Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Φυσικά και θα δώσεις μπιφτεκάκια στη μικρή, άλλωστε τι έχουν τόσο μέσα?Λίγο κρεμμυδάκι, μαϊντανούλι, εντάξει μη βάλεις και 2 κιλά πιπέρι ρε παιδί μου;););) Απ όλα να της δίνεις, εννοείται! Ναι, μαζί με το vasdelaki είμαστε οι τρίτεκνες της παρέας, τραβάμε την ανηφόρα και δε ρετάρουμε, χαχα (συνήθως!!)... Ό,τι απορίες έχεις, ρώτα, έχουμε εδώ κόσμο να σου λύσει όλες τις απορίες ή σχεδόν όλες!

εεε ναι νομίζω οτι το 3 μεγαλωνει αυτόματα ετσι? μωρε απο ολα της έχω δώσει αλλα μόνο να δοκιμάσει. Η παιδίατρος μας άργησε πολύ το αυγό και μέχρι τώρα δεν είχαμε και πολλά περιθώρια. Τώρα που το ξεκίνησε όμως... ετσι και αλλιως τα υπολοιπα της τα δίνω της κατσαρολας οσπρια λαδερα κλπ για ψητα δεν ηξερα, εχει φαει κατι γεμιστα στην γιαγια που τους αλλαξε τα φώτα. ΑΑ και για αλλο ειδος απο κρεας δεν ξερω π.χ.χοιρινο, κατσικάκι κλπ. Ευτυχώς μέχρι τώρα οτι της δίνω το τρώει μπορει να τρώει λίγο αλλα τουλάχιστον ανοιγει το στόμα.

Τι ήθελες Αννούλα να μου στείλεις?

Δεν είναι ότι δεν θέλω να το βαπτίσω...Τεχνικό είναι το θέμα...Θέμα χρόνου, χώρου κλπ. Αν δεν καταφέρω να κατέβω Ελλάδα καλοκαίρι ΠΩΣ θα το βαπτίσω εδώ ΧΩΡΙΣ νονό?

Αυτη την ερώτηση περί φύλλακα άγγελου πρίν την βάπτιση θέλω και εγω να δώ την απάντηση...

Εγώ πάντως πλέον του τα δίνω ΟΛΑ...Από ότι τρώμε!!!;)

ααα για τότε που μιλουσαμε αλλα πολλες οι σελιδες και που να ψαξω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κορίτσια!

Λοιπόν, ο φύλακας άγγελος έρχεται με το βάπτισμα...γι' αυτό λέγεται ό,τι όσο πιο μικρά τα βαφτίζεις τόσο το καλύτερο....

Άννα, όσο για το τρίτο ....δεν μεγαλώνει και τόσο αυτόματα....έτσι μου λέγανε και μένα αλλά νμίζω ότι τελικά δεν ισχύει....ε Μαρούσκα;:P

Πάτησε ο Λάσκαρης ένα κουμπι ρε κορίτσια και τα γράμματα γίνανε ψείρες....όλη η σελίδα είναι μια ψείρα....αχ, τι να κάνω για να επανέλθει; Βοηθάτεεεεε....

Άτιμε γελαστέ!:rolleyes:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Λοιπόν, ο φύλακας άγγελος έρχεται με το βάπτισμα...γι' αυτό λέγεται ό,τι όσο πιο μικρά τα βαφτίζεις τόσο το καλύτερο....

Άννα, όσο για το τρίτο ....δεν μεγαλώνει και τόσο αυτόματα....έτσι μου λέγανε και μένα αλλά νμίζω ότι τελικά δεν ισχύει....ε Μαρούσκα;:P

Πάτησε ο Λάσκαρης ένα κουμπι ρε κορίτσια και τα γράμματα γίνανε ψείρες....όλη η σελίδα είναι μια ψείρα....αχ, τι να κάνω για να επανέλθει; Βοηθάτεεεεε....

Άτιμε γελαστέ!:rolleyes:

εγω δεν το είπα καλά για να το συντομεύσω, εννοώ οτι πλέον αυτα τα ξέρεις περα απο τις ιδιαιτερότητες που μπορεί να έχει το κάθε παιδί. Ξέρεις να το κρατήσεις να το ταΐσεις ενω έμενα όταν τη φέρανε ζήτησα το manual. Tελικα μόνο αγάπη θέλει και όλα τα αλλα τα λύνουμε με βοηθεια παιδιάτρου, φιλων και φορουμ.(συμβουλές απο μαμα και γιαγια τις αποφεύγω,είναι αντίθετες με όλες τις άλλες γνώμες και άκρως παχυντικές:lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

ααα για τότε που μιλουσαμε αλλα πολλες οι σελιδες και που να ψαξω

άστο άστο καλύτερα;)!


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

άστο άστο καλύτερα;)!

ΩΩ σοβαρα τα πράγματα... εγω πάντως όταν σταμάτησα να γράφω ήμασταν όλες αγαπημένες τελος παντων περασμένα ξεχασμένα να είναι!!!

Για πες τώρα πως τα περνας στην αγγλία!!! τι λέει η ζωη εκει? εγω έχω μείνει 6 μήνες στην οξφορδη αλλα επειδη είχα πάει με το ζόρι έκανα αμαν για να φύγω. Είχα προβλημα και με τα φαγητα 7 κιλα ειχα χασει δεν μου άρεσαν ούτε αυτα που μαγείρευα εγω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για πες τώρα πως τα περνας στην αγγλία!!! τι λέει η ζωη εκει? εγω έχω μείνει 6 μήνες στην οξφορδη αλλα επειδη είχα πάει με το ζόρι έκανα αμαν για να φύγω. Είχα προβλημα και με τα φαγητα 7 κιλα ειχα χασει δεν μου άρεσαν ούτε αυτα που μαγείρευα εγω.

ειναι πολύ ομορφα Αννα μου...Εγω δεν είμαι τόσο Βόρεια...Είμαι κάτω στην θαλασσίτσα... χαχαχαχ Ειναι διαφορετικά απο κει πάνω...Δηλαδη για να καταλάβεις...Εκει εχθες είχε στρωμένο χιόνι και εδω που ειμαι εγω ήταν απλώς μουντά...Ουτε κρύο ούτε τίποτα...

Φαγητα βρετανικά ούτε μια φορά δεν εχω φάει....ΟΛΕΣ τις μέρες μαγειρευω εγώ και στην αρχη που δεν ειχα την δυνατότητα, προτιμούσα να φάω τοστάκια παρά το βρετανικό..χεχε Μια φορά εκανα την βλακεία να πάω να φάω τα περιφημα "fish n' chips" και ξερναγα 1 ολοκληρη μέρα τα σωθηκα μου...

Τωρα απο την ζωη γενικώς ειναι υπεροχη, ηρεμη και καθαρήηηηηηη;)


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολύ ομορφα Αννα μου...Εγω δεν είμαι τόσο Βόρεια...Είμαι κάτω στην θαλασσίτσα... χαχαχαχ Ειναι διαφορετικά απο κει πάνω...Δηλαδη για να καταλάβεις...Εκει εχθες είχε στρωμένο χιόνι και εδω που ειμαι εγω ήταν απλώς μουντά...Ουτε κρύο ούτε τίποτα...

Φαγητα βρετανικά ούτε μια φορά δεν εχω φάει....ΟΛΕΣ τις μέρες μαγειρευω εγώ και στην αρχη που δεν ειχα την δυνατότητα, προτιμούσα να φάω τοστάκια παρά το βρετανικό..χεχε Μια φορά εκανα την βλακεία να πάω να φάω τα περιφημα "fish n' chips" και ξερναγα 1 ολοκληρη μέρα τα σωθηκα μου...

Τωρα απο την ζωη γενικώς ειναι υπεροχη, ηρεμη και καθαρήηηηηηη;)

Μπραβο πολυ ωραία καλη διαμονη να έχετε και ένα καλυτερο μέλλον.

Με κάτι τόστ και κάτι τέτοια την έβγαζα και εγώ γιατί αγόραζα μπριζόλα μοσχαρισια και μου φαινόταν αχυρο ασε που με εκνευριζε που ήταν όλα σε συσκευασιες και δεν είχαμε ΧΑΣΑΠΗ(μαλλον ειχα πολλα νεύρα που πήγα).

Παντως ήταν καλυτερα Γερμανία που την άραζα σε ενα Ιταλικό με τουρκο σεφ :lol: εκατσα πιο λίγο βέβαια εκει αλλα να τα τα 4 κιλα που ειχα παρει:o

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε από Γιαννιτσά!Το πρωί άρχισε να ρίχνει ένα τρελό χιόνι εδώ, αλλά τώρα ίσα που πέφτει!Δεν ξέρω πώς θα γυρίσει ο άντρας μου με το μικρό μας από τη Βέροια, ελπίζω όλα να πάνε καλά στο δρόμο!Αύριο και καλά θα γύριζα στη δουλειά, αλλά να δούμε με τα κόλπα του καιρού, χαχα!Σήμερα πήγα κι ανανεώθηκα, έκοψα μαλλί που φτιάχνεις και πουλόβερ που λέει ο λόγος!:lol:

Ο μικρούλης μας περνά καλά στο σχολείο του, τρώει όλο το φαγάκι του, κοιμήθηκε κιόλας, να δούμε και σήμερα πώς τα πέρασε....:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Ευτυχώς άρχισε να κοιμάται λίγο καλύτερα και ξυπνάμε να θηλάσουμε μόνο 3 φορές κάθε βράδυ, κλασικά 20.00 ύπνος, 22.30 μαμ, 01.30 μαμ και μετά στις 05.30 (άντε, κάνει κι ένα τετράωρο ύπνο, ποιος τη χάρη μου, χαχα!):lol::lol::lol:Αχ, ο άντρας μου έχει απελπιστεί αλλά του λέω να κάνει υπομονή, κάποτε θα γίνει 2,5 χρονών:lol::lol::lol::lol::lol:Βίκυ...τότε θα κοιμηθούμε!

Άννα και Στελλινούλα, ένα χαδάκι στα μαναράκια σας πάω να φάω!Α, ο Ανδρέας ψαράκι θα φάει σήμερα το αγόρι μου, δεν είναι τέλειο που αν και σε παιδικό τους δίνουν ψάρι (και κάθε Τρίτη παρακαλώ!)...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο πολυ ωραία καλη διαμονη να έχετε και ένα καλυτερο μέλλον.

Με κάτι τόστ και κάτι τέτοια την έβγαζα και εγώ γιατί αγόραζα μπριζόλα μοσχαρισια και μου φαινόταν αχυρο ασε που με εκνευριζε που ήταν όλα σε συσκευασιες και δεν είχαμε ΧΑΣΑΠΗ(μαλλον ειχα πολλα νεύρα που πήγα).

Παντως ήταν καλυτερα Γερμανία που την άραζα σε ενα Ιταλικό με τουρκο σεφ :lol: εκατσα πιο λίγο βέβαια εκει αλλα να τα τα 4 κιλα που ειχα παρει:o

και εγω καιρός να ξεκινησω διαιτούλα τώρα που ηρεμησα ψυχικά και ΟΛΑ πάνε ΚΑΛΑ...:D

Άννα και Στελλινούλα, ένα χαδάκι στα μαναράκια σας πάω να φάω!Α, ο Ανδρέας ψαράκι θα φάει σήμερα το αγόρι μου, δεν είναι τέλειο που αν και σε παιδικό τους δίνουν ψάρι (και κάθε Τρίτη παρακαλώ!)...

ευχαριστουμε κοριτσάρα και συ φιλουκια πολλα στα μωράκια σου....

Αχ! εχω πρόβλημα εγω...Δεν μου τρώει μετίποτα το ψάρι...ουτε πλακί, ούτε σουπίτσα τίποτααααααα:-(:-(:-( τι θα κανω ρε γμτ?


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

Αχ! εχω πρόβλημα εγω...Δεν μου τρώει μετίποτα το ψάρι...ουτε πλακί, ούτε σουπίτσα τίποτααααααα:-(:-(:-( τι θα κανω ρε γμτ?

Δοκίμασες να το βράσεις, να βράσεις και διάφορα λαχανικά (πατάτα, καρότο κλπ) και να το κάνεις μπαλίτσες=ψαροκροκέτες?;););)


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δοκίμασες να το βράσεις, να βράσεις και διάφορα λαχανικά (πατάτα, καρότο κλπ) και να το κάνεις μπαλίτσες=ψαροκροκέτες?;););)

χμμμμ και μετά να τις ψήσω στο φούρνο ε?


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

χμμμμ και μετά να τις ψήσω στο φούρνο ε?

Συνήθως τηγανίζονται αλλά μιας και θα φάει μωράκι στο φούρνο ναι!Βάλε διάφορα, αυτοσχεδίασε!Κρίμα να μην τρώει ψαράκι μωρέ!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

την καλησπερα μου στην ομορφη παρεα!

αννα μου καλως ορισες στην τρελοπαρεα και να σου ζησει το κοριτσακι σου!

να συστηθω ειμαι η αννετ η αννα και για τους φιλους ζεβρομαμα!!!εχω εναν ζεβρακο που μετονομαστηκε καρχαριακιας λογω δοντιων (δωδεκα το συνολο πριν καν χρονισει, πολυ πριν χρονισει) μα εδω και 2 μηνες κολλησαμε...αν και κατι βλεπω ναρχεται...και ειναι κυνοδοντες!!!αχ δολια ζεβρομαμα!!!

αννουλα εσυ εργαζεσαι?μενεις αθηνα αποτι διαβασα, αντε να σας γνωρισουμε κι εσας απο κοντα καποια στιγμη!

στελιννουλα μου μην αγχωνεσαι βρε κοπελα μου, πριν τον φυλακα αγγελο τα παιδακια μας τα φυλαει Ο Χριστουλης και Η Παναγιτσα!

μαρουσκακι μου μεγειες κι απο δω τα μαλλια και τα συναφι!οσο για τον παιδικο ευγε και στο προσωπικο μα και στο αγορι μας που ειναι το καλυτερο παιδι!!!

και βρε αγαπες μου μην αγχωνομαστε για τον υπνο, οι μηνες περνουν σαν νερακι, ποτε χρονισαν τα αγγελουδακια μας καταλαβαμε?εγω παντως οχι!

βικυ θελω να δω πεπε να ρευεται με ανοιχτο στομα να πεσω κατω απτα γελια!γαμπρε κακια παρεα εισαι λεβεντη μου!χαχαχαχα

το ηλεκτρακι μας τι κανει?

νικη μου κοριτσακι μου θελω κι απο δω να σε ευχαριστησω για την φιλοξενια στα γεννεθλιακια σας και να ξαναευχηθω να μας ζησει η καραμελιτσα μας και να την καμαρωσουμε και νυφουλα

μαρακι μου εσυ καλως τον δεχτηκες!!!απολαυσε τις μερες και οταν επιστρεψεις να μας ανακοινωσεις κανα ευχαριστο γιατι νωριτερα απο μηνα δεν σε βλεπω να εμφανιζεσαι χαχα!να περνατε υπεροχα μαναρι μου, σφιχταγκαλιασμενοι και ερωτευμενοι οσο ποτε!!!

ηλιανα μου που χαθηκατε βρε ψυχη, ο λευτερακης μας ζωηρεψε?εσυ καλα, το κρυμενο αγορακι μας?πολυ μου λειψατε!

τα φιλια μου και την αγαπη μου σε οσα κοριτσακια δεν ανεφερα, δεν σας ξεχνω μα φοβουμε πως θα μου κανει τιποτα κολπα ο διακομιστης

επισης για παν ενδεχομενο να ενημερωσω πως ο ζεβροκαρχαριας κατι πατησε και κατεβασε ενα προγραμμα της microsoft και ολο κατι περιεργα κανει το πισι...προς το παρον σωζω φωτογραφιες και βιντεακια στο στικακι το οποιο γεμισε, αυριο αγορα νεου γιατι πληροφορηθηκα πως σε 2 μηνες σε 1μερα μπορει να βγει off...οποτε λειαν συντομως παμε για format, αν μας χασετε ξαφνικα θα τα λεμε τηλεφωνικα!

πολλα γλυκα φιλια σε μανουλες και ζουζουνια!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πάλι σπίτι με τον Αντρίκο, μιας και στη Βέροια τόσο οι παιδικοί όσο και τα σχολεία είναι κλειστά λόγω χιονιού!Δεν του καλάρεσε του μικρού (ούτε κι εμένα χαχα) αλλά τι να κάνουμε!Τα μεγάλα σχολείο μιας κι εδώ δεν έχει τόσο πολύ χιονάκι.Το βράδυ κάναμε τα κόλπα του Πέπε κι εμείς με ξύπνημα ανά ώρα από τις 1.00 ως τις 6.30 οπότε και σηκωθήκαμε πια!Αχχχχχχχχχχχχχχχ, Αννούλα, καλά τα λες για τον ύπνο, αλλά οι μέρες φαντάζουν αιώνες όταν δεν κοιμάσαι καλά!Φιλιά στο μαναράκι μου....Τι σου πάτησε εκεί πάλι ο αθεόφοβος?Αμάν όλα τα μωρά με το πισι τρέλα!

Πάω γιατί μιλάμε για πολλή γκρίνια, γμτ!:mad::mad::mad::mad:

Καλημέρα σε όλες σας!!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί καλε άκαρδες δε μου λύνετε το πρόβλημα μου;:P:p:p:p

Πώς να επαναφέρω τη σελίδα στο αρχικό της μέγεθος που ο Πέπε κάτι πάτησε(κάποιο συνδιασμό κουμπιών ) και έγινε ψείρα η σελίδα;

Καμια δεν ξέρει;:rolleyes:

Άννα μου, εννοείται ότι πριν το βάπτισμα τα μωράκια τα προσέχει η Παναγίτσα....απλά επειδή έγινε η ερώτηση.....Φιλιά στον ζέβρη( μου αρέσει πολύ περισσότερο το πρώτο νικνέιμ) χαχα!

Στελλινούλα, αν κάνεις το ψαράκι σουπίτσα δεν το τρώει; μήπως τότε στο ατμό σκέτο;

Εμείς είμαστε καλύτερα...οι μύξες παραμένουν, ευτυχως χωρίς πυρετο!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...