Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

ΓΙΑΤΙ ΒΡΕ ΚΕΛ...ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΑΣΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΡΡΟΗ ΝΑ ΕΧΕΙ-ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ-ΟΛΟΣ Ο ΣΚΕΛΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΤΙΚΟΣ ΝΟΜΙΖΩ....ΤΙ ΝΑ ΠΩ...

ΟΙ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΜΕ ΜΕΤΡΙΑ ΧΡΗΣΗ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ- ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΡΑΤΑΝΕ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ.

δεν υπαρχει κανενα προβλημα μπριζας ειναι σχεδιασμενα οπως ειπες για να κανουν την δουλεια τους...ειναι και αυτο που ειναι και ηλεκτρικο

http://www.letoshop.gr/default.aspx?id=22&cId=59&pId=9864


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστουμε πενη για την συνταγή θα την φτιαξω στην γιορτή του αγιου!!!!!!!

Εγω ριλαξ εχω ενα της chicco που εχει δονηση και λειτουργεί με μπαταρίες, το ειχε ευχαριστηθεί η μικρή μου! Θα βρω site να δεις!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρεουλα!!!

nikaki ναι ειχα γιατρο χθες!! Απλα ακουσαμε την καρδουλα του μωρου γιατι δεν εχει υπερηχο στο ιατρειο της και μου μετρησε πιεση (11 κι 6) και με ζυγισε (+4)!!!! Επισης μου ξεκινησε μαγνησιο και κανονισαμε εκτος απο την β επιπεδου και καμπυλη ζαχαρου αλλα για πολυ αργοτερα. Αρχες Σεπτεμβριου θα την κανω και δεν την μπορω καθολου!!! Μαλλον απο τωρα αρχιζει η περιοδος που μπαινουν τα κιλα χωρις να τα καταλαβεις οποτε..... την βαψαμε!!!!

Εμενα το ριλαξ στη μικρη μου δεν με βολεψε καθολου κι ευτυχως που ηταν δανεικο και δεν ξοδευτηκα τζαμπα... !!

Πενυ καφεδακι πινω ενα τη μερα, ελληνικο και το χαιρομαι!! Με το ντεκαφεινε δεν ξερω τι γινεται αλλα η κουνιαδα μου και στα δυο της παιδια ντεκαφ επινε γιατι πινει τουλαχιστον 2 την ημερα και με τις ευλογιες του γιατρου της.


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι, τι ωραία που είχες γιατρό και άκουσες το μικρούλι...Κι εγώ περιμένω πως και πως τη Β επιπέδου..Θα ρωτήσω τότε για την καμπύλη πότε θα την κάνω..

Πάντως και εγώ δεν κοιτάω τίποτα ακόμα..να δω μέσα στο καλοκαίρι τί θα μας προσφέρουν φίλοι και γνωστοί συναγωνιστές και ότι μου λείπει θα το κοιτάξω μετά τις διακοπές..Δεν είναι καιρός για άσκοπα έξοδα, αν κάτι μπορούμε να το βρούμε από αλλού..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαράκι, τι ωραία που είχες γιατρό και άκουσες το μικρούλι...Κι εγώ περιμένω πως και πως τη Β επιπέδου..Θα ρωτήσω τότε για την καμπύλη πότε θα την κάνω..

Πάντως και εγώ δεν κοιτάω τίποτα ακόμα..να δω μέσα στο καλοκαίρι τί θα μας προσφέρουν φίλοι και γνωστοί συναγωνιστές και ότι μου λείπει θα το κοιτάξω μετά τις διακοπές..Δεν είναι καιρός για άσκοπα έξοδα, αν κάτι μπορούμε να το βρούμε από αλλού..

Ο γιατρος μου ειπε οτι θα φανει απο την β επιπεδου αν θα κανω καμπυλη ζαχαρου. Μεχρι στιγμης ειμαι πολυ καλα!!! Εγω κλεινω τον 5ο και ειμαι +5 κιλα!!!


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

maria και εμενα η πιεση μου οποτε με μετραει τοση ειναι! Οσο για τα κιλα ναι δυστυχώς τωρα ξεκινουν να μπαίνουν, κοντεύω να σε φτασω ποτε φαίνεται να εχω παρει +3 ποτε +3,5 αναλογα την κατακρατηση και το τι θα εχω φαει την προηγούμενη! :)

κελ και εγω περιμενω τελος Αυγούστου με αρχες Σεπτεμβρη να κανω την καμπυλη, μπλιαχχχχ.......


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλη η κρεμα (Antistax massage cream) ειναι για το πρηξιμο στα ποδια διαβασα στο ιντερνετ οτι δεν χρειαζεται συνταγη γιατρου και οτι ειναι καταλληλη για εγκυμοσυνη...Αν οχι...εχετε να μου προτεινεται καμια αλλη?


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα...πως περάσατε το Σ/κ?Ξεκουράστηκε καθόλου τι κορμί σας?Πήγατε παραλία?Εμείς τίποτα το ιδιαίτερο δεν κάναμε άλλα μπορώ να πω πως δεν κουράστηκα πολύ.

Την Τετάρτη έχω γυναικολόγο για την μηνιαία παρακολούθηση.

Έχω ευχάριστα νέα για τις κοπέλες που θα πάρουν το 6μηνός του οαεδ...ανακοίνωσαν πως δεν κόβετε :

Σήμερα λέω να φτιάξω μπριάμ...εσείς?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

τι κανετε;;; εμεις χαλαρωσαμε λιγο το Σαβ/κο και σημερα εχω ξυπνησει με καλη ενεργεια (δεν ξερω μηπως φταιει και το μαγνησιο γι'αυτο....)!! Εχω λιγες δουλιτσες να κανω οποτε μια χαρα!! σημερα θα φαμε ριζακι με λαχανικα!!

Καλημερα και μια ομορφη εβδομαδα σε ολες!!


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Koutsouni δυστυχώς δεν το έχω ψάξει με κρέμες για το πρήξιο ποδιών.Ρωτά κ τον γιατρό σου που σίγουρα θα ξέρει να σου προτείνει την ιδανική για την κατάσταση σου.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλη η κρεμα (Antistax massage cream) ειναι για το πρηξιμο στα ποδια διαβασα στο ιντερνετ οτι δεν χρειαζεται συνταγη γιατρου και οτι ειναι καταλληλη για εγκυμοσυνη...Αν οχι...εχετε να μου προτεινεται καμια αλλη?

Καλημερα!!!!! Sportgel!!!!! Κανεις μπανιο και την απλωνεις. Κ νιωθεις μια δροσια απιστευτη. Μεγαλη διαφορα. Αλλα μονο οταν εχουν βραχει αλλιως δεν κανει τιποτα. Εγω ολο το σκ εχω παλι ναυτιες κ καουρες. Πολυ χαλια. Οτι κ να φαω θελω να το βγαλω


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλημέρα και Καλή εβδομάδα !!!

Εμένα ο γιατρός μου είχε πει πως την καμπύλη ζαχάρου θα την κάνω έτσι κι αλλιώς..Αυτό που είχα διαβάσει ότι στο μηνιαίο έλεγχο γράφουν πάλι το τοξόπλασμα, εμένα εκτός από τον προγεννητικό δεν το ξαναέκανα..

Επίσης, το Σαβ/κο έκανα πολύ σιδέρωμα και δουλίτσες που δεν προλαβαίνω καθημερινές, είδαμε τα διδυμάκια βαφτηστήρια μας και γενικά ήταν πολύ ωραία, αφού ξαπλώσαμε και μεσημεράκι που δεν έχουμε τη δυνατότητα άλλες μέρες..

Αυτό που έχω παρατηρήσει 2-3 μέρες είναι πως λόγω ζέστης δεν έχω πολύ όρεξη για φαγητό πια και γενικά λόγω υπότασης και χαμηλού αιματοκρίτη νιώθω αδυναμία.. Το Σαβ/κο ήδη εμφανίστηκαν οι πρώτοι εθελοντές για να μας δώσουν πράγματα με πρώτη την κουμπαρούλα μου που θα πάρουμε καλαθούνα και διάφορα πράγματα της βαφτηστήρας μας..

Τέλος, για μαγείρεμα..το Σάββατο έκανα μπακαλιαράκια και μπαρμούνια με σαλατούλα μπόλικη και ήταν σούπερ..Κυριακή φάγαμε κρεατικά μπιφτεκάκια κτλ..Το βράδυ δεν έχω πολύ όρεξη, κανένα τοστάκι τρώω και φρούτα..Σήμερα έκανα πατατοσαλάτα με 2 αυγά βραστά και κρεμμυδάκι να είναι κρύα σαν φαγητό (χωρίς μαγιονέζα κτλ) και το βράδυ λέω να κάνω κοτόπουλο με πατάτες για αύριο..Αυτά..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα !!! Το Σαβ/κο όλο βόλτες ήμασταν. Θάλασσα, καφέ , βόλτες και φαγητό !!! Τα έφτυσα αλλά πέρασα τέλεια με τον αντρούλη μου :tongue:

Τελείωσα με τις δουλείες που είχα για σήμερα (σίδερο :mad: , σκούπισμα και σφουγγάρισμα) και λέω να κάνω ενα μπανάκι να δροσιστώ γιατι καίγομαι τώρα ! Λέω να μαγειρέψω μακαρόνια με σάλτσα! Αύριο θα δώ τον μικρό μου :D έχω β επιπέδου !!!! Σας φιλώ :wink:


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!! Sportgel!!!!! Κανεις μπανιο και την απλωνεις. Κ νιωθεις μια δροσια απιστευτη. Μεγαλη διαφορα. Αλλα μονο οταν εχουν βραχει αλλιως δεν κανει τιποτα. Εγω ολο το σκ εχω παλι ναυτιες κ καουρες. Πολυ χαλια. Οτι κ να φαω θελω να το βγαλω

Kel, την antistax την είχα δοκιμάσει κι εγώ παλιότερα γιατί τα πόδια μου πονούσαν και ένιωθα να καίγονται..όντως με ανακούφιζε, αλλά για λίγο..μετά πάλι πονούσα..λογικό θα μου πεις..χαχα..

Κορίτσι μου, για τις καούρες μου έχουν πει να δοκιμάσεις αγγούρι αν μπορείς να το φας..κάνει θαύματα..Επίσης, επειδή είχα θέματα με καούρες κτλ έπαιρνα τα riopan, ρώτα το γιατρό σου αν κάνει στην εγκυμοσύνη, αν και μέσα δε λέει οτι απαγορεύεται..Γενικά όμως είχα κι εγώ το προηγούμενο Σαβ/κο καούρα και ναυτία και ήταν επειδή είχα φάει πολύ...2 μέρες έκανα πολύ προσεχτική διατροφή, μικρά και συχνά γεύματα..μικρά όμως κυρίως και συνήλθα αμέσως..Πιέζεται το στομάχι μας και τα υγρά ανεβαίνουν και έχουμε κάψιμο..δεν πρέπει να τρώμε πολύ..άσε που με τη ζέστη δεν μπορώ να φάω πολύ και φοβάμαι αν είναι λίγο αυτό που τρώω για το μωρό..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...