Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Οσο για την αντληση ειναι υποχρεωμενοι οι εργοδοτες να σε αφηνουν να θηλασεις. Σημερα ηταν η πρωτη μερα που δεν θηλασα! Μου κακοφανηκε να σας πω αλλα... δεν γινοταν αλλιως. Επισης μου ηρθε και πρωτη φορα περιοδος.... αν κ θα το ελεγα αιμορραγια.... εσεις?

Ξέρω πως είναι...Κι εγώ το ίδιο νιώθω..Μου λείπει ο θηλασμός..δεν το περίμενα..και η μπεμπούλα όταν την παίρνω αγκαλιά ψάχνει στήθος και σπαράζει η καρδιά μου καμιά φορά αν και συχνά της δίνω..το έκοψα σταδιακά αναγκαστικά, αλλά μακάρι να μη χρειαζόταν..Τώρα όμως έχει βολευτεί το μπουκάλι και πίνει ήρεμα..πάλι 3,5 με 4 γεύματα δικό μου τρώει και 1 ξένο, αλλά δεν είναι το ίδιο για εκείνην..Στα μωρά λείπει το στήθος μωρέ..είναι η επαφή..Έπρεπε να το κάνεις, για να μπορείς να φύγεις για δουλειά και να το βρει λίγο πιο οργανωμένο η μαμά σου αναγκαστικά..Μακάρι να στο κρατήσει το πρόγραμμα τώρα που θα την ξυπνάς..Κι εμένα άρχισε να πιάνει κτλ..Μακάρι να μπορούσε να ερχόταν η μαμά σου να μη βγάζει το παιδί ακόμα λόγω καιρού, αλλά το καταλαβαίνω..Επίσης, μακάρι να μη χρειαζόταν η πεθερά μου, αλλά είναι πολύ μωρό..και να σκεφτείς πως πληρώνω κοπέλα δεν είναι μόνη της..δε γλιτώνω κάτι..μόνο πιο ασφαλές το παιδί είναι ίσως..Τεσπά..Μακάρι να περάσει ο καιρός να ξεπεταχτούν λιγάκι τα παιδάκια μας και να φτιάξει και ο καιρός να τα χαρούμε ακόμα περισσότερο..Εγώ δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα και ο γιατρός μου είχε πει πως νομίζει πως θα αργήσω ακόμα..Έχεις ακόμα αρκετό γάλα ? Εμένα μειώθηκε με τη δουλειά αρκετά και άλλες φορές έχω πιο πολύ, άλλες πιο λίγο...Παίζει μεγάλο ρόλο και το άγχος της δουλειάς..Εύχομαι να πάνε όλα καλά και με το καλό να γυρίσεις στο γραφείο και να βρείτε νέους ρυθμούς..Θα λέμε και από δω τα κατορθώματα των κοριτσιών μας..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και από μένα! Penny ο δικός μου τον προηγούμενο μήνα ( όταν ήταν 2 μηνων) ήταν 6.249 κιλά και 60 εκατοστά !!! Τώρα που θα πάμε την επόμενη εβδομάδα για εξέταση και εμβόλιο φοβάμαι τα κιλά του! Ο παιδίατρος είπε οτι έχει πολύ γρήγορη ανάπτυξη και οτι είναι δυνατός γι'αυτο ειναι τόσα κιλά ( σήκωνε το κεφάλι του μόνος του όταν τον έβαζα μπρούμυτα, από 1,5 μηνων το κάνει αρκετά λεπτά) γεννήθηκε 3800 ! Τεσπα θα δούμε τι θα γίνει! Το κακό ειναι οτι τα φορμάκια που είχα πάρει και ήταν 0-3 μηνων τον έκαναν μόνο τον πρώτο μήνα! Τώρα του φοράω 3-6 μηνων φορμάκια και του ειναι ίσα ίσα στο ύψος !

Ο δικός μου ειναι καστανοξανθος και έχει μπλε ανοιχτό χρώμα στα ματια( του μπαμπά του) το σχήμα των ματιών του ειναι όπως ειναι το αμύγδαλο ( από μένα το πείρε)

Μου ειρθε περίοδος τον προηγούμενο μήνα αλλά δεν είχα σχεδόν καθόλου αίμα! Τώρα περιμένω να μου έρθει! Σας φιλώ

Πωπώ titiko..παιδαράς ο μικρός..Αλλά εμένα και της Kel είναι και κοριτσάκια..κρατάμε και τη σιλουέτα μας..καλοκαίρι έρχεται..χαχαχα..Κι εμένα ψηλή είναι σύμφωνα με τη παιδίατρο, αλλά αγοράκια από κοριτσάκια διαφέρουν...Εύχομαι να είναι γερά παιδάκια όλα τους και να τα χαρούμε όσο γίνεται πιο πολύ..Χρωματικά ταιριάζουμε πάντως..δεν μπορώ να πω..χαχαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καθολου γαλα απο σημερα. Το εκοψα σταδιακα. Και τις πρωτες μερες το στηθος μου παραγεμιζε και δεν μπορουσα ουτε να το ακουμπησω αλλα μεσα σε 15 μερες τα καταφερα χωρις προβληματα. Εκοβα και ελλατωνα την διαρκεια του θηλασμου τμηματικα. Ετσι κ αλλιως εμεις περναμε συμπληρωμα απο 20 ημερων... και αυτο που πηρε καλο ειναι.


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καθολου γαλα απο σημερα. Το εκοψα σταδιακα. Και τις πρωτες μερες το στηθος μου παραγεμιζε και δεν μπορουσα ουτε να το ακουμπησω αλλα μεσα σε 15 μερες τα καταφερα χωρις προβληματα. Εκοβα και ελλατωνα την διαρκεια του θηλασμου τμηματικα. Ετσι κ αλλιως εμεις περναμε συμπληρωμα απο 20 ημερων... και αυτο που πηρε καλο ειναι.

Καλημέρα ! Πως εννοείς το έκοψες ? Γιατί κι εγώ κάνω μόνο 2 αντλήσεις πρωί και βράδυ και όχι μέχρι τέρμα, αλλά δε βλέπω να μειώνεται..Αφήνω ακόμα 3-4 γεύματα και τρώει μόνο 1-2 ξένο..Θέλω κι εγώ να μειωθεί, αλλά χωρίς τύψεις ότι το κάνω επίτηδες..με πιάνουν και οι ενοχές μου όπως κατάλαβες..Αλλά επειδή πρέπει να πάρω κάποια στιγμή και κορτιζόνη για το μάτι μου που δεν έχει επανέλθει, θα πρέπει πρώτα να κόψω το θηλασμό για να κάνω την αγωγή..

Εμένα σήμερα η μικρή αποσυντονίστηκε λίγο και ενώ ξυπνά 8-9 το πρωί, ξύπνησε και στις 6.30 το πρωί..Σήμερα θα μείνει με το μπαμπά της..Εσένα Kel έχει τρελαθεί τελικά ο άντρας σου μαζί της ? Δε μας έχεις πει κανένα αστείο περιστατικο..Εμένα ο άντρας μου έχει έρωτα με την κόρη του..Σκέψου να μεγαλώσει κι άλλο..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!!

κοπηκε ειπα.. γραψε ακυρο!!!! Απο την κυριακη το βραδυ με ποναει πολυ το ενα στηθος. Κ ξυπνησα σημερα το πρωι και ετρεχε γαλα. πηρα την μαια και μου ειπε να το βγαλω με θηλαστρο και στην συνεχεια να δεθω με επιδεσμο παρα πολυ σφιχτα για τρια 24ωρα. Θα το βγαζω μονο για να κανω μπανιο. Αυτο το γαλα ομως ηταν πιο διαφανο. Υπολειμματα μου ειπε οτι ειναι η μαια. Θα δουμε πως θα παει. Η μειωση γινεται σταδιακα. Διηρκησε 20 μερες. Ταιζα πρωι και απογευμα απολειστικα στηθος. Αρχικα κρατησα το πρωινο μεχρι να χορτασει. Το απογευμα για τρεις μερες 8 λεπτα απο το καθε στηθος. Αλλες τρεις μερες 5 λεπτα κ συμπληρωμα. 3 μερες 3 λεπτα. Και μετα εμεινε μονο το πρωινο. Οπου ακολουθησα την ιδια διαδικασια. Και τις τελευταιες τρεις μερες, μετα δηλαδη τα 3λεπτα απλα την εβαζα στο στηθος... γκρινιαζε και απλα εγλυφε γιατι δεν της εφταναν οι σταγονες που εβγαιναν και κατευθειαν εδινα μπουκαλι. Απο την πεμπτη το πρωι χθες ενιωσα το στηθος βαρυ και με γρομπουλακια εκανα κομπρεσες και μασαζ και ελπιζω αυριο να ξυπνησω καλυτερα.

κατα τα αλλα ο καλος μου εχει τρελαθει. Το πρωι ξυπναει και τρεχει να την δει γιατι εχει ξυπνησει πρωτη. Και τρελαινεται που του χαμογελαει. Τρελο σκηνικο δεν εχω ακομα να σου πω. Μονο οταν γεννησα και την ειδε πλανταξε στο κλαμα.

Με εμενα τρελενεται η μικρη. Οπου και να την αφησω με ψαχνει μεχρι να δει που ειμαι. Ντρεπεται κιολας οταν της χαμογελαω κ κρυβεται.Ευτυχως δεν ειναι πολυ της αγκαλιας. Μονο οταν τρωει αγκαλιτσα. Κατα τα αλλα ρηλαξ και στο γυμναστηριο!

Αυτα απο μενα!

εσεις κανενα καλο σκηνικο με τους μπαμπαδες σας?


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα..

Kel μου, δύσκολο να το κάνω έτσι σταδιακά όπως εσύ τώρα που γύρισα ήδη στη δουλειά..έπρεπε πριν..Απλά εμένα μου είχαν πει να το βγάζω μόνιμα με το θήλαστρο και να μειώνω τις αντλήσεις..κάποια στιγμή οι 2/μέρα θα γίνουν 1 φορά τη μέρα..μετά 1 φορά κάθε δυο μέρες και θα κοπεί..Εγώ όμως είμαι ακόμα στις 2 φορές τη μέρα και έχω ακόμα αρκετό γάλα και βλέπω αργά αργά μια μείωση..Δεν πειράζει όμως..όσο έχω και μπορώ και το βγάζω πριν και μετά τη δουλειά θα το δώσω, εκτός αν χειροτερέψει το μάτι μου πχ και πρέπει να πάρω κορτιζόνη, επομένως θα το κόψω τότε αναγκαστικά..

Κι εμένα η μικρή ήταν κολλημένη μαζί μου, μέχρι που γύρισα στη δουλειά και ενώ η πρώτη εβδομάδα ήταν πολύ δύσκολη, γιατί με έψαχνε, έκλαιγε κτλ..τώρα φαίνεται να έχει ψιλοσυνηθίσει..αν και οι Δευτέρες είναι δύσκολες ακόμα και για τις δυο μας..Ο άντρας μου έχει ξετρελαθεί μαζί της..Κι εκείνος έπαθε την πλάκα του στη γέννα, γιατί ήταν και μέσα σε όλη τη διαδικασία και είχε τρελαθεί..Αλλά και κάθε μέρα του κάνει κάτι καινούριο και τρελαίνεται..Το πρωί εννοείται την παίζει και του γελάει πριν φύγει και τα βράδια προσπαθεί να γυρίσει πριν κοιμηθεί..Επειδή όμως φοβάται πως πολλές φορές χάνει στιγμές, έχει καθιερώσει και τις Δευτέρες μένει εκείνος σπίτι μαζί της, χωρίς την κοπέλα..χαχα..Περνάνε ωραία λέει οι δυο τους..

Και σήμερα η μικρή ξύπνησε και 6 το πρωί..μπορεί και να μη της φτάνει πια το γάλα, να πρέπει να το αυξήσω το βραδινό και να πεινάει νωρίτερα..Θα ρωτήσω και τη γιατρό..

Kel, εσύ πότε γυρίζεις τελικά δουλειά ? Από Δευτέρα ?


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Την πεμπτη γυρναω!! 8.30-2.30 ευτυχως. Θα πηγαινα απο την επομενη τριτη αλλα ας παω δυο μερες να συνηθιζω σιγα σιγα και να κατσω το τριημερο.

ο δικος μου λογω καισαρικης εμεινε εξω. Αλλα οταν ειδε να με παιρνουν για καισαρικγ λυγισε. Στην συνεχεια ειπε οτι δεν θα αντεχε να εμενε σε φυσιολογικο τοκετο... χαχαχα

Οσο ημουν μεσα με ωδυνες ειχε κοντεψει να διαλυσει τον χωρο... πειραζε απο δω πειραζε απο κει... εκανε πως με ξεγενναει αυτος... δεν μπορουσε να κατσει απο το αγχος. Πλακα ειχε.

Τωρα μου αρεσει που τους βλεπω αγκαλιτσα.... ααααα το μονο πραγμα που της κανει .... και με εκνευριζει... την φιλαει στο μαγουλο κοντα στο στομα και αυτη γυρναει και τελικα την φιλαει στα χειλια και λεει.... αυτη γυρισε οχι εγω!!!!!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Την πεμπτη γυρναω!! 8.30-2.30 ευτυχως. Θα πηγαινα απο την επομενη τριτη αλλα ας παω δυο μερες να συνηθιζω σιγα σιγα και να κατσω το τριημερο.

ο δικος μου λογω καισαρικης εμεινε εξω. Αλλα οταν ειδε να με παιρνουν για καισαρικγ λυγισε. Στην συνεχεια ειπε οτι δεν θα αντεχε να εμενε σε φυσιολογικο τοκετο... χαχαχα

Οσο ημουν μεσα με ωδυνες ειχε κοντεψει να διαλυσει τον χωρο... πειραζε απο δω πειραζε απο κει... εκανε πως με ξεγενναει αυτος... δεν μπορουσε να κατσει απο το αγχος. Πλακα ειχε.

Τωρα μου αρεσει που τους βλεπω αγκαλιτσα.... ααααα το μονο πραγμα που της κανει .... και με εκνευριζει... την φιλαει στο μαγουλο κοντα στο στομα και αυτη γυρναει και τελικα την φιλαει στα χειλια και λεει.... αυτη γυρισε οχι εγω!!!!!

Χαχαχα...Κι εμένα όσο είμασταν στις ωδίνες, πείραζε τα πάντα, έστελνε μηνύματα, έκανε πλάκα να κρύψει την αμηχανία του και όταν με έπιαναν πόνοι γύριζε γύρω από τον ευατό του και ρώταγε "τι θες να κάνω ? Πες μου κάτι.." και του έλεγα.."Έλα να συνεχίσεις εσύ λίγο και ξαναλλάζουμε"..χαχα..Τι στιγμές κι αυτές..1 ώρα πριν γεννήσω με είχαν για καισαρική κι εμένα και είχε κατεβάσει κάτι μούτρα..δε φαντάζεσαι πως έκανε..στεναχωρηθηκε και που δε θα ειναι εκεί, αλλά κυρίως γιατί είχα περάσει 10 ώρες πόνους και θα έτρωγα και μαχαίρι στο τέλος..Τεσπά..τέλος καλό όλα καλά..

Όσο για τα φιλιά..αυτό που περιγράφεις το κάνω εγώ και λέω "Μπέμπα..μη φιλάς τη μαμά συνέχεια..σταμάτα παιδί μου να με φιλάς" κτλ κι εκείνος φωνάζει..σκέψου μετά από 3 μήνες, τώρα τη φιλάει στο μάγουλο..μόνο πόδια φιλούσε για τα μικρόβια..είναι λίγο υπερβολικός..χαχα..Μας έχει σε καραντίνα γενικά..Τώρα που γύρισα δουλειά έχει χαλαρώσει λίγο..Άντε να περάσει κι αυτό το διάστημα με τις ιώσεις, να πιάσει Άνοιξη και θα έχει μεγαλώσει και λίγο και θα φάει ακόμα περισσότερο ρούφηγμα..

Καλή επιστροφή στη δουλειά..και περιμένω συναισθήματα..Αν και πιστεύω πάνω-κάτω το ιδιο νιώθουμε όλες..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Καλη προσαρμογη στη δουλεια! Εγω απο οταν γεννησα το γιο μου δεν ξαναγυρισα δουλεια, αν κι τωρα σκεφτομαι να κανω κατι δικο μου..

Εμεις 3 μηνων ημασταν 5.500 κιλα κι 58 εκ αν θυμαμαι σωστα,μινιον σε σχεση με τις μπουμπουκες σας! Εμεις θηλαζουμε αποκλειστικα κι ακομα δεν εχουμε καθολου προγραμμα στο φαγητο.μπορει να φαει κι στη μιαμιση ωρα αν ειναι ξυπνια λιγακι. Το μονο σιγουρο ειναι πως μεχρι 8.30 το παρα πολυ εχει κοιμηθει! Αλλα ξυπναει το βραδυ 1 - 2 φορες αναλογα. Σημερα πρωτο βραδυ την εβαλα στο δωματιο της. Για να δουμε..το μονο δυσκολο για μενα ειναι το σηκωμα γιατι οσο ηταν διπλα μου τη θηλαζα ξαπλωμενη οποτε μου ηταν πιο ευκολο..εσεις τα μεταφερατε τα μωρακια σας?

Τιτικο μου ολοκληρος αντρας ο γιοκας σου, φτου σας!

Παντως τα χω δει ολα με 2 παιδια κοριτσια..ειναι κι λιγο τσαουσα η μικρη κι αγκαλιτσω κι γενικα πολλη κουραση εχει πεσει...

Εμενα μου κρυωσε τον περασμενο μηνα στο τσακ γλιτωσαμε βρογχιολυτιδα οποτε απο τοτε προσεχω παρα πολυ!.κι εγω θελω να ανοιξει ο καιρος για να ειμαστε πιο ανετα για βολτες!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αα ξεχασα! Εμενα ειναι καστανουλα με μπολικα μαλλακια κι απο οτι φαινεται γαλαζια ματακια!

Εμενα ειναι κολλημενη πανω μου δυσκολα καθεται με αλλον,αν κι τωρα που μεγαλωνει ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα,αλλα συνηθως θελει να μας βλεπει τριγυρω!

Για πειτε τι ονομα θα δωσετε στα μωρακια? Εμεις ουδετερο αλλα ακομα δεν αποφασισαμε! Για βαφτιση ποτε λετε?


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας μανουλιτσες, τι κανετε?Εχω να μπω παρα πολυ καιρο...

Εμεις ειμαστε σουπερ, τα γευματα μας δεν ειναι συγκεκριμενα μεσα στην ημερα αναλογα ποσο κοιμαται αμα ειναι ξυπνιος, γενικα κοιταω ομως να τρωει καθε 2:30 ωρες...ειμαστε στα 150ml αν και θελει παραπανο αλλα το αποφευγω γιατι βγαζει γαλα...τον ξεγελαω με το τσαγακι και μια χαρα!!!!Κοιμαται το βραδυ κατα τις 23:30 σπανια νωριτερα και ξυπναει κατα τις 06:00 - 07:00, και αυτο το κανει απο 2 μηνων...οσο τον εβαζα να κοιμαται στο πλαι ξυπναγε 2 φορες το βραδυ, τον εβαλα μια φορα μπρουμυτα και τελος μετα, βρηκαμε την σταση που τον βολευει...Απο κιλακια ειμαστε 7.200 και 68 ποντους φαγανουλης!!!!

Εδω και 3 εβδομαδες εχουμε πολυ γκρινια εχουν ριζωσει τα δοντακια δαγκωνει οτι βρει, πολλα νευρα αντε να βγουν να ηρεμησει λιγο!!!

Εχουμε αρχησει και κατεβαζουμε και το πουλακι μας, με αγχονει αυτο το θεμα σε γενικες γραμμες...

Απο εμβολια εχουμε κανει 2 μεχρι στιγμης και κανουμε ενα καθε μηνα, εχουμε μηνει λιγο πισω κανονικα επρεπε να ειχαμε κανει 3 αλλα μου αρρωστησε παρα πολυ οταν ηταν 2 μηνων για πολυ δραμα αλλα δεν πειραζει να ειμαστε καλα...εμενα η παιδιατρος μου ειπε οχι ακομα κρεμα (ρυζαλευρο) ειναι πολυ νωρις ακομα!!! Εγω μεν του δινω λιγο ζουμακι απο τα φαγητα που φτιαχνω ετσι για να περνει γευσεις...

Ρε κοριτσια με πονανε παρα πολυ τα γονατα μου πριν που ημουν εγκυος και πιο βαρια δεν ειχα τιποτα, μολις γεννησα δεν μπορω να σταθω, δεν μπορω να ανεβαινω και να κατεβαινω τα σκαλια, να σεικωνομαι καλα ειδικα οταν κραταω τον μικρο και παω να κατσω ή να σεικωθω πεθαινω βαζω ολη την δυναμη εκει...εσεις εχετε τιποτα παρομοιο?

Ο μικρος ειναι ιδιος εγω οποιος τον βλεπει κροιδευει τον αντρα μου, χιχιχι τον επιασα στον υπνο!!!Μονο τα δαχτυλα του εχει παρει και το πουλακι του χιχιχιχιχ

Ονοματακι θα του δωσουμε του πεθερου μου Παναγιωτης, εχουμε κλησει και την βαπτιση για 31 Μαιου και ολα τα αλλα!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !

Τι καλά που μπήκατε και γράψατε νέα..

Vivian, μια χαρά η μικρούλα σου, αλλά σε νιώθω που λες με δυο παιδιά πολύ το τρέξιμο, γιατί εδώ με ένα και ζορίζεσαι..Πάντως κι εμένα είναι πολύ της αγκαλίτσας, αλλά το διασκεδάζω όταν γυρνάω από τη δουλειά, για να τη χορτάσω λίγο και μόλις κοιμηθεί τρέχω σαν παλαβή να προλάβω δουλειές..χαχα..

Koutsouni, δοντάκια από τώρα ? Πωπω..κι εμένα προσπαθεί και βάζει τα δαχτυλάκια της στο στόμα και δε θέλει και πιπίλα με τίποτα η άτιμη και έχει αρχίσει και γεμίζει σάλια..Αλλά νωρίς δεν είναι ρε κορίτσια για δοντάκια ? Δεν ξέρω κιόλας..

Από τότε που γύρισα και στη δουλειά περνάει ο καιρός πολύ γρήγορα και μου λείπει το παιδάκι μου..νιώθω πως χάνω στιγμές του και στενοχωριέμαι..

Αααα..Για βάφτιση τώρα κοιτάμε..λέμε για Ιούλιο..κοντά στη θάλασσα..Όνομα παίζει το Αλεξία..μπορεί και ένα δεύτερο λόγω της ημέρας που γεννήθηκε, των Ταξιαρχών..Θα δούμε..Ακόμα δεν έχουμε φιξάρει και το θέμα των νονών..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως απο 3 -6 μηνων βγαζουν τα πρωτα δοντακια..υπαρχουν και εξαιρεσεις φυσικα...ο δικος μου κοντευει 4 μηνων, στην αρχη εβγαζε σαλια λιγα, και η παιδιατρος μου ειπε οτι εχουν αρχησει και ριζωνουν, τωρα γινεται μουσκεμα απο τα σαλια του και ειναι ασπρα τα ουλα του, τωρα ποτ θα κανουν την εμφανιση τους δεν το γνωριζουμε, θα δειξει!!!!

Και μας εχει γινει της αγκαλιας τον καλομαθαμε, ειδικα οταν ειμαι μονη μου δεν μπορω να κανω ρουπι πρεπει να ειμαι γυρω του για να μπορει να με βλεπει αν κανω οτι φευγω ωχχ τα κλαματα με την μια...και οταν θελει να κοιμηθει μου πιανει τα δαχτυλα μου και εγω του κραταω την πιπιλα, την πεταει συνεχεια δεν την πολυ θελει...καλο αυτο!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα ο γιος μου 4,5 μηνων πεταξε το πρωτο του δοντακι κι τα σαλια ξεκινανε κανα μηνα πριν οποτε..αλλα γενικα το καθε παιδι εχει τους ρυθμους του!

Κι εμεις δεν εχουμε φιξαρει νονους ακομα οποτε τπτ δεν ειναι σιγουρο για βαφτιση,αν κι θα θελα τελος μαιου,αρχες ιουνη..θα δουμε!

Εχθες κοιμηθηκε καλα μπορω να πω στο δωματιο της δεν ειχαμε θεμα..το πρωι ομως την εφερα σε εμας, μου ελειψε! Κι ημουν κι χωμα,νυσταζα πολυ οποτε ξαπλωσαμε μαζι!

Ρε κοριτσια τι κρυο ειναι αυτο?? Φετος καταλαβαμε για τα καλα το χειμωνα!! Κι πασχα με κρυο βλεπω να κανουμε!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κρυο βρε παιδι μου, περσυ που δεν ειχαμε τα μωρα καλα ηταν τωρα μας τρελανε...Το σπιτι ειναι κρυο, που να βαλεις θερμανση...εδω και 1,5 μηνα κοιμομαστε στο σαλονι μαζι με τον μικρο που εχουμε και το κλιματιστικο, ειναι το μονο ζεστο δωματιο...αλλα του χρονου να μαστε καλα δεν εχει τετοια πετρελαιο και παλι πετρελαιο..τι να κανω θα μαζευω απο τωρα λιγα λιγα...

Οσο για το Πασχα πεφτει και νωρις ελπιζω να μην κανει κρυο..αν και ειπαν οτι τελευταια φορα θα κανει κακοκαιρια με χιονια και ετσι μετα θα φτιαξει καπως...Μακαρι παντως να εχει καλο καιρο να βγουμε και λιγο απο το σπτι, να βγει και ο μικρος λιγακι...

Εμας παλι καλα θα μας το βαπτιση ο κουμπαρος μας που μας παντρεψε, ετσι το εχουμε εμεις εδω αυτος που παντρευει βαπτιζει κιολας αμα του επιτρπουν τα οικονομικα του στην εποχη που ειμαστε..!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...