Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια μου ομορφα τι κανετε?

Εμεις στο σπιτι. δεν πηγαμε βολτα σημερα κατεβηκα μονο να ψωνισω και να παρω κατι φωτογραφιες και αφου γυρισαμε ξεραθηκε ο κουκουτσινος κατα τις 8 (αφου ηταν ξυπνιος απο τις 3!!!)

Στελνω "δεματακι" στον αγαπημενο μου την αλλη εβδομαδα και εμφανισα τις φωτο του μικρου μας να τον δει να καμαρωσει και κατι βιντεακια απαιχτα.!

Ειχε χτυπησει και το πιδι του, διαστεμμα επαθε και ακομα δεν του εψει περασει τελειως... Και δεν μπορω να ειμαι κι εκει να τον φροντισω :-(

Καλα Βικυ μου ο Πεπε θα γινει σουπερ κολυμβητης να μου το θυμηθεις!!

Νικακι μου με το δωματιο τα εχω βρει ολα. οτι ειναι να αγορασω δλδ και απο που, και απο βδομαδα ξεκιναμε δυναμικα...cross your fingers να βγει ωραια γιατι θα τραβαω τα μαλλια μου μετα!

Μαρουσκακι μου μιλησα κι εγω με την Αννα το πρωι σημερα. Απολαμβανει διακοπες και σουπερ τοπια, οτι καλυτερο. Αντε να γυρισει με το καλο να παμε καμια καροτσοβολτα.

Αχ βρε κοριτσια ποτε θα τυχει καποια μερα να βρεθουμε οοολα τα μανουλομπεμπακια???

Μαρακι μου περαστικα σου κοπελα μου!!! Τι ειναι αυτο το πραγμα τωρα ειδικα που θα ταξιδεψεις κιολας. Ευχομαι μεχρι αυριο που θα φυγεις να νιωθεις πολυ καλυτερα! Ο Πιπιλακος πως τα παει με τα ταξιδια? Ιντερνετ θα εχεις, θα ειμαστε σε επαφη για να ερουμε πως εισαι??

Α! Νικακι μου αστο δεν ξαναβαζω τικερ γιατι δεν με παει καθολου μα καθολου!! Εκατο φορες εχω προσπαθησει κ τη μοναδικη που τα καταφερα εχει κολλησει.

18 Γεναρη γεννηθηκε το καμαρι μου.

Γενικα κοριτσια πως ειστε?

Εμενα μια μελαγχολια μ'εχει πιασει αυτες τις μερες. Δν εχω διαθεση καθολου.. Λειπει κι ο Νικος να μου ανεβασει το ηθικο χεχε..αλλο κι αυτο το μαρτυριο..

Τι καλα που θα ηταν αν μπορουσαμε να πεταξουμε..η εστω να κανουμε μια αστρικη προβολη ρε παιδι μου.. Να βρισκομουν για μια ωρα εστω με τον Νικο, να τον παρω μια αγκαλια..να μου δωσει δυναμη για τους επομενους μηνες..

Σορρυ για το μικρουλι κειμενακι :-))


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Μια μεγααααλη καλημερα στις γλυκιες μου διαδικτυακες φιλεναδες!

Καλα ε χθες συνεβη κατι απιστευτο!

Ο κουκουτσινος κοιμοτανε απο τις 8 το απογευμα μεχρι σημερα το πρωι στις 7. Ηπιαμε γαλα ενδιαμεσα βεβαιως βεβαιως αλλα κι εγω χορτασα υπνο...απ'τις 9μιση την επεσα! πω πω αλλος ανθρωπος νιωθω τωρα ε!

Την καλημερα μου και παλι σε ολεςεσας και στα παιδακια σας! καλο σκ!


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααααααααααααααααααααα

Το κουκουτσακι μας εχει μοναξιες ???πρεπει να ειναι πολυ δυσκολο να εισαι γυναικα ναυτικου ....ελενα μου βαστα γερα!!!

Εμεις ειμαστε καλα!!!επιτελους η οικογενεια μαζευτηκε!!!απεκτησε παλι φωνη το σπιτι μας...και τα δυο τα ζουζουνια μας ειναι μια χαρα!!!το βουδακι εχει αποκτησει αποψη και διεκδικει κυριως τα cars του χρηστου και ο χρηστος γινεται εξαλλου...Ε μπεμπη αυτα ειναι δικα μου ακους???

Παω να εργαστωωω...ματς μουτς...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!Κορίτσια, τα έχω παίξει!Από το πρωί τώρα έκατσα, ω ναι!Ο μικρός με το μπουσούλημα δεν είναι να τον αφήνεις από τα μάτια σου και τα άλλα 2 είναι πιο άγρια από ποτέ (13 και σήμερα είπα???).Πήγαμε γιατρό, οσονούπω βγαίνει το δεύτερο δοντάκι λέει ενώ ετοιμάζονται τα τρία και τέσσερα επίσης!Ξεκινάμε μοσχαράκι 2 φορές την εβδομάδα με αστράκι ή ρύζι ή λαχανικά ή τραχανά, 2 φορές κοτόπουλο με μια από τα ίδια και 3 φορές χορτόσουπα ή ζυμαρικάκι.Για αύριο ετοίμασα χορτόσουπα με πατάτα, μαιντανό, κολοκυθάκι, καρότο, αρακά και μπάμιες, ναι, μπάμιες να κάνει και κανα κακάκι;);) Για απογευματινό μου είπε γιαουρτάκι μιας και τις κρέμες ούτε να τις φτύσουμε αφού πάμε για μοντέλα είπαμε!Εμ με 7445 γραμμαριάκια μοντέλο πώς να τον πω?Επίσης τον ήθελε λέει κανα πόντο πιο ψηλό, είναι 68 εκ!Από πού πιο ψηλός βρε ντοτόρε?Με μαμά 1,6 και μπαμπά 1,7... με δουλεύεις??? :o:o:o:o Κατά τ' άλλα η ...καλή μου η μαμά συνεχίζει να κρατάει μούτρα, ω ναι ναι, κι άμα σας πω γιατί είχε θυμώσει ρε παιδιά, άμα σας πω....κοίμιζα το μωρό και αυτό ούρλιαζε κι ο Γρηγόρης μπαινόβγαινε στο δωμάτιο κι εγώ τον έβγαζα, με έβλεπε το μικρό και δώσ' του νέο ουρλιαχτό...Κι οι δικοί μου και οι 2 εκεί μπάστακες, αντί να πάνε κάτω να βοηθήσουν την αδερφή μου που είχε ξεμείνει με τα τρία και τα είχε παίξει, καθόντουσαν εκεί και μου δίνανε συμβουλές, πάρ' το αγκαλιά, και το παιδί διψάει και και και...οπότε τους είπα να κατέβουν κάτω.Αυτό ήταν παιδιά, γι' αυτό τα πήρε!!!!:shock::shock::shock::shock: Καλό βράδυ!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες!

Εγώ χάθηκα (ξανά!) μιας και η ψυχολογία έχει πέσει στα τάρταρα κι ο χρόνος λιγοστός...

Βλέπω αρχίζει να παίρνει ζωή το καφέ μας σιγά σιγά, ήρθε ο καιρός να επιστρέψω κι εγώ πιό ενεργά πλέον!

Βικάκι παρέλαβα την σελίδα με μια κάποια καθυστέρηση μιας και δεν είχαμε ταχυδρόμο εδώ και δέκα μέρες!Τώρα θα στο στείλω μια και καλή με τις μπουμπουνιέρες μόλις παραλάβω την καινούργια φουρνιά γιατί δε μου έφτασαν!

Μαρούσκα μια χαρά είναι ο Αντρίκος εμείς να φανταστείς είμαστε 7600 και 69 πόντους και σας ρίχνουμε και ένα μηνάκι και βάλε!Δηλαδή τι θα έλεγε ο γιατρός άν έβλεπε εμάς????

Η μαμά πάντως είναι απίστευτη...είναι δυνατόν ακόμη να σου κρατάει μούτρα???ότι κι άν της έχεις κάνει δεν δικαιολογείται με τίποτα...

Αμάν βρε Μαριέφη μου τι άλλο θα σε βρεί...εκείνο το ευχέλαιο που λέγαμε το έκανες???

Εμένα πάλι βρε κουκουτσάκι μου είναι στιγμές που πολύ θα ήθελα ο σύζυγος να είναι σε κάποιο καράβι μίλια μακριά!ή ακόμη καλύτερα να είμαι εγώ σε ένα καράβι μίλια μακριά!!!:tongue:

joa μου καλώς τα δέχτηκες τα παλικαράκια σου!Μεγάλωσε κι ο ταβανάτος και παίρνει τα αυτοκινητάκια του Χρηστάκου???καλό κουράγιο Ιωάννα μου αυτή είναι η κορυφή του παγόβουνου :mrgreen: έχουν να ακολουθήσουν καυγάδες ουουουουυουο!


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Υπομονη κοριτσαρα μου υπομονη τι να πω...μα το κραταει μανιατικο κι εκεινη βρε παιδι μου?????Τεσπα υπομονη οπως σου ειπα τι αλλο να κανεις!Αχ μπουσουλαει ο Αντρικος εεε τι καλα και η Μαριαντουλα το προσπαθει,το οπισθεν το 'χουμε το εμπροσθεν το προσπαθουμε...επισης προσπαθουμε να συνηθισουμε το νερακι μονο 40 γρ πινουμε προς το παρον και ελπιζουμε μελλοντικα περισσοτερο χαχαχα....!Απο φαγητο δε σας λεω τιποτα τα αδειζουμε ολααα....φρουτακι ,κρετακι,λαχανικα ολα μας αρεσουν!!!!!!!Ευτυχως!!!!!!!!!!

Αυτες τις μερες δε σταματω καθολου μια οι επισκεψεις για τα προσκλητηρια μια οι ετοιμασιες χαμος γινεται...ευτυχως εχουν ηρεμησει τα δοντακια και δεν μας ενοχλουν!Σημερα εφτιαξα τις παιδικες μπομπονιερες και χθες εναν καμβα που γραφει Μαριαντα 25-9-2011 και εχει ενα φορεμα επανω.Γενικα πολυ κουραση αλλα μ' αρεσει το αποτελεσμα.

Ελπιζω να ειστε ολες καλα...

Ελενακι μενω στο Παγκρατι εσυ??

Μαρια λογικα εισαι παλι πισω η εισαι ακομα Αθηνα σιγουρα παντως εισαι με το ΕΦΑΚΙ ΣΟΥ!

Βικακι ολα καλα?Κανα νεο με τις αποσπασεις??

Ιωαννα τι κανουν τα ζουζουνια σου????


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα..

Νικακι μου σε πετυχα μεσα νομιζω ε?

Αν κανω κανα ορθογραφικο να με συγχωρειτε γιατι ανεβηκε ο αστιγματισμος εντελως ξαφνικα και νιωθω σαν τυφλοοντικας! Αυριο παω οφθαλμιατρο οπωςδηποτε γιατι δεν παλευετει η κατασταση!! Με πιανει και το κεφαλι μου ..αντε βαλω κανα γυαλικο να τελειωνουμε.

Τζενη δεν πρεπι να σε εχω πευχει νομιζω οσο ειμαι εδω..μπορει και να κανω λαθος...μνημη ελεφαντα βλεπεις..χεχε

Κι εγω θαθελα να'μαι σ'ενα καραβι τωρα ..σ'εκεινο που ειναι ο αγαπηενος μου ομως..τρεις μηνες κλεινουμε που εχει φυγει μολις μπει ο Σεπτ. ααχχχχ...

Μαρουσκακι γιατι τοσα μουτρα η μανουλα σου?? δεν ειπες και κατι το τρομερο. Μπραβο για τα καινουργια φαγακια που ξεκιναει ο μοντελος μας. και καλοφαγωτα οοοολα.


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νικακι εγω Νικαια μενω.

Σχετικα κοντα ειμαστε.


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

ειμαι Αθηνα κ θα μεινω μεχρι Κυριακη προεκυψαν οικογενειακα θεματα με παππουδογιαγια δικους μου.τεσπα ...

Ελενη μου σε νιωθω ακομη δεν εχει φυγει δικος μου κ απο τωρα με πιανει η μελαγχολια....ουφ!

Νικακι ειμαι σιγουρη οτι εχεις κανει θαυματα! με το καλο κουκλα μου κριμα που δεν θα ειμαι ΑΘΗΝΑ τοτε εχουμε κ τα σχολεια βλεπεις...

Ιωαννα μου ειδες τελικα ειναι ολη η ουσια στην ζωη μας!

Μαρουσκα η μαμα σου τι ζωδιο ειναι?πολυ πεισματαρα ειναι σορρυ κιολας!χιχιχι!

ενταξει με το σιδερο?

αχ κοριτσια με εχεσε ο ανιψουλης-μαλλιας-πιπιλας κ αυτος! το σκατο καθε μια ωρα ειναι στο βυζι! τον εκανα μπανακι κ αυριο θα τον αναλαβω να ξεκουραστει λιγο η αδελφη μου βεβαια με τον δικο μου πιπιλα τι θα κανω δεν ξερω αλλα θα δω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααααααα

Του χρονου θα γιορταζουμε και εμεις ως Αλεξανδρος αλλα προς το παρον να χαιρομαι την μανουλα μου!!!

Ρε Μαρουσκακι τι να πω ??σε περιμενει δυσκολος χειμωνας και κυριως οταν θα ξεκινησεις δουλεια ..πολυ πεισμα η μανουλα ..μηπως η πεθερα σου ειναι πιο βολικη να βοηθησει αυτη την κατασταση ??

Μαριαεφη μου τι κανει η κουκλιτσα μας!!!ενα φιλακι στο γλυκο μας εφουλινι !!!

Τζεννακι να περνας βρε πιο συχνα !!μας λειπεις!!!την τεταρτη και εμεις θα μετρηθουμε και θα σας πω νεοτερα .

Κουκουτσακι μου να πας οφθαλμιατρο ..δεν ειναι να τα αφηνεις αυτα..

Χθες πρωτη μερα η μαμα μου και με τα δυο μχρι τις 7 το απογευμα και τα πηγε περιφημα ...ο χρηστος ηταν πολυ καλο παιδι και το βουδακι μες την τρελη χαρα!!μακαρι να παει ετσι ο χειμωνας..την Δευτερα ξεκιναει παιδικο και ο χρηστακος!!!

Νικακι μου βλεπω οτι οι ετοιμασιες βαινουν καλως!!!!με το καλο!!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες!!

μια φουρια διακρινω στο καφε μας..και εγω μη φανταζεστε..καπως καλυτερα τα πραγματα με τον συζυγο, αλλα η κορη, με εχει βγαλει νοκαουτ!! μα καλα λοη την οδοντοστοιχια της μαζι θα τη βγαλει αυτη η κοπελα??!!! μετα τα δυο κατω δοντια, λεω ωραια, τωρα θα ηρεμξσουμε και παλι τα ιδια..

κλαματα χωρις λογο, φτυσιμο πιπιλασ, ξυπνημα 10 φορες μες τη νυχτα..

οσες δουλευετε για την ωρα με καταλαβαινετε..-joa- νομιζω εσυ-

ξεκουραζομαι στη δουκεια, ειναι απιστευτο..

κατα τα αλλα ειμαστε στην αρχη του μπουσουληματος..

το ρεκορ μας ειναι τεσσερα βηματα στη σειρα και μετα σκαμε με τη μουρη κατω..χαχαχα σηκωνεται ομως η κυρια και καθεται κανονικα στον ποπο της και μετα παλι στριφογυριζει και παει λεγοντας..

-ΜΑΡΟΥΣΚΑΚΙ μανα σου ειναι καταλαβαινω, κανε υπομονη, αλλα με συγχωρεις με τρια παιδια, εσυ εχεις προτεραιοτητα και κοιτα τον εαυτο σου γιατι αν τα νευρα μας αγγιξουν κοκκινο εμας τις μαμαδες, τι θα κανουν τα τεκνα μας δεν ξερω..οι αλλοι δεν εχουν αναγκη..

-ΜΑΡΙΑΕΦΗ τι ταλαιπωρια βρε παιδακι μου με το καραβι, διαβαζα στο φεθς την περιπετεια σας!!

-ΙΩΑΝΝΑΚΙ ξανασμιξαν τα αηδονια που λενε ε?? καλως μαζευτηκατε ολη η οικογενεια και παλι, ο βουδακος ξεκινησε τις αταξιες απο τωρα ε? να χαιρεσαι τη μανουλα σου!

-ΚΟΥΚΟΥΤΣΑΚΙ, ΝΙΚΑΚΙ, ΒΙΚΥ, αχποιες ξεχναω?? ειμαι ρακος σημερα!!

-ΤΖΕΝΝΑΚΙ.για εκεινο το καραβι που ελεγες, θα ηθελα και εγω πολλες φορες να ταξιδεψω μοναχη..τι λεςενωνουμε τις μοναξιες μας??;)

φιλια σε ολες!! δεν εχω προλαβει να βαλω φωτος στο φεις να μας δειτε και εμας να κανουμε μπανιο, ισως σημερα!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mariaefaki, ανέλαβες και δεύτερο μπομπιράκι, δε σου έφτανε ο πιπιλάτος ε?Χαχα, καλά κάνεις!Η μαμά είναι αιγόκερως και πρόσεχε τι θα πεις γιατί έχουμε πολλά αιγοκερομωράκια εδώ μέσα (κι εγώ το Φάνη!).

Κουκουτσάκι, να πας για τα ματάκια σου για να μην τρέχεις αργότερα ε!Το δωμάτιο τι λέει, προχωράει?

Ελενάκι, βάλε μας κι εμάς στην ομάδα της πολλής γκρίνιας, προσπαθώ να το αποδώσω στο πρεβενάρ οπότε...

Ιωαννάκι, αχ παιδικό ο Χρηστάρας από Δευτέρα να ξεκουραστεί κι η γιαγιάκα που τα έπαιξε, αλλά στάθηκε βράχος δεν το συζητώ, αυτή είναι γιαγιά, όχι κάτι άλλες!Κι εμένα ο Φάνης από Δευτέρα ξεκινά παιδικό και λίγο θα ησυχάσουμε!

Νικάκι, το προσκλητήριό σου είναι απλά ΥΠΕΡΟΧΟ!!Δεν έχω λόγια, φαντάζομαι κι οι μπομπονιέρες πώς θα γίνουν, μπράβο χρυσοχέρα κόρη!

Τζενάκι μου, τι κάνει η φιλενάδα μας η όμορφη, το Κατερινιώ μου??Τι σου έκανε πάλι ο Κιμωνάκος και νευρίασες?Α, εγώ παράπονο δεν έχω, άμα δεν είχα το Γιώργο θα είχα πεθάνει ήδη!Ρε κορίτσια, μπορείτε να κάνετε καμιά δουλειά με τα μωρά?Εγώ τίποτα... Ή που θα φοβάμαι μη μου σαβουρντιχτεί μπουσουλώντας ή θα τον έχω αγκαλιά αφού έχουμε και το άγχος αποχωρισμού οπότε με το που ακούει τη φωνή μου τα μπήγει!:shock::shock::shock::shock: Α, και πού είστε...ύπνος ξαναμανά 45 λεπτών 3 φορές τη μέρα ω,ναι, κι όμως ζω ακόμη!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Στο άλλο δεν έχω ώρα και κουράγιο να μπω ρε κορίτσια:-(:-(:-(:-(:-(:-( Το Βικάκι πού βρίσκεται?


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...