Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Αγαπημενες μου κοιλιτσες αφηστε στην ακρη τις ζωνες κ τους κορσεδες.

Αρχικα με το που γεννησουμε εννοειται μια σχετικη κοιλιτσα θα εχουμε σαν να ειμαστε περιπου στον 5ο μηνα.Η μητρα μας θα κανει να επανελεθει 40 μερες οποτε καλο ειναι να μην την πιεζουμε με το ζορι να μπει μεσα οσο ειναι ακομα τουμπανο.9 μηνες προετοιμαζεται το σωμαμας για να ερθει το μωρακι κ θελει αλλους τοσους για να επανελθει.

Δεν θελει πανικο ολο αυτο κ να ειστε σιγουρες πως οταν με το καλο φυγει η κοιλιτσα για εναν μυστηριο λογο θα σας λειπει :?

Για οσες ειναι το πρωτο παιδακι τα πραγματα ειναι καλυτερα γιατι μαζευεται το σωμα πολυ πιο γρηγορα:-D....οι υπολοιπες απλα πρεπει να κανουμε υπομονη λιγο περισσοτερο:|

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα παρεακι!!!

θα μας τρελανει τελειως ο καιρος εεε;;; συννεφια και βροχη και τρελη υγρασια...!!! Τι να πεις;;;;

titiko τελεια λοιπον και σε σενα με τις εξετασεις...μπραβο κοπελα μου και ο μικρος σας εδειξε οτι ειναι τσαμπουκας και καθεται οπως θελει εκεινος και οχι οπως ηθελε ο γιατρος...χαχαχα!!! Μια χαρα λοιπον!!!

Πετρινα κι εγω το σκεφτομαι αν το σωμα μου θα επανελθει οπως την πρωτη φορα γιατι λενε πως στο πρωτο τη γλιτωνεις στη χαλαρωση αλλα στο δευτερο ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα... θα δουμε!!! Παντως και ο γυμναστης μου οταν ειχα μεινει εγκυος την πρωτη φορα αυτο με το 9μηνο μου ειχε πει... οτι το σωμα μετα τη γεννα θελει περιπου ενα 9μηνο για να επανελθει. Γι'αυτο κιολας με πιεσε να χασω τα επιπλεον κιλα μου μεσα σε 9 μηνες γιατι μου ειχε πει οτι αν τα αφηνα παραπανω καιρο μπορει να δυσκολευομουν πιο πολυ να τα χασω...

kelli79 εμενα το δευτερο μου φαινεται πολυ ζωηρο σε σχεση με τη μεγαλη μου... ριχνει κανονικοτατες κλωτσιες και αναρωτιεμαι στους μεγαλητερους μηνες τι θα γινεται στην κοιλια μου.....!!!! Παντως το καθε νινι ειναι τελειως διαφορετικο ακομα και απο την κοιλια της μαμας... που να βγουν κιολας!!!!


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !

Επιτέλους φτιάχνει ο καιρός και ελπίζω και η διάθεσή μας.. Κάθε μέρα σηκώνομαι πιο κουρασμένη..Μετά από τόσες ώρες στο γραφείο, το να πάω super market, να κάνω 1-2 δουλίτσες στα μαγαζιά, να γυρίσω να μαγειρέψω κτλ μέχρι να κάνω μπάνιο κ να ξαπλώσω μου φαίνονται πια βουνό..Χθες τελείωσα δουλειές 11 το βράδυ και έκανα μπάνιο και νόμιζα πως θα κοιμηθώ όρθια..

Άντες να έρθει το Σαβ/κο και γενικά η καλοκαιρινή άδεια επιτέλους..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα γλυκουλες μου.

Οι κοιλιτσες σας πως ειναι?

Πηγα στο γιατρο την Τεταρτη,πιεση καλη,κιλα στο συνολο 4+ το μωτο πολυ καλα ολα αλλα ο τραχηλος τα ιδια κ λιγο πιο μαλακος.Θα ξαναπαω την Παρασκευη να με ξαναδει κ θα εκτιμησει τι χαπια πρεπει να μου δωσει.

Σημερα θα φτιαξω μπριζολιτσες με πατατουλες.Εσεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !

Επιτέλους φτιάχνει ο καιρός και ελπίζω και η διάθεσή μας.. Κάθε μέρα σηκώνομαι πιο κουρασμένη..Μετά από τόσες ώρες στο γραφείο, το να πάω super market, να κάνω 1-2 δουλίτσες στα μαγαζιά, να γυρίσω να μαγειρέψω κτλ μέχρι να κάνω μπάνιο κ να ξαπλώσω μου φαίνονται πια βουνό..Χθες τελείωσα δουλειές 11 το βράδυ και έκανα μπάνιο και νόμιζα πως θα κοιμηθώ όρθια..

Άντες να έρθει το Σαβ/κο και γενικά η καλοκαιρινή άδεια επιτέλους..

Ππππφφφφ κ οσο μεγαλωνει η κοιλιτσα τοσο πιο δυσκολο θα σου ειναι το οτιδηποτε εχει να κανει με κινηση.Βεβαια δουλευεις κ πολλες ωρες βρε κοριτσι μου οποτε λογικο το σωμα σου να εξαντλειται πολυ πιο ευκολα.Σε 2 βδομαδουλες θα ειμαστε στον Αυγουστο οποτε θα ξεκουραστεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα παρεακι!!!

θα μας τρελανει τελειως ο καιρος εεε;;; συννεφια και βροχη και τρελη υγρασια...!!! Τι να πεις;;;;

titiko τελεια λοιπον και σε σενα με τις εξετασεις...μπραβο κοπελα μου και ο μικρος σας εδειξε οτι ειναι τσαμπουκας και καθεται οπως θελει εκεινος και οχι οπως ηθελε ο γιατρος...χαχαχα!!! Μια χαρα λοιπον!!!

Πετρινα κι εγω το σκεφτομαι αν το σωμα μου θα επανελθει οπως την πρωτη φορα γιατι λενε πως στο πρωτο τη γλιτωνεις στη χαλαρωση αλλα στο δευτερο ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα... θα δουμε!!! Παντως και ο γυμναστης μου οταν ειχα μεινει εγκυος την πρωτη φορα αυτο με το 9μηνο μου ειχε πει... οτι το σωμα μετα τη γεννα θελει περιπου ενα 9μηνο για να επανελθει. Γι'αυτο κιολας με πιεσε να χασω τα επιπλεον κιλα μου μεσα σε 9 μηνες γιατι μου ειχε πει οτι αν τα αφηνα παραπανω καιρο μπορει να δυσκολευομουν πιο πολυ να τα χασω...

kelli79 εμενα το δευτερο μου φαινεται πολυ ζωηρο σε σχεση με τη μεγαλη μου... ριχνει κανονικοτατες κλωτσιες και αναρωτιεμαι στους μεγαλητερους μηνες τι θα γινεται στην κοιλια μου.....!!!! Παντως το καθε νινι ειναι τελειως διαφορετικο ακομα και απο την κοιλια της μαμας... που να βγουν κιολας!!!!

Τα κιλα χανονται καποια στιγμη ομως η γραμμη στο σωμα αλλαζει στη δευτερη γεννα...τουλαχιστον εμενα στη 2 η αλλαξε.Εκανα κ τις ραγαδουλες μου χαμηλα στη κοιλια.Στην 3η ευτυχως τιποτα απο ραγαδες κ χαλαρωση κ δεν το πιστευα.Τωρα θα δειξει τι θα μου αφησει αυτο το νινι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !

Χθες χαθήκαμε όλες..Είχα κι εγώ μια πολύ ζόρικη μέρα στη δουλειά..Δεν πρόλαβα να σηκώσω κεφάλι..Με το ζόρι σταμάτησα για φαγητό..Μετά τη δουλειά πήγα να ψωνίσω 2 δωράκια κ πραγματικά γύρισα πολύ κουρασμένη..Μαγείρεψα, φάγαμε, έκανα ντουζάκι και έπεσα ξερή..Αλλά σήμερα είναι επιτέλους Παρασκευή...!!!Κι αυτός είναι από μόνος του λόγος για καλή διάθεση.

Πετρίνα μου, μπράβο κορίτσι μου που όλα καλά με το μωράκι κτλ...Όσο για τον τράχηλο κάνε υπομονή, προσπάθησε να ξεκουράζεσαι και ρώτα το γιατρό σου τι μπορείς να κάνεις για να βοηθήσεις την κατάσταση..Σίγουρα εδώ που έχεις φτάσει εκείνοι ξέρουν πια πως να αντιμετωπίζουν τέτοιες περιπτώσεις και πιστεύω πραγματικά πως όλα καλά θα πάνε με την αγωγή που θα σου προτείνει..Θετική σκέψη και όλα καλά..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτισια..Εσείς που κάνατε Β επιπέδου και όσες γνωρίζετε..Πόσο σας κόστισε ?

Κάλεσα τώρα στο Μητέρα για να ξέρω και μου είπαν 110 ευρώ.. Τους ρώτησα αν γίνεται και κολπικός υπέρηχος με τη Β επιπέδου, αλλά μου είπαν πως δεν ξέρουν και μάλλον μόνο αν κριθεί απαραίτητο..Θα ρωτήσω και τη μαία μου εκείνη την ώρα αν θα κάνω εκεί ή στο γιατρό στο επόμενο ραντεβού. Τον κάνουν λέτε πάντα μαζί με τη Β επιπέδου και είναι μέσα στην τιμή ?


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτισια..Εσείς που κάνατε Β επιπέδου και όσες γνωρίζετε..Πόσο σας κόστισε ?

Κάλεσα τώρα στο Μητέρα για να ξέρω και μου είπαν 110 ευρώ.. Τους ρώτησα αν γίνεται και κολπικός υπέρηχος με τη Β επιπέδου, αλλά μου είπαν πως δεν ξέρουν και μάλλον μόνο αν κριθεί απαραίτητο..Θα ρωτήσω και τη μαία μου εκείνη την ώρα αν θα κάνω εκεί ή στο γιατρό στο επόμενο ραντεβού. Τον κάνουν λέτε πάντα μαζί με τη Β επιπέδου και είναι μέσα στην τιμή ?

Δεν γινεται κολπικος μαζι με την β επιπεδου γιατι θεωρειται ξεχωριστη εξεταση.Αν θες να κανεις πληρωνεις ξεχωριστα τους 2 υπερηχους.Στο λεω με σιγουρια γιατι κ εγω ολα στο Μητερα τα εχω κανει σε ολα τα παιδια.Γιατι σου ειπαν 110 για β επιπεδου?Δεν εχεις βγαλει καρτα υγειας?Αν οχι να βγαλεις γιατι εχεις εκπτωση σε ολες τις εξετασεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται κολπικος μαζι με την β επιπεδου γιατι θεωρειται ξεχωριστη εξεταση.Αν θες να κανεις πληρωνεις ξεχωριστα τους 2 υπερηχους.Στο λεω με σιγουρια γιατι κ εγω ολα στο Μητερα τα εχω κανει σε ολα τα παιδια.Γιατι σου ειπαν 110 για β επιπεδου?Δεν εχεις βγαλει καρτα υγειας?Αν οχι να βγαλεις γιατι εχεις εκπτωση σε ολες τις εξετασεις σου.

Πετρίνα μου,

Έχω μια κάρτα του ομίλου Υγεία..μια μπλε..Αυτή εννοείς ? Και πόσο πλήρωσες με αυτή στο Μητέρα Β επιπέδου ? Την έκανες και προχθες εσύ..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πετρίνα μου,

Έχω μια κάρτα του ομίλου Υγεία..μια μπλε..Αυτή εννοείς ? Και πόσο πλήρωσες με αυτή στο Μητέρα Β επιπέδου ? Την έκανες και προχθες εσύ..

Αυτή τη κάρτα εννοώ.Κοστίζει 88 ?η β επιπέδου κ 52? o κολπικός.Πάντα να την δίνεις στο ταμείο την κάρτα για να γίνεται η έκπτωση.

Σε 2 εβδομάδες θα την κάνω.Απλο έλεγχο είχα προχθές.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη κάρτα εννοώ.Κοστίζει 88 ?η β επιπέδου κ 52? o κολπικός.Πάντα να την δίνεις στο ταμείο την κάρτα για να γίνεται η έκπτωση.

Σε 2 εβδομάδες θα την κάνω.Απλο έλεγχο είχα προχθές.

Ααα..τέλεια..καλά που το είπες..Έχει δηλαδή ένα 20% έκπτωση..Μια χαρά..

Θα το θυμηθώ αύριο που θα πάω..Τέλεια..Σε ευχαριστώ πολύ ! Κι εγώ που είχα πάει για κολπικό υπέρηχο τον πρώτο μήνα για επιβεβαίωση εγκυμοσύνης, να δούμε σάκο κτλ.τον είχα πληρώσει 60 ευρώ.. Θα το ξέρω όμως πια..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Τιτικο και κελ πολύ χάρηκα με τα καλά σας νέα!! Συγχαρητήρια και με το καλό στα υπόλοιπα κορίτσια!!!

Κάναμε κι εμείς β επιπέδου την Δευτέρα και όλα καλά!! Ο μικρούλης μας είναι 615γρ. και είδαμε λίγο μουριτσα με 3d, αν δεν αλλάξει πολυ μέχρι να γεννηθεί θα μοιάζει μάλλον του μπαμπά, γιατί ο μεγάλος είναι ίδιος εγώ και δεν μοιαζουν όπως τον είχαμε δει στον υπερηχο.

Κι εμάς δεν είχε καλή θέση στην αρχη και βγήκαμε για χυμό και μας ξαναείδαν. Του λέω "Αν δεν τον βλεπετε καλά δεν πειράζει, βγαίνουμε πάλι και ξαναερχομαστε" χαχαχα, αλλο που δεν ήθελα να τον δω λίγο ακόμα!!

Τα άλλα νέα είναι ότι στην δουλειά υπάρχει πολύ πίεση λόγω εποχικοτητας και με πιάνουν κρίσεις άγχους:rolleyes:, δύσπνοια και ταχυκαρδία. Σήμερα είχα πάει να γραψω τα συμπληρώματα και με έπιασε εκείνη την ώρα και με πήραν και τα κλάματα και τελικά κατέληξα με μια αναρρωτική 10 μέρες να ηρεμήσω... Τι να πω βρε κορίτσια, αυτη την εγκυμοσύνη την βιώνω πολύ διαφορετικά. Πολύ αγχος, πολύ κούραση και οι ορμόνες μου έχουν ξεφύγει τελείως...:rolleyes:

Πένυ ζωνη δεν εβαλα και παρόλο που ειμαι απο μόνη μου παχουλή, δεν μου έμεινε έξτρα κοιλιά ή χαλάρωση.

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου..Σήμερα κάναμε κι εμείς Β επιπέδου και ο γιατρός είπε πως το μωρό είναι πολύ καλά...Όλες οι μετρήσεις του μια χαρά και πως είναι πολύ καλό μωρό, γιατί δε μας ταλαιπώρησε καθόλου και ότι θέλαμε το μέτρησε αμέσως..χαχαχα..Μακάρι να είναι έτσι καλό και βολικό και μετά..

Το μόνο που με προβλημάτισε, κι αυτό επειδή το συζητήσαμε εδώ, είναι πως μου μέτρησε τράχηλο κοιλιακά με τον υπέρηχο περίπου 3 και κλειστό. Τον ρώτησα αν είναι λίγο και μου είπε πως μας νοίαζει το να είναι κλειστός και γενικά δεν είναι ούτε μεγάλο, ούτε μικρό το νούμερο..Ωστόσο, επειδή προβληματίστηκα, ρώτησα το γιατρό μου και θα πάω στο ιατρείο από εβδομάδα να το μετρήσουμε κολπικά που είναι και πιο αξιόπιστο...

Πετρίνα μου..εσένα θυμάμαι πως είναι 2,5..Σου έδωσε κάτι ο γιατρός εκτός από ξεκούραση ? Παίρνεις προγεστερόνη κι αν ναι σε χάπια από το στόμα ? Είναι ανησυχητικό λες ? Εμένα έδειξαν να μην ανησυχούν και μου ειπαν πως μόνο με κολπική μέτρηση θα ξέρουν το ακριβές μέγεθος, αλλά και 3 είναι μια χαρά αφού είναι κλειστός..

Αυτά τα νέα μου..Κατά τα άλλα, θα πρέπει να ξεκουράζομαι, αφού δουλεύω 10 ώρες και να αφήνω λίγο τα του σπιτιού...

Αααα..ξέχασα..450gr η μικρή και πολύ ψηλή είπε ο γιατρός..Μακριά πόδια..Kel ακούς ?


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου..Σήμερα κάναμε κι εμείς Β επιπέδου και ο γιατρός είπε πως το μωρό είναι πολύ καλά...Όλες οι μετρήσεις του μια χαρά και πως είναι πολύ καλό μωρό, γιατί δε μας ταλαιπώρησε καθόλου και ότι θέλαμε το μέτρησε αμέσως..χαχαχα..Μακάρι να είναι έτσι καλό και βολικό και μετά..

Το μόνο που με προβλημάτισε, κι αυτό επειδή το συζητήσαμε εδώ, είναι πως μου μέτρησε τράχηλο κοιλιακά με τον υπέρηχο περίπου 3 και κλειστό. Τον ρώτησα αν είναι λίγο και μου είπε πως μας νοίαζει το να είναι κλειστός και γενικά δεν είναι ούτε μεγάλο, ούτε μικρό το νούμερο..Ωστόσο, επειδή προβληματίστηκα, ρώτησα το γιατρό μου και θα πάω στο ιατρείο από εβδομάδα να το μετρήσουμε κολπικά που είναι και πιο αξιόπιστο...

Πετρίνα μου..εσένα θυμάμαι πως είναι 2,5..Σου έδωσε κάτι ο γιατρός εκτός από ξεκούραση ? Παίρνεις προγεστερόνη κι αν ναι σε χάπια από το στόμα ? Είναι ανησυχητικό λες ? Εμένα έδειξαν να μην ανησυχούν και μου ειπαν πως μόνο με κολπική μέτρηση θα ξέρουν το ακριβές μέγεθος, αλλά και 3 είναι μια χαρά αφού είναι κλειστός..

Αυτά τα νέα μου..Κατά τα άλλα, θα πρέπει να ξεκουράζομαι, αφού δουλεύω 10 ώρες και να αφήνω λίγο τα του σπιτιού...

Αααα..ξέχασα..450gr η μικρή και πολύ ψηλή είπε ο γιατρός..Μακριά πόδια..Kel ακούς ?

Καλημερα!! Χαθηκα γιατι ψυχολογικα ειμαι πολυ χαλια! Ολη μερα κλαιω. Με λογο!!!τελος παντων. Μπραβο κ σε σενα πεννυ για την β επιπεδου. Εγω στο ρεα πληρωσα 120 ευρω. Μου εκαναν κ κολπικο μεσα σε αυτη την τιμη. Μιυ εχουν δωσει και εκπτωτικη ρεα. Η εκπτωση θα γινει στο doppler και θα μου στοιχισει 40 ευρω. Ο δικος μου τραχηλος ειναι 3.9. Και στα στατιστικα που εχει στην τελευταια σελιδα με δειχνει να γενναω στην τελευταια εβδομαδα!!! Οσο για την μετρηση vp/h μου ειπε οτι η τιμη μου ειναι μια χαρα αδικα ανησυχουσα


fe75p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...