Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Κοριτσιααααααα καλημέρα κ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ.Η αντιστροφη μετρηση για τα Χριστουγεννα ξεκινησε!Καλες γιορτες να εχουμε με υγεια.

Πως ειστε?

Εμεις πλεον εχουμε μπει σε μια ησυχη καθημερινοτητα,ο θηλασμος ανα 2ωρο ή 3ωρο το πολυ.Αυριο εχω γυναικολογο για την πρωτη αχαρη εξεταση μετα τον τοκετο :?

Για τα κιλα που αναφερατε δεν εχω ιδεα τι εχω χασει γιατι δεν ζυγιζομαι :wink: η κοιλια εχει ξεφουσκωσει λιγο αλλα εχουμε δρομο μπροστα για να επανελθει πληρως ομως δεν με απασχολει καθολου σε αυτη τη φαση ουτε τα κιλα ουτε η κοιλια.

Μπειτε να πειτε τα νεα σας...στολισατε?Εμεις ναι!

Εχετε βγει εξω για ψωνια?Μακαρι να μην επρεπε αλλα δεν γινεται αλλιως κ βγαινω συχνα.Χαλαμε ενα πακετο πανες τη βδομαδα.

Εχετε επισκεψεις?Ακομα δεν εχω διαθεση για κοσμο.

Πως ειστε απο την αυπνια?Εχω κατι τεραστιους μαυρους κυκλους κατω απο τα ματια κ δεν μπορω να κοιμηθω οταν κοιμαται η μικρη μεσα στη μερα...καταλαβαινετε το γιατι :(

Και μεσα σε ολα αυτα εχω κ τον αντρα μου που θελει γουτσου γουτσου :roll: κ δεν εχει υπομονη.....στον κοσμο του εντελως χα χα χα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερούδια και καλο μηνα μπραβο σε ολες για τα μωράκια γερα και καλοτυχα.Εμεις εχουμε παρει σε έναν μηνα 1.5κιλο ειμαστε στο 2 νουμερο σε πανα και θελουμε ημερισια 6-8 πανες. Πλεον καθόμαστε 2 4ωρα ξύπνιοι μεσα στην ημερα το ένα το πρωι και το άλλο το απόγευμα λογω κολικων. Περασαμε μια βδομαδα παλι με γριπες ο μεγαλος ωτιτιδα ο μπαμπας πυρετους και το μωρο ξεκινησε μυξες...Το παρακολουθούμε και ελπιζω να γλυτώσουμε το Παιδων αυτή τη φορα....Κατά τα αλλα οι φιλοι μας ολοι αγχωθηκαν και δεν ερχεται σπιτι κανενας περνανε ολοι κάθονται στον κηπο για ένα τσιγαρο και φευγουν χιχι εχουμε καλους φιλους ....Φιλακια σε ολες σας και στα ζουζούνια και ευχαριστούμε για τις ευχουλες για τον μεγαλο

Link to comment
Share on other sites

καλημερούδια και καλο μηνα μπραβο σε ολες για τα μωράκια γερα και καλοτυχα.Εμεις εχουμε παρει σε έναν μηνα 1.5κιλο ειμαστε στο 2 νουμερο σε πανα και θελουμε ημερισια 6-8 πανες. Πλεον καθόμαστε 2 4ωρα ξύπνιοι μεσα στην ημερα το ένα το πρωι και το άλλο το απόγευμα λογω κολικων. Περασαμε μια βδομαδα παλι με γριπες ο μεγαλος ωτιτιδα ο μπαμπας πυρετους και το μωρο ξεκινησε μυξες...Το παρακολουθούμε και ελπιζω να γλυτώσουμε το Παιδων αυτή τη φορα....Κατά τα αλλα οι φιλοι μας ολοι αγχωθηκαν και δεν ερχεται σπιτι κανενας περνανε ολοι κάθονται στον κηπο για ένα τσιγαρο και φευγουν χιχι εχουμε καλους φιλους ....Φιλακια σε ολες σας και στα ζουζούνια και ευχαριστούμε για τις ευχουλες για τον μεγαλο

βρε kell μου περαστικα σας κ ευχομαι το νινι να μην κολλησει τιποτα απο κανεναν γιατι η ταλαιπωρια θα ειναι μεγαλη....εμενα εχουν παρεξηγηθει συγγενεις φιλοι κ γνωστοι που δεν θελω επισκεψεις μεχρι να κανουμε το πρωτο μας εμβολιο αλλα δεν δινουμε σημασια σε κανεναν,εχω κ τα μεγαλα που αγχωνομαι μη μου φερουν τιποτα ιωσεις απο το σχολειο δεν μπορω να εχω κ το αγχος τι κουβαλαει ο καθενας χωρις να το ξερει...οποτε στην απομονωση μεχρι να μεγαλωσει λιγο ακομα το νινι μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλό μήνα!έρχονται χριστούγεννα,τι καλά!Εμείς στολισαμε

νωρίς νωρίς να το χαρουμε...η μπεμπουλα μια χάρα,τρωμε ανα 3-4 ώρες κ κοιμάται αρκετά...με τον μικρο έχουμε κάτι ζηλιες ιδιαίτερα όταν ασχολούμαστε με τη μπεμπα άλλα προσπαθούμε να το διαχειριστουμε...επισκέψεις κ εμείς δε πολυδεχομαστε ειδικα παιδάκια, μπορεί να περάσει κανενας φίλος να μας δει για λίγο αλλά όχι πολλα πολλα!

Εγώ σήμερα ξεκιναω κ δουλεια τα απογεύματα (ιδιαιτέρα μαθήματα) 2-3 ώρες τη μέρα...απο τη μια νιώθω οτι χρειάζομαι να βγαινω και λίγο απο το σπίτι απο την άλλη μου κακοφαινεται λίγο αλλά τι να κάνω δε γίνεται κι αλλιως...απο αρχές γενναρη ξεκιναω και τα πρωινά στο σχολειο (μιας κ ως αναπληρώτρια δικαιούμαι μονο 63 μέρες αδεία λοχειας κ όχι το εξάμηνο...)εσείς αλήθεια ποτε επιστρέφετε για δουλεια?

Kelli περαστικά σας...Οντως θέλει προσοχή τώρα στην αρχη...

Πέτρινα εμείς ακόμα δεν έχουμε ξεκινήσει τα γουτσου γουτσου,περιμένω να πάω στη γιατρό όταν σαραντισω να μου δώσει το οκ!Παρα την κούραση ανυπόμονη μιας κ εννιά μηνες ειχαμε απαγορευτικό...Θα τους βρούμε όλοι τους ρυθμούς μας,υπομονή θέλει...

Φιλάκια σε όλες...


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..

Kel κι εμας μας εδωσε τις βιταμίνες αυτες και τις παιρνουμε από την αρχή..το κακό είναι πως έχουμε κολικους εδω και 3-4 μερες και υποφέρουμε..νυσταζει και κοιμαται και πεταγεται με δυνατό πονο κ ξαναηρεμει κ παλι από την αρχή..καιβοταν τρώει το ίδιο..σταματαει με σουβλια πονο..εχετε εσεις κολικους κ πειτε καμισ συμβουλη..στενοχωριεμαι κ νιώθω ανυμπορη να το βοηθήσω..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερουδια κοπελιες.

Κουτουλαω απο την αυπνια,εχω ενα σωρο δουλειες κ δεν θελω να κανω τιποτα.Προς το παρον θα φτιαξω το καφεδακι κ αργοτερα οτι μου ερθει θα το τελειωσω.

Πηγα γυναικολογο προχτες,με βρηκε πολυ καλα,εχω ακομα ραμματακια που δεν εχουν πεσει,το στηθος πολυ μαλακο χωρις πρηξιμο κ θα ξαναπαω σε 2 βδομαδες για τον τελικο ελεγχο.Με ζυγισε...:roll: ειμαι στα 63 κιλα κ ειχα φτασει στα 72.Χαλια η υποθεση :?

Η μπεμπα εχει φτασει τα 3.200,ειναι γευμα κ κακακια κ αν πρεπει να μεινει ξυπνια αυτο θα το κανει τα βραδια,ολη μερα κοιμαται κ το βραδυ το ματι ορθανοιχτο.Τη βιταμινη D3 μας την εδωσε η παιδιατρος κ η αληθεια ειναι πως σε κανενα αλλο παιδι δεν την ειχα δωσει.

Ο μικρος μου εχει πολυ πλακα οταν τον παιρνω αγκαλια γιατι μου πιανει το στηθος κ λεει συνεχεια ''λαλα νινι'',την κανει μα στα ποδαρακια κ τη χαιδευει ολη την ωρα οποτε ειναι στην αγκαλια μου.Τουλαχιστον δεν την πειραζει ασχημα ακομα!

Εχθες εφτιαξα μελομακαρονα κ κουραμπιεδες,τις διπλες θα της κανει ο αντρας μου γιατι δεν το εχω καθολου.

Τα μεγαλα ευτυχως δεν με ταλαιπωρουν ιδιαιτερα,μονο τα μαθηματα κανουμε παρεουλα κ τα υπολοιπα κοιτανε να τα κανουν μονοι τους να μη με κουραζουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..

Kel κι εμας μας εδωσε τις βιταμίνες αυτες και τις παιρνουμε από την αρχή..το κακό είναι πως έχουμε κολικους εδω και 3-4 μερες και υποφέρουμε..νυσταζει και κοιμαται και πεταγεται με δυνατό πονο κ ξαναηρεμει κ παλι από την αρχή..καιβοταν τρώει το ίδιο..σταματαει με σουβλια πονο..εχετε εσεις κολικους κ πειτε καμισ συμβουλη..στενοχωριεμαι κ νιώθω ανυμπορη να το βοηθήσω..

Πενυ μου μιλα με τον παιδιατρο σου.Εμενα μου εχει δωσει κατι σταγονες για τους κολικους που δεν τις εχω χρησιμοποιησει αλλα τις εχω στο ψυγειο για τη στιγμη που δεν θα την αφηνουν οι πονοι να κοιμηθει.Το μονο που κανω ειναι οταν την εχω αγκαλιτσα να ειμαι ξαπλωμενη κ να ειναι στο μπρουμητα το κορμακι της κ τα ποδαρακια της μαζεμενα στη κοιλιτσα.Ξεχνιεται λιγο.Μετα τη κανω μασαζακι στη κοιλια οταν ποναει η φερνουμε βολτες στο σπιτι χαιδευοντας της την πλατουλα.Θελει υπομονη το θεμα με τους κολικους.Ελπιζω να τους εχουμε μεχρι 3 μηνων κ οχι πιο πολυ για να κανουμε ενα διαλειμμα μεχρι να ξεκινησουν οι πονοι απο τα δοντακια τους.

Link to comment
Share on other sites

Πετρινα μου ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και πραγματικά σε θαυμαζω πιυ τα καταφερνεις ολα..εγω ηλπιζα και λιγότερο να κρατήσουν οι κολικοι αλλα θα δουμε..Δευτέρα εχω παιδιατρο και θα τον ρωτήσω για τις σταγόνες..εχει και βλενιτσες ακόμα σε μυτη και λαιμο και ενω στη μυτη τις τραβαω με μια συσκευη αποφραξης στο λαιμο δεν μπορω να κανω κατι και ακουω που ρουθουνιζει και βγαζει ηχους συνέχεια στον υπνο της..εσας το κανουν αυτο ? Αφου στην αρχη νομιζα πως κρυωσε αλλα ο παιδιατρος ειχε πει πως ειναι βλενες απο την κοιλιά και θα παρει καιρο να καθαρισει


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Πετρινα μου ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και πραγματικά σε θαυμαζω πιυ τα καταφερνεις ολα..εγω ηλπιζα και λιγότερο να κρατήσουν οι κολικοι αλλα θα δουμε..Δευτέρα εχω παιδιατρο και θα τον ρωτήσω για τις σταγόνες..εχει και βλενιτσες ακόμα σε μυτη και λαιμο και ενω στη μυτη τις τραβαω με μια συσκευη αποφραξης στο λαιμο δεν μπορω να κανω κατι και ακουω που ρουθουνιζει και βγαζει ηχους συνέχεια στον υπνο της..εσας το κανουν αυτο ? Αφου στην αρχη νομιζα πως κρυωσε αλλα ο παιδιατρος ειχε πει πως ειναι βλενες απο την κοιλιά και θα παρει καιρο να καθαρισει

κοριτσακι μου μη σε ανησυχουν αυτοι οι ηχοι ειναι φυσιολογικοι κ μενα τους κανει,μονο ο βηχας κ ο ηχος που μοιαζει σα να βραζει το στηθος της να σε ανησυχησουν κ ο πυρετος φυσικα...''μακρια απο μας''

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλό μήνα!έρχονται χριστούγεννα,τι καλά!Εμείς στολισαμε

νωρίς νωρίς να το χαρουμε...η μπεμπουλα μια χάρα,τρωμε ανα 3-4 ώρες κ κοιμάται αρκετά...με τον μικρο έχουμε κάτι ζηλιες ιδιαίτερα όταν ασχολούμαστε με τη μπεμπα άλλα προσπαθούμε να το διαχειριστουμε...επισκέψεις κ εμείς δε πολυδεχομαστε ειδικα παιδάκια, μπορεί να περάσει κανενας φίλος να μας δει για λίγο αλλά όχι πολλα πολλα!

Εγώ σήμερα ξεκιναω κ δουλεια τα απογεύματα (ιδιαιτέρα μαθήματα) 2-3 ώρες τη μέρα...απο τη μια νιώθω οτι χρειάζομαι να βγαινω και λίγο απο το σπίτι απο την άλλη μου κακοφαινεται λίγο αλλά τι να κάνω δε γίνεται κι αλλιως...απο αρχές γενναρη ξεκιναω και τα πρωινά στο σχολειο (μιας κ ως αναπληρώτρια δικαιούμαι μονο 63 μέρες αδεία λοχειας κ όχι το εξάμηνο...)εσείς αλήθεια ποτε επιστρέφετε για δουλεια?

Kelli περαστικά σας...Οντως θέλει προσοχή τώρα στην αρχη...

Πέτρινα εμείς ακόμα δεν έχουμε ξεκινήσει τα γουτσου γουτσου,περιμένω να πάω στη γιατρό όταν σαραντισω να μου δώσει το οκ!Παρα την κούραση ανυπόμονη μιας κ εννιά μηνες ειχαμε απαγορευτικό...Θα τους βρούμε όλοι τους ρυθμούς μας,υπομονή θέλει...

Φιλάκια σε όλες...

Πρωτα ο Θεος θα επιστρεψω τον Σεπτεμβρη στη δουλεια αν κ ο αντρας μου μου λεει πως θα πρεπει να τη σταματησω μεχρι να ξεκινησουν τα μικρα παιδικους...θα δουμε μεχρι τοτε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και καλο μηνα...

Και εγω εχω στολισει νωρις νωρις για να το χαρουμε...

Απο κολικους κατι εχουμε μερικες φορες εκει που κοιμαται παταει κατι τσιριδες και συνιχιζει τον υπνακο του...παλι καλα δεν το εχουμε σε καθημερινη βαση που και που μας πιανουν!!!

Παιδιατρο εχουμε σε 2 μηνες που θα κανουμε και το εμβολιο, προς το παρων και μενα ειναι αρρωστουλη εχει μυξουλες, ο αντρας μου ηταν αρρωστος και δεν την γλυτωσαμε, ολη μερα με εναν ορο στο χερι και με μια συσκευη αποφραξης.

Απο μπιμπιλινα χαλαω αρκετα πανω απο 8, τον κοιταω συνεχεια και λιγα τσισα να εχει το βγαζω κατευθειαν.

Εγω κιολας επειδη δεν θυλαζω επειδη δεν εχω σταγονα αγοραζω γαλα εκει φευγουν πολλαα λεφτα ο μικρος μου πινει 120ml - 180ml για πολυ φαγανας, δεν τον προλαβαινω...

Την Τριτη σαραντισα πηραμε την ευχουλα και τωρα μπορουμε να βγαινουμε και καμια βολτουλα αμα εχει καλη μερα...

Αυριο θελω να κλεισω ραντεβου στον γυναικολογο μου για να με δει, τι ακριβως κανει?Ξερει καμια?


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Την παλεύετε καθόλου με τα ξενύχτια;;;; Εγώ προσπαθώ να συνηθίσω ! Δεν είναι καθόλου εύκολο!!! Σχεδόν σταματήσαμε τον θηλασμό , δεν έχω πολύ γάλα και δεν χορτενει. Δίνω ξένο το βράδυ και τον θηλάζω λίγο την μέρα! Εμένα δεν ξεκίνησαν οι κολικοι αλλά έχει πολλά αέρια και ζορίζεται στα κακά του το μαναρακι μου! Υστερία τον πιάνει ώρες ώρες όταν ποναει! Εκεί που κοιμάται τσιρίζει και μετά από λίγο ησυχάζει και ξανακοιμαται! Ο μαύρος κύκλος των ματιών μου κοντεύει να φτάσει στα γόνατα! Δεν πρόλαβαινω να σας γράψω αλλά ξύπνησε και πεινάει ... Σας φιλώ


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερούδια εμας περασε το χθεσινο βραδυ ευτυχως στο σπιτι μας και όχι στο Παιδων. Το μικρο από το Σαββατο ειχε μυξες και από την Τριτη ξεκινήσαμε με δεκατα εχτες εφτασα 37,9 αλλα ο μικρουλης ευτυχως ριχνει από μονος του τον πυρετο και το γλυτώσαμε βεβαίως είμασταν με την παιδιατρο στο τηλ μεχρι τις 3 το πρωι ανα μια ωρα....Παιδια αν είναι με μυξες θελει πολύ παρα πολύ ορο εμεις ετσι την γλυτώσαμε από την Τριτη εχουμε αδειασει 2 μεγαλα μπουκαλια ορου ανα 30΄εβαζα μια συριγγα ορο σε κάθε ρουθουνι...Θελω να ελπιζω ότι το ξεπεράσαμε σημερα το πρωι ειχε 37,4 ενώ εχθες το πρωι ειχε 37,7 οποτε η πιο δυσκολη μερα ηταν η χθεσινη....Αυτά από εμας....Παω μετα από 48 ωρες να κλεισω λιγο τα ματακια μου και να κοιμηθώ γιατι για 48ωρες ημουν ανα μισαωρο ορο θερμομετρο αναροφηση στις μυξες....Φιλακια σε ολες και μακαρι κανενα να μωρακι να μην το περασει ολο αυτό

Link to comment
Share on other sites

Kell μου παλι καλα εμεις δεν εχουμε πυρετο δεν θα το αντεχα, του ειχα βαλει θερμομετρο τις 2 φορες ειχε 36,9 και τιν αλλι 36.

Εσυ το θερμομετρο που το βαζεις για να παρεις την θερμοκρασια?

Εγω φυσιολογικο ορο παιρνω που ειναι αμπουλες, εσυ απο οτι καταλαβα εχεις το μεγαλο που ειναι για πολλες χρησεις στο εχει προτεινει ο παιδιατρος???

Παρε και ευκαληπτο απο το φαρμακειο ειναι σταγονες τις βαζεις σε βραστο νερο και το τοποθετεις κοντα στο μωρο και ανοιγει η μυτουλα του, το κανουν και οι μεγαλοι αμα εχεις ακουστα...Μου το ειπαν χθες και μενα...

Μολιε τωρα ξυπνησα ξεκουραστηκα για τα καλα, γεμησα κυριολεκτηκα μπαταριες, το βραδυ σεικωθηκε μονο ο αντρας μου για να ταισει τον μικρο...


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μας!!

Κι εμεις εχουμε αρκετο ξενυχτι κι ξυπναει κι ο μεγαλος τελευταια κι ζηταει γαλα..βαζω το ενα παιδι για υπνο κι παω στο αλλο...δεν την παλευω καθολου κουτουλαω κι φυσικα απο το πρωι ξανακαθομαι το βραδυ με ολες τις δουλειες..εχουμε κι εμεις κολικους οχι τρομερους ομως ευτυχως!!

Τιτικο μου κολικοι ειναι αυτο που περιγραφεις! Αντε να περασουν γρηγορα για ολες μας!

Περαστικα βρε κελλυ κι εμενα ο μεγαλος εκανε πυρετο 2 μερες χωρις τπτ αλλο κι φοβηθηκα μην κολλησει κι η μπεμπα, ευτυχως!

Κουτσουνι μου ευκαλυπτος δεν κανει στα μωρακια κι ειδικα εισπνοες, δεν θυμαμαι ακριβως το λογο, ρωτα κι τον παιδιατρο σου! Παντως οντως κοριτσι ορος με συριγγα ειναι πολυ πιο αποτελεσματικος απο τις αμπουλες οταν ειναι αρρωστα, εγγυημενα! Για καθημερινη χρηση,γιατι κι εμενα ρουθουνιζει ακομα πολυ βαζω κι εγω τις αμπουλες!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...