Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

καλησπερα σας κοριτσακια εμεις θηλαζουμε αλλα νοικιασα και ενα νοσοκομειακο θηλαστρο γιατι απο Δευτερα ξεκιναω δουλεια οποτε να αντλω και να του το δινει η μητερα μου....Ξεκινησαμε και κολικους καλους τους δεχτηκαμε ελπιζω να μην τραβηξουν οσο του μεγαλου 6 μηνες δηλαδη για την ωρα τους περναει πολυ πιο ελαφρυα απο οτι ο μεγαλος 7-11το βραδυ μονο και οσο τον εχεις αγκαλιτσα ειναι μια χαρουλα χαμογελαει κιολας ο κακομοιρης σφιγγεται καποιες στιγμες αλλα μετα ριχνει ενα μορφασμο ανακουφισης παραμενουμε στα 4ωρα υπνου και ειμαστε μια χαρουλα το ματακι ειναι αρκετα καλυτερα και ο μεγαλος το εχει παρει μια χαρα...Χθες ειχε γενεθλια και ηρθαν οι γιαγιαδες και παππουδες σε καποια φαση λεει ο πατερας μου το μωρο κατρουλη και πηγε ο μεγαλος και τον μαλωσε να μην ξαναπει το αδελφακι του ετσι γιατι στεναχωριεται και δεν πρεπει να τον δουλευουμε...Ελιωσα η μανα φιλακια σε ολες σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα σας κοριτσακια εμεις θηλαζουμε αλλα νοικιασα και ενα νοσοκομειακο θηλαστρο γιατι απο Δευτερα ξεκιναω δουλεια οποτε να αντλω και να του το δινει η μητερα μου....Ξεκινησαμε και κολικους καλους τους δεχτηκαμε ελπιζω να μην τραβηξουν οσο του μεγαλου 6 μηνες δηλαδη για την ωρα τους περναει πολυ πιο ελαφρυα απο οτι ο μεγαλος 7-11το βραδυ μονο και οσο τον εχεις αγκαλιτσα ειναι μια χαρουλα χαμογελαει κιολας ο κακομοιρης σφιγγεται καποιες στιγμες αλλα μετα ριχνει ενα μορφασμο ανακουφισης παραμενουμε στα 4ωρα υπνου και ειμαστε μια χαρουλα το ματακι ειναι αρκετα καλυτερα και ο μεγαλος το εχει παρει μια χαρα...Χθες ειχε γενεθλια και ηρθαν οι γιαγιαδες και παππουδες σε καποια φαση λεει ο πατερας μου το μωρο κατρουλη και πηγε ο μεγαλος και τον μαλωσε να μην ξαναπει το αδελφακι του ετσι γιατι στεναχωριεται και δεν πρεπει να τον δουλευουμε...Ελιωσα η μανα φιλακια σε ολες σας

4ωρο?????? Ααααααχ ανυπομονω για αυτη την στιγμη!!!!!!

η παιδιατρος μου θελει να βγαζω γαλα με θηλαστρο εξτρα για να παραγω περισσοτερο γαλα αλλα μετα το θηλασμο πανω απο δεκα ml δεν βγαζω


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδουλα!!

titiko που εισαι κοπελα μου;;; δεν μας ειπες τι εγινε στο ραντεβου της Παρασκευης...μηπως γεννησες;;;;

kelli79 ελιωσα με το παιδακι σου που υπερασπιζεται το μωρο σας!!! Τελειο!!! Να τον χαιρεσαι και παντα ευτυχισμενος να ειναι!!!

Εγω κοριτσια μου αυριο εχω παλι κορδελα και την Τριτη πρωτα ο Θεος εχω ραντεβου για προκληση γιατι και η γιατρος μου κι εγω αγχωνομαστε λιγο μηπως και η μπουμπου ζοριστει στην κοιλια μου!!

Φιλια σε ολες και στα νινια σας!!!!

Υ.γ. titiko περιμενουμε νεα σου!!!


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου.

Πως ειστε?

kelli 79 να σου ζησει το αγορι σου με υγεια.4ωρο?????Εμεις ανα 2ωρο θηλαζουμε μερα νυχτα.Μπραβο παντως που εχει φτιαξει τετοιο προγραμμα απο τωρα.

mariathens με το καλο σου ευχομαι κ ισως μεχρι την Τριτη να αποφασισει να ερθει απο μονη της.

koutsouni ειναι θεμα παιδιατρου το πως θα το χειριστεις το πουλακι του.Εμενα κ στα τρια αγορια μου ειπε απο την αρχη μια φορα τη μερα να τους το κατεβαζω μετα το μπανιο τους οχι με ζορι αλλα οσο παει.Καλο ειναι να τον ρωτησεις να σου πει εκεινος τι θεωρει σωστο.

Τα δικα μας νεα λιγο πολυ οπως τα δικα σας.Τα΄χω παιξει κ συναισθηματικα κ σωματικα.Τρωω στο ποδι κ οχι μαζι με την οικογενεια αφου τα ωραρια της μικρης ειναι αντιθετα με των υπολοιπων.Τα μεγαλα αν κ δεν με ζοριζουν σε θεματα απλα καθημερινα εχουν ομως τα διαβασματα τους που πρεπει να τα ελεχγω κ βρισκουν ευκαιρια τωρα να αφηνουν καποια νομιζοντας πως δεν θα τα δω κ καθομαστε μεχρι βραδυ να τα τελειωσουν.Ο μικρος απλα εχει κολλησει πανω μου οσο κ αν ο μπαμπας μας τον εχει ολη την ωρα στα ωπα ωπα οταν δεν ειναι στη δουλεια.Οταν ειμαστε μονοι μας με το μωρο δεν με αφηνει σε ησυχια κ κανει οοοοολες τις σκανδαλιες μαζι για να μου τραβαει την προσοχη.Δεν θελω να τον μαλωνω ομως για να μη νιωσει ασχημα συναισθηματα κ ζηλια για τη μικρη .Δυσκολες καταστασεις.Οσες εχετε κι αλλα παιδακια καταλαβαινετε τι περναω.Τα ξενυχτια οκ τα εχω συνηθισει,απλα υπομονη θελει.Με το θεμα των επισκεψεων εμεις εχουμε πει σε ολους οτι μετα το 1ο μας εμβολιο θα δεχτουμε κοσμο κ χωρις παιδια εννοειται.Θελω ηρεμια σε αυτη τη φαση ακομα κι αν καποιοι το παρεξηγουν.Με νοιαζει η ηρεμια του σπιτιου μου κ κανεις αλλος τη συγκεκριμενη περιοδο.Εσεις δεχεστε επισκεψεις?

Εχθες στολισαμε το σπιτι κ μας εφτιαξε τη διαθεση ολων.Εσεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα φρεσκομανουλιτσες!

Καταρχην να σας πω για τη νικη πως γεννησε ενα αγορακι τη τεταρτη το μεσημερι 3600 κι ειναι κι οι 2 καλα!

Τιτικο που εισαι????

Μαρια μου αντε με το καλο να παρεις το μωρακι σου αγκαλια!

Εμεις ειμαστε μια χαρα,μαμ κακα κι νανι ακομα, ισως να κατσει καμια ωριτσα ξυπνια αλλα καθεται κι στην κουνια της ειναι πολυ ησυχη! Κι μειςανα 3ωρο τρωμε κι χτυπαμε κι κανενα 4ωρο. Εγω δεχομαι κοσμο σπιτι, αν κι ακομα δεν εχει τυχει να ερθει κανεις..παρολαυτα πηγαμε κι την πρωτη μας βολτα οικογενειακως προχτες πουειχε ωραια μερα! Σουπερ ηταν!

Κι μενα πετρινα ζηλευει ο μικρος αλλα εχρι αρχισει κι συνηθιζει λιγακι..οταν παιρνει τη μπεμπα ο αντρας μου ομως του κακοφαινεται πιο πολυ! Υπομονη κι εγω δεν τον μαλωνω οσο γινεται!

Για μπειτε να πουμε κανενα νεοτερο!

Σας φιλω!!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φρέσκο μανούλες!!! Γέννησα και εγώ επιτέλους !!! Μου έσπασαν τα νερά 19/11 το βράδυ και γέννησα τελικά 20/11 το μεσημέρι με καισαρική ! Γεννήθηκε ο μπέμπης μου 3800 κιλά ! Ειναι καλα ο μικρός και θυλαζουμε αποκλειστικά! Αύριο βγαίνω απο το νοσοκομειο και θα σας γράψω λεπτομέρειες ! Σας φιλώ ...


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε titiko...... να σου ζησει κοριτσι μου και καθε ευτυχια ευχομαι!!! Ειδες που αγχωνοσουν ποτε θα γεννησεις, ηρθε και η σειρα σου!!!

nikaki να σου ζησει κοπελα μου κι εσενα το νινακι και να ειναι τυχερο κι ευτυχισμενο!!!

Κι ετσι εμεινα τελευταιααααα...... πηγα σημερα για τελευταια φορα για κορδελα και ολα μια χαρα, οποτε αυριο θα δω τη γιατρο μου στο ιατρειο της και θα συζητησουμε τις λεπτομερειες για την Τριτη. Πετρινα κι εγω αγχωνομαι για την αντιδραση της μεγαλης μου σε σχεση με το μωρο αλλα θα προσπαθησω να κρατησω ισορροπιες αν και ξερω οτι θα ειναι δυσκολα..... επισκεψεις (πρωτα ο Θεος να γεννησω) εκτος απο τους γονεις κι αυτοι με μετρο, δεν θα εχουμε κι εμεις γιατι φοβαμαι μ'αυτο το καιρο!!

φιλια σε ολο το παρεακι και στα μωρουλια!!!


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Titiko κ Νikaki να σας ζησουν !Παντα γερά κ καλότυχα να είναι τα μωρακια σας!3.800 κ 3.600 κανονικα παιδάκια,μπράβο!Με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας!

Μariathens άντε 2 μέρες εμειναν κ για σένα,θα γνωρίσεις το μωρακι σου!

Εμείς κορίτσια τα ίδια,φαίνεται να έχουμε μπει σε ενα καλό πρόγραμμα ανα 4ωρο...χθες το βραδύ έχανε γκρίνια κ κλάμα για μια ωριτσα,φαινόταν να πονάει η κοιλιτσα της...ξεκινάνε τόσο νωρίς οι κολικοι?ο γιοςνμου είχε πολυ λίγους μετα τον πρωτο μήνα κ μου έκανε εντύπωση να έχει απο τώρα,θα δειξει πως θα παει...

Καλό βραδυ :D


7QYNp3.png

q3pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου διαβασα τα νεα σας..Συγχαρητήρια και στις τελευταίες μανούλες..Να σας ζησουν..

Εμεις ακομα είμαστε στα 2ωρα υπνου μεταξυ θηλασμων, αλλα εχουμε κάνει και 3ωρο και ελπιζω να αυξηθούν τα 3ωρα..Ο παιδιατρος ειπε να έχω το μωρο στο δωματιο του και οχι περιφερομενο με την καλαθουνα αλλα μου φαίνεται δύσκολο..Ακομα να πεσει ο αφαλος και στενοχωριεμαι συνέχεια για αυτό..ειπε η γιατρός πως είναι χοντρός και ισως παρει και 3η εβδομάδα..εχει τυχει σε καμια σας ? Ειναι ομως καθαρος και εχει ξεραθεί σχεδον..για να δούμε..Κατα τα αλλα νυσταζωωωωωωω....


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα μανουλες..!!!

τι κανετε πως ειναι η καθημερηνοτητα με μωρακια σας?

Εμεις μεγαλωνουμε, πηγαμε στο 2 νουμερο στα μπιμπιλινα, εχει αρχησει και μενει αρκετες ωρες ξυπνιος, και πιστευω εχει αρχησει και κατι βλεπει...Παλι καλα ξενυχτια δεν εχω τρωει τον αλλαζω και κοιμαται με την μια...ουφ!!!

Πονακια εχουν αρχησει και τον πιανουν, δεν τα ειχαμε στην αρχη τωρα μας ελειπαν!!!

Μας τα χαλασε και ο καιρος μου φαινεται αρχησε ο χειμωνας, ελπιζω εστω μην κανει πολυ κρυο....


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες! Τι κάνετε??? Εμείς λέμε οτι είμαστε καλά! Πονάει η τομή της καισαρική αλλα ευτυχώς αύριο θα βγάλω τα ράμματα! Πήγα τον μπέμπη μου σήμερα στον παιδίατρο. Έχει ίκτερο αλλα δεν είναι υψηλός, μου είπε να τον βάζω στο φώς ! Έβαλε 200 γρ. σε μια εβδομάδα...είμαστε τώρα 4 κιλά και 52εκατοστά! Θηλάζω κανονικά αλλα ο μικρός μου δεν χορταίνει πάντα, και ο παιδίατρος είπε να το παλεύω την μέρα αλλα μόνο το βράδυ (αν χρειαστεί) να του δίνω συμπλήρωμα. Είναι πολύ λαίμαργος....Επίσης είναι ολόιδιος ο μπαμπάς του....τίποτα δεν πήρε απο μένα! Δεν πειράζει γερός να είναι :D:D:D:D:D Εχαςα 14 κιλά από τα 25 που έβαλα :) εσείς πως τα πάτε?


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

titiko μου και μενα ο δικος μου πολυ λαιμαργος, ολα ετσι κανουν!!!Μια χαρα το μπεμπακι σου πηγε κιολας 4 κιλακια μπραβο...

Εμενα ο δικος μου ειναι ολοιδιος εγω τον επιασα στον υπνο τον αντρα μου. :P

Αφου οσοι τον βλεπουν τον μικρο μενουν καγκελο με την ομοιοτητα...

Απο κιλα δεν εχω ιδεα τι εχω χασει, δεν εχω ζυγηστει καθολου φοβαμαι τι θα δω...εχω μπει σε διατροφη φυσικα ειναι και η νηστεια τωρα...

Μια χαρα παντως 14 κιλακια πολυ καλα, μπραβο σου!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα!!!!!!!!! Επιτελους μπηκα να σας πω τα νεα μας!

Ηταν μια παρα πολυ ευκολη γεννα μπορω να σας πω! Μου εβαλαν 9:30 το πρωι πονους 12 μου εσπασαν τα νερα και 13:56 γεννηθηκε ο μπεμπακος μου 3600!

Πλέον ημαστε 9 ημερων, Αυριο εχουμε παιδιατρο.

Ειναι σχετικά ησυχος μενει μες την μερα 4-5 ωρες ξυπνιος και τρωει ανα 2-3 ωρες. Με τον θηλασμο δεν τα καταφεραμε δυστυχώς δεν επιανε με τιποτα και με πληγωσε πολυ.

Η μικρή μου προσπαθεί να συνηθιση τον μπεμπη αλλα ζηλεύει αρκετά και ξυπναει συνεχεια το βραδυ αν ακουσει τον μικρο να κλαιει και ζηταει και αυτη γαλα.

Που θα παει θα το συνηθιση!

Τιτικο να σου ζησει και εσενα το νινι δεν ειχα μπει να σου ευχηθω!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!! Εγραψα κ χθες αλλα για εναν ποκυ περιεργο λογο που δεν ξερω δεν το βλεπω! Τελος παντων. Και μεις ειμαστε καλα, τρωμε καθε 2 ωρες με το ζορι. Δεν ξερω ποσο βαρος εχει παρει αλλα ελπιζω οτι θα εχει παρει γιατι ειμαι πολυ φοβισμενη αν και τρωει με ορεξη χωρις ομως να ειναι λιγουρα.

απο χθες η παιδιατρος μου εδωσε και βιταμινες d3 να της δινω. Εχει δωσει σε καμια αλλη? Σημερα θα μας δει η παιδιατρος για τον αν ειμαστε ενταξει! Το ελπιζω!! Συγχαρητηρια στις νεες μανουλες!!! Nikaki πραγματικα σε ζηλευω που γεννησες και ευκολα και φυσιολογικα. Ποσο με στεναχωρει που δεν τα καταφερα. Αλλα δεν πειραζει!

φιλια σε ολες!!!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...