Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Νοεμβρίου 2014!


tinaki

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια!! Αχ μην στεναχωριεστε χωρίς λογο βρε κουκλες μου, κι αν υπάρχει λογος σιγουρα δεν ειναι πιο σημαντικός απο το να κραταμε χωρίς ταραχες το παιδακι μας!!! :)

Ειχα β επιπεδου σημερα, ολα πηγαινουν καλα με τον μπεμπη μας ειναι 430gr εχει ξεκινησει να παιρνει θεση σιγα σιγα με το κεφαλακι κατω οπου αυτο ειναι θετικο, οκ θα ξανααλλαξει θεση αλλα ημαστε Θετικη!! Τραχηλο δεν μετρησε, συνηθως λεει στις δευτερες εγκυμοσύνες εφοσον ολα εχουν παει καλα και ειχα παρει αρκετές μερες απο τον μηνα μου δεν μας φοβιζει, εκτός και αν ειχε ανησυχία λεει ο γιατρος τοτε θα της το ελεγε να κοιταξει! Παντως ηταν 3,1 που το ειδε στο αρχείο της! Ολα πανε καλα. Επομενο ραντεβού στν γιατρο μετα τον 15αυγουστο!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πετρίνα μου, σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου..Λογικά από το Σάββατο μέχρι αύριο που θα με δει δεν μπορεί να έχουν γίνει πολύ χειρότερα τα πράγματα ελπίζω..Επίσης, ελπίζω να είναι μεγαλύτερη η μέτρηση η κολπική..Όσο για τις συσπάσεις, αυτό είναι που φοβάμαι περισσότερο, γιατί νιώθω κάποια σκληρά κ σφυξίματα μέσα στη μέρα κ πιστεύω πως είναι συσπάσεις, μερικά ρυθμικά σχετικά χτυπήματα κ ελπίζω να είναι λόξυγγας του μωρού και χτυπίματα-κινήσεις τυχαία που ελπίζω να είναι το μωρό και όχι συσπάσεις..Ελπίζω αύριο ο γιατρός να μπορέσει να εκτιμήσει την κατάσταση όσο πιο σωστά γίνεται.. Εσύ τώρα το έχεις σταθεροποίησει σαν μέτρηση με την αγωγή που κάνεις ? Κάθεσαι ξάπλα γενικά ? Εμένα μου είπε να συνεχίσω στη δουλειά κανονικά μέχρι να με δει κιόλας..

Οι συσπάσεις υ είναι επικίνδυνες όταν τις νιώθεις να σε δυσανασχετούν.Σαν έντονος πόνος περιόδου.

Αν νιώθεις σφιξίματα ανώδυνα δεν υπάρχει σοβαρός λόγος ανησυχίας.

Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να χαλαρώσεις κ όσο μπορείς να μην σκέφτεσαι αρνητικά.Να εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου κ όλα θα πάνε τέλεια.

Εμένα η ξεκούραση δεν γίνεται όπως πρέπει άλλα ζορίζομαι τόσο όσο να μην με πιάνει πόνος,κούραση κ βάρος στη μήτρα.Νιώθω το σώμα μου κ το κανονίζω οριακά πάντα πριν τα συμπτώματα κ ξαπλώνω.

Link to comment
Share on other sites

Πετρίνα μου, σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...Να είσαι καλά που μου απαντάς και με καθησυχάζεις..Εύχομαι να πάνε όλα καλά με όλες μας και να πάρουμε και την τελευταία εβδομάδα για να γεννήσουμε..

Νικάκι, πολύ ωραία τα νέα σου..Μπράβο κορίτσι μου..Με το καλό..

Σε λίγο σχολάω κι εγώ και πάω να ξαπλώσω να ξεκουραστώ και να βοηθήσω την κατάσταση..Φιλάκιααα


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπημένες μου.

Είστε καλά?

Δεν αντέχω άλλο τα βράδια..δεν βολεύομαι κ συνέχεια με παίρνει o ύπνος ανάσκελα.Όταν ανοίγω τα μάτια μου έχει πιαστεί η μέση μου κ δεν γυρνάω ούτε δεξιά ούτε αριστερά.Μαρτύριο λέμε.

Για σήμερα το μενού έχει γεμιστά κ ξύπνησα με τρελή όρεξη για παγωτό:cool: καϊμάκι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!! Αχ μην στεναχωριεστε χωρίς λογο βρε κουκλες μου, κι αν υπάρχει λογος σιγουρα δεν ειναι πιο σημαντικός απο το να κραταμε χωρίς ταραχες το παιδακι μας!!! :)

Ειχα β επιπεδου σημερα, ολα πηγαινουν καλα με τον μπεμπη μας ειναι 430gr εχει ξεκινησει να παιρνει θεση σιγα σιγα με το κεφαλακι κατω οπου αυτο ειναι θετικο, οκ θα ξανααλλαξει θεση αλλα ημαστε Θετικη!! Τραχηλο δεν μετρησε, συνηθως λεει στις δευτερες εγκυμοσύνες εφοσον ολα εχουν παει καλα και ειχα παρει αρκετές μερες απο τον μηνα μου δεν μας φοβιζει, εκτός και αν ειχε ανησυχία λεει ο γιατρος τοτε θα της το ελεγε να κοιταξει! Παντως ηταν 3,1 που το ειδε στο αρχείο της! Ολα πανε καλα. Επομενο ραντεβού στν γιατρο μετα τον 15αυγουστο!!

Συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα κ σε σένα.6 στις 6 επιτυχημένες β επιπέδου.Μπράβο στην ομάδα μας.

4 αγοράκια κ δύο κοριτσάκια λοιπόν στις γεννήσεις Νοέμβρη.

Καλά αποτελέσματα κ στις υπόλοιπες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες! Τι κάνουν οι κοιλίτσες σας? Θυμήθηκα κάτι που μου είπε ο γιατρός για τον τράχηλο οτι κανονικά πρέπει να είναι 6 εκ... αλλά αν είναι μικρότερος δεν πειράζει αρκεί να είναι κλειστός!

Πετρίνα 84 και εγω έχω θέμα με τον ύπνο...με ενοχλεί πολύ η κοιλία, δεν μπορώ να βολευτώ με τιποτα! Παρήγγειλα απο το ebay μαξιλάρι για έγκυες 15euro και περιμένω να το παραλάβω και να δω αν 8α με βολέψει !

Θα κάνω μπριαμ σήμερα ! Ετσι κάτι λαδερό !!!


hi0kp2.png

U47cp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα !!!

Πετρίνα μου δεν άντεξα μέχρι το βράδυ και πήγα πρωι πρωι στο γιατρό..και μου μέτρησε τράχηλο κοιλιακά αρχικά κ επειδή κι εκείνος κοντό τον έβλεπε τη μια στιγμή και την άλλη μακρύ..Έκανε κολπικο υπέρηχο και είπε πως έχει μια ιδιαιτερότητα που μπερδεύει στον κοιλιακό και είναι 4..Οπότε όλα καλά..Ωστόσο, μου είπε να συνεχίσω ένα μήνα την προγρστερόνη..Για λόγους ασφαλείας λες ? Είναι λίγο υπερβολικός ? Βοηθάνε ίσως στις συσπάσεις, γιατί έχω όντως συσπάσεις..Επίσης, ρώτησα τη μαία για επαφές καλοκαιριάτικο και μου είπε "Τι τις θες τώρα μωρέ ?" Οπότε το πήρα ως όχι, και δεν απάντησα τίποτα..:-( Δεν πειράζει βέβαια, αφού μου είπε όλα καλά είναι το τελευταίο που σκέφτομαι..Μόνο για τον άντρα μου ρώτησα..να μην έχω τύψεις ότι δεν έκανα προσπάθεια να μάθω..Αν χτύπα ξύλο υπήρχε θέμα, θα ήμουν ξάπλα και ούτε θα μας περνούσε η ιδέα..Αυτά..

Νικάκι, μακαρόνια με κιμά λέω για αύριο..Σήμερα γεμιστά κι εγώ..

Τώρα είμαι γραφείο και ενώ το κοριτσάκι μου χτυπάει ανελέητα την κοιλιά μου χαίρομαι, γιατί πια πιστεύω πως όλα καλά και δεν είναι συσπάσεις, αλλά η μπεμπούλα που θέλει κουβέντα..3 μέρες τώρα έτρεμα σε κάθε χτύπημα μήπως είναι σύσπαση ή μήπως από τα χτυπήματα του μωρού κάνει περεταίρω ζημιά..

Πετρίνα, ο γιατρός που ρώτησα είπε πως και με το 2.5 και με αγωγή που κάνεις όλα καλά και μπορείς να φτάσεις ως το τέλος τέλος, αρκεί να το παρακολουθούμε..Αλλά εσύ είσαι βετεράνος πια σε αυτό..Το ξέρεις..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα κι απο μενα!!!

Συγχαρητήρια στα κοριτσια που εκαναν β επιπεδου και ειναι ολα καλα...!!! Καλα αποτελεσματα να εχουμε και οι υπολοιπες με τη σειρα μας!!! Κι εγω μετραω μερες πλεον μεχρι την Τριτη και πραγματικα περναει γρηγορα ο καιρος... γιουπι!!!

Πενυ ειδες που ανησυχησες;; ολα καλα τελικα..τελεια!!!

σημερα εμεις θα φαμε αρακα με πατατες..ωραιο κι ελαφρυ φαγητακι!! Οχι τιποτα αλλα να προσεχω λιγο και τη ζυγαρια γιατι πλεον ειμαι +5..!!! Ο καιρος ειναι ψιλοδροσερος αλλα μου τη δινει που φυσαει παλι.. μενουμε ψηλα και ο αερας ειναι το χειροτερο!!

Αυτα κι απο μας..φιλια σε ολες και στις κοιλιτσες σας!!!!


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Την καλημέρα μου σε όλη την ομάδα.

Πενυ μου πολύ καλά έκανες κ πηγές αφού ήσουν ανήσυχη.Είδες ότι όλα είναι πολύ καλά?Σας το γιατρό μας δεν πρέπει να ακουμε κανέναν γιατί εκείνος ξέρει καλύτερα από τον καθένα να μας ηρεμεί σε όλες τις απορίες κ προβληματισμούς πάνω στην εγκυμοσύνη.Σ ευχαριστώ πάρα πόλη που μπήκες στο κόπο να ρωτήσεις κ για μένα.2 ίδιες γνώμες λοιπόν από ειδικούς .νομίζω πως πρέπει να ε καθησυχάσουν.

Όσο για το αν επιτρέπεται να ερχόμαστε σε επαφή άσε,πικρή ιστορία.Εμάς μας το απαγόρευσε

σχεδόν από την αρχή κ τα νεύρα μας κορδόνια όπως καταλαβαίνεις.Του κάνω πλάκα του άντρα μου πως μαζί με τη γέννηση του Χριστού θα γιορτάσουμε κ εμείς σαν ζευγάρ;)ι...

Σήμερα μαγειρεύω φακές.

Σε δύο μήνες έχουμε τη βάφτιση του μικρού μας κ θέλω να ξεχυθω στους δρόμους για ψώνια.Τι θα βάλω για να δείχνω κομψή?Νιώθω τόσο πρησμένη που ότι κ αν φορέσω αισθάνομαι ντολμάς.

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλη την ομάδα.

Πενυ μου πολύ καλά έκανες κ πηγές αφού ήσουν ανήσυχη.Είδες ότι όλα είναι πολύ καλά?Σας το γιατρό μας δεν πρέπει να ακουμε κανέναν γιατί εκείνος ξέρει καλύτερα από τον καθένα να μας ηρεμεί σε όλες τις απορίες κ προβληματισμούς πάνω στην εγκυμοσύνη.Σ ευχαριστώ πάρα πόλη που μπήκες στο κόπο να ρωτήσεις κ για μένα.2 ίδιες γνώμες λοιπόν από ειδικούς .νομίζω πως πρέπει να ε καθησυχάσουν.

Όσο για το αν επιτρέπεται να ερχόμαστε σε επαφή άσε,πικρή ιστορία.Εμάς μας το απαγόρευσε

σχεδόν από την αρχή κ τα νεύρα μας κορδόνια όπως καταλαβαίνεις.Του κάνω πλάκα του άντρα μου πως μαζί με τη γέννηση του Χριστού θα γιορτάσουμε κ εμείς σαν ζευγάρ;)ι...

Σήμερα μαγειρεύω φακές.

Σε δύο μήνες έχουμε τη βάφτιση του μικρού μας κ θέλω να ξεχυθω στους δρόμους για ψώνια.Τι θα βάλω για να δείχνω κομψή?Νιώθω τόσο πρησμένη που ότι κ αν φορέσω αισθάνομαι ντολμάς.

Καλημέρα κορίτσι μου ! Εγώ σήμερα έχω παστίτσιο από τη μαμά μου..μιαμ μιαμ..Και πήρα και μια σοδούλα μαζί για μετά το φαγητό, για να μου φανεί πως κάτι πίνω το διαφορετικό..Είναι πολλές οι ώρες στο γραφείο και πρέπει να ξεγιελιέμαι..

Σχετικά με το γιατρό, σε είχα έννοια και ρώτησα, γιατί είχα αποφασίσει ότι όσο και να είναι η μέτρηση θα προσέχω από δω και πέρα, γιατί μέχρι τώρα έκανα όσα έκανα και πριν και τρόμαξα πως θα την πληρώσω ακριβά. Έτσι τώρα, είπα θα προσέχω πολύ μέχρι να πιάσουμε και τον 7ο ή δεν ξέρω ποια εβδομάδα που θα νιώσουμε μια σχετική ασφάλεια..Ευτυχώς, δεν μου είπε να σταματήσω δουλειά, οπότε μετά τη δουλειά θα κάνω μόνο τα απαραίτητα..Πάντως, επειδή κι εμένα είναι ψείρας ο γιατρός είπε πως θέλει παρακολούθηση ο τράχηλος ανεξαρτήτως μέτρησης..και όλα θα πάνε τέλεια..Δε χάνονται παιδάκια αν ελέγχουμε τον τράχηλο είπε και όλα προλαβαίνονται..Ήταν πολύ καθησυχαστικός..αλλά προσοχή σε όλες μας με κούραση, βάρη κτλ

Τι ωραία που έχεις τη βάφτιση..Ότι και να βάλλεις θα λάμπεις από ευτυχία και περηφάνια για την κοιλίτσα σου..Μερικές φορές κι εγώ πιάνω τον εαυτό μου να σκέφτομαι το δεύτερο παιδάκι..αλλά μετά κάνω το σταυρό μου να πάνε όλα καλά με το πρώτο παναγία μου και προσγειώνομαι..χαχα..

Έρχεται επιτέλους το Σαβ/κο και θα ξεκουραστούμε λίγο..Το Σάββατο έχω αποφασίσει για μπακαλιαράκια με σαλατούλα..Για αύριο δεν ξέρω ακόμα τι θα φτιάξω..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

Τις τελευταίες μέρες όλες έχουμε χαθεί..Ελπίζω να μας έχει πιάσει η ζέστη και να γυρίζετε στις παραλίες, διακοπές κτλ και οι υπόλοιπες απλά να έχουμε αρκετή δουλειά..Μου λείπει όμως η συχνή επικοινωνία..Για μαζευτείτε σας παρακαλώ..Έχουμε και τόσες Β επιπέδου που περιμένουμε..

Επίσης, Kel μου όταν μπορείς γράψε μας αν είναι όλα καλά..Μας λείπουν τα μηνυματά σου..

Νικακι, Tinani, titiko, vivian, sozi, Maria...και πόσες ακόμα είμαστε..μαζευτείτε ρε κορίτσια.. Εγώ θα είμαι δουλειά μέχρι 10 Αυγούστου και χρειάζομαι παρέα τόσες ώρες στο γραφείο.. Πετρίνα μου, από εσένα δεν έχω παράπονο..μπαίνεις τακτικά και έχω παρεούλα..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

γεια σας γεια σας!

γυρίσαμε από β επιπέδου! κορίτσι κι εμείς δεν άλλαξε κάτι!:D

όλα καλά με την μικρή, είναι 530γρ φάγαμε κι ένα γλυκάκι να μας γυρίσει

η μανταμ! είδε λέει κάτι στην καρδούλα της μόνο αλλά τπτ ανησυχητικό,

είναι συνηθισμένο..με άγχωσε λίγο αλλά τον εμπιστεύομαι.περιμένω να μου

πει κι ο γιατρός μου!

μετά πήγαμε mall Κι πήρα τα πρώτα πραγματάκια στη μπέμπα!!:D:D

μια κουβερτούλα, 3 εσωρουχάκια κι ένα ολόσωμο φορμάκι!! χιχιχι


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας γεια σας!

γυρίσαμε από β επιπέδου! κορίτσι κι εμείς δεν άλλαξε κάτι!:D

όλα καλά με την μικρή, είναι 530γρ φάγαμε κι ένα γλυκάκι να μας γυρίσει

η μανταμ! είδε λέει κάτι στην καρδούλα της μόνο αλλά τπτ ανησυχητικό,

είναι συνηθισμένο..με άγχωσε λίγο αλλά τον εμπιστεύομαι.περιμένω να μου

πει κι ο γιατρός μου!

μετά πήγαμε mall Κι πήρα τα πρώτα πραγματάκια στη μπέμπα!!:D:D

μια κουβερτούλα, 3 εσωρουχάκια κι ένα ολόσωμο φορμάκι!! χιχιχι

Καλημέρα vivian..Συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα..!!! Μπεμπούλα κι εσύ..!!!Τι ωραία που πήγες και της ψώνισες..Κι εγώ θέλω..Θα το κάνω όμως στην άδειά μου, που θα είμαι πιο ξεκούραστη ίσως..Όσο για την καρδούλα μην ανησυχείς..είναι σύνηθες από ότι ξέρω, αλλά αν ανησυχούσε θα σου έλεγε για καρδιοεμβρυολόγο και καμιά άλλη εξέταση..άλλο που δε θέλουν..άρα..όλα καλά! Αλήθεια, τράχηλο σου μέτρησε εσένα, έστω και κοιλιακά ?

Κορίτσια..επιτέλους Παρασκευή....!!!


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...