Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

να μαι παλι πριν ξεκινησω παλι μαραθωνιο για να καταληξω σπιτι κατα τις 9...

Το αιφνιδιο εξανθημα δεν ειναι κατι τρομερο το ειχε περασει και ο χρηστος μετα απο 3 μερες πυρετο ,το κοτοπουλεξ πουα γευγει μετα απο 2 μερες χωρις αλοιφες και τιποτα...

Νικακι μου λιγες μερες μεινανε και θα εχουμε επισημως την Μαριαντουλα μας!!

και πριν φυγω να φτυσω τον πεπε ..φτου φτου αγορι μου ετσι να κοιμασαι ..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Hellooooo :D:D:D:D:D

Τα νεα για σημερα ειναι αρκετα καλα!!

Πηγαμε στον παιδοφθαλμιατρο, αλλεργια μου ειπε ειναι και επαθε μικρο πρηξιμο γι'αυτο και φαινοταν σαν γρατζουνισμενο. Κολλυριο μου εγραψε με κορτιζπνη, το ειχαμε ξαναπαρει πιο παλιο γιατι ειχαμε παθει επιπεφκιτιδα. Το κλαμμα που εριξε στο ιατρειο..αφηστε τα. με χιλια ζορια τον κραταγαμεμε τη νοσοκομα. Τρομαξε το αγγελουδι μου πολυ. Αφου οταν τον ξαπλωσαμε για να του βαλει ο γιατρος το κολλυριο εσκουζε τρομερα και μου'ρθε κι εμενα να βαλω τα κλαμματα απ'τη στεναχωρια μου :-( Παντως ειμαστε καλυτερα τωρα, αυτο εχει σημασια :D

Ηλιαννα μου χαρα στο κουραγιο σου που τα καταφερνεις ολα αυτα μαζι. Εχεις εστω καμια βοηθεια στις δουλειες του σπιτιου?

Μαρουσκακι μου ευτυχως τωρα κομμενη η γκρινια .. Βγηκε και το ΠΑΝΩ ΔΟΝΤΑΚΙ :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Ειμαστε παντως ολιγον αναποδοι...αντι για δυοκατω εχουμε ενα λατω κι ενα πανω χεχε..

Εσυ πως νιωθεις?Εισαι καλυτερα? Περαστικακαι παλι στον Αντρικομας. Τι ειδους εξανθημα ειναι αυτο? Σε ποιο σημειο?

Νικακι μου και ναι ειμαστε τοοσα κιλακια. Βεβαια οκ εχει και υψος οποτε δν πειραζει. Ξου ξου ξου..μας την εδιωξες την γκρινιακαι σ'ευχαριστουμε :tongue:

Τωρα τα μπανιαειναι ονειρο! Δεν εχει και καυσωνα, οχι πολυ κοαμο και η θαλασσα ειναι ζεστη. Τελεια!!

Πες τα πες Νικακι μου..το ματιασανε το καφε μας δεν γινεται αλλιως :rolleyes:

Τζενη μου κριμα που δεν μπορεσατε νααπολαυσετε την βολτα σας στην παραλια και να φατε τα ψαρακια σας. Ειμαι σιγουρη ομως πως η επομενη φορα θα ειναι πολυ πολυ καλυτερη :D

Ιωαννα μου απ'οτι καταλαβα απολαμβανεις πολυ υπνο :rolleyes:

Βαλε παιδι μου κανα ραντζο εκει διπλα στο γραφειο :tongue:

Κανω πλακαεγω αλλα εσυ πρεπει να'σαι κομματια απο την κουραση.

Ναι στο μπουσουλημα!! Βουδακι μας, βαστα γερα

Βικυ μου αντε και εις ανωτερα,να ξυπανει καιμια φορα τα βραδια!

Αφου ασπριζει οπου να'ναι θα φανει.

Επισης να πω πως εχουμε παρει πολυυυυ φορα και σηκωνομαστε συνεχεια μα συνεχεια! οπου βρουμε στιριγμα..τσουπ...χερακια πανω ..καθομαστε στα γονατα και οπαλα σηκωνομαστε..

Πως περασαν βρε κοριτσια 8 ολοκληροι μηνες (πανω κατω) το καταλαβατε?

Το λεγαμε τωρα με τον αντρα μου...ποτε γεννησε η κουνιαδα, ποτε σαραντισε κιολας?... Τελικα μονο οταν εχεις παιδια καταλαβαινεις πως ο χρονος κυλαειπολυ πιο γρηγορα απ'οτι νομιζουμε..


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ιωάννα μου συγχώρα αλλά έχω χάσει επαφή με το περιβάλλον η μάνα! :mrgreen: Η κόρη μου μου έχει πάρει τα μυαλά!!!!Είπα κι εγώ αφού φτιάξανε παιδικό όταν ήταν έγκυος πάλι???:tongue:

Κουκουτσάκι περαστικά σας το πουλάκι μου θα τραβάει μεγάλο ζόρι κι αυτά τα άτιμα τα κορτιζονούχα τσούζουνε πολύ...

Αυτό που λές είναι αλήθεια το συζητούσα κι εγώ με τον σύζυγο προχτές...πρί το παιδί δεν ξέρουμε τι να κάνουμε να περάσει η ώρα και κάποιες φορές βαριόμασταν και τώρα όχι να βαρεθούμε δεν προλαβαίνουμε αλλά μέχρι να καταλάβουμε ότι ξημέρωσε φτάνει το βράδυ και ξανά από την αρχή!

Η μικρούλα σήμερα περνάει φάση μαμαδοαγκαλίτιδας ήθελε όλη μέρα να είναι σκαλωμένη πάνω μου βρήκε η καημενούλα μέρα που η μανούλα άνευ λόγου κι αιτίας ανέβασε πάλι πίεση :mad: και το μόνο που ήθελε είναι λίγη ηρεμία...


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!

Κουκουτσακι μου μπραβο το αγορι μας ...αντε να παρει το κολλυριο να ηρεμησει το αγορακι μας...

Τζεννακι μου το γινεται ρε κορτισακι με αυτο το θεμα της πιεσης...προσπαθησε να μην μου αγχωνεσαι ..

Σημερα στο γραφειο μετα του υιου μου του μεγαλου....


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερουδια Μανουλες Ιανουαριου του '11 χεχε και Δεκεμβριου βεβαιως βεβαιως!!

Τι κανετε?

Τζενακι απο πιεση πως ησουν σημερα? Ελπιζω να ηρθε στα κανονικα της!

Μαρουσκακι?? Μιλησε καμια μαζι της? Πως ειναι ο Αντρικος ?

Βικακι?

Ιωαννακι?

Λιτσακι?

Νικακι?

Ηλιαννακι?

..... Ειστε ολες καλα?

Πως ηταν η μερα σας?

Το κουκουτσοματι παει τελεια!!

Η κοκκινιλα εχει φυγει εντελως, αυριο θα βαλω τελευταια φορα τις σταγονοτσες.

Σας ειπα..? Απο σημερα φοραω και τα γυαλακια μου :-) και μ'αρεσει πολυ.

Βεβαια με ζαλιζουν λιγο και πηρα τον οφθαλμιατρο θα παω να τα μετρησει.

Αυτα τα νεα μας...

Α! Αυριο ερχεται και η mother για μια εβδομαδα. αντε να δει λιγο και το εγγονακι της.

Καληνυχτιζω..

Φιλακιαααα!!!!


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά, κοιμηθήκαμε μέχρι τις 9.30 σήμερα!:D(αφού ξυπνήσαμε 3 φορές βέβαια!).

Έλενα, έχεις κι εσύ μυωπία; για τα γυαλιά ρωτάω....εγώ φοράω γυαλιά αλλά πιο συχνά φακούς επαφής.

Μίλησα με Άννα, είναι καλά...μάλλον μέχρι μέσα Σεπτέμβρη θα είναι στο νησί. Έχει μπόλικη γκρίνια ο Γεράσιμος και είναι ταλιμπάν σκέτος!

Αυτά τα λίγα...

Α! Βγήκε δεύτερος κύκλος αποσπάσεων, πάλι δεν είμαι μέσα! Αχαχα, καλό, ε;:shock:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι καλος που ειναι ο Γελαστος μας!!! φτου φτου φτου!!

Εμεις ειμαστε στο ποδι απ'τις 8..κουτουλαει η μανουλα και ο νινισανουλης χοροπηδαει σαν κατσικακι :-)

Εχω μισο στο δεξι και 1,25 +αστιγματισμο στο αριστερο. Δεν ειναι τπτ αλλα ο αστιγμ ειναι το προβλημα γι'αυτο εβαλα τα γυαλια..τα βλεπω λιγο διπλα..

Αντε να γυρισει και η Αννουλα μας. Χαιρομαι που κανει διακοπουλες τοσο καιρο, απολαμβανει εξοχη.

Καλα εσυ Βικυ την εχεις μονιμα τυχερουλαααα!

Αντε καληνυχτα απο μενα γιατι ειμαι πτωμα!


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες μου τι κανετε κι απο εδω ????????????

Κοριτσια συγμωμη αλλα εγω δεν προλαβαινω με τιποτα πια να παρακολουθω και το παρεντς και το φεις....

Τα νεα μου τα εγραψα στο φεις !!! Ολα καλα με τις εξετασεις μου τελικα!!!!

Τωρα ευτυχως κοιμαται απο τις 1 αφου ηταν ξυπνια απο τις 7!!!!! και βρηκα ευκαιρια να μπω .... Εμενα βεβαια ειναι και δυσκολο γιατι πρεπει να βγω εξω απο το σπιτι για να πιασω σημα .....

Ελενα περαστικα στο μωρακι σου και να μου το φιλησεις!!!!

Βικακι εμεις τα λεμε πιο συχνα στο φεις!!!! ΦΙΛΙΑ ΣΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΣΟΥ!!!!

Αννετουλα καλα κανεις και συνεχιζεις τις διακοπουλες σου, μακαρι να ηταν μονιμο!!!! Φιλακια στο Γερασιμουλη!!!!

Νικακι , Τζενακι, Ιωαννα, Ευα, Μαριες και Ελενακι φιλακια στα μωρακια σας εμεις τα λεμε και στο αλλο!!!!

ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P


Z0PNp2.png

27-12-1996 ηρθε ο πριγκηπας μου...

29-01-2011 ηρθε η πριγκιπισσα μου...

DKASp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε??Αχ εγω δεν προλαβαινω πια η δολια μανα..Ξεραινομαι στο κρεβατι απο της 10η ωρα μπας και προλαβω να ξεκουραστω!!Εσεις κοριτσια μου τι κανετε?Αδυνατω να σας διαβασω μιας και αμα καθομαι πολυ στον υπολογιστη ζαλιζομαι,ευχομαι να ειστε ολες καλα,τα δικα μας νεα ειναι μια χαρα ο μικρουλης μου μπουσουλαει κανει ναζακια και γενικα ειναι αρκετα ησυχος,το πιο βολικο μωρο του κοσμου!Εγω σιγα-σιγα φουσκωνω (ενα ελαφρυ πρηξιμο μην φανταστειτε καμια κοιλαρα)Αυτα τα νεα μου παω να βαλω κλιματιστικο και να λιωσω στον υπνο κανενα 2ωρο φιλια!

Link to comment
Share on other sites

Αχ καλο μου καφε, σε εχω ξεχασει...οπως λεει και το Λιτσακι, πειρεντς και φεις, ειναι λιγο δυσκολο να τα παρακολουθεις λεπτομερως και τα δυο,

αλλα αλλη χαρη εχει το φορουμ..

Τα δικα μου τα εγραψα στο φεις..τριτη μερα σημερα και η μπουμπουκα μου εχει 38,2, σημερα σα να φταρνιστηκε και κανα δυο φορες, αλλα ουδεμια σχεση με μπουκωμενκ κτλ..αχ ειμαι να σκασω..αμα δειτε τη φατσουλα της..μαραθηκε το παιδακι μου..μανουλες εμπειρες, αν ειναι ιωση που ειπε η ντοκτορισσα, ποσες μερες περιπου κραταει?δεν πρπει απο αυριο να δουμε βελτιωση?

Αυριο βαφτιζεταΙ και ο Αντρικος μας, με το καλο, ελπιζω να του εφυγε το ξαφνικο εξανθημα και ολα να πανε τελεια!

Ηλιαννα μου, εσενα σε θαυμαζω..μηπως εχει να κανει βεβαια αυτο το "βολικο" παιδακι σου? γιατι μαλλον εχει σημασια ποσο βολικα θα σου κατσουν τα πρωτα για να πας ετσι γρηγορα για τα δευτερα.. Αν ο Θεος με μετατρεψει σε σαρανταχερουσα, ισως και να το σκεφτομουνα, τωρα μοναχα με δυο χερια και με αυτο το παιδακι που εχω...ουτε σαν ανεκδοτο..

Τζεννυ και Μαρακι ξεκινατε μαζι δουλεια ε? πως αισθανεστε?

καλα η Τζεννη μαλλον οχι και τοσο τελεια..:rolleyes:

Νικακι, πως πανε οι ετοιμασιες για τη βαφτιση? εχεις ακομα 2 βδομαδουλες μπροστα σου..

αχ αχ φιλια σε ολες ξυπνησανε οι αρρωστες....


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια ώρα έγραφα και χάθηκαν...

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑ ΜΑΘΗΤΟΥΔΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΖΕΝΗ ΚΑΙ ΜΑΡΑΚΙ!

Ναι, βαφτιστήκαμε και περάσαμε υπέροχα.Άλλο πράμα το μοναστήρι, κορίτσια, άλλο!Τόση γαλήνη, τέτοια κατανυκτική ατμόσφαιρα, τι να σας πω..Ο Ανδρέας ήταν κύριος ώσπου ο παππούλης μας έριξε νεράκι στη μουρίστα, αμάν αμάν μετά έπεσε το κλάμα της αρκούδας που σταμάτησε μόνο μετά από ένα ηρεμιστικό τζιτζόλ!;););) Πάντως, όσο και να προγραμματίζεις τον ύπνο και το φαγητό του, κάτι θα γίνει και θα γκρινιάξει το μωρό, είναι ιδιαίτερα στρεσογόνα μέρα γι' αυτό μωρέ!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Κουκουτσάκι, περαστικά με ματάκια κουκουτσακίου μικρού κι ελπίζω να είσαι οκ με τα γυαλάκια σου τώρα!

Εμείς πλέον πολύ καλά, έφυγε και το παλιοεξάνθημα που ναι μεν, όπως λεει η Ιωάννα, δεν είναι κάτι τραγικό, αλλά σε συνδυασμό με αφαγία, γκρίνια και ξύπνημα ανά 1 ώρα όλη νύχτα μπορεί να σε στείλει αδιάβαστη!:(:(:(

Κατά τ' άλλα τρώμε πολύ καλύτερα, με ιδιαίτερη προτίμηση στο γιαουρτάκι και στο μοσχάρι με τραχανά!Αύριο ετοιμαζόμαστε για αγιασμό, ναι, ναι, ανοίγουν τα σχολεία!Κουράστηκα τόσο αυτό το καλοκαίρι, αλλά το καλό είναι ότι πλέον δε φοβάμαι να μείνω με τα τρία σπίτι, το έζησα, το έμαθα πια το κόλπο!Καλό μου έκανε το ζόρισμα λοιπόν (ναι, είμαι μαζόχα, ακόμη και σε αυτό βρήκα ένα θετικό)....Το άσχημο νέο είναι ότι μάλλον η μαμά δε θα βγει στη σύνταξη τσάμπα η χαρά οπότε προκύπτει θέμα με μικρό...Πάω τώρα, για να είμαι φρέσκια για τον αγιασμό αύριο, χαχα!Φωτος Ανδρέα στο άλλο...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα

Μαρουσκακι μου να σου ζησει ο Ανδρεας!!!να ειναι γερος και τυχερος ο νεοφωτιστος!!!

Εμεις περασαμε ενα υπεροχο ΣΚ !!!Ο μικρος με σαρανταρια απο την Παρασκευη ,ο μεγαλος με βηχα...το θετικο ???βγαλτε μας απο την φαφουτοπαρεα..εχουμε δοντι!!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά;:shock:

Αφήσατε όλα τα φαφούτικα φιλαράκια τον Πέπε μόνο του στην φαφουτοσύνη του;:D:D:D:D:tongue:

Αχαχαχα!!! Κάτι ασπρίζει ( τα 2 κάτω) αλλά δεν λένε να βγούνε ακόμη!

Μαρούσκα να σας ζήσει και με το όνομα ο Αντρέας σας!

Ιωάννα, σιδερένιο( για το δόντι και για τα νεύρα που πρέπει να διαθέτεις κοπέλα μου....). Εύχομαι οι βήχες και οι πυρετοί να σταματήσουν εδώ.

Εμείς κλασικά συνεχίζουμε τα μπάνια ο Λάσκαρης πρώτος και καλύτερος!:-P

Σήμερα πήγαμε οικογενειακώς στον αγιασμό....είχαμε και το πρωτάκι μας, τον Παύλο! Από αύριο στις τάξεις! Για να δούμε....θα πάρουμε βιβλία....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλη σχολικη χρονια στα μαθητουδια της παρεας κοριτσια!!

και ιδιαιτερα στα πρωτακια!!

εμεις μετα τον πυρετο, τωρα γιναμε κοκκινες πιτσιλωτες οπως εγραψα

και στο φεις και η λεξη γκρινια, δεν επαρκει για να περιγραψει αυτο που περναμε..τωρα ξεκινησε και η ολιγοφαγια, συνεπεια της ιωσεως ολα, μας ειπε η ντοκτορισσα, οποτε κανω υπομονη, γιατι χτες το βραδυ τα ειδα ΟΛΑ!!!!

να μας ζησει ο Αντρικος επισημως!!!

θα επανελθω βρε κοριτσια, οποτε παω να γραψω, ξυπναει..το πληκτρολογιο ακουει???


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρια να σου ζησει ο νεοφωτιστος Ανδρεας!!!!!

Καλη αρχη στα πρωτακια μας !!!!!

Φιλακια κοριτσακια μου!!!!


Z0PNp2.png

27-12-1996 ηρθε ο πριγκηπας μου...

29-01-2011 ηρθε η πριγκιπισσα μου...

DKASp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...