Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Mummy's babyclub


Recommended Posts

Καλησπέρα!!

Κορινούλα μην ανησυχείς θα περάσουν αυτά σιγά σιγά! Στο δεύτερο τρίμηνο θα είσαι ήδη πολύ καλύτερα! Λίγες βδομαδούλες ακόμα έμειναν!! Αλήθεια γιατρό πότε ξαναπάς; Τα αποτελέσματα τα πήρες από τις εξετάσεις σου;

Εμείς πήγαμε σήμερα στην βάπτιση! Ο υιός μου τριγυρνούσε παντού και έκανε τζα και γελούσε σε όλους! Βρήκε και ένα κοριτσάκι λίγο μεγαλύτερο και του ορμούσε και εκείνο γελούσε! Όλα καλά μέχρι που πήγε και μπαστακώθηκε στην Ωραία Πύλη την ώρα που άρχισε το μυστήριο! Τι να κάνω η μάνα; Περίμενα περίμενα και κάποια στιγμή που κατέβηκε τον άρπαξα και βγήκαμε από την Εκκλησία με πολλά κλάμματα όμως! Και κάθε φορά που μπαίναμε ήθελε να ανέβει εκεί! Νύσταζε και λίγο όλα μαζί! Τελικά φύγαμε και κοιμήθηκε στο αμάξι και ξαναγυρίσαμε! Και ρωτάω τώρα η μάνα δε θα έπρεπε να καταλαβαίνει και να με ακούει όταν του λέω να μην μπει εκεί; ή είναι μικρός; (ενάμιση έτους)! Ο κυριότερος λόγος που τον έβγαζα έξω είναι να μην περάσει το δικό του! Του εξηγούσα κάθε φορά πριν μπούμε ότι θα κάθεται με τα άλλα παιδάκια αλλά αυτός το δικό του! Τελικά μετά γυρίσαμε και πήγα και χαιρέτισα μόνη μου!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

Μαρμιν, μάλλον θέλουν να γίνεται το δικό τους. Πιστέυω πως καταλαβαίνουν απόλυτα το ¨μη" αλλά αρνούνται να το εφαρμόσουν. Η δική μου μόλις ακούει "μη", είναι σαν να ακούει "καν' το" και βουρ! τρέχει να κάνει αυτό που της απαγορεύω.

Κορίνα, έτσι είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης! Μην αγχώνεσαι.

Εμείς σήμερα το βράδυ την ώρα του φαγητού επιστρατεύσαμε τον μπαμπά! Της έδωσε το γάλα, το ήπιε μια χαρά, αλλά κι αυτός ο άνθρωπος, αντί να την κοιμίσει, μου την έφερε! Ε, μόλις με είδε ήθελε να έρθει σε μένα. Την κράτησε λίγο ο μπαμπάς της αλλά έτσι όπως την κρατούσε δεν υπήρχε περίπτωση να κοιμηθεί........Την παίρνω, μου κοιμήθηκε στην αγκαλιά, χάρηκα κι εγώ, είπα "επιτέλους ξεκινάμε επίσημα τον αποθηλασμό!". Αμ, δε.......ξύπνησε σε λίγο και ξεσήκωσε τον κόσμο με το κλάμμα της. Τελικά θήλασε 5 λεπτά και κοιμήθηκε! Αυριο την αναλαμβάνει πλήρως ο πατέρας της!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Να τους ζησει. Καλα να περασετε!!!!!!

Μαρμιν προσεξες οτι επεσες σε διψηφιο νουμερο και κατω απ την κατοσταδα; αντε εφτασε ο καιρος!!!!!

Αχ δίκιο έχεις δεν το πρόσεξα!!! Και να σκεφτείς πως στην πρώτη εγκυμοσύνη κάτι τέτοια δε μου ξέφευγαν!!! Άντε κοντεύει ο καιρός να πάρω τα ζουζουνάκια μου αγκαλίτσα!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

υποφέρω τρελα από την δερματίτιδα. Και πολύ άντεξα, αν σκεφτείτε ότι από το Δεκέμβρη το παλεύω χωρίς κορτιζόνη. Συνεχίζω με την ομοιοπαθητική χωρίς όμως κανένα αποτέλεσμα. Ο ομοιοπαθητικός μου πρότεινέ ένα φάρμακο που όμως αντενδείκνυται για θηλασμο και δεν το πήρα! Βρίσκει λοιπόν πάτημα ο γιατρός και αποδίδει το μηδέν της θεραπείας στο ότι δεν πήρα το φάρμακο αυτό. Λέω λοιπόν να σταματήσω το θηλασμό, να το παιδέψω λίγο ακόμη κι αν δεν δω αποτέλεσμα να ξαναγυρίσω στην κορτιζόνη. Αχ, είμαι πολύ απογοητευμένη. Φοβάμαι πως δεν θα θεραπευτώ ποτέ. Η ζωή μου με αυτό το πρόβλημα είναι χάλια! Δεν μπορώ να κοιμηθώ τα βράδια, δεν μπορώ να έρθω σε επαφή με τον άντρα μου, συνέχεια έχω ενοχλήσεις! Εχω δοκιμάσει τα πάντα. Αν δεν δω αποτέλεσμα το πολύ ως τέλη Ιούνη θα ξαναγυρίσω στην κλασική ιατρική. Ξέρω ότι ούτε εκεί θα δω γιατρειά αλλά πλέον το γεγονός ότι θα είμαι ξανά καλά, έστω και για 10 μέρες, μου φαίνεται οπτασία!

__________________

Δίκιο έχεις το ξέχασα αυτό!! Έπαθα κι εγώ κάτι παρόμοιο για λίγες μέρες από αντιβίωση και σε θυμήθηκα!! Πώς αντέχεις;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Να δεις, Πέπσι, που κι εσύ θα φτάσεις γρήγορα στο διψήφιο νούμερο και δεν θα το πιστέυεις πόσο γρήγορα πέρνα ο καιρός!:P

Αχ, θα ήθέλα κι εγώ να ξαναμείνω έγκυος, αλλά προς το παρόν το βλέπω χλωμο με τα θέματα που αντιμετωπίζω! :-(

Αχ Μαρτζούλα μου εύχομαι σύντομα να θεραπευτείς και να μιλάμε για τη δεύτερη εγκυμοσύνη σου!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρμιν, μάλλον θέλουν να γίνεται το δικό τους. Πιστέυω πως καταλαβαίνουν απόλυτα το ¨μη" αλλά αρνούνται να το εφαρμόσουν. Η δική μου μόλις ακούει "μη", είναι σαν να ακούει "καν' το" και βουρ! τρέχει να κάνει αυτό που της απαγορεύω.

Κορίνα, έτσι είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης! Μην αγχώνεσαι.

Εμείς σήμερα το βράδυ την ώρα του φαγητού επιστρατεύσαμε τον μπαμπά! Της έδωσε το γάλα, το ήπιε μια χαρά, αλλά κι αυτός ο άνθρωπος, αντί να την κοιμίσει, μου την έφερε! Ε, μόλις με είδε ήθελε να έρθει σε μένα. Την κράτησε λίγο ο μπαμπάς της αλλά έτσι όπως την κρατούσε δεν υπήρχε περίπτωση να κοιμηθεί........Την παίρνω, μου κοιμήθηκε στην αγκαλιά, χάρηκα κι εγώ, είπα "επιτέλους ξεκινάμε επίσημα τον αποθηλασμό!". Αμ, δε.......ξύπνησε σε λίγο και ξεσήκωσε τον κόσμο με το κλάμμα της. Τελικά θήλασε 5 λεπτά και κοιμήθηκε! Αυριο την αναλαμβάνει πλήρως ο πατέρας της!

Άρα να υποθέσω πως φάση είναι και θα περάσει;; Μακάρι!! Σε γενικές γραμμές με ακούει και ας επιμένει λίγο στην αρχή!! Αυτό που με παρηγορεί είναι πως νύσταζε οπότε ίσως είχε υπερένταση!!! Πάντως σίγουρα κταλαβαίνουν το μη και με το παραπάνω!! να δεις πως μας κοιτάει ο δικός μου μέσα στα μάτια και γελάει πονηρά όταν πάει να κάνει κάτι που του απαγορεύουμε!! έχουμε ένα τραπεζάκι στο σαλόνι που το τραβήξαμε στην άκρη δίπλα στο παράθυρο για να ανοίξει κάπως ο χώρος αλλά και για να μη χτυπάει! Ανεβαίνει λοιπόν εκεί και πάει άκρη άκρη κοιτάζοντας τον μπαμπά του, μόλις κάνει εκείνος κίνηση να σηκωθεί τρέχει ο γιος μου από την άλλη μεριά και πέφτει στον καναπέ!!! Παιχνίδι!! Ευτυχώς τα σκαρφαλώμα τα έκοψε κάπως!

Για τον άντρα σου τι να πω; Απλά παρηγοριέμαι όταν διαβάζω τέτοια!! Πάντως είναι καλό σημάδι το ότι θήλασε μόνο πέντε λεπτά και μετά δεν ξαναξύπνησε!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλημερα κ καλο μηνα κ καλο καλοκαιρι!!!!!!

Μαρμιν με τρια ζουζουνια κ με αρχηγο τον μεγαλο να δω τι θα κανεις;

Μαρτζι πως σου φανηκε ο ομοιοπαθητικος; εμενα παντως για το αποτελεσμα τοτε δε με βοηθησε αλλα ισως να επαιξε ρολο στο αποτελεσμα το τελικο. Δε μετανιωσα που ειχα παει αλλα δε θα ξαναπηγαινα. Οποτε αφου τωρα αποθηλαζεις τη μικρη πηγαινε σε ενα κανονικο γιατρο να βρεις θεραπεια.

Link to comment
Share on other sites

Πέπσι μου, ο γιατρός δεν με ενθουσίασε. Τον βρήκα αδιάφορο και δεν θα συνέχιζα καθόλου μαζί του (μάλλον δεν θα ξεκινούσα καν ομοιοπαθητική) αν δεν θήλαζα. Ηθελα εκείνη την περίοδο να είμαι όσο το δυνατόν καθαρή από κορτιζόνη για να μην κάνω κακό στο μωρό, οπότε είπα να το δοκιμάσω μήπως κι έβλεπα αποτέλεσμα.

Επάνερχομαι στον γιατρό. Θεωρώ μεγάλη του αποτυχία το γεγονός ότι μετά από 4 και κάτι μήνες δεν κατάφερε να με κάνει να αισθανθώ έστω μια μικρή βελτίωση. Πιστεύω μάλιστα πως χειροτέρεψα! Αυτός αποδίδει την 'αποτυχία" στο ότι είμαι πολύ αγχώδης. Σιγά.......οσο άγχος και να έχω κάποια βελτίωση, έστω και μικρή θα έπρεπε να δούμε.

Όπως και να έχει, εγώ δεν μπορώ να συνεχίσω τα πειράματα και μιας που σιγά σιγά αισιοδοξώ πως θα αποθηλάσει η μικρή, σκέφτομαι να πάω σε μία δερματολόγο να με δει και να με αξιολογήσει. Αυριο κιόλας θα πάρω τηλ να κλείσω ραντεβού μαζί της.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή μου απόψε έφαγε το γαλατάκι της και μετά την πήρα αγκαλιά να την κοιμίσω. Κλαψούριζε όμως κάθε τρεις και λίγο. Ερχεται ο πατέρας μου εκείνη την ώρα και ήθελε να την πάρει. Πώς τσαντίστηκα! Η μικρή με το που τον έιδε φυσικά ήθελε να πάει σε αυτόν. Του τη δίνω λοιπόν και του λέω " αν δεν την κοιμίσεις, δεν θα φύγεις από εδώ". Παιδευόταν, παιδευόταν, ερχόταν σε μένα, παραπονιόταν πως δεν μπορεί να την κοιμίσει, ανένδοτη εγώ. "αφού την πήρες, να την κρατήσεις τώρα, για να μάθεις" του είπα. Για να πω την αλήθεια, δεν πίστευα πως θα την κοίμιζε . Διαψεύστηκα όμως. Μετά από κανά μισάωρο μου την εφερε κοιμισμένη. Το αγγελουδάκι μου. Η πρώτη νύχτα από τη γέννησή της που αποκοιμήθηκε χωρίς να θηλάσει. Μεγαλώνει, η πριγκίπισσά μου!!!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!!

Μάρτζι πολύ ωραία τα νέα σας!!! Ήμουν σίγουρη πως ο παππούς θα την κοίμιζε!! Αλήθεια τη νύχτα ξυπνάει για θηλασμό;; Ο ομοιοπαθητικός είναι αδικαιολόγητος! Φαντάζομαι όταν πήγες του εξήγησες πως θηλάζεις και δεν μπορείς να πάρεις φάρμακα για αυτό και πας οπότε δεν έχει καμία δικαιολογία!! Ας σου έλεγε εξ΄αρχής πως κι αυτός θα πρέπει να σου δώσει φάρμακα που αντεδείκνυται στο θηλασμό και όχι να σε παιδεύει τόσο καιρό χωρίς κανένα αποτέλεσμα!! Τεσπα! Σημασία έχει να αποθηλάσει ομαλά η μικρή σου και να βρεις και εσύ την υγεία σου!! Αχ!! Σήμερα η πρώτη μέρα στη δουλειά σου ε;; Να μας πεις εντυπώσεις!!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους τελείωσα με το παιδικό και είμαι πολύ χαρούμενη! Δηλαδή τελείωσα με τις μεγάλες δουλειές! Μπήκαν τα έπιπλα όπως ήθελα και το κρεβατάκι του μωρού και άνοιξε ο τόπος! Επίσης τακτοποίησα τα βιβλία στις βιβλιοθήκες και ένα και χώρο στα ντουλαπάκια της βιβλιοθήκης για σεντονάκια κτλ! Όπως καταλαβαίνετε θα μετατραπεί σε βιβλιοθήκη - ντουλάπα!! Καθόλου δε με νοιάζει όμως!! και τώρα έμειναν να τακτοποιήσω τα ψιλολόγια που για μένα είναι και τα πιο εκνευριστικά!! Και μόλις τελειώσω με όλα σιγά σιγά θα πλυνοσιδερώσω και ότι βρεφικά ρουχαλάκια έχω και θα τα τακτοποιήσω στη θέση τους (δηλαδή αυτό σκέφτομαι να το κάνω τον Ιούλιο) και μάλλον τότε να ετοιμάσω και τη βαλίτσα μου ε; Καλά δεν είναι τι λέτε;; Αν γνωρίζετε διδυμοεγκυούλες - διδυμομανούλες που γέννησαν (φίλες, συγγενείς) πότε ετοίμασαν βαλίτσα;; Έλεγα αυτό το μήνα αλλά τώρα που ήρθε μου φαίνεται νωρίς! Αφήστε που ξέχασα τι βάζεις μέσα! :rolleyes::rolleyes:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Marmin, γενικώς τα φάρμακα που μου δίνει ο ομοιοπαθητικός είναι συμβατά με την εγκυμοσύνη. Ένα συγκεκριμένο μόνο που είναι κυριως χαλαρωτικό (κατά του άγχους) έγραφε πάνω πως δεν χρησιμοποιείται σε έγκυες και θηλάζουσες! Εγώ μόλις το είδα, ρώτησα την παιδίατρο και είπε να μην το πάρω. Αυτός είπε πως δεν δημιουργεί κανένα θέμα, αλλά δεν επέμενε να το πάρω. Τελικά δεν το πήρα και όταν πήγα τον επόμενο μήνα και του είπα πως δεν είδα καμία βελτίωση, απέδωσε την αποτυχία στο ότι δεν πήρα το φάρμακο.

Τεσπα. Δεν συνεχίζω άλλο με την χαζο- ομοιοπαθητική. Μα να μην δω μια μικρή βελτίωση; Άφήστε που έχω κόψει καφέ και χοιρινό. Κι άντε, το χοιρινό δεν πειράζει. Ο καφές όμως; Ειδικά τώρα που ξεκινάω τη δουλειά μου είναι απαραίτητος! Θα μου πείτε, ας έβλεπα αποτέλεσμα και δεν θα με ένοιαζε καθόλου για τον καφέ.

Τώρα θα πάω σε δερματολόγο που έχει πολύ καλή φήμη στην πόλη. Για να δούμε τι θα μου πει κι αυτή!

Μαρμιν, την Πέμπτη ξεκινάω με το καλό. Τότε θα σας πω εντυπώσεις, αν προλάβω βέβαια να μπω!

Μαρμιν, πότε γεννάς; Τι ημερομηνία σου έχει δώσει; Πού θα γεννήσεις αυτή τη φορά;

Αλήθεια πώς αισθάνεσαι που θα κάνεις διδυμάκια; Μα ποιος θα το περίμενε αυτό! Σαν ψέμα μου φαίνεται!

Πέπσι μου, εσένα δεν σου κάνω τις ίδιες ερωτήσεις, γιατί εσύ στο πίσω μέρος του μυαλού σου σίγουρα θα είχες πως μπορεί να έχεις δίδυμα. Όμως για πες μου, γιατί τότε δεν πολυμιλούσαμε. Πώς ένιωσες όταν έκανες υπέρηχο και σου είπαν για διδυμάκια; Φαντάζομαι τη χαρά σας.

Α, και κάτι που θέλω να ρωτήσω και τις δυο : τα παιδάκια σας είναι στον ίδιο σάκο ή σε διαφορετικό;

Κούρεψα μόνη μου σήμερα τη μικρή. Σαν αγοράκι είναι τώρα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Κορινούλα μην ανησυχείς θα περάσουν αυτά σιγά σιγά! Στο δεύτερο τρίμηνο θα είσαι ήδη πολύ καλύτερα! Λίγες βδομαδούλες ακόμα έμειναν!! Αλήθεια γιατρό πότε ξαναπάς; Τα αποτελέσματα τα πήρες από τις εξετάσεις σου;

Εμείς πήγαμε σήμερα στην βάπτιση! Ο υιός μου τριγυρνούσε παντού και έκανε τζα και γελούσε σε όλους! Βρήκε και ένα κοριτσάκι λίγο μεγαλύτερο και του ορμούσε και εκείνο γελούσε! Όλα καλά μέχρι που πήγε και μπαστακώθηκε στην Ωραία Πύλη την ώρα που άρχισε το μυστήριο! Τι να κάνω η μάνα; Περίμενα περίμενα και κάποια στιγμή που κατέβηκε τον άρπαξα και βγήκαμε από την Εκκλησία με πολλά κλάμματα όμως! Και κάθε φορά που μπαίναμε ήθελε να ανέβει εκεί! Νύσταζε και λίγο όλα μαζί! Τελικά φύγαμε και κοιμήθηκε στο αμάξι και ξαναγυρίσαμε! Και ρωτάω τώρα η μάνα δε θα έπρεπε να καταλαβαίνει και να με ακούει όταν του λέω να μην μπει εκεί; ή είναι μικρός; (ενάμιση έτους)! Ο κυριότερος λόγος που τον έβγαζα έξω είναι να μην περάσει το δικό του! Του εξηγούσα κάθε φορά πριν μπούμε ότι θα κάθεται με τα άλλα παιδάκια αλλά αυτός το δικό του! Τελικά μετά γυρίσαμε και πήγα και χαιρέτισα μόνη μου!!

Τα αποτελεσματα παρασκευη θα τα παρω..στον γιατρο θα παω σε περιπου 2 εβδομαδες..δεν κρατιεμαι βεβαια αλλα θα κανω υπομονη,αν γινοταν να κανω καθε μερα υπερηχο θα εκανα..χαχα..

Αχ μωρε μεγαλωσε και ο μικρος και θελει να γινεται το δικο του,ποτε περναει ο καιρος και μεγαλωνουν χαμπαρι δεν περνουμε..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια.. πρωινη πρωινη ξυπνησα γιατι πηγε ο αντρας μου δουλεια και παντα κανει φασαρια πριν φυγει και ξυπναω αλλα θα ξανακοιμηθω..σημερα κοιμηθηκα πολυ καλα δεν στριφογυριζα οπως αλλες φορες και δεν ποναω..

Χθες το πρωι που εφυγε ο αντρας μου ηπια παγωμενο νερο νηστικη κιολας και μετα με τσιμπουσε το εντερο και πονουσα χαμηλα πηγα τουλετα και ηρεμησα καπως..δεν το ξανακανω αυτο με το νερο καλυτερα να διψαω..χθες το βραδυ ηρθαν οι κουμπαροι μου και εκανα χαμπουργκερ που λαχταρουσα πηρα κιμα, ψωμακια εβαλα και μαγιονεζα και κετσαπ και ηταν τελεια..επισης χθες ο αντρας μου πηρε μπογια να βαψουμε το χολ και το παιδικο..το παιδικο θα το κανει κιτρινακι..ειπε να το βαψουμε τωρα που ειναι καλοκαιρι για να ξεμυρισει γρηγορα γιατι χειμωνα αργει να στεγνωσει και καπνιστηκε κιολας απο την σομπα μας που ειχε ανοιξει απο εκατο μεριες και μας καπνισε ολο το σπιτι,το σαλονι το βαψαμε τον προηγουμενο μηνα,θελει να βαλουμε και λεφτα στην ακρη για καινουργια σομπα,αντε να δουμε..

Αντε μπραβο ασημινα που τελειωσατε με τις δουλειες..εγω λεω δεν ειναι νωρις ιουλιο αφου Αύγουστο γεννας ,καντα να τα εχεις ετοιμα μην τρεχεις τελευταια στιγμη..

Μαρτζι μου μεγαλωσε και η μπουμπου σου..αντε να αποθηλασετε σιγα σιγα να βρεις και εσυ γιατρεια γιατι ταλαιπωρησε πολυ απο την εγκυμοσυνη ακομα..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...