Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Καλησπερα μανουλες! Πολυ τρεξιμο γιαυτο χαθηκαμε...

Εμεις σημερα κλεινουμε 3 μηνες! Πως περασε ο καιρος...νερακι...θηλαζουμρ αποκλειστικα κι ειμαστε 5400 περιπου κι υψος δε θυμαμαι..εχουμε μεινει πισω με το πρωτο μας εμβολιο γιατι ειμαστε σε αναζητηση καινουριου παιδιατρου μιας κι αυτος που ειχαμε αρρωστησε ξαφνικα βαρια δυστυχως..εχω αγχωθει κι με αυτο το θεμα,εχω δει 2 κι δε μ αρεσαν κι τωρα τη τριτη εχω ραντεβου με αλλη μια ελπιζω κι τυχερη.

Γενικα εχουμε ηρεμησει, το βραδυ χτυπαμε κι 6ωρακι κι σιγα σιγα θα την παω κι εγω στο δωματιο της.

Κι ο μεγαλος μου ψιλοσυνηθισε κι ειναι πιο ηρεμος αν κι της δινει καμια ετσι στα ξαφνικα της καημενης! Οσο πλησιαζει στα 2 θηριευει κι αλλο! Τι εχω να τραβηξω ακομα!

Εγω ξεκινησα διαιτα κοριτσια δε παει αλλο..οχι αυστηρη καθολου για να μη μου κοπει το γαλα αλλα εκοψα ζαχαρη κι ψωμι, τρωω πιο υγειινα..πρεπει να χασω καμια 20αρια κιλα κι λεω να προλαβω το.καλοκαιρι, βοηθαει κι ο θηλασμος ευκαιρια ειναι!!

Οι υπολοιπες πως ειστε??


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια!Χαθήκαμε οντως,εγω με δουλεια ,παιδια κ σπιτι το βραδύ που λέω θα μπω να διαβάσω νέα ολο με παιρνει ο υπνος την ωρα που βάζω για ύπνο τον γιο μου...ή μάλλον την ωρα που με βάζει αυτός για ύπνο :D :D :D Είμαστε κι εμείς καλά κ στα κιλακια μας κ το βραδύ...χτυπάμε 9 ώρες σερί ύπνο... Είναι θέμα γονιδίου μάλλον τι να πω κ τα 2 μου παιδια έτσι... ;) ηρεμησαμε ευτυχώς κ με τους κολικους κ την έχουμε βάλει στο δωμάτιο με τον αδερφό της...για την ωρα φαίνεται να το έχει πάρει πολύ καλα,έχει αναλαβει το ρολο του μεγάλου αδερφού, θα δειξει...

Κατα τα άλλα έχουμε κλειστεί μέσα (αν εξαιρεσουμε τις ώρες της δουλειάς), φοβάμαι πολύ με τις ιωσεις που κυκλοφορούν ...εσείς βγαινετε καμια βολτουλα?


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! Καλή Χρονιά και Καλό μήνα !

Χάθηκα κι εγώ όπως καταλάβατε μέχρι να βρούμε τους ρυθμούς μας..Σας διάβαζα που και που, αλλά δεν είχα προλάβει να γράψω..Από χθες όμως γύρισα κιόλας στο γραφείο και θα σας γράφω τα νέα μας..

Εμείς λοιπόν τα πηγαίναμε τέλεια μέχρι πριν το πρώτο μας εμβόλιο..Θηλάζαμε αποκλειστικά, η μπέμπα είχε μεγαλώσει πολύ, έπαιρνε βάρος, ούτε μας αρρώστησε ούτε τίποτα και αν εξαιρέσουμε τον αφαλό που έπεσε μετά από 35 μέρες όλα τα άλλα πηγαίνανε τέλεια..Λίγο πριν κλείσει 2 μήνων είχε βρει το πρόγραμμά της και έκανε 6 γεύματα και κοιμόταν και 8ωρο το βράδυ..

Και έρχεται η μέρα για το εμβόλιο και η παιδίατρος που είχαμε επιλέξει (λέω είχαμε γιατί την αλλάξαμε όπως θα καταλάβετε) της κάνει 2 εμβόλια στα μπουτάκια και ένα από το στόμα για τη γαστρεντερίτιδα...και ήρθε το παιδί και μετά από 4 μέρες και μείωνε αρκετά το φαγητό και κοιμόταν κτλ..και έφτασε μια μέρα να κάνει μόνο 2 γεύματα και να βγάζει και γουλίτσες ή γάλα από τη μυτούλα και εγώ να κλαίω..Τη φωνάζουμε και λέει πως μάλλον είναι από τα εμβόλια και θα συνέλθει..Παίρνω το γιατρό που είχα εγώ παιδί και ξεκινάω ηλεκτρολύτες να μην αφυδατωθεί και μόλις διαβάζει τα εμβόλια που της έκανε τρελάθηκε ο γιατρός..Μου είπε κατά λέξη πως το επιπλέον εμβόλιο είναι για τον 4ο μήνα και πως είναι σαν να της έβαλε όχι μια αλλά δυο βόμβες στο στομάχι και πάλι καλά που δεν είχαμε χειρότερα..και η μικρή έπαθε οισοφαγίτιδα..και ξεκινήσαμε από την αρχή με τα γεύματα..να τρώει ανά 2ωρο ή και ωρα από 40 ml και να κλαίει η ψυχή μου...αν έτρωγε παραπάνω πονούσε και καιγόταν το παιδί στον οισοφάγο και έκλαιγε..Και εγώ να έχω σκάσει..Δεν αρρώστησε, δεν το κρύωσα, δεν κόλλησε τπτ και να την πάθουμε από εμβόλιο που το κάνει και ο τελευταίος γιατρός ? Δε σας λέω τίποτα..Αυτή είναι η 4η εβδομάδα και το παίδι προσπαθεί να συνέλθει ακόμα..Το πήγε ένα μήνα πίσω αυτή η ιστορία...Και εκεί που έπαιρνε πάρα πολύ βάρος και ύψος κτλ..τώρα βάρος δεν έχει πάρει, αλλά ευτυχώς είναι 6 κιλάκια επειδή είχε πάρει πολύ πιο πριν και ύψος 63 εκατοστά..Αν δεν είχε μπλέξει το παιδί θα ήταν άλλο παιδάκι..Αλλάξαμε παιδίατρο όπως καταλαβαίνετε και γενικά μας έκανε και άλλα η προηγούμενη..γιατί λόγω έλλειψη εμπειρίας μας έβαλε και κάναμε πολλές εξετάσεις, για ουρολοίμωξη, για θυροειδή και χίλια άλλα..χωρίς να έχει κάποια ένδειξη..απλά λέει να έχουμε μια πρώτη εικόνα..ότι να'ναι..μέχρι και υπέρηχο άνω-κάτω κοιλίας κάναμε σε 2 μηνών βρέφος..αλλά όταν στο λέει υποτίθεται γιατρός, το κάνεις, γιατί λες ίσως κάτι να έχει δει..Φυσικά οι εξετάσεις είναι όλες καλές δόξα το Θεό..και αφού δε μας τρέλανε με αυτά..μας τρέλανε με τα εμβόλια και την αλλάξαμε..Ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω αυτό που πάθαμε..

Κατά τα άλλα, γύρισα δουλειά με μισή καρδιά σε ότι αφορά τη μπέμπα, γιατί μου λείπει απίστευτα..Σχετικά με τα κιλά έχω ακόμα καμιά 6αριά, γιατί λόγω θηλασμού έτρωγα συνεχώς για να την καλύψω πριν από αυτή την ιστορία..τώρα που τρώει ακόμα μικρά και συχνά λόγω οισοφαγίτιδας την καλύπτω, αλλά δίνω και ένα γεύμα ξένο για να συνηθίζει..Το γάλα μου το βγάζω με θήλαστρο τις τελευταίες μέρες για να ξέρουμε τι τρώει λόγω της οισοφαγίτιδας και της λείπει ο θηλασμός..και σε ένα βαθμό και εμένα..

Αλλά πιστεύω να πάνε όλα καλά..να το ξεπεράσει το παιδάκι μου κι αυτό, να αρχίσει να τρώει πολύ και πάλι και να το αντέχει το στομαχάκι του..να μεγαλώνει χωρίς προβλήματα και όλο αυτό να ήταν μια κακιά στιγμή που δε θα τη θυμόμαστε ποτέ πια..Με τη δουλειά και το άγχος τις προηγούμενες μέρες μου έχει μειωθεί το γάλα και θα της συμπληρώνω με ξένο φυσικά μέχρι να κοπεί τελείως..Ελπίζω να περάσει κι αυτός ο μήνας ο επικίνδυνος για ιώσεις χωρίς προβλήματα και να πιάσει η άνοιξη επιτέλους να βγούμε καμιά βόλτα..Μόνο με το αμάξι την έχουμε κάνει βόλτες..Θέλω να βγούμε στον ήλιο με το καρότσι να νιώσω μαμά..

Μπείτε και οι υπόλοιπες να μας πείτε νέα και κυρίως..σε ποιον μοιάζουν τα παιδιά σας βρε κορίτσια ? χαχαχα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Pennymom τι παθατε βρε κοριτσάκι μου!Μα να ταλαιπωρηθει τόσο το μπεμπακι...κρίμα!ευτυχώς πάτε καλυτερα κ να δεις σε λίγο καιρό θα είστε μια χαρά!εμείς 2 μηνών κάναμε το infanrix hexa μάζι με το prevenar.Τις σταγόνες για τη γαστρεντερίτιδα νομιζω θα τις κάνουμε αυτό το μηνά...πολλά 3 εμβόλια μάζι...εδώ που τα λέμε κ τα 2 πολλά είναι άλλα τι να κάνουμε αφού έτσι είναι τα σχήματα...Καλά κάνατε πάντως κ αλλαξατε παιδίατρο,μα καλά τόσες εξετάσεις χωρις λογο?

Όσο για το που μοιάζουν εμένα ο γιος μου είναι ίδιος εγώ λες κ το εκανα μονη μου ενα πράγμα δεν έχει πάρει τίποτα απο τον άντρα μου,η μπεμπουλα νομιζω έχει πάρει κ απο τους 2 μας αλλά δεν είναι πολύ ξεκάθαρο ακόμη...εσένα?


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά penny απαράδεκτη η παιδίατρος! Κρίμα το μωράκι ταλαιπωρία που τράβηξε! Μακάρι να στρώσει γρήγορα πάλι! Ο δικός μου τώρα αρχίζει και στρώνει το βράδυ! Κοιμάται από τις 8:30 ΜΜ και ξυπνάει 5:00 πμ για να φάει! Τότε το πιάνει και η γκρίνια! Όσες φορές προσπάθησα να τον κάνω να κοιμάται λίγο πιο αργά κουτουλουσε από την νύστα και έκλαιγε! Ο δικός μου μοιάζει παρά πολύ στον μπαμπά του! Το μόνο που έχει πάρει από μένα είναι το σχήμα τον ματιών του! Το βλέμμα, τα χρώματα και όλα τα υπόλοιπα του μπαμπά του !!!


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου ! Σαν ψέματα μου φαίνεται που είμαι πάλι στο γραφείο και σας γράφω, χωρίς την κοιλίτσα μου..χαχα..

Liveloula μου, κι εμείς αυτά κάναμε και της γαστρεντερίτιδας μαζί και γενικά ότι είχε και δεν είχε..Έκανε δηλ 2 στα μπουτάκια και ένα από το στόμα..Μακάρι να συνεχίσει να πηγαίνει καλά το μωρό και να το ξεχάσουμε..

Titiko μου, κι εμένα κάτι αντίστοιχο κάνει..κοιμάται 9-9.30 και ξυπνάει 6-6.30..Τώρα κάνει ακόμα 6 γεύματα συνήθως, εκτός αν δεν έχει κοιμηθεί καλά μέσα στη μέρα, οπότε δεν τρώει και πολύ βραδινό και κοιμάται νωρίς..Της φίλης μου που έχουμε ένα μήνα διαφορά κάνει μόνο 4 γεύματα κι αυτά ρολόι..9 πρωι, 1 μεσημερι, 5 απόγευμα, 9 βράδυ και τέλος..κοιμάται 10 το βράδυ με 8.30 το πρωι..σαν να μην υπάρχει..

Επίσης κορίτσια, επειδή έπρεπε να βγάζω το γάλα μου για να της δίνω συγκεκριμένη ποσότητα και δεν την έβαζα στο στήθος, κάνω μόνο 2 αντλήσεις πρωί και βράδυ, λόγω δουλειάς..το γάλα μου έχει μειωθεί δραματικά...είναι και το άγχος με τη δουλειά και τη νέα κατάσταση, είναι και ότι δεν τρώω πολύ στο γραφείο, δεν προλαβαίνω κιόλας στο σπίτι και μόνο 3 γεύματα μου βγαίνουν πια..Από την άλλη λέω ίσως να είναι και μια ευκαιρία να αδυνατίσω κιόλας..Μου λείπει όμως και ο θηλασμός..τεσπά..

Η μικρή έχει τη μύτη του μπαμπά της, αλλά μοιάζει σε μένα αρκετά γιατί έχει μεγάλα γαλάζια μάτια και ξανθό μαλλάκι που ακόμα δεν έχει μακρύνει και ιδιαίτερα..χαχα..είμαστε καραφλούλες..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Α ρε πεννυ τι επαθες! Εμεις καναμε μονο ενα εμβολο. Μου ειπε οτι ειναι κατα του να γινονται δυο δυο γιατι πρεπει να γινονται σωστα ενα ενα. Τρωει 5 γευματα με το ρολοι. 9, 12, 3, 6, 9. Και γω παω στην δουλεια σε 10 μερες με μαυρη καρδια! Ευτυχως εχω την μανα μου!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Α ρε πεννυ τι επαθες! Εμεις καναμε μονο ενα εμβολο. Μου ειπε οτι ειναι κατα του να γινονται δυο δυο γιατι πρεπει να γινονται σωστα ενα ενα. Τρωει 5 γευματα με το ρολοι. 9, 12, 3, 6, 9. Και γω παω στην δουλεια σε 10 μερες με μαυρη καρδια! Ευτυχως εχω την μανα μου!

Kel μου, δε φαντάζεσαι..Με μισή καρδιά φεύγω κάθε πρωί..και τη σκεφτομαι όλη μέρα..Δε βλέπω την ώρα να γυρίσω..Και μακάρι να την είχα στη μαμά μου..θα ήξερα πως και η μαμά μου χαίρεται και η μπέμπα..Αλλά εμένα μένει με κοπέλα και με την πεθερά μου, η οποία μένει σπίτι μας τα βράδια για να μπορεί να την κρατάει τη μέρα γιατί δε μένει κοντά..και είμαστε 4 στο σπίτι..Δεν είναι καθόλου εύκολο για κανέναν..κι εκείνη ξεβολεύεται κι εμείς όπως καταλαβαίνετε..Αλλά είπαμε να σπρώξουμε λίγο καιρό, όσο κάνει κρύο και υπάρχουν και ιώσεις και μετά βλέπουμε..

Τα Σαβ/κα είναι μια όαση που είμαι με το μωράκι μου και με τον άντρα μου μόνοι μας..Την έχω όλη μέρα και πάλι και δε τη χορταίνω..Άτιμη δουλειά..

Θα γυρίσεις με μειωμένο τουλάχιστον ?

Πάντως μπράβο για το προγραμμά της..είσαι ήσυχη πια αφού είναι έτσι και δεν έχεις άγχος..Πόσο τρώει στα 5 γεύματα ? 180-210 ml ?

Εμένα πριν την ιστορία με τα εμβόλια έκανε 5-6 γεύματα..τώρα κάνει 6 μικρότερα..δεν κάνει ακόμα να πιεστεί το στομάχι της..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

150 ml 5 φορες την μερα. Τωρα που μπαινει στον 4ο θα αρχισουμε 180 ml. Και 3.5 μηνων θα ξεκινησει ριζαλευρο. Ετσι μου ειπε τουλαχιστον η παιδιατρος. Πινουμε κ 30 ml νερο. Θα πηγαινω στις 8.30 και θα φευγω στις 2.30. Δεν εχω συννενοηθει ακομα.... αλλα ετσι θα το κανω.


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

150 ml 5 φορες την μερα. Τωρα που μπαινει στον 4ο θα αρχισουμε 180 ml. Και 3.5 μηνων θα ξεκινησει ριζαλευρο. Ετσι μου ειπε τουλαχιστον η παιδιατρος. Πινουμε κ 30 ml νερο. Θα πηγαινω στις 8.30 και θα φευγω στις 2.30. Δεν εχω συννενοηθει ακομα.... αλλα ετσι θα το κανω.

Καλημέρα !

Ααα..πολύ καλά το πάτε..Μακάρι να το κρατήσει το προγραμματάκι της τόσο καλά..Από βάρος και ύψος καλά ? Εμάς είναι ψηλό μωρό τελικά και αν δεν είχε γίνει και αυτή η στραβή με το στομάχι της θα είχε πάρει κι άλλο βάρος, αλλά τώρα είναι λίγο πάνω από 6 κιλά. Δεν την αφήνουμε να φάει και όσο θέλει, γιατί πρέπει σιγά σιγά να συνηθίζει το ταλαιπωρημένο στομαχάκι της με την ποσότητα.Τότε με την οισοφαγίτιδα κι εγώ μου είπαν και της έδωσα και κιντερτε χαμομήλι και almora (ηλεκτρολύτες δηλαδή νερό), γιατί δεν έκανε να φάει γάλα.Για ρυζάλευρο δε μου είπε κάτι η παιδίατρος..

Το ωράριο πολύ καλό ακούγεται..Εγώ απλά αντί να σχολάω 7, σχολάω 5, όχι και σπουδαία διαφορά δηλαδή, αλλά τι να κάνω ? Τουλάχιστον, όταν ανοίξει ο καιρός και μεγαλώσει η μέρα, θα προλαβαίνω να πηγαίνω καμιά βόλτα με την μικρή με το καρότσι..να νιώσω ότι έχω μωράκι και το βγάζω βόλτα..Ανυπομονώ..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σημερα ειναι τριων μηνων και μιας μερας. Ζυγιζει 6250 και εχει υψος 63 cm. Εσενα? Φανταζομαι οτι ειναι καλα. Μετραω της μερες κ τρεμω που γυρναω πισω. Χθες πηγα και στον οαεδ να παρω το συμπληρωματικο επιδομα. Το εχει παρει καμια? Δεν ξρω ποσο ειναι.


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειναι τριων μηνων και μιας μερας. Ζυγιζει 6250 και εχει υψος 63 cm. Εσενα? Φανταζομαι οτι ειναι καλα. Μετραω της μερες κ τρεμω που γυρναω πισω. Χθες πηγα και στον οαεδ να παρω το συμπληρωματικο επιδομα. Το εχει παρει καμια? Δεν ξρω ποσο ειναι.

Καλημέρα ! Μια χαρά η μικρή..Κι εμένα όταν έκλεισε 3 μηνών ήταν 6150 (και πάλι καλά με τη δίαιτα και την ταλαιπωρία με την οισοφαγίτιδα) και 64cm..Πρέπει να είναι ίδιο στυλ οι μπεμπούλες..Εμένα δεν έχει μαλλάκια, μόνο ξανθό χνούδι και γαλάζια ματάκια..Εδώ και 2 μέρες έχει κόψει κι ένα γεύμα και φαίνεται να προσπαθεί να βρει το ρυθμό της με 5 γεύματα καθημερινά..Εσένα που κάνει τελευταίο γεύμα στις 9, κοιμάται πχ κατά τις 10 και ξυπνάει 9 παρά το πρωί ? Την αφήνεις να κλείνει πια 11-12 ώρες εε ?

Να σου πω την αλήθεια από τη μια χαίρομαι που γυρίζεις δουλειά, γιατί λογικά θα έχω παρέα στο forum και θα τα λέμε, αλλά από την άλλη σε σκέφτομαι και θα ευχόμουν να έμενες παραπάνω σπίτι..Εμένα μου είναι εξαιρετικά δύσκολο που την αποχωρίζομαι..Νομίζω πως μέρα με τη μέρα τα πάει καλύτερα με την πεθερά μου και την κοπέλα και πως δε με χρειάζεται πια..Κοιμάται και νωρίς και χάνω πολύτιμο χρόνο από την καθημερινότητά της..Για τον οαεδ δεν ξέρω, γιατί είμαι με μπλοκάκι, αλλά θέλω να πάω για το επίδομα για τις αυτοαπασχολούμενες που βγήκε τώρα.Λένε πως είναι 200 ευρώ για 4 μήνες.Θα δω και θα σου πω..

Κάθε μέρα η μπεμπούλα κάνει κάτι καινούριο και το χάνω ρε γαμώτο και μου λείπει πολύ..Άσε που ξυπνάω από τις 6.30 να ετοιμάσω το σπίτι, να βγάλω γάλα κτλ..Προς το παρόν τις βγάζω το πρωί 2 γεύματα και το απόγευμα περίπου 1,5 με 2...δηλαδή πίνει 1-2 γεύματα ξένο και τα υπόλοιπα δικό μου..Μου λείπει όμως που δεν τη βάχω στο στήθος πια..νιώθω σαν να χωριστήκαμε λίγο..κι εκείνη στην αρχή φαινόταν λίγο σε σοκ που το έκοψα σταδιακά το θηλασμό..αλλά έπρεπε..για να ξέρω τι τρώει και για να γυρίσω στο γραφείο..Φυσικά, στο γραφείο δεν υπάρχουν συνθήκες και χρόνος για να κάνω άντληση, επομένως έχω μείνει σε 2 τη μέρα, πρωί και βράδυ..Μακάρι όσες κοπέλες θηλάζουν να είχαν τη δυνατότητα να έμεναν με τα παιδάκια τους ως τους 6-9 μήνες, αλλά δεν υπάρχει πρόνοια καμιά δυστυχώς..Αυτά..Καλημέρες σε όλες και μπείτε και καμιά να μας πείτε νέα σας !


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Οπως περιεγραψες την κορη σου.... το ακριβως αντιθετο!!!!! Καταμαυρα πυκνα μαλλια και τα ματια αν δεν ειναι καστανα το πολυ μεχρι μελια! Και κατι βλεφαριδες..... καγκελο!!!! Καθε μερα και εγω βλεπω μεγαλες διαφορες. εδω και νια εβδομαδα βγαζει μονη της την πιπιλα επιτηδες... αλλα δεν την ξαναβαζει.... πιανει γενικως οτι βλεπει.

Στις 8.30 μπαινουμε για μπανιο. Αν παει 9 παρα πλανταζει στο κλαμα. Στις 9 πινει γαλα και το πολυ μεχρι τις 9.30 10 παρα εχει φτυσει την πιπιλα και κοιμαται μεχρι τις 9 το πρωι. Και να ξυπνησει κοιμαται μονη της. Ελπιζω να συνεχισει ετσι αν και απο πεμπτη θα την ξυπναω αναγκαστικα στις 8 παρα για να φυγουμε.

Τωρα οσο αφορα την συγκατοικηση με την πεθερα σου.... συγχαρητηρια!!!! Χαρα στο κουραγιο σου!!!!!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Οσο για την αντληση ειναι υποχρεωμενοι οι εργοδοτες να σε αφηνουν να θηλασεις. Σημερα ηταν η πρωτη μερα που δεν θηλασα! Μου κακοφανηκε να σας πω αλλα... δεν γινοταν αλλιως. Επισης μου ηρθε και πρωτη φορα περιοδος.... αν κ θα το ελεγα αιμορραγια.... εσεις?


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Penny ο δικός μου τον προηγούμενο μήνα ( όταν ήταν 2 μηνων) ήταν 6.249 κιλά και 60 εκατοστά !!! Τώρα που θα πάμε την επόμενη εβδομάδα για εξέταση και εμβόλιο φοβάμαι τα κιλά του! Ο παιδίατρος είπε οτι έχει πολύ γρήγορη ανάπτυξη και οτι είναι δυνατός γι'αυτο ειναι τόσα κιλά ( σήκωνε το κεφάλι του μόνος του όταν τον έβαζα μπρούμυτα, από 1,5 μηνων το κάνει αρκετά λεπτά) γεννήθηκε 3800 ! Τεσπα θα δούμε τι θα γίνει! Το κακό ειναι οτι τα φορμάκια που είχα πάρει και ήταν 0-3 μηνων τον έκαναν μόνο τον πρώτο μήνα! Τώρα του φοράω 3-6 μηνων φορμάκια και του ειναι ίσα ίσα στο ύψος !

Ο δικός μου ειναι καστανοξανθος και έχει μπλε ανοιχτό χρώμα στα ματια( του μπαμπά του) το σχήμα των ματιών του ειναι όπως ειναι το αμύγδαλο ( από μένα το πείρε)

Μου ειρθε περίοδος τον προηγούμενο μήνα αλλά δεν είχα σχεδόν καθόλου αίμα! Τώρα περιμένω να μου έρθει! Σας φιλώ


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...