Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Θυμάμαι ότι τα παιδάκια μας γεννήθηκαν την ίδια μέρα!!!!Σε λιγες μερες 19 μηνών❤️!!!!

      Εμείς είδαμε διαφορά αλλά πρέπει ν τις παίρνει συνεχόμενα, μας είχαν πει ότι δεν πρέπει να τις σταματήσει μέχρι να συλλάβουμε!!Δεν πειράζει είναι για καλό σκοπό, για να αποκτήσει αδερφάκι η μπεμπούλα❤️!!!!

      Παρεμπιπτόντως χαρά στο κουράγιο σου!!Εγώ τώρα λίγο σιγά σιγά έχω αρχίσει και βρίσκω τα πατήματα μου που μεγάλωσε κάπως ο μικρός!!!

      Αν τα γλυκούλια ❤️ Πως μεγάλωσαν τόσο γρήγορα ρε συ,ούτε που το κατάλαβα! 

      Άσε,θέλω τόσο πολύ ένα ακόμη παιδάκι,θέλω να ξαναζήσω την εγκυμοσύνη,τη βρεφική ηλικία,τα πάντα από την αρχή!Και ειλικρινά ας περάσω πάλι τις ίδιες δυσκολίες,δε με πειράζει καθόλου,αρκεί να κάνω ένα ακόμη μωρουδακι ❤️Εσύ το σκέφτεσαι? Έχεις άλλα έμβρυα ?

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Καλημερααααα

Μαρουσκα μου τι να πω εισαι βραχος...ευχομαι τουλαχιστον να μην ξεκινησεις ακομη δουλεια για να βρειτε τους ρυθμους σας . Εγω παντως αν κοιμηθω 4 ωρες (οχι βεβαια συνεχομενα)νομιζω οτι εχω κοιμηθει 24ωρο..το βραδυ που ξυπνουσε το μπεμπακι (3-4 φορες)το ειχα παρει αγκαλια και τα ματια μου δεν μπορουσα να τα ανοιξω απο την κουραση...

Στη δουλειά γυρίζω αρχές Φεβρουαρίου και μετά είναι που θα ζήσω το μεγάλο δράμα...Ετοίμασε 3 παιδιά το πρωί (η μαμά δε βγαίνει μάλλον σύνταξη οπότε παιδικό κι ο τζούνιορ:(:(:(:(:(:(:(), γύρνα από τη δουλειά στις 3 και μετά βάλε πλυντήρια, κάνε φαγητό, σιδέρωσε, ετοίμασε τσαντούλες για την άλλη μέρα κλπ που κάνεις κι εσύ εδώ και πόσο καιρό αλλά για συν ένα παιδί, ωχ Παναγία μου, ας χαρώ τις βόλτες με Αντρίκο για άλλους 5 μήνες κι ας μην το σκέφτομαι γιατί θα μαραζώσω πάνω στο άνθος της ηλικίας :tongue::tongue::tongue::tongue:

Οσο για τα μεγαλα αγορια να πω μπραβο!!!!και η αρχη ειναι το ημισυ του παντος..

Χαχαχα, κουκουβά ξανακουκουβά!:D:D:D:D:D:D:D


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χαίρετε!:D

Μαρούσκα καλή μου, δεν είσαι ακαρδη μάνα, χαλάρωσε! Τι να κάνεις όταν στο σπίτι υπάρχουν άλλα 2 παιδιά και σύζυγος....απλά είσαι τυχερή που θα κλάψει 30' και θα κοιμηθεί μετά....Σε μας αυτό δεν πιάνει....ο Λάσκαρης μπορεί να κλαίει και μία ώρα, ναι, καλά ακούσατε....Οπότε εγώ πέφτω σαν το ώριμο σύκο μέσα στο πρώτο 10λεπτο και αν δεν πέσω εγώ έρχεται η Ηλέκτρα και με κοιτάει με ένα παραπονεμένο βλέμμα.....οπότε δεν το ξανακάνω....δεν μπορ΄ω....όταν τον άφησα μια φορά, έκλαιγε επί πόση ώρα και από τότε είπα τέλος με τη μέθοδο cry out.... Δεν είναι για μας....

Σήμερα πήγα με τα 2 μεγάλα σε ένα παιδικό πάρτυ. Ο Πέπε σπίτι, μόνο 2,5 ώρες τον αποχωρίστηκα...ρε κορίτσια, όταν γύρισα μου έκανε κάτι χαρές....δε λέγεται! Εννοείται ότι είχε τρελή γκρίνια πριν έρθω....γαντζώθηκε πάνω μου και με το που τον κοιτούσα γελούσε το μανάρι μου! Και όταν δεν τον κοιτούσα με χτυπούσε με το χεράκι του στο χέρι μου και έλεγε Μμμμμ για να τον προσέξω!!! Αχ, τέτοια μου κάνει και όλο αναβάλω το ξύλο για αργότερα!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Ο Παύλος μάλλον είναι αγχωμένος με την πρώτη, έχει μια τελειομανία(τ' ακούς Μαρούσκα;:tongue:) αυτό το παιδί....όταν γυρίσαμε από το πάρτυ ανακάλυψε ότι είχε μια άσκηση και λύσσαξε να την κάνει επι τόπου....είδα και έπαθα να τον πείσω ότι και αύριο μέρα είναι....

Η Ηλέκτρα σταθερή αξία....:cool:

Σας καληνυχτώ γλυκά όλες!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε!:D

Μαρούσκα καλή μου, δεν είσαι ακαρδη μάνα, χαλάρωσε! Τι να κάνεις όταν στο σπίτι υπάρχουν άλλα 2 παιδιά και σύζυγος....απλά είσαι τυχερή που θα κλάψει 30' και θα κοιμηθεί μετά....Σε μας αυτό δεν πιάνει....ο Λάσκαρης μπορεί να κλαίει και μία ώρα, ναι, καλά ακούσατε....Οπότε εγώ πέφτω σαν το ώριμο σύκο μέσα στο πρώτο 10λεπτο και αν δεν πέσω εγώ έρχεται η Ηλέκτρα και με κοιτάει με ένα παραπονεμένο βλέμμα.....οπότε δεν το ξανακάνω....δεν μπορ΄ω....όταν τον άφησα μια φορά, έκλαιγε επί πόση ώρα και από τότε είπα τέλος με τη μέθοδο cry out.... Δεν είναι για μας....

Σήμερα πήγα με τα 2 μεγάλα σε ένα παιδικό πάρτυ. Ο Πέπε σπίτι, μόνο 2,5 ώρες τον αποχωρίστηκα...ρε κορίτσια, όταν γύρισα μου έκανε κάτι χαρές....δε λέγεται! Εννοείται ότι είχε τρελή γκρίνια πριν έρθω....γαντζώθηκε πάνω μου και με το που τον κοιτούσα γελούσε το μανάρι μου! Και όταν δεν τον κοιτούσα με χτυπούσε με το χεράκι του στο χέρι μου και έλεγε Μμμμμ για να τον προσέξω!!! Αχ, τέτοια μου κάνει και όλο αναβάλω το ξύλο για αργότερα!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Βικάκι, πάντως σε εμάς πιάνει το κλαφτήρι...Τη νύχτα ξυπνά 4-5 φορές από 7, χαχα, νομίζω δόντι τον ζορίζει πάλι...Αχ, τέτοιες γαλιφιές μας κάνουν κι άντε να τα αποχωριστείς μετά...

Ο Παύλος μάλλον είναι αγχωμένος με την πρώτη, έχει μια τελειομανία(τ' ακούς Μαρούσκα;:tongue:) αυτό το παιδί....όταν γυρίσαμε από το πάρτυ ανακάλυψε ότι είχε μια άσκηση και λύσσαξε να την κάνει επι τόπου....είδα και έπαθα να τον πείσω ότι και αύριο μέρα είναι....

Η Ηλέκτρα σταθερή αξία....:cool:

Στείλε το μεσαίο ΤΩΡΑ εδώ!Δε μπορώ να περιμένω ένα χρόνο ακόμη...

Σας καληνυχτώ γλυκά όλες!

Ευάκι, καλοφωτισμένος ο Παναγιωτάκης μας!Να σας ζήσει...Εμείς σήμερα κοινωνήσαμε πρώτη φορά...Ήταν 2 τσουπίτσες στην εκκλησία, τι χέρια του άπλωναν, τι τον χάιδευαν...τίποτα ο μικρός, προσηλωμένος στο κήρυγμα!Σε ποιον έμοιαξε αυτός και μας προέκυψε χριστιανόπουλο...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Η μαμά μου κι επισήμως ΔΕ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ...:(:(:(:(:( Καλό βράδυ!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα!!!

Εμεις πριν απο 1 ωρα ηρθαμε απο το χωριο μου και εχω βαλει τη Μαρια να κοιμηθει με το μπαμπα της για να δω τα νεα σας!!!!!!!!!!! ( τρελλο κολλημα!!!!) Απο την Πεμπτη λειπαμε!!!!!!!!!!!!

Λοιπον, καταρχην να καλοσωρισω την Αννουλα μας με το γλυκο μας ζεβρακο-Γερασιμουλη!!!!!! Μας λειψατε βρε!!!!!! Περασατε καλα???

Βικακι εβγαλε δοντακι ο Λασκαρακης μας ε??? Μεγεια αγαπη μου!!!!

Τζενακι δεν καταλαβα τι κανονισες με τη δουλεια σου και δεν ξαναπας???

Αστα κι εγω σκεφτομαι απο τωρα πως θα γυρισω στη δικια μου και τρελλαινομαι!!!! Θα με τρελλανουν!!!!

Κοριτσακια θα μπω να δω λιγο και το αλλο γιατι η Μαρια δεν κοιμαται καλα... Ειναι πολυ ανησυχη.... Καλο βραδυ σε ολες!!!!!


Z0PNp2.png

27-12-1996 ηρθε ο πριγκηπας μου...

29-01-2011 ηρθε η πριγκιπισσα μου...

DKASp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

Καλέ, τι νέκρα είναι αυτή;:-(

Άνοιξα κι εγώ για να δω την καλημέρα τηνς Ιωάννας! (σταθερή αξία):-P:-P

Το κουκουτσάκι τι έπαθε; που είναι; Η Τζένη;

Μαρούσκα, πήραμε τις μπομπό και τα μαρτυρικά, τέλειες, ευχαριστούμε πολύ! Βρήκανε μια θέση πάνω στα γραφεία των παιδιών!

Ο Λάσκαρης κοιμάται! Σήμερα ηταν καλό παιδί! Από τις 10μμ ξύπνησε στις 6πμ, θήλασε και μετά το συνέχισε ως τις 8πμ. Για να δούμε τι θα δούμε σήμερα....:?:

Ρε παιδιά, εσάς φωνάζουν; Γιατί ο Πέπε ξεσκίζεται στη φωνή....Η Μαρία της Λίτσας ξέρω σίγουρα ότι φωνάζει, την ακουγα πριν που μιλούσαμε στο τηλέφωνο! Μιλάμε για πολύ φωνή!

Τι άλλα; τίποτα συγκλονιστικό....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορτσούδια μου!Έχει 2 ώρες που κοιμήθηκε και δεν σηκώθηκε ακόμη, ω ναι!!Λέτε να φταίει το μισό τρίτο δόντι που βγήκε??Μακάρι, Παναγίτσα μου!!Το χθεσινό βράδυ τα είδα όλα, όλα όμως!!!Ας ελπίσουμε σήμερα να μη δω τίποτα... Βικάκι, βάλε και τον Αντρίκο στο κλαμπ των φωνακλάδικων, αλλά των πολύ φωνακλάδικων μωρών, χαχα!:P:p:p Α, Βίκυ, καλό χειμώνα:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:Καληνύχτα, πάω για ρηλάξ...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Απο ενα καταγαλανο και καλοκαιρινο Αιγαιο! (Ακουτε εκει στα Γιαννιτσα,ε; για μπανακι θα παμε :-D). Σημερα εχουμε γιατρο στις 19.00!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α! ΜΑΡΟΥΣΚΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ!καπου διαβασα οτι δινεις τραχανα εδω και μερες...αρα ο Γιουλ τρωει και αυγο και φρεσκο γαλα; απο τωρα;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!Εδώ βρέχει, ναι!Πίνω καφεδάκι ζεστό παρέα με μικρό που κοιμήθηκε πολύ καλά και με Φάνη ο οποίος έκανε 37,6 κατά τις 4 (το άφτερ που λέγαμε...) και τον κράτησα σπίτι.Καλά φαίνεται προς το παρόν...Βήχει όμως...Α, τραχανά χωρίς αυγά δίνω, όσο για το γάλα μου είπε ο γιατρός ότι δεν πειράζει αφού είναι μαγειρεμένο ας πούμε... Τρώει εδώ και σχεδόν 20 μέρες (από τέλη Αυγούστου που πήγαμε παιδίατρο) και δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα, τρελαίνεται κιόλας γι' αυτόν...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και ο Παυλος του αφτερ σημερα...φαντης μπαστουνης σημερα κατα τις 4 πμ...ο μικρος μια χαρα. Κοιμηθηκε 9.30μμ με 6πμ,θηλασε και ξανα μεχρι τις 7.30 που ξυπνησε απο τους ταλιμπαν που ετοιμαζονταν για σχολειο! Παω για πρωινο και τουρτα καραμελα!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από την (επιτέλους) βροχερή Θεσσαλονίκη!άντε και καλό χειμώνα!!!

Η μικρή έβγαλε τρίτο δόντι πάνω αλλά όχι τα μεσαία αλλά το δίπλα από αυτά αριστερά!έχει πολλή πλάκα είναι σαν δρακουλάκι!!!!

Εγώ δεν είμαι και πολύ στα καλά μου με πιάσανε τα ψυχολογικά μου, ίσως να φταίει το ότι αδιαθέτησα...δεν ξέρω αλλά ελπίζω να μου περάσει σύντομα...

Η δικιά μου φωνάζει αλλά όχι συνέχεια την πιάνει πού και πού κάτι σδαν τσατίλα και τσιρίζει-γελάει-φωνάζει σα να δοκιμάζει τις φωνητικές της χορδές ένα πράγμα...κατά τα άλλα η οξεία μαμακίτιδα καλά κρατεί όλη την ώρα πάνω μου σκαρφαλώνει...

Εγώ πάλι έχει τις τελευταίες μέρες που χωρίς λόγο ξυπνάω και δεν μου κολλάει ύπνος, κοιμάμαι περίπου τέσσερεις ώρες το 24ωρο κι όπως καταλαβαίνετε όλη την υπόλοιπη μέρα είμαι κάπου ανάμεσα μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας...


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλέ είπαμε φθινοπώριασε να μαζευόμαστε κι εσείς έχετε σκορπίσει στους 5 ανέμους?Θα σας μαλώσω!Καλό το φέης κόρες, αλλά εδώ δεν χάνονται τα σχόλια, εκεί πού να βρεις τι έγραψες πριν καιρό...;););) Λοιπόν, χθες πήγαμε βόλτα μιας κι ο πιτσιλίκος μας άλλαξε το πρόγραμμα και κοιμάται πάλι 3 φορές όπερ σημαίνει μια το απόγευμα, οπότε ξεκινήσαμε ποδαράτοι με το καρότσι, πήραμε τα γιαουρτάκια μας από το σούπερ, τα χτυπήσαμε στον πεζόδρομο και μετά βόλτες για καμιά ώρα, μας άκουσε όλος ο πεζόδρομος (είναι και ενθουσιώδη τα τέκνα μου ντε!).Αυτός που το απόλαυσε τα μέγιστα ήταν ο Ανδρέας, ο οποίος δεν έκανε ούτε γκουκ, μόνο χάζευε:P:p:p:p:p:p Νάτος, ξύπνησε από το πρώτο υπνάκι, καλημέρα! Α, Βικάκι, ο Πέπε είναι σούπερ ντούπερ...Ελπίζω όντως το πυρετάκι να είναι από το δεύτερο δοντούλι του και να μην τυραννιέται το παληκαράκι μας!

Έφυγα, σας σκέφτομαι όοοοολες!;););)


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ρε να πάρει...

Και μένα με στενοχωρεί που έχει κόψει η κίνηση εδώ...

Ωρες ώρες σκέφτομαι μήπως ήταν λάθος η δημιουργία του άλλου...

Μη χάνεστε καλέεεεε!

Τσαφ τσουφ, τσαφ, τσουφ τουουουουουτ! (Με πιάνεις Μαρούσκα, έτσι;;))

Εδώ αμαξοστοιχία (πατημένη) η μαμά του Πέπε το τρενάκι!

Έσκασε το δεύτερο πεπελινόδοντο και μαζί του κι εγώ χθες το βράδυ....:-( κοιμήθηκα μετά τις 4.30 που ησύχασε ο Λάσκαρης....

Ρε παιδιά, κοιτάζω το στόμα του....μια πληγή είναι κάτω....κόκκινο και γύρω γύρω άσπρο εκεί που έχει σχίσει το ούλο....Μανάρι μου....

Όλο το βράδυ έβραζε σαν κατσαρόλα, λικνιζότανε πέρα δώθε και ίδρωνε....και πολύ ιδρώτας!!!

10700 ο Λάσκαρης και 74 πόντους μας είπε ο γιατρός...Όπως είχε προβλέψει και ο γυναικολόγος μου....θα τους δέρνει όλους στο σχολείο....:shock:

Μας είπε για κρόκο και ψάρι αλλά ζορίζομαι να δώσω....

Άνναααααααααααα, come back ρε!:D


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα

ακομη και εγω αργησα να δωσω το παρον σημερα....

Θεος ο πεπε!!!!η καριερα του νταη του σχολειου οοοολη δικη του!!!!

Βικακι εγω κροκο και ψαρι θα δωσω μετα τον 10ο μηνα ..προς το παρον εισαγω ακομη λαχανικα...

Σημερα αποφασισα να παω να μοιρασω προσκλητηρια!!!ω ναι ..ειμαι χειροτερη και απο την μαρουσκα!!!!κατα τάλλα είμαι ετοιμη μονο το μοιρασμα , ο στολισμος (τα μπαλονια)και τα γλυκα μου εχουν μεινει..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...