα.. Πρωτα πρωτα θα παραγγειλω μια μεταλλικη ντουλαπα βεραντας γιατι εχουμε μια βιβλιοθηκη-γραφειο στο παιδικο που πρεπει να φυγει και προς το παρον θα μπουν ολα στην ντουλαπα. Ε μετα παραγγελνω κουνια, φερνω μπογιατζη να δουμε χρωματα, βαφουμε, βαζουμε και την ταπετσαρια και τα αυτοκολλητακια, ψωνιζω και φωτιστικα..κουρτινα και τα σχετικα και ειμαστε ετοιμοι..

Βρε κοριτσια για διαφωτιστε με σχετικα με το μπουσουλημα..

Επειδη τωρα ξεκιναμε και θελω να'μαι προετοιμασμενη.

Τι γινεται με το πλακακι? Μπουσουλανε κατω στο πατωμα (οχι για τωρα βεβαια που ειναι αρχη αλλα οταν παρουν το κολαι) ?

Και επισης τι να προτιμησω για το παιδικο.. χαλι ή μοκετα? Εγω λεω μοκετα για να ειναι καλυμμενο ολο το πατωμα και να μπορει να'ναι πιο ανετα. Εσεις τι λετε?


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαρουσκακι μου ξεκιναω αυτες τις μερες σιγα σιγα.. Πρωτα πρωτα θα παραγγειλω μια μεταλλικη ντουλαπα βεραντας γιατι εχουμε μια βιβλιοθηκη-γραφειο στο παιδικο που πρεπει να φυγει και προς το παρον θα μπουν ολα στην ντουλαπα. Ε μετα παραγγελνω κουνια, φερνω μπογιατζη να δουμε χρωματα, βαφουμε, βαζουμε και την ταπετσαρια και τα αυτοκολλητακια, ψωνιζω και φωτιστικα..κουρτινα και τα σχετικα και ειμαστε ετοιμοι..

Αχ, τι ωραία!Το πιστεύεις ότι έχω 3 παιδιά και δεν έχω κάνει ακόμη αυτά που λες?Όλο σπίτια αλλάζαμε,αλλά του χρόνου που ο μεγάλος θα πάει πρώτη ΤΕΛΕΙΩΣΕ, θα κάνουμε παιδικόοοοοοοοοο!:P

Βρε κοριτσια για διαφωτιστε με σχετικα με το μπουσουλημα..

Επειδη τωρα ξεκιναμε και θελω να'μαι προετοιμασμενη.

Τι γινεται με το πλακακι? Μπουσουλανε κατω στο πατωμα (οχι για τωρα βεβαια που ειναι αρχη αλλα οταν παρουν το κολαι) ?

Μπερδεύτηκα τώρα...Πού αλλού να μπουσουλήσουνε? Απλώς να προσέχεις τι υπάρχει σε ύψος που μπορούν να φτάσουν και φυσικά ηλεκτρική και σφουγγάρισμα συχνά, γιατί σίγουρα δε θες να δοκιμάσει κανα αρακά που σου ξέφυγε στο πάτωμα, έτσι?

Και επισης τι να προτιμησω για το παιδικο.. χαλι ή μοκετα? Εγω λεω μοκετα για να ειναι καλυμμενο ολο το πατωμα και να μπορει να'ναι πιο ανετα. Εσεις τι λετε?

Τώρα άμα σας πω δεν ξέρω διαφορά χαλιού και μοκέτας, τι θα πείτε?Ό,τι κι αν βάλεις, θέλει επίσης συχνά ηλεκτρική και κανα τίναγμα κι αέρισμα...;)

Σφαιράτη καλημέρα πριν ξυπνήσουν τα μεγάλα θηρία της ζούγκλας, προς το παρόν μόνο ο Αντρίκος πιτσιρίκος είναι παρέα μου! :P:p:p:p:p


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααααααααααα

Αχ Ελενη μου (may23)σε νοιωθω πολυ παρολο που το βουδακι ειναι πολυ βολικο με τον υπνο του ..πχ χθες κοιμηθηκε στις 10 αλλα ο χρηστος 11.30 , σιγυριστηκε στις 12 παω για πιπιλα και για υπνο και εγω , στις 1 γκρινιαξε ο χρηστος να τον σκεπασω στις 3 ο μικρος νιαουριζε και στις 5.30 σηκωθηκε για γαλα στις 6 ξυπναω για δουλεια

...υπεροχα!!!!

Μαρουσκακι μου φασεις περνανε και θα τον ξαναστρωσει τον πυνο ο αντρικος μας!!!

Ελενα μου μοκετα δνε πειτρεπεται μεχρι τα 3 ..δεν αναπνεει λεει ο χωρος ...εμεις παντως εχουμε χαλι παιδικο στο δωματιο του χρηστου ..στον μπεμπη μαλλον θα παω τωρα το χαλι του χρηστου και θα παρω εκει μοκετα....αυτο το παιδι το ερμο το δευτερο ολα μεταχειρισμενα τα παιρνει απο τον αδελφο του !!!

Ξεκινησαμε και εμεις το μπουσουλημα , ή μαλλον να το πω καλυτερα ερπην ...παει με την κοιλια χαχαχα...

Εμεις ολα καλα!!!σημερα παμε παιδιατρο για μετρημα ....νεοτερα εις αυριον...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εδω ειμαι! Βασταω Θερμοπυλες...ο Πεπε περασε Ενα ανησυχο βραδυ και μαζι του κι εγω...το co bedding δινει και παιρνει,ολο το βραδυ στο στηθος,ρε κοριτσια ευτυχως που υπαρχει και αυτο... Ποσες φορες ξυπνησε χθες ουτε που θυμαμαι...και οτι ελεγα χθες που πηγαμε σε παιδικο παρτυ οτι ηταν πολυ καλο παιδι! Καθησε 1 ολοκληρη ωρα στο καροτσι! Και μετα,στο σπιτι... Εχω τοσα νευρα και με τις αποσπασεις που δεν βγηκαν ακομη! Κι εγω πρεπεθ αυριο να δωσω το παρον στην Αθηνα,στην οργανικη μου!ΟΕΟΟ! Καθε χρονο τα ιδια,βαρεθηκα πια!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα τσουπρες!!

εγω εχω χαλι, αυτο με τα κροσσια..καταλαβατε ποιο ε?

δε σκοπευω να παρω καινουριο φετος, αλλα θα κανω τη ζωη της

κορης μου δυσκολη, καθως θα μπερδευεται μεσα σε αυτα..χαχαχαχα

τι εγινε ρε κοριτσια, ολα τα μωρα ξενυχτηδες γινανε? αντε, να παρηγορουμε η μια την αλλη!!

Ιωαννα μου, εμενα η δικια μου τα εχει παρει ολα σχεδον second hand απο την ξαδερφη της, η οποια σημειοτεον ηταν σχεδον διπλασια σε βαρος στην ηλικια της, οποτε ολα μας επιπλεουν κιολας, αλλα δεν ειναι καιροι για περιττα εξοδα, βολευομαστε και με αυτα..

Βικακι εχεις κανει την διαδρομη Αθηνα-μυτιληνη, παγκρατι κολιατσου που λεμε ε? αντε κουραγιο!!

καλημερα σε ολες!!

κουκουτσακι, εχω και αλλες φωτο την Μιλυυτσα μου, αν ψαξεις στο αλμπουμ στο φεις..και μη μας μεγαλωνεις καλε....7 μηνων ειμαστε, οχι 9..χαχαχα

αντε καλημερα σε ολες!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Ελενη μου!!!

Οντως δεν ειναι καιρος για περιττα εξοδα και ειναι και πεταμενα λεφτα γιατι σε αυτη την ηλικια τα ρουχα δεν προλαβαινουν να φθαρουν...εμεις το βλεπουμε και σε δυο version ...το ειχαμε δει σε μελαχροινο παιδακι και τωρα τα ξαναβλεπουμε σε ξανθο!!!

πωπω νυσταζω και εχω πολυ δουλεια λεμε!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααααα

Προσκλητηρια τεεελος...τελειωσα ,μενει φακελωμα , γραψιμο και φυσικα να τα δωσω...Χθες πηγαμε παιδιατρο και μας βρηκε αψογους..Ειμαστε 9 κιλα και 70 ποντους (ειμαστε ολιγον κοντοι-δεν πηραμε απο την μαμα μαλλον..),βαζουμε και αλλα λαχανικα στην διατροφη και αρνι/κατσικι και τα ξαναλεμε σε ενα μηνα παλι ..

Βικακι μου ηρθε σημερα η σελιδα απο το βιβλιο ευχων!!!η ευχαριστηρια καρτα πολυ ομορφη...φαινεται οτι την εχεις επιμεληθει εσυ!!!Προσεχως γυρναει πισω....

Παω να εργαστω...ματς μουτς..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ συγνωμη για την εισβολη αλλα θα ηθελα απο εσας που ηδη ειστε μανουλες να μου πειτε για μπιμπερο... ΓΥΑΛΙΝΑ η ΠΛΑΣΤΙΚΑ? ηθελα να παρω της mam τα anti collic αλλα στο φαρμακειο μου ειπαν οτι δεν τα προτεινουν για νεογεννητο.. εσεις τι χρησιμοποιησατε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Είπα κι εγώ να αρχίσω να μπαίνω και χάλασε το τροφοδοτικό του υπολογιστή και γανιάζω για να τον ανοίξω...τώρα όμως το πισί είναι ανοιχτό η μικρή κοιμάται κι εγώ είμαι όλη δική σας!!!

Κουκουτσάκι όχι ακόμη δεν έχουμε πετύχει η μία την άλλη αλλά που θα πάει...

Να ήξερες πόσο σε ζηλεύω που φτιάχνεις το δωμάτιο του κανακάρη σου...εγώ το είχα απολαύσει τόόόόσο πολύ!άν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχω κάποιες φώτο στο προφίλ του καφέ άν θές ρίξε μια ματιά...ναί το τσεκάρισα έχω φώτο αλλά είναι πρό Κατερίνας και λείπουν αρκετά πράγματα από το δωμάτιο φωτιστικά κλπ.

Μαρούσκα μου καλά θα ήταν το πρόβλημα μου να ήταν μόνο ο Κίμωνας αλλά δυστυχώς υπάρχουν πολλά που μου τριβελίζουν το μυαλό...είπαμε η λύση είναι μία: ένα καράβι για τα ξένα...May μου σου κράτησα θέση! "Άλλος με την βάρκα μας???"

Κι εγώ από όσο ξέρω η μοκέτα δεν είναι πολύ υγειινή κυρίως γιατί δεν αερίζεται...κουκουτσάκι θα σου συνιστούσα να προτιμήσεις ένα χαλάκι...

Μεγάλο ζόρι ο ύπνος της μικρής προχτές ξύπνησε 10 φορές μέχρι τις 4.30 από κει και μετά έπαψα να μετράω :mrgreen: νυστάζωωωωωωωωω

Σας είπα? 12 του μηνός πρέπει να γυρίσω στην δουλειά...:cry:


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ συγνωμη για την εισβολη αλλα θα ηθελα απο εσας που ηδη ειστε μανουλες να μου πειτε για μπιμπερο... ΓΥΑΛΙΝΑ η ΠΛΑΣΤΙΚΑ? ηθελα να παρω της mam τα anti collic αλλα στο φαρμακειο μου ειπαν οτι δεν τα προτεινουν για νεογεννητο.. εσεις τι χρησιμοποιησατε??

Καλημέρα Νατάσα.

Εγώ χρησιμοποιούσα πλαστικά και συγκεκριμένα το στραβό της chicco και τα μπιμπερό της avent. Αυτό της μάμ το έχω τώρα και είναι πολύ καλό έχει πολύ καλή θηλή η μικρή την λατρεύει...οι ειδικοί λένε ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις πλαστικό μπιμπερό αρκεί να είναι bpa free τώρα η επιλογή είναι δική σου...πάντως σαν ποιότητα πλαστικού τα avent είναι κλάσης ανώτερα από τα υπόλοιπα και είναι πιό εύκολα στο πλύσιμο λόγω φάρδους...


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις χρησιμοποιουμε μεχρι και τα τωρα τα nuk τα γυαλινα ...γενικως εγω τα πλαστικα δεν τα πολυεμπιστευομαι και ας λενε οτι θενε απεξω ...και κυριως μην αγοραζεις μπιμπερο ανωνυμα τυπου τζαμπο ...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άστα να πάνε Ιωάννα μου...μας ματιάξανε!όλο το βράδυ κλαίει στον ύπνο της τώρα τα δόντια φταίνε, το ότι μεγαλώνει δεν ξέρω αλλά ελπίζω να περάσει γρήγορα αυτή η φάση...


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...